Go to content

Aktywna majówka – długi weekend za granicą

Fot. Materiały prasowe

Majówka to doskonała okazja na aktywny wypoczynek za granicą. Tylko kilka godzin lotu, a atrakcji dużo więcej niż w kraju. Nurkowanie, rafting, a może trekking? Za granicą znajdziesz wiele wspaniałych miejsc, aby spędzić aktywnie długi weekend majowy.

Trekking górski – polecane miejsca na majówkę

Trekking po “zagranicznych górach” to dobry pomysł na majówkę, szczególnie, że w tym czasie polskie góry mogą być wyjątkowo zatłoczone. Na długi weekend majowy najlepiej wybrać się gdzieś niedaleko:

  • Najlepszą alternatywą na trekking górski podczas majówki jest wyprawa w Alpy. Doskonałym kierunkiem dla miłośników górskich wędrówek będą Włochy, a dokładnie Alpy Bergamskie, gdzie znajduje się Pizzo di Coca (3052 m n.p.m.).
  • Podczas majówki warto też wybrać się do Glasgow. Znajdziesz tam długie szlaki, doliny polodowcowe i Ben Nevis – najwyższy szczyt górski Szkocji.
  • Miłośnikom dłuższych trekkingowych tras polecamy wyprawę na Korsykę, francuską wyspę, na której znajduje się szlak GR20, czyli Fra Li Monti, liczący ok. 200 km długości i położony na terenie Parku Narodowego.

Fot. Materiały prasowe

Jazda na rowerze – aktywna majówka

Podczas majówki możesz eksplorować zagraniczne miasta i atrakcje, jeżdżąc na rowerze. Rower możesz zabrać ze sobą nawet samolotem! Ponadto, będąc już na miejscu, znajdziesz wiele wypożyczalni, gdzie za niewielkie pieniądze wynajmiesz jednoślad na cały dzień. Gdzie zatem wybrać się na weekend majowy?

Nie ważne czy jesteś amatorem kolarstwa, czy osobą z doskonałą kondycją. Włochy, a dokładniej Dolomity to miejsce idealne dla miłośników jazdy na rowerze. Tutaj odnajdą się osoby chcące pojeździć w wysokich górach. We Włoszech warto przejechać trasą (ok. 150 km) wokół jeziora Garda.

Na rower podczas majówki można wybrać się też do Hiszpanii. Alicante to miejsce, do którego chętnie przyjeżdżają zawodowi kolarze. Znajdziesz tu doskonałe warunki do jazdy oraz dobrze oznakowane szlaki.

Zjazdy tyrolką – majówka z dawką adrenaliny

Jeżeli marzysz o jeździe na tyrolce, koniecznie wybierz się do San Vigilio di Marebbe, pięknej, włoskiej, górskiej miejscowości. Podziwianie widoków podczas pobytu 100 m nad ziemią to wyjątkowe doświadczenie!

Miłośnikom szybkiej jazdy polecamy kolejkę tyrolską „Limitezero”. Przejażdżka rozpoczyna się w Hiszpanii, a kończy w… Portugalii.

Fot. Materiały prasowe

Rafting na majówce za granicą

Rafting, czyli spływy pontonowe, to modna forma aktywnego wypoczynku. Podczas majówki możesz spróbować swoich sił w raftingu, wybierając się na Słowację. Znajduje się tam rzeka Bela, po której można pływać i pontonami, i kajakami. Spływy na rzece Bela rozpoczyna się w miejscowości Podbanske, a kończy w Liptowskim Hradoku (ok. 20 km).

Osobom początkującym polecamy spływ pontonem na rzece Salza w Austrii, która płynie przez wyjątkowo malownicze w tym rejonie Alpy.

Kajakarstwo – majówka za granicą

Na weekend majowy warto wybrać spływy kajakowe, np. rzekami Ukrainy i Białorusi. Są to państwa leżące bardzo blisko Polski, więc koszty podróży i noclegu nie będą zbyt duże. Tego typu wyjazdy pozwalają na wypoczynek z dala od cywilizacji i podziwianie niesamowitej przyrody. Na majówkę polecamy spływ kajakiem na takich rzekach, jak Dniestr (Ukraina), Soca (Słowenia) czy Gauja (Łotwa).

Surfing, kitesurfing, windsurfing – sporty wodne za granicą

Jeżeli marzysz, aby majówkę spędzić, uprawiając sporty wodne, tj. surfing, kitesurfing, windsurfing, konieczne wybierz się do Portugalii. Maj to idealny moment, aby osoby początkujące nauczyły się pływać na desce. Idealne fale znajdziesz w Porto, Lizbonie, Peniche oraz Algarve.

Fot. Materiały prasowe

Dobre warunki podczas majówki do pływania na desce spełniają też Francja, Irlandia, a nawet Anglia. Rodzinom z dziećmi polecamy majową wycieczkę na Wyspy Kanaryjskie. Fuerteventura czy Lanzarote to wyspy idealne na wyprawy surfingowe.

Nurkowanie w czasie majówki

Na majówkę polecamy wycieczkę na Chorwację. Istria leży na Morzu Adriatyckim, gdzie pod wodą znajdziesz zatopione wraki, podwodne kompleksy jaskiń, niesamowite florę i faunę. Jeśli planujesz odkrywanie dna Adriatyku, pamiętaj o wyrobieniu pozwolenia w Chorwackim Związku Nurkowym!

Gastroturystyka – majówka ze smakiem za granicą

Gastroturystyka to coraz popularniejsza forma spędzania wolnego czasu. Na majówkę możesz wybrać się dosłownie wszędzie, aby na miejscu spróbować nowych smaków i potraw. Nieważne, czy to wioska, czy duże miasto – wszędzie znajdziesz coś pysznego.

Smakoszom serów i win polecamy kilkudniową wycieczkę do Francji, makaronów – do Włoch, a owoców morza – do Chorwacji. Na majówkę wybierz się do Bristolu w Anglii, gdzie odbywać będzie się festiwal kulinarny Bristol Food Connections.

Fot. Materiały prasowe

Choć majówka to tylko kilka wolnych dni będziesz mieć szansę na zagraniczną wycieczkę. Podczas weekendu majowego odpoczniesz od codziennych spraw, podszkolisz swoje umiejętności np. w sportach wodnych, a także nauczysz się czegoś nowego.

Materiał prasowy Travelduck