Go to content

Dzień Dziecka w Galerii Młociny

Fot. Materiały prasowe

Huczne otwarcie Galerii Młociny przyciągnęło tłumy warszawiaków. Liczne atrakcje i ciekawe wydarzenia nie uszły uwadze mieszkańców stolicy. Z okazji obchodzonego 1 czerwca Międzynarodowego Dnia Dziecka przygotowano dla najmłodszych równie ciekawy program.

W najbliższy weekend na milusińskich czeka masa niespodzianek. W sobotę na poziomie 0 odbędzie się spotkanie z niezwykłymi bohaterami filmu animowanego „Hotel Transylwania 3 – Dracula
i przyjaciele w podróży”. Będzie można nie tylko zrobić sobie z nimi selfie na pokładzie wspaniałego transatlantyku, ale także stać się jednym z mieszkańców Transylwanii. W Gabinecie Transformacji Frankensteina czekają na dzieci kostiumy i „upiorne” makijaże.  Swoje podwoje otworzy też Zamek Krzywych Zwierciadeł, w którym ma być potwornie i strasznie… śmiesznie. Będzie można także poskakać w basenie z piłeczkami, a także zagrać w Potwornego Twistera z samym Draculą. Na zwycięzców czekają nagrody.

Na poziomie 1 będzie można spróbować swoich sił w grach retro. Ta specjalna strefa zabaw umożliwi przetestowanie swoich umiejętności w obsłudze gier, o których młodsi nigdy nie słyszeli. Te kultowe gry z lat 80 i 90 tych działały na takim sprzęcie jak Commodore czy Atari. Będzie to ubaw przede wszystkim dla rodziców i dziadków, którzy z sentymentem zagrają w niejedną grę. Strefa dostępna będzie aż do 30 czerwca.

Fot. Materiały prasowe

Dla fanów zabaw na świeżym powietrzu przygotowano miasteczko rowerowe oraz tor Pumptrack, gdzie każdy, czy duży, czy mały pod okiem instruktora będzie mógł spróbować swoich sił w przejeździe po specjalnie przygotowanej trasie. Obok toru będzie działała wypożyczalnia rowerów i kasków. Na najmłodszych cyklistów czeka nieco mniej skomplikowany, ale równie atrakcyjny tor rowerowy, a także mnóstwo zabaw plastycznych, konkursów i strefa dmuchańców. Nie zabraknie klaunów i szczudlarzy, baniek mydlanych
i waty cukrowej. Gościem specjalnym rowerowego miasteczka będzie Krystian Herba. To polski sportowiec specjalizujący się w trialu rowerowym. Pięciokrotny rekordzista Guinnessa w zdobywaniu, skacząc rowerem po schodach, najwyższych budynków. Jego aktualny rekord w ilości schodów pokonanych na rowerze ustanowiony w Willis Tower w Chicago to 3461 schodów. Jak to robi, będzie można zobaczyć w strefie Cyklo Trial, a sam mistrz o swoich dokonaniach i rekordach Guinnessa opowie przy okazji emisji filmów ze zdobywania budynków w Szanghaju oraz Taipei na ekranie Kina Letniego.

Podczas zabaw najmłodszych, dorośli będą mogli odpocząć na leżakach w strefie Cool, posłuchać dobrej muzyki i obejrzeć transmisje z dziecięcych zawodów i Cyklo Trial oraz filmy o tematyce rowerowej w Kinie Letnim. W strefie Zwift będzie można zapoznać się z rewolucyjną aplikacją pozwalającą miłośnikom dwóch kółek na trenowanie na najpopularniejszych trasach rowerowych naszego globu.

Niedziela 2 czerwca jest wprawdzie dniem wolnym od handlu, ale część rozrywkowa i gastronomiczna Galerii Młociny będzie żyła jak zawsze. Galeria Młociny wraz z Multikinem, przygotowały tego dnia spotkanie z bohaterami filmu „Sekretne życie zwierzaków domowych 2”, który już w czerwcu wejdzie na ekrany polskich kin. Można zabrać czworonożnych przyjaciół, gdyż z myślą o pupilach przygotowano spotkania z behawiorystą zwierzęcym, bezpłatne porady lekarza weterynarii i darmowe SPA dla psiaków. Na specjalnym stanowisku będzie można wygrawerować imię ulubieńca na jednym z gadżetów. Atrakcje dla właścicieli czworonogów będą dostępne na terenie zewnętrznym przed galerią.

Dzieci będą mogły poszaleć też na Psotnym Torze Przeszkód i pstryknąć selfie ze swoimi ulubionymi bohaterami filmu. Odbędzie się też pełen nagród cykl konkursów pod wspólnym hasłem Zostań profesorem, w którym będzie można zabłysnąć wiedzą na temat zwierząt domowych.

Super atrakcją ma być też dwupiętrowy Maxobus z ogonem, kursujący w dniu 2 czerwca od 12:00 do 18:00. A przyjechać warto, bo poza zabawą galeria stanie ogromną miska, do której przez cały dzień będzie zbierana karma dla podopiecznych schronisk, którą należy zakupić dzień wcześniej i przynieść z sobą.

Cały program dostępny jest na stronie www.galeriamlociny.pl