Go to content

Piąta edycja „Zamojskiego Winogrania” już w sierpniu!

Piąta edycja „Zamojskiego Winogrania” już w sierpniu!

Już 10 sierpnia odbędzie się piąta edycja największego festiwalu win i produktów regionalnych w Polsce. „Zamojskie Winogranie” organizowane przez Fundację Winiarnie Zamojskie kolejny rok z rzędu przygotowało dla uczestników wiele nowych atrakcji. Pyszne jedzenie, wyborne wina serwowane przez 16 winiarzy z regionu i koncerty największych gwiazd polskiej sceny to zaledwie kilka z czekających na festiwalowiczów zaskoczeń. Tym razem impreza odbywająca się w sierpniowy weekend będzie obejmowała Rynek Wielki w Zamościu, Rynek Solny oraz Rynek Wodny. Zapowiada się fantastyczny czas dla wszystkich poszukiwaczy wyjątkowych smaków z całej Polski!

Niezapomniane doświadczenia kulinarne w samym sercu Zamojszczyzny Nadchodzące wydarzenie to jednak nie tylko wspomniana degustacja win i potraw. “Zamojskie Winogranie” od lat łączy w sobie ideę promocji polskich win gronowych i
owocowych, a także naturalnych, regionalnych produktów i pięknego regionu Roztocza i miasta Zamość:

– W sierpniu już po raz piąty Zamość zamieni się w stolicę smaku, degustacji i winiarstwa na światowym poziomie. Organizowany przez nas festiwal rokrocznie przyciąga gości z całej Polski, co ogromnie nas cieszy. Oprócz wielu atrakcji, które przygotowaliśmy dla odwiedzających, w tym warsztaty Wine Class, Strefa produktów regionalnych i Chill Out w sadzie, połączony z live cooking kucharza Marcina Sikory, zadbaliśmy o komfort uczestników. W związku z tym po raz pierwszy na trasie Lublin – Zamość będzie kursował bezpłatny Wine Bus. Festiwal „Zamojskie Winogranie” to wyjątkowa okazja, by poznać smaki regionu i spędzić fantastyczny wieczór podczas koncertów znanych artystów – mówi Zuzanna Amarante, Prezeska Fundacji Winiarnie Zamojskie.

Roztocze i Lubelszczyznę bez cienia wątpliwości można mianować regionami, które słyną z doskonałych win i kuchni. W ramach tegorocznej edycji festiwalu aż 16 lokalnych winiarzy zaprezentuje swoje produkty, którymi goście będą mogli raczyć się przez cały dzień. Natomiast w strefie relaksu poczęstunek będzie obejmował aż 7 000 dań przygotowanych na bazie win Winiarnia Zamojska:

– Sierpień to zdecydowanie mój ulubiony miesiąc w roku. Bardzo cieszę się, że kolejny raz będę mógł spotkać się zarówno z nowymi, jak i odwiedzającymi nas rokrocznie gości. Serdecznie zapraszam wszystkich pasjonatów odkrywania nowych smaków do skosztowania moich autorskich potraw. Zapewniam, że podczas piątej edycji festiwalu na pewno państwa zaskoczę nowymi przepisami, przygotowanymi na bazie win z oferty Kocham Wino, która zaparkuje w Strefie Chill Out w sadzie – dodaje Marcin Sikora, szef kuchni Winiarnia Zamojska i doradca kulinarny z Roztocza.

Oprócz live cooking Marcina Sikory, aż 16 top restauracji z Zamościa przygotuje dla każdego z uczestników po dwa dania inspirowane smakami wybranej winnicy. Dla festiwalowiczów przewidziana jest promocyjna cena – 45 zł za danie główne z kieliszkiem dedykowanego wina.

Festiwal dla poszukiwaczy smaków, wiedzy i dobrej zabawy

Sierpniowy weekend będzie nie tylko okazją do całodniowych degustacji, ale również spotkań z tytułowanymi znawcami win w kraju. Jak co roku, w godzinach 12:00 – 18:00 sommelierzy z Centrum Wina będą prowadzić 20-minutowe wykłady, przybliżając tematykę winiarstwa i związanych z nim ciekawostek. Wykłady będą odbywały się w grupach 40-osobowych po uprzedniej rezerwacji miejsc. Zainteresowani spotkają się z ekspertami w dwóch salach, w Hotelu Morando i Hotelu Arte.
Proponowana gościom spora dawka wiedzy to jednak nie ostatnia z atrakcji. W Strefie Rynku Wodnego wielbiciele dobrej zabawy będą mogli wziąć udział w cydrowych rozgrywkach “ALE PARY”, gdzie na nagrodzonych będą czekać zestawy przodującego w Polsce producenta win. Ponieważ w tym roku obszar festiwalu został poszerzony, dla wygody festiwalowiczów Fundacja Winiarnie Zamojskie zorganizowała Wine Bus, który będzie kursował na trasie Lublin – Zamość – Lublin.

Festiwalowy wieczór z gwiazdami polskiej muzyki

„Zamojskie Winogranie” nie mogłoby się obyć bez wspaniałej muzyki. Tym razem na festiwalowej scenie wystąpi raper Mezo i Gwiazda Wieczoru – KAYAH. Za konsolą stanie Dj Orlikowski, który uświetni wieczorny, otwarty dla wszystkich gości parkiet taneczny na samym Rynku Wielkim.

Wejściówka do nabycia online lub w namiocie biura festiwalowego to koszt 25 zł. Festiwal Win Polskich i Produktów Regionalnych „Zamojskie Winogranie” odbędzie się 10 sierpnia 2024 r. na Rynku Wielkim w Zamościu. Start o godz. 10:00.

Więcej szczegółów o festiwalu na stronie internetowej:
www.zamojskiewinogranie.pl