Patronaty

Dzień Dziecka w Galerii Młociny

Redakcja
Redakcja
30 maja 2019
Fot. Materiały prasowe
 

Huczne otwarcie Galerii Młociny przyciągnęło tłumy warszawiaków. Liczne atrakcje i ciekawe wydarzenia nie uszły uwadze mieszkańców stolicy. Z okazji obchodzonego 1 czerwca Międzynarodowego Dnia Dziecka przygotowano dla najmłodszych równie ciekawy program.

W najbliższy weekend na milusińskich czeka masa niespodzianek. W sobotę na poziomie 0 odbędzie się spotkanie z niezwykłymi bohaterami filmu animowanego „Hotel Transylwania 3 – Dracula
i przyjaciele w podróży”. Będzie można nie tylko zrobić sobie z nimi selfie na pokładzie wspaniałego transatlantyku, ale także stać się jednym z mieszkańców Transylwanii. W Gabinecie Transformacji Frankensteina czekają na dzieci kostiumy i „upiorne” makijaże.  Swoje podwoje otworzy też Zamek Krzywych Zwierciadeł, w którym ma być potwornie i strasznie… śmiesznie. Będzie można także poskakać w basenie z piłeczkami, a także zagrać w Potwornego Twistera z samym Draculą. Na zwycięzców czekają nagrody.

Na poziomie 1 będzie można spróbować swoich sił w grach retro. Ta specjalna strefa zabaw umożliwi przetestowanie swoich umiejętności w obsłudze gier, o których młodsi nigdy nie słyszeli. Te kultowe gry z lat 80 i 90 tych działały na takim sprzęcie jak Commodore czy Atari. Będzie to ubaw przede wszystkim dla rodziców i dziadków, którzy z sentymentem zagrają w niejedną grę. Strefa dostępna będzie aż do 30 czerwca.

Fot. Materiały prasowe

Dla fanów zabaw na świeżym powietrzu przygotowano miasteczko rowerowe oraz tor Pumptrack, gdzie każdy, czy duży, czy mały pod okiem instruktora będzie mógł spróbować swoich sił w przejeździe po specjalnie przygotowanej trasie. Obok toru będzie działała wypożyczalnia rowerów i kasków. Na najmłodszych cyklistów czeka nieco mniej skomplikowany, ale równie atrakcyjny tor rowerowy, a także mnóstwo zabaw plastycznych, konkursów i strefa dmuchańców. Nie zabraknie klaunów i szczudlarzy, baniek mydlanych
i waty cukrowej. Gościem specjalnym rowerowego miasteczka będzie Krystian Herba. To polski sportowiec specjalizujący się w trialu rowerowym. Pięciokrotny rekordzista Guinnessa w zdobywaniu, skacząc rowerem po schodach, najwyższych budynków. Jego aktualny rekord w ilości schodów pokonanych na rowerze ustanowiony w Willis Tower w Chicago to 3461 schodów. Jak to robi, będzie można zobaczyć w strefie Cyklo Trial, a sam mistrz o swoich dokonaniach i rekordach Guinnessa opowie przy okazji emisji filmów ze zdobywania budynków w Szanghaju oraz Taipei na ekranie Kina Letniego.

Podczas zabaw najmłodszych, dorośli będą mogli odpocząć na leżakach w strefie Cool, posłuchać dobrej muzyki i obejrzeć transmisje z dziecięcych zawodów i Cyklo Trial oraz filmy o tematyce rowerowej w Kinie Letnim. W strefie Zwift będzie można zapoznać się z rewolucyjną aplikacją pozwalającą miłośnikom dwóch kółek na trenowanie na najpopularniejszych trasach rowerowych naszego globu.

Niedziela 2 czerwca jest wprawdzie dniem wolnym od handlu, ale część rozrywkowa i gastronomiczna Galerii Młociny będzie żyła jak zawsze. Galeria Młociny wraz z Multikinem, przygotowały tego dnia spotkanie z bohaterami filmu „Sekretne życie zwierzaków domowych 2”, który już w czerwcu wejdzie na ekrany polskich kin. Można zabrać czworonożnych przyjaciół, gdyż z myślą o pupilach przygotowano spotkania z behawiorystą zwierzęcym, bezpłatne porady lekarza weterynarii i darmowe SPA dla psiaków. Na specjalnym stanowisku będzie można wygrawerować imię ulubieńca na jednym z gadżetów. Atrakcje dla właścicieli czworonogów będą dostępne na terenie zewnętrznym przed galerią.

Dzieci będą mogły poszaleć też na Psotnym Torze Przeszkód i pstryknąć selfie ze swoimi ulubionymi bohaterami filmu. Odbędzie się też pełen nagród cykl konkursów pod wspólnym hasłem Zostań profesorem, w którym będzie można zabłysnąć wiedzą na temat zwierząt domowych.

Super atrakcją ma być też dwupiętrowy Maxobus z ogonem, kursujący w dniu 2 czerwca od 12:00 do 18:00. A przyjechać warto, bo poza zabawą galeria stanie ogromną miska, do której przez cały dzień będzie zbierana karma dla podopiecznych schronisk, którą należy zakupić dzień wcześniej i przynieść z sobą.

Cały program dostępny jest na stronie www.galeriamlociny.pl


Patronaty

„Życie mija szybciej, niż Ci się wydaje. Więc korzystaj z niego”. Akcja #matko i córko

Listy do redakcji
Listy do redakcji
3 czerwca 2019
 

Ten list bierze udział w akcji #Matko i córko. Weź udział w zabawie

Kochana Córeczko,

Nie ma trudniejszej relacji niż Matka-Córka. Lecz nie ma piękniejszej sprawy niż kochać i być kochanym przez inną kobietę. Mam nadzieję, że za 20 lat otworzymy razem prosseco i będziemy mogły sobie spojrzeć w oczy z miłością i zrozumieniem. Dziś jestem i matką i córką, więcej rozumiem, i chciałabym żebyś mnie wysłuchała.

Kiedy pierwszy raz Cię zobaczyłam zalała mnie fala miłości i strachu. Zobaczyłam małą, bezbronną istotkę, za która jestem w pełni odpowiedzialna. Bez butów, a tu całe Zycie masz do przejścia. Zrozumiałam wtedy, że muszę Cię poprowadzić tak, abyś nie wdepnęła w te same kałuże co ja. Uwierz mi, że nie ma piękniejszej sprawy niż podarować komuś życie. Sprawić, że czyjeś serce bije zaraz pod twoim. Uronię łezkę wspominając czasy dzieciństwa: ciężkie ,pełne nieprzespanych nocy ale i wyjątkowo ważne. Pierwszy kroczek, pierwsze :”Mama”, pierwszy chłopak w przedszkolu… tyle nas jeszcze czeka. Nie przespane noce kiedy męczą koszmary to nic , będę jeszcze czekać aż wrócisz z imprezy. Bóle brzuszka na które pomagał buziak mamy to nic, będę jeszcze trzymać ci włosy w toalecie. Złamana ręka podczas skoków na trampolinie to nic, jak zakleić złamane serce… Na tą wspólna drogę życia zabiorę twoje marzenia, przerodzimy je w plany i pospełniamy wszystkie.

Córeczko, jesteś dla mnie promieniem słońca ,która zaczyna mój dzień. Jesteś impulsem dzięki któremu moje serce bije mocniej. Jesteś gwiazdą oświetlająco mroki życia. Jesteś moim pionem, który ustawia świat.  Słodyczą mojego życia i pięknem wszechświata. Jesteś ważna ,ważniejsza, najważniejsza.

Może nie wszystko rozumiesz teraz, może nie zgadzasz się z moim decyzjami, niektóre z nich mogę cię ranić. Lecz gdy dorośniesz podziękujesz mi za to i zrozumiesz, gdy sama zostaniesz mamą. Wybacz , jeśli nie potrafię okazywać Tobie uczuć, chłodny mam charakter. Wybacz , jeśli nie rozumiem twojego postępowania, bagaż doświadczeń zakłada ciemne okulary prze które patrzę na świat. Wybacz, jeśli nie jestem taką Mamą o jakiej marzysz, ale staram się z całych sił.

Przyjmij ode mnie radę na życie, abyś zawsze potrafiła znaleźć równowagę we wszystkim. Życie mija szybciej, niż Ci się wydaje. Więc korzystaj z niego pełnymi garściami. Łap swoje szczęście, walcz jak lwica o to co ważne i łącz a nigdy nie dziel. Otaczaj się ludźmi który mają hierarchię wartości a omijaj tych o dwóch twarzach. Bądź człowiekiem , który widzi w innych dobro. Patrz sercem a nie rozumem. Kochaj życie, tańcz w deszczu i śmiej się z bzdur! Wyciśnij życie jak cytrynę i bombą witaminowa rozkoszuj się w każdej sekundzie twojego życia. Niech kąciki ust unoszą się w uśmiechu a dłoń w geście pomocy. Niech ramiona zawsze będą otwarte na ludzi a nogi gotowe do zdobywania życiowych szczytów.

A ja, Twoja Mama, będę zawsze za Tobą o krok. Będę stała za Twoimi plecami głośno dopingując. Będę twoją Mama, przyjaciółką, doradcą, pocieszycielką i dobrą radą. Podążając długa drogą życia będziesz miała spadochron-Mamę ,która służy całą sobą. Oj, niełatwo jest być mamą, ale wiesz co? Warto! Jesteś najpiękniejszym darem od losu. Warto poświęcić swoje ciało, umysł, czas, pieniądze ,całą siebie- dla Takiej osoby jak Ty. Dziękuje ,Tobie córeczko że uczyniłaś mnie Mamą. To moja życiowa rola i mam nadzieję zdobyć w niej Oskara!

Wdzięczna,
Mama Karolina Woźniak

Akcja #matko i córko

Zbyt często brakuje nam słów. Zbyt często odkładamy prawdziwe życie na później. Dziś nie odkładaj już niczego. Usiądź i napisz do niej list. Wyjątkowy. Być może jest jeszcze tak mała, że biega po piaskownicy – nie szkodzi. Przyjdzie odpowiedni czas na jego przeczytanie…

Przyłączcie się dzisiaj do naszej akcji. Niech tegoroczny Dzień Matki będzie czasem budowania niezniszczalnych zamków. Momentem przypominającym nam wszystkim o tym, co najcenniejsze – czasie na bycie ze sobą blisko.

Napisz list do swojej córki i przyślij go do nas.

Prace przesyłajcie na adres [email protected] z dopiskiem „#matkoicórko” oraz informacją, jak chcecie zostać podpisane (w przypadku braku informacji, list podpiszemy pierwszą literą imienia lub nicku).

Prosimy o dołączenie w treści wiadomości poniższego oświadczenia:
Oświadczam, że jestem autorem nadesłanej pracy konkursowej oraz wyrażam zgodę na jej publikację przez portal Oh!me.
Wyrażam zgodę na wykorzystanie i przetwarzanie przez Organizatora oraz Sponsorów konkursu, swoich danych osobowych, uzyskanych w związku z organizacją Konkursu, wyłącznie na potrzeby organizowanego Konkursu, zgodnie z przepisami o ochronie danych osobowych i RODO.

Nagrody:

1 x Wyciskarka wolnoobrotowa Kuvings EVO820 (kolor grafitowy)*

Fot. Materiały prasowe

Wyciskarka wolnoobrotowa Kuvings EVO820 otrzymała nagrodę Red Dot Award, która nazywana jest przez wielu „Oscarem Designu”. Przez brytyjski Independent uznawana jest, jako Rolls-Royce wśród wyciskarek. Jakość wyciskarek docenili także polscy konsumenci, którzy przyznali wyciskarkom Kuvings złoty Laur Konsumenta już czwarty raz z rzędu. Kuvings – na całe owoce.

*Cena detaliczna: 2390 zł. Na podstawie art. 30 ust. 1 pkt 2 ustawy z dnia 26 lipca 1991 roku o podatku dochodowym od osób fizycznych (tekst jedn. Dz. U. z 2012 r., poz. 361 z późn. zm.) wydanie nagród, o których mowa w ust.1 powyżej, podlega opodatkowaniu zryczałtowanym podatkiem dochodowym od osób fizycznych. Sponsor dodatkowo przyznaje laureatowi nagrodę finansową w wysokości odpowiadającej wysokości należnego podatku od wygranej oraz w imieniu laureata ureguluje zaliczkę na podatek dochodowy z tytułu wygranej. Warunkiem wydania nagrody jest uregulowanie zaliczki na podatek dochodowy.

 

5 x Depilator Panasonic ES-EL8A 

Fot. Materiały prasowe

 

Głowica depilatora delikatnie usuwa włoski razem z cebulkami, a głowica golarki pasmami ścina włoski przy skórze.
Funkcjonalne nasadki usuwają niechciane włosy z wszystkich części ciała. Kliknij przycisk, aby sprawdzić możliwości optymalnej pielęgnacji każdej z części ciała.

Fot. Materiały prasowe

3 x zestaw książek, składający się z:

1 x Nie wiem gdzie jestem

„Wzruszająca opowieść o trójce młodych ludzi. Dzięki przypadkowemu spotkaniu ich życie zmieni się na zawsze. Głęboko skrywane tajemnice wyjdą na jaw, a oni przekonają się, że najlepszym lekarstwem na każdą stratę i tęsknotę jest drugi człowiek. Niezrównana Gayle Forman ofiaruje swoim czytelnikom emocjonalne katharsis.”

1 x  Słodkie i gorzkie migdały

Inspirująca, napisana z rozmachem opowieść o kobiecie, która chcąc uchronić rodzinę przed okrucieństwami drugiej wojny światowej, walczy o przetrwanie na ubogiej włoskiej prowincji.

Rok 1923. Dwudziestopięcioletnia Maria Vittoria mieszka w niewielkiej górskiej wiosce. Gdy ojciec przyprowadza do domu mężczyznę, który ma zostać jej mężem, Maria zabiera ze sobą własnoręcznie haftowaną pościel i figurkę Madonny z Gór i wyrusza z nieznajomym, żeby stworzyć z nim własną rodzinę. Przyszłość okaże się jednak zupełnie inna od jej wyobrażeń.

„Słodkie i gorzkie migdały” to opowieść o kolejnych dekadach życia Marii Vittorii – przeprowadzce do małego miasteczka na równinach, gdzie wraz z mężem będzie prowadziła sklep, narodzinach pięciorga dzieci, a także dramatycznej walce o przetrwanie w okrutnych, ciężkich czasach pod rządami Mussoliniego, gdy opowiedzenie się po niewłaściwej stronie mogło kosztować życie. Dzieci dorastają, a małżeństwo przechodzi kryzysy, Maria zaś wytrwale będzie scalać rodzinę, nie tracąc wiary i miłości, aż pewnego dnia podejmie decyzję, która zaważy na życiu wszystkich…

1 x  Buntowniczki. Niezwykłe Polki, które robiły co chciały

Nie akceptowały świata, który je otaczał, i były gotowe pójść na wojnę nawet z największymi – męskimi – autorytetami epoki. Nie znaczy to, że były wrogami mężczyzn, gdyż to właśnie mężczyźni stawali się ich największymi zwolennikami, otaczając buntowniczki aurą niewyobrażalnego wręcz uwielbienia. Wiele z naszych buntowniczek pozostawiło po sobie barwne – i zdumiewająco szczere – wspomnienia. Po wielu dekadach, a nawet wiekach od ich powstania to wciąż niezwykle inspirująca lektura. Zasiane przez nie ziarno buntu kiełkuje wciąż w nowych pokoleniach Polek.”

2 x książka „Buntowniczki”

1 x zestaw kosmetyków WS ACADEMY, składający się z:

Fot. Materiały prasowe

1 x Książka Tomasza Schmidta „Pod włos, czyli kiedy powinnaś zmienić fryzjera” to próba wyłowienia z natłoku informacji uniwersalnych prawd o ludzkim wyglądzie. Pomiędzy wierszami autor przemyca najważniejszą bodaj myśl książki jaką jest samoakceptacja, która w dzisiejszym świecie występuje rzadko i niczym gatunek zagrożony wymarciem wymaga autentycznej ochrony. O byciu sobą, z sercem na dłoni, uśmiechem na twarzy i ” Pod Włos ”.

1 x Profesjonalny szampon z ekstraktem z egzotycznych owoców oczyszcza włosy oraz skórę głowy, pozostawiając je nawilżone. Ekstrakty z mango i marakui, dzięki właściwościom zmiękczającym, dogłębnie odżywiają oraz regenerują włosy.

1 x Profesjonalna odżywka do włosów z ekstraktem z egzotycznych owoców. Odpowiednia ilość składników pielęgnujących działa antystatycznie, zapobiegając puszeniu się włosów i ich elektryzowaniu. Cukry i witaminy zawarte w wyciągu z papai pomagają nawilżyć oraz odświeżyć włosy. Dodatkowo, prowitamina B5 poprawia stan uszkodzonych włosów oraz nadaje im wyjątkową gładkość i blask.

1 x Żel do włosów STRUKTURA to klasyka w nowym, profesjonalnym wydaniu. Służy utrwaleniu i podkreśleniu kształtu fryzury, zapewniając przy tym bardzo mocne i długotrwałe utrwalenie. Może być stosowany na mokre lub suche kosmyki, a najlepsze efekty da na normalnych i grubych włosach. Sprawdzi się też w przypadku loków, podkreślając ich naturalny skręt.

1 x Lakier do włosów FORMA mocno utrwali i podkreśli kształt każdej fryzury. Nada włosom połysk i pozwoli na uzyskanie efektu świetlistego, a jednocześnie naturalnego wykończenia. Nie skleja włosów i nie pozostawia na nich osadu, ale dyscyplinuje je, działa antyseptycznie oraz chroni przed wilgocią. Jego dodatkowym atutem jest słodki, landrynkowy zapach.

2 x zestaw kosmetyków WS ACADEMY, składający się z:

Fot. Materiały prasowe

1 x Profesjonalny szampon z ekstraktem z egzotycznych owoców oczyszcza włosy oraz skórę głowy, pozostawiając je nawilżone. Ekstrakty z mango i marakui, dzięki właściwościom zmiękczającym, dogłębnie odżywiają oraz regenerują włosy.

Cena – 29.99 zł

1 x Profesjonalna odżywka do włosów z ekstraktem z egzotycznych owoców. Odpowiednia ilość składników pielęgnujących działa antystatycznie, zapobiegając puszeniu się włosów i ich elektryzowaniu. Cukry i witaminy zawarte w wyciągu z papai pomagają nawilżyć oraz odświeżyć włosy. Dodatkowo, prowitamina B5 poprawia stan uszkodzonych włosów oraz nadaje im wyjątkową gładkość i blask.

Cena – 29.99 zł

1 x Żel do włosów STRUKTURA to klasyka w nowym, profesjonalnym wydaniu. Służy utrwaleniu i podkreśleniu kształtu fryzury, zapewniając przy tym bardzo mocne i długotrwałe utrwalenie. Może być stosowany na mokre lub suche kosmyki, a najlepsze efekty da na normalnych i grubych włosach. Sprawdzi się też w przypadku loków, podkreślając ich naturalny skręt.

Cena – 24,99 zł

1 x Lakier do włosów FORMA mocno utrwali i podkreśli kształt każdej fryzury. Nada włosom połysk i pozwoli na uzyskanie efektu świetlistego, a jednocześnie naturalnego wykończenia. Nie skleja włosów i nie pozostawia na nich osadu, ale dyscyplinuje je, działa antyseptycznie oraz chroni przed wilgocią. Jego dodatkowym atutem jest słodki, landrynkowy zapach.

Cena – 24,99 zł

5 x zestaw Floradix, składający się z:

1 x Floradix żelazo i witaminy 500 ml,

1 x Floradix żelazo i witaminy 250 ml,

  • W płynnej formule
  • Zawiera ekstrakty ziołowe i koncentraty soków owocowych
  • Żelazo, witaminy B2, B6,B12 i C przyczyniają się do zmniejszenia uczucia zmęczenia i znużenia

Składniki: Zawiera żelazo – składnik niezbędny do regeneracji czerwonych krwinek, a tym samym wspomagający prawidłowe funkcjonowanie serca, wątroby, układu pokarmowego i mięśni. Składnikami dodatkowymi są wyciągi z kopru włoskiego i kłącza perzu, które poprawiają działanie układu trawiennego, co jest istotne w procesie przyswajania żelaza z pożywienia.

Dla kogo? Dla osób, które chcą utrzymać prawidłowy poziom żelaza we krwi. Polecany w stanach zwiększonego zapotrzebowania organizmu na żelazo – w momentach intensywnego wzrostu organizmu (dzieci), w czasie ciąży, karmienia piersią, a także przy diecie, która zawiera małą ilość tego składnika (np. wegetariańskiej).

Zalety: Zawiera dobrze przyswajalne żelazo. Nie powoduje zaparć. Produkt w stu procentach naturalny.

Suplement diety

1 x Floradix tabletki 84 szt.

Floradix tabletki to źródło organicznego żelaza, witamin B2,B6, B12, C oraz kwasu foliowego, które przyczyniają się do zmniejszenia uczucia zmęczenia i znużenia oraz utrzymania prawidłowego metabolizmu energetycznego.

Dla kogo? Floradix jest adresowany głównie dla kobiet: przemęczonych, odchudzających się, aktywnych, planujących ciążę, w ciąży, w okresie laktacji.
Jest również idealny dla młodzieży, osób starszych, rekonwalescentów, wegetarian.

Zalety: jest wygodny w użyciu i pozwala zachować równowagę żelaza oraz witamin B1, B2, B6, B12, C i kwasu foliowego w organizmie.

5 x Floradix żelazo i witaminy 250 ml

Przy zalecanym spożyciu: 2 x dziennie po 10 ml – opakowanie 500 ml wystarczy na 25 dni, opakowanie 250 ml na 12 dni. Tabletki  przy spożyciu 2 x dziennie po 2 tabletki wystarczą one na 42 dni.

Akcja trwa od 20.05.2019 do 10.06.2019 roku. Regulamin akcji dostępny jest tutaj.

TWOJE DANE: Pamiętaj, udział w konkursie jest dobrowolny. Dodając swój komentarz, wyrażasz zgodę na opublikowanie twojego imienia i nazwiska (lub pseudonimu), w przypadku ewentualnej wygranej, na liście laureatów, czyli na wykorzystanie i przetwarzanie twoich danych osobowych w celu przeprowadzenia niniejszego konkursu (zgodnie z przepisami o ochronie danych osobowych i RODO). Nie używamy twoich danych do  innych celów, niż czynności związane z niniejszym konkursem.


Patronaty

Rodzicielstwo bliskości to filozofia, nie metoda wychowawcza. Budując z dzieckiem więź, dajesz mu szansę na szczęśliwe dorosłe życie

Ewa Raczyńska
Ewa Raczyńska
30 maja 2019
Fot. Materiały prasowe

Nie pomylę się twierdząc, że dla każdego rodzica narodziny dziecka to prawdziwy cud. Cud, który stawia nam przed nami także bardzo trudne wymagania, bo chcemy dla naszego dziecka jak najlepiej, a często ciężko się nam odnaleźć w rodzicielskiej roli. I jest tu zupełnie naturalne.

W ostatnim czasie trafił do kin film „Wymarzony”. Historia chłopca, który został porzucony zaraz po narodzeniu przez swoją nastoletnią mamę. Chłopcem zajął się Jean od lat opiekujący się dziećmi czekającymi na adopcję. Między, wydawałoby się, tym chwilowym opiekunem a dzieckiem rodzi się więź… I właśnie ta więź z dorosłym jest dla dziecka najważniejsza. Od kilku lat mówi się o rodzicielstwie bliskości, nie jako o metodzie wychowawczej, nie dziwię się, że na te jeżą się rodzice, ale o pewnej filozofii, o którą warto się oprzeć, jeśli zależy nam, by nasze dziecko wyrosło na szczęśliwego dorosłego.

Niektórzy się obruszają, uważając, że rodzicielstwo bliskości sprowadza się do spania z dzieckiem, karmienia piersią i noszeniem dziecka na rękach. To jednak nie tak. Przeczytajcie, jakie założenia i wynikające z nich korzyści może dać poznanie i wdrożenie w życie filozofii rodzicielstwa bliskości

Przy karmieniu bądź blisko dziecka

Kiedy karmisz trzymaj je blisko siebie, nawet jeśli karmisz je butelką. Twój zapach, bicie serca, to jedyne znane twojemu dziecku doświadczenia. Kiedy zaraz po urodzeniu jest przy tobie, wówczas ma buduje swoje poczucie bezpieczeństwa. Dlatego nawet, jak karmisz butelką, przytulaj maleństwo do siebie, by nie czuło się zagrożone i opuszczone.

Śpij w tym samym pokoju

Rodzicielstwo bliskości, jak sama nazwa wskazuje opiera się na bliskości dziecka i rodzica. Wbrew błędnym opiniom, wcale nie chodzi o to, że musisz spać z dzieckiem. Nie każdy rodzic czuje taką potrzebę i jest to zupełnie zrozumiałe, to bardzo indywidualna kwestia. Ważne jednak, by spać z dzieckiem w tym samym pokoju. Dlaczego? By móc zareagować na jego potrzeby, by ono czuło, że nie zostało samo w przerażającym je ogromnym świecie, choć może to być najcudowniej przygotowany pokój dla waszego maleństwa. Poczekajcie. Dajcie mu czas, by oswoiło się ze światem, które dopiero poznaje. By się go nie bało, czując, że zawsze jesteście blisko niego.

Pamiętaj, że płacz to sposób komunikacji

Płacz dziecka nie jest złośliwością z jego strony. Nigdy. W ten sposób dziecko komunikuje się z wami dając znać, że źle się czuje, że jest mu niekomfortowo, że jest głodne lub coś je boli. To chyba jedna z najtrudniejszych rzeczy da rodzica – umiejętnie reagować na potrzeby dziecka. I nie chodzi o to, że mamy wszystko rzucać i gdy dziecko zaczyna płakać stać nad nim i zastanawiać, co takiego się dzieje. Jeśli wsłuchamy się w ten płacz, jeśli podejdziemy do tego w właściwą uważnością, naprawdę jesteśmy w stanie rozszyfrować, co naszego dziecko chce nam przekazać. Nie irytujmy się, nie szukajmy w nerwowy sposób rozwiązania. Potrzebujecie czasu, by się poznać, dajcie go sobie jak najwięcej, zwłaszcza na początku. Nie myśl o tym, że musisz posprzątać, zrobić zakupy, upiec ciasto, bo wpadnie teściowa. Te pierwsze tygodnie życia dziecka już nigdy nie wrócą, a to, jaki bagaż emocjonalny będzie niosło naszego dziecko ma znaczenie już od pierwszego dnia jego życia i budowania naszej relacji z nim.

Buduj bezpieczny świat dziecka

Szczęśliwe dziecko, to szczęśliwy dorosły. Kiedy dziś zastanawiasz się, co jest dla ciebie w życiu najważniejsze do szczęścia, być może nie zdajesz sobie nawet sprawy, że jest to poczucie bezpieczeństwa, na które składają się różne czynniki. Dziecko, które nie otrzymało od rodziców tego poczucia, w dorosłym życiu pozostanie z pewnymi deficytami, z którymi być może będzie musiało radzić sobie na kozetce u psychoterapeuty. Pamiętaj, że ono na początku swojego życia widzi świat w twoich oczach i twoimi oczami. Ty, przez swoją postawę, uczysz je, że ten świat jest bezpieczny, akceptujący, pełen miłości, czy może odrzucający, nerwowy, wymagający i oczekujący. To, jaką więź zbudujesz ze swoim dzieckiem, od początku jego życia, przeniesie się na każdy kolejny etap jego rozwoju. Jeśli dasz mu poczucie, że jesteś obok, że ono może na ciebie liczyć, zawsze zwrócić się do siebie o pomoc, to z ufnością będzie eksplorować świat, będzie go ciekawe. Będzie odcinać pępowinę, uczyć się niezależności, bo będzie ufać także sobie i swoim emocjom, które dla ciebie były zrozumiałe, których nie piętnowałaś, nie negowałaś.

Budując więź ze swoim dzieckiem, możemy mu dać pewność siebie, nauczyć je empatii, otwartości na innych, wszystkiego tego, co składać się będzie na jego dorosłość.

Nie wierzycie? Wybierzcie się do kina na „Wymarzonego”. Niech nie zwiodą was lakoniczne recenzje tego filmu, ponieważ niesie on w sobie o wiele głębsze przesłanie, niż mogłoby się na pierwszy rzut oka wydawać.


Artykuł powstał we współpracy z Monolith Films


Zobacz także

Rybka Minimini poleca: Gotuj zdrowo dla dzieci. 85 przepisów na zdrowe dania dla najmłodszych!

Ford Focus Active Challenge i mistrzowie Polski w kitesurfingu 2019!

Łączy nas cukrzyca