Go to content

Wakacje dla singli. Wyjazdy dla singli zyskują popularność

Fot. Materiały prasowe

Solo na wakacje? Brzmi jak szaleństwo, ale właściwie dlaczego nie? Nie masz drugiej połówki lub po prostu potrzebujesz chwili tylko dla siebie – ruszaj w świat!

Singiel na wakacjach

W ostatnim czasie dużą popularnością zaczęły cieszyć się wyjazdy dla singli. A przecież jeszcze do niedawna normą były znacznie wyższe ceny dla osób wyjeżdżających solo. Dodatkowe opłaty wynikają co prawda z wyższych cen pokoi jednoosobowych, ale raczej żadnemu singlowi nie jest miło, gdy za tę samą wycieczkę musi płacić więcej niż para.

W konsekwencji single zaczęli stanowić silną grupę freelancerów turystycznych, korzystających z lotów rejsowych i krótkoterminowego najmu mieszkań. Nie trzeba było długo czekać na reakcję branży. Wakacje dla singli stały się jednym z priorytetów touroperatorów. W ofercie biur podróży coraz łatwiej o atrakcyjny cenowo pobyt w hotelu w rajskim kurorcie i udział w wycieczkach zorganizowanych dla singli. Jak grzyby po deszczu na rynku wyrastają biura, które organizują wyłącznie wyjazdy dla osób podróżujących w pojedynkę.

Zalety i wady samotnego podróżowania

Pojawia się istotne pytanie, czy warto jechać samemu na wakacje? Z jednej strony samotne podróże dają dużo swobody. Można według własnego uznania zmieniać plan wycieczki, iść, dokąd się chce czy jeść w knajpie, która serwuje subiektywnie najlepszą kuchnię.

Z drugiej strony zawsze fajnie się do kogoś odezwać, podyskutować i mieć wsparcie w niespodziewanych nieprzyjemnych sytuacjach. Ale wyjazdy solo wcale nie zamykają na innych ludzi. Wręcz przeciwnie!

Fot. Materiały prasowe

Wycieczki dla singla – gdzie jechać?

Wybór destynacji zależy oczywiście od oczekiwań, wieku i zainteresowań uczestnika. Osoby nastawione na poznanie kogoś wybiorą najpewniej wycieczki integracyjne dla singli, podczas których organizowane są wieczorki zapoznawcze, a niekiedy również speed datingi. Najlepszym celem są popularne europejskie kurorty nadmorskie – miejsca spotkań wielu narodowości i kultur z szeroką ofertą barów i restauracji.

Fot. Materiały prasowe

Należą do nich miasta u wybrzeża Chorwacji, Włoch czy Hiszpanii. To także miejsca, do których dotrzeć można na kilka sposobów. Dużą popularnością cieszą się wycieczki autokarowe dla singli. Ich ogromnym atutem jest możliwość poznania się z innymi uczestnikami jeszcze w drodze, a także odwiedzenia mijanych miasteczek i zabytków.

W tym miejscu warto wspomnieć o wycieczkach objazdowych dla singli. To najlepsza opcja dla ciekawych świata! Można wybierać wśród wielu miejsc na ziemi – od krajów południowo-wschodniej Azji, przez wyprawę bezdrożami afrykańskiej sawanny, po tradycyjny city break w Europie.

Samotnicy zapracowani lub dozujący emocje związane z podróżowaniem powinni pomyśleć o wycieczkach jednodniowych lub nieco dłuższych miejskich eskapadach. Szybki wypad do jednego z polskich miast lub wybranej europejskiej stolicy to okazja do świetnej zabawy i poznania świata choćby w niewielkim stopniu. Najciekawsze miejsca na krótkie wczasy dla singli? Barcelona, Berlin, Lwów albo Lizbona.

Wycieczki dla aktywnych

Osoby łaknące adrenaliny powinny pomyśleć o aktywnych wyjazdach. To świetne rozwiązanie również dla wszystkich tych, którzy nad swoim stanem towarzyskim ubolewają, bo nawet jeśli są jedynymi singlami na wyjeździe, nikt nie ma czasu, żeby się tym przejmować. Podczas wspinaczki, raftingu czy żeglowania ważna jest praca zespołowa. Prywatne zażyłości uczestników zdecydowanie schodzą na dalszy plan.

Fot. Materiały prasowe

Dodatkowe profity to możliwość przeżycia niesamowitej przygody i poznania energicznych ludzi z pasją. Co oferują biura podróży singlom? Między innymi wycieczki egzotyczne – trekkingi w Azji, nurkowanie w Morzu Czerwonym, kitesurfing u wybrzeży Ameryki Południowej, a także bliższe nam geograficznie piesze wycieczki górskie pasmami Karpat czy wycieczki rowerowe dolinami rzek. A to tylko kilka z wielu propozycji.

Materiał prasowy Travelduck