Go to content

Skuteczne sposoby na tanie podróżowanie

Fot. Materiały prasowe

Dzięki podróżowaniu odkrywamy nowe miejsca, poznajemy inną kulturę i zwyczaje, a także spotykamy ciekawych ludzi. Możemy też lepiej poznać siebie i swoje możliwości, poszerzając przy tym horyzonty. Nie zawsze jednak dysponujemy odpowiednimi funduszami, by móc zwiedzać świat w luksusowych warunkach. Jak tanio podróżować i zwiedzać nowe miejsca? Mamy na to kilka skutecznych sposobów, które znacznie ułatwią odkrywanie świata.

Wybór kierunku podróży

Najczęściej pociągają nas dalekie kraje i nieodkryte lądy, ale najtańszym miejscem docelowym będą oczywiście wakacje w Polsce. Taka destynacja jest gwarancją niskich kosztów podróży, łatwości zmiany miejsca i znajomości lokalnych cen. W Internecie możemy znaleźć niedrogie noclegi i wyjątkowe miejsca, które nie są popularnym kierunkiem podróży. Bez problemu wyjedziemy w Bieszczady, na Mazury lub do niewielkich nadmorskich miejscowości, gdzie nie spotkamy wielu turystów.

Jeśli jednak marzymy o zagranicznej podróży, powinniśmy liczyć się z nieco wyższymi kosztami. Nie oznacza to jednak, że podróż zagraniczna musi być bardzo droga. Warto zaczerpnąć informacji na blogach podróżniczych, poszukać tanich lotów i zdecydować się na miejsce, w którym nie wydamy fortuny. Jak znaleźć nocleg? Najlepiej skorzystać z internetowych porównywarek cen oraz rekomendacji znajomych. Pamiętajmy, że wybierając mniej popularne miejsca, będziemy mogli skorzystać z lepszych cenowo ofert. Możemy zdecydować się też na znane kurorty, wtedy powinniśmy poszukać ofert typu last minute lub first minute. Biura podróży oferują wakacje w przystępnych cenach, jeśli wyjedziemy na wakacje chwilę przed planowanym terminem lub zarezerwujemy pobyt na długo wcześniej.

Tani środek transportu

Chcąc wyjechać na wymarzone wakacje, możemy skorzystać z kilku typów transportu. Najwygodniejszym środkiem lokomocji będzie samolot, warto jednak poszukać tanich lotów. Chcąc skorzystać z transportu lądowego, najlepiej zdecydować się na podróż pociągiem, autokarem lub autostopem. Ostatnie rozwiązanie będzie nie tylko sposobem na tanie podróżowanie, ale także ciekawą przygodą, która zapewni nam wiele wyjątkowych wspomnień. Autostop jest popularną formą przemieszczania się po Polsce i Europie, trudności mogą pojawić się, jeśli zdecydujemy się na dalsze kierunki. Wtedy lepiej poszukać tanich lotów, które znacznie skrócą czas podróży.

Przeczytaj także: Studenckie podróży – przydatne porady na tanie podróżowanie!

Wybierając się w podróż ze znajomymi, można zdecydować się na wspólny przejazd samochodem. Dzięki takiemu rozwiązaniu zaoszczędzimy pieniądze, składając się na benzynę. Samochód jest wygodną i elastyczną opcją, która pozwoli dojechać z punktu A do punktu B, bez konieczności przesiadek pomiędzy przewoźnikami.

Jak znaleźć nocleg?

Wybierając wakacje z biurem podróży, nie musimy martwić się o miejsce, w którym się zatrzymamy. Planując jednak podróż na własną rękę, nocleg jest istotnym punktem na liście. Jeśli nie mamy wielkich wymagań, bez problemu znajdziemy tanie miejsce, w którym przenocujemy udając się w dalszą podróż. Wielbiciele kempingów mogą wziąć ze sobą namiot, który rozłożą na polu namiotowym lub przenocować w wynajętej przyczepie. W Internecie znajdziemy też wiele ofert hosteli, kwater prywatnych i obiektów typu bed and breakfast. Ciekawą alternatywą jest również nocleg w nowoczesnym akademiku, podczas europejskich wojaży. Jednym z takich prywatnych obiektów jest np. BaseCamp w Poczdamie. Za taki nocleg zapłacimy trochę więcej niż w hostelu, ale miejsce będzie o wiele bardziej wygodne i komfortowe.

Co takiego wyjątkowego jest, zatem w BaseCamp? Dogodna lokalizacja sprawia, że historyczna architektura i i nowoczesna europejska stolica, są na wyciągnięcie dłoni. Poczdam to miasto, którego granica niemalże styka się z granicą Berlina, dzięki czemu możemy odwiedzić 2 piękne miejsca podczas jednej podróży. To także sprawia, że zmniejszamy koszty naszej wycieczki, pozwalając cieszyć się pięknem zabytków, zielonych parków i gwarnych knajpek. Każdy apartament ma swoją łazienkę i wygodne łóżko, a także dostęp do dobrze wyposażonej kuchni, siłowni i przestrzeni towarzyskiej. Poczdam leży w niedalekiej odległości od Polski, co daje możliwość taniego podróżowania i odkrywania nowych horyzontów.

Sprawdź tani nocleg w prywatnym akademiku: Niecodzienna codzienność w Basecamp Poczdam

Tanie podróżowanie – o czym jeszcze warto pamiętać?

Podróż to nie tylko transport i nocleg, podczas wojaży warto zobaczyć nieznane miejsca lub wziąć udział w ciekawym wydarzeniu kulturalnym. Zanim dotrzemy na miejsce sprawdźmy, jakie atrakcje oferuje dana lokalizacja. Bardzo często można skorzystać z darmowych wystaw, seansów i spektakli, a także koncertów, które oferują miasta i mniejsze miejscowości.

Wybierając się do miejsc, w których obowiązują bilety warto zapytać o obowiązujące zniżki. Muzea i galerie sztuki często oferują zwiedzającym niższe ceny biletów. Zniżkami objęci są zazwyczaj studenci, seniorzy, a także dzieci i rodziny.

Z każdej wycieczki warto przywieźć pamiątki z podróży. Zdjęcia są obrazami magicznych chwil, ale magnes na lodówkę lub ręcznie robiona podkładka pod kubek, będą nam codziennie przypominały o wakacjach. Pamiątkami z podróży mogą być też wyjątkowe smaki, które przywieziemy ze sobą wracając z wojaży. Z Włoch warto przywieźć makaron i suszone pomidory, z Grecji pyszne oliwki w kilku kolorach, a z Zakopanego wędzone oscypki. Będzie to także fajna forma prezentu dla najbliższych, którzy będą mogli skosztować lokalnych specjałów. Takie zakupy najlepiej zrobić w lokalnym sklepiku, z dala od popularnych, turystycznych szlaków.


Artykuł sponsorowany