Patronaty

Dni Rodzinne Prudential po raz pierwszy we Wrocławiu! Weekend pełen atrakcji dla całych rodzin!

Redakcja
Redakcja
26 kwietnia 2016
Fot. Materiały prasowe
 

ZwalczNude.pl zainspirowana sukcesem warszawskich, poznańskich i trójmiejskich Dni Rodzinnych Prudential zaprasza wszystkie wrocławskie rodziny do wspólnej zabawy podczas
I edycji Wrocławskich Dni Rodzinnych Prudential 20-22 maja 2016.

W ten wyjątkowy weekend Wrocław zaoferuje rodzicom i dzieciom mnóstwo niesamowitych, bezpłatnych warsztatów i atrakcji. Wszystko po to, żeby pokazać rodzinom jak bogata jest oferta miasta pod kątem przyjaznych, i dedykowanych im miejsc. Do udziału w projekcie zaproszone są liczne miejskie instytucje, fundacje, muzea, kafejki oraz firmy, z którymi ZwalczNude.pl stworzyło wyjątkowy, trzydniowy program gier, zabaw i innych atrakcji dla najmłodszych. Już 27 kwietnia ruszą zapisy na wszystkie zajęcia!

Wrocławskie Dni Rodzinne Prudential logistycznie przypominają Noc Muzeów. Podczas weekendu, od piątku do niedzieli, organizowanych jest mnóstwo wydarzeń, takich jak warsztaty, pokazy, animacje dla maluchów czy przedstawienia, a to wszystko ku radości dzieci i ich rodziców.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Podczas I edycji zapraszamy Was między innymi na lekcje języka angielskiego z Helen Doron, moc sportowych atrakcji podczas zajęć z elementami koszykówki przygotowanych przez Basket Kids, oraz spróbowanie swoich sił podczas wydostania się o czasie z w escape room’u. W szkole języków obcych Gerelis, rodzice będą mogli oddać pociechy pod opiekę Językowej Niani, a podczas zajęć dzieci wezmą udział w pasjonujących zajęciach, podczas których nie tylko będą uczyć się języków obcych, ale również tajników chemii, fizyki czy geografii. Z firmą TwójRobot.pl zaprogramujecie robota marsjańskiego zbudowanego z klocków Lego Mindstroms, zaś w Forcie Przygody przeżyjecie chwile pełne wrażeń grając w paintball’a dla dzieci. Sportbal urodziny na sportowo zaprasza najmłodszych do ogólnorozwojowych gier ruchowych oraz zabaw z dzieciństwa ich rodziców – będzie więc okazja przypomnieć sobie np. ciuciubabkę. „Skaczące żabki po łące” to propozycja dla najmłodszych przygotowana przez żłobek Zaczarowany Melonik. W ten wyjątkowy weekend będziecie mogli wziąć udział w warsztatach teatralnych „Dotyk teatru”, zajęciach sportowych np. taekwon-do, warsztatach kulinarnych, bezpłatnym zwiedzaniu Muzeum Geologicznego oraz interaktywnych zajęciach z cyklu „Jak powstają skały?”. Różnorodność zajęć jest ogromna, a wszystkie atrakcje w ten wyjątkowy weekend są bezpłatne. Każdy znajdzie w programie coś dla siebie!

Dniom Rodzinnym towarzyszy Wrocławski Piknik Rodzinny Prudential, który   odbędzie się 22 maja  na Pergoli przy Hali Stulecia w godzinach 11:00-15:00. Będzie okazja m.in. zrobić sobie zabawne zdjęcia
w darmowej fotobudce oraz wziąć udział w zajęciach sportowych, artystycznych, językowych, eksperymentach, robotyce i wielu, wielu innych! Naszych młodszych milusińskich zaprosimy na spotkanie z Misiem Lubisiem, starszych m.in. na spotkanie z bohaterami edukacji finansowej Cha-Ching. Piknik odwiedzi ambasadorka programu aktorka Pani Daria Widawska. Rybka MiniMini zaprosi wszystkie dzieci na karaoke oraz do Mini Kina przedszkolaka z ulubionymi bohaterami znanymi z anteny MiniMini+.

Projekt został ujęty w programie Miesiąca Rodziny, który organizowany jest przez Miasto Wrocław. Wszystkie wydarzenia realizowane w ramach Wrocławskich Dni Rodzinnych Prudential objęte są Patronatem Honorowym Rzecznika Praw Dziecka. Sponsorem tytularnym jest Towarzystwo Ubezpieczeń na życie Prudential  Prudential. Przedstawiciele Prudential podkreślają, że  Dni Rodzinne  promując wspólne rodzinne spędzanie czasu, wpisują się w filozofię działania firmy, której ubezpieczenia mają na celu ochronę rodziny
i zabezpieczenie jej przyszłości finansowej.

Już dziś zarezerwujcie miejsce na bezpłatnych zajęciach! Więcej informacji i zapisy na stronie: www.dnirodzinne.pl/wrocław

Serdecznie zapraszamy!

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe


Patronaty

Wysoko konfliktowe osoby – skutecznie utrudnią życie sobie i innym. Jak sobie z nimi radzić?

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
26 kwietnia 2016
Wysoko konfliktowe osoby - jak sobie z nimi radzić?
Fot. iStock / RapidEye
 

Strach pójść z nimi do sklepu, bo na bank pokłócą się z kimś zanim jeszcze staną przy kasie. Na zebraniach w szkole zawsze wdadzą się w kłótnię z innymi rodzicami, w pracy miewają nagminnie sytuacje konfliktowe współpracownikami. Winią cię za ich własne problemy, obarczają odpowiedzialnością za porażki, ale swoich błędów nie dostrzegają. W ich ustach najbardziej banalny problem urasta do rangi katastrofy, a przedstawią go w taki sposób byś nie miała wątpliwości, że wina leży po twojej stronie. Konfliktowcy, w skrajnych wypadkach zwani HCP ( ang. High Conflict People/Personality) w większości przypadków cierpią na zaburzenia osobowości. Jeśli jakiś konfliktowiec jest ci bliski, mam dobrą wiadomość: choć to trudne, przy dużym wysiłku z jego strony – może się zmienić. Ale życie z nim z całą pewnością do najłatwiejszych nie należy.

Jak rozpoznać Konfliktowców

1. Są wiecznie „rozdarci” albo angażują się w myślenie „wszystko albo nic”

2. Ich negatywne uczucia kształtują ich rzeczywistość

3. W większości przypadków, ich emocje są silne i szybko się zmieniają

4. Mają trudności w odczuwaniu empatii (możesz mieć wrażenie, że są pozbawieni ludzkich odruchów)

5. Ciężko im pogodzić się ze stratą (jeśli ktoś od nich odejdzie, często szukają zemsty, utrudniają proces rozwodu, w ostatnim momencie obiecują wielkie zmiany lub grożą)

6. Ich zachowania są ekstremalne, uczucia i myśli niewspółmierne do rzeczywistości (dlatego logiczne argumenty do nich nie przemawiają)

7. Są zajęci obwinianiem innych i nie biorą odpowiedzialności za swoje czyny

Konfliktowiec o sobie samym

HCPS posiadają osobowość, która sprawia, że ich całe życie upływa na podejmowaniu decyzji pod wpływem spotęgowanych emocji. Ich działania, problemy i oskarżenia innym osobom wydają się po prostu absurdalne (i z reguły takie naprawdę są). Konfliktowcy unikają przyjmowania odpowiedzialności za swoje problemy. Niezależnie do tego, kto stoi naprzeciwko (to może być osoba o gołębim sercu i najszczerszych intencjach) w chwili, gdy dążą do konfliktu potraktują swojego adwersarza go jak najgorszego wroga.

Dzieje się tak dlatego, że sami siebie uważają za pokrzywdzonych, za ofiary. Problemy pojawiają się i znikają, ale ich cechy osobowości sprawiają, że konflikt trwa. Jeśli nawet chwilowo konfliktowiec znajduje się w fazie spokoju, możesz być pewna, że już niebawem znajdzie się pretekst do awantury. Konfliktowcy z reguły nie uczą się na własnych doświadczeniach.

Jak ujarzmić konfliktowca

Nie traktuj jego uwag personalnie

Odczucia, emocje i zachowanie konfliktowca nie ma nic wspólnego z tym, co zrobisz i jaka jesteś. Nie wiń się za te ciągłe konflikty. Nie musisz się też usprawiedliwiać ani wdawać w dyskusje.

Uświadom sobie że Konfliktowca nie zmienisz

Pewnie już to czujesz. Zachowaj energię na ustanawianie granic, a nie wdawanie się w nie przynoszące efektów próby wychowawcze.

Nie szukaj logicznych argumentów

Zły, zdenerwowany, nastawiony wojowniczy  partner właśnie w swoim mniemaniu walczy o przetrwanie. To instynkt, a nie logika.

Komunikuj się z nim zgodnie z zasadą  Empatia-Uwaga-Szacunek

Postaraj się, w sytuacjach konfliktowych, używać komunikatów w których przekażesz te trzy wartości. Powiedz na przykład: „Widzę, jakie to dla ciebie ważne, zwrócę na to uwagę. Szanuję to z jakim wysiłkiem próbujesz rozwiązać ten problem.”

Odpowiadaj na wrogie komunikaty

Konfliktowi bardzo często używają takich form komunikacji jak e-mail czy SMS-y. Odpowiadaj na nie, ale zawsze w taki sposób by nie zaostrzać konfliktu. Niech to będą zwięzłe, konkretne wiadomości.

Ustal granice i informuj o konsekwencjach

Zawsze reaguj, gdy konfliktowiec zagraża twojemu poczuciu bezpieczeństwa, czy to fizycznego czy psychicznego. Wyciągaj konsekwencje z zachowań niepożądanych.

Kilka rad dla pozostających w związku z konfliktowcem

Wiem, że bywa ci najtrudniej. Nie wstydź się za niego i nie tłumacz przed innymi, w ten sposób wiążesz się tylko w toksyczną relację. I tak, on naprawdę uważa i wierzy, że wszystko musi być tak, jak on myśli. Jego ogląd bazuje na odczuciach danej chwili, a nie obiektywnej ocenie rzeczywistości. Jego świat jest czarno-biały. Twój partner jest dorosłą, samodzielną osobą. To, czy z nim zostaniesz jest kwestią twojego osobistego wyboru.


Patronaty

Relaksuj się, korzystaj z gorących źródeł oraz aktywnego wypoczynku w Uniejowie

Żaklina Kańczucka
Żaklina Kańczucka
26 kwietnia 2016
Fot. Materiały prasowe

Wiosna rozpoczyna czas, gdy coraz chętniej wychodzimy z domów, ciesząc się pięknem przyrody. Z większym zapałem i przyjemnością planujemy również bliższe lub dalsze wyjazdy, aby odpocząć od codzienności, zregenerować ciało i nacieszyć oczy wspaniałymi zabytkami, których niemało na polskiej ziemi.

Nie trzeba spoglądać w kierunku zagranicznych plaż, aby skorzystać z przyjemności kąpieli w ciepłej wodzie. Szczęśliwie mamy to na miejscu, tyle że w trochę innej formie – wód geotermalnych.

Dokąd w poszukiwaniu relaksu i przyjemności płynących z gorących źródeł?

Ciekawą i wygodną alternatywę dla dalekich wojaży stanowi Uniejów, oddalony o dwie godziny drogi od Warszawy. Wyjątkowa oferta turystyczna i unikalna przyroda, z powodzeniem przyciągają rosnącą rzeszę turystów. I nie można się temu dziwić, skoro Uniejów zaprasza do największego w Polsce kompleksu termalno-basenowego położonego u podnóży XIV–wiecznego zamku. W jednym miejscu miłośnicy historii otoczeni będą niezwykłymi śladami pochodzącymi z czasów średniowiecza, oraz zatroszczą się o zdrowie i urodę. Poza tym miłośnicy aktywności na świeżym powietrzu mogą wybrać się na spływy kajakowe, szlaki konne oraz liczne trasy spacerowo-rowerowe. Niezależnie czy trasę pokonuje się na grzbiecie konia, płynąc bądź na własnych nogach, piękno okolicy Uniejowa zachwyca tak samo.

Dzieci nie muszą korzystać jedynie z przyjemności tych samych co opiekunowie, ponieważ na nich czeka zabawa na nowoczesnych i bezpiecznych placach zabaw nad rzeką Wartą i w centrum miasta. Młodszych turystów ugości również Wioska Indiańska , w której podczas przygotowanych zabaw mogą  oni poznać kulturę Indian Ameryki Północnej. 

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Poznaj „uniejowskie złoto” –  gorącą leczniczą solankę

Historia odkrycia źródeł słynących z niezwykłych mocy jest bardzo ciekawa. Niegdyś, podczas poszukiwań poszukiwano ropy naftowej wykonano odwierty własnie w tym miejscu. Jak się okazało, zamiast ropy, odkryto coś innego, lecz równie cennego – gorącą (o temperaturze 68°C), leczniczą solankę, którą wydobywa się z głębokości ponad 2 km. Od 2012 roku, dzięki niezwykłym walorom wody pozwalającym na zastosowanie jej w leczeniu schorzeń układów: ruchu, mięśniowego, oddechowego, nerwowego, pokarmowego, chorób skóry oraz w celach relaksacyjnych i rehabilitacyjnych, Uniejów otrzymał status uzdrowiska. Z dobrodziejstwa wody termalnej, można skorzystać podczas kąpieli w basenach i wannach i baliach, oraz wspomagająco do kuracji pitnych.

Kompleks termalno-basenowy TERMY UNIEJÓW służy regeneracji sił witalnych i aktywnemu wypoczynkowi. Na miejscu można skorzystać z basenów solankowych, basenu pływackiego i lodowego, różnorodnych saun, komory śnieżnej, tężni solankowej, a także wielu atrakcji wodnych, takich jak: dysze masujące, jacuzzi, dzika rzeka. Nie brakuje brodzików, zjeżdżalni i „wodnych placów zabaw” dla dzieci. W kompleksie znajduje się również strefa restauracyjna oraz klub taneczny i kręgielnia. 

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Zalety uniejowskiej solanki

Nie bez przyczyny wodę termalną w Uniejowie nazywa się złotem. Cenne właściwości lecznicze, jakie ona wykazuje, wynikają z wysokiej zawartości składników mineralnych jak: siarka, fluor, jod i kwas metakrzemowy. Ich stężenie jest większe niż w wodzie morskiej, przez co działanie jest bardziej intensywne:

  • związki kwasu metakrzemowego są korzystne dla uwodnienia skóry i poprawy jej elastyczności, a także powodują brązowienie skóry,
  • chlorki miedzi i żelaza wzmacniają odporność,
  • radon dodaje sił witalnych,
  • zabiegi inhalacyjne solanką działają przeciwzapalnie i oczyszczająco,
  • zawartość fluoru dobroczynnie wpływa na higienę jamy ustnej,
  • minerały pomagają w przyśpieszaniu gojenia ran, redukcji zmarszczek i cellulitu,
  • gorąca solanka ma także dobroczynny wpływ na leczenie chorób skóry, zwyrodnień stawów, stanów po zabiegach operacyjnych narządu ruchu,
  • woda termalna znajduje zastosowanie w kuracjach pitnych, gdyż pobudza czynność wydzielniczą żołądka i trzustki, stymuluje przemianę materii oraz uzupełnia niedobory jodu w organizmie.

Uniejów zaprasza do gościny w murach wyjątkowych zabytków

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Uniejów, poza niezwykłymi właściwościami wody termalnej, może pochwalić się długą historią. Ponieważ pierwsze wzmianki o miejscowości pochodzą z początku XII wieku, zachowane ślady przeszłości są tu naprawdę imponujące. Warto przyjrzeć się im bliżej i poddać urokowi chwil, których na co dzień bardzo nam brakuje. Oto, czym zachęca Uniejów do odwiedzin w tej pięknej okolicy:

Zamek arcybiskupi

Niegdyś siedziba Arcybiskupów Gnieźnieńskich, dziś miejsce spotkań, odpoczynku i bogata baza noclegowa. Obiekt oferuje turystom noclegi w komnatach utrzymanych w historycznym stylu, restaurację z kuchnią staropolską oraz organizację szkoleń, konferencji i warsztatów.

Kasztel rycerski „Na gorących źródłach”

To obiekt stylizowany na pochodzący z epoki średniowiecza gród rycerski, oferującym.in.  noclegi w średniowiecznych komnatach oraz pokazy walk rycerskich. Goście mogą również zażyć kąpieli w Łaźniach Kasztelańskich w baliach z solanką, czekoladą, piwem lub płatkami róż. Ciekawym sposobem na spędzenie czasu są również zabawy plebejskie oraz sala tortur z wystawą średniowiecznych narzędzi tortur.

Zagroda Młynarska

Stworzony na bazie pięciu zabytkowych obiektów kompleks muzealno – noclegowy kusi turystów swoją oryginalnością oraz swojskim klimatem. Na Gości czekają pokoje noclegowe w zabytkowym dworze oraz apartament w wiatraku. W chałupie z poł. XIX w. znajduje się karczma, natomiast stodoła to miejsce warsztatów rzemieślniczych.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Dom Pracy Twórczej

Centrum artystyczno – kulturalne miasta. Jest to miejsce, które powstało z myślą o artystach i przedstawicielach środowisk twórczych. Odbywają się tutaj: sympozja, warsztaty, szkolenia oraz wystawy plenerowe z udziałem studentów Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi.

Wytwórnia Ciszy w Brzozówce

To ośrodek położony w pięknym otoczeniu przyrody. Odbywają się tutaj warsztaty jogi, a pobliskie pola i lasy wpływają na osobisty rozwój oraz wyciszenie Gości odwiedzających to miejsce.

Więcej informacji o  kompleksie termalno-basenowym w Uniejowie, oraz wyjątkowych atrakcjach znajdziecie na stronie termyuniejów.pl


 

Wpis powstał we współpracy z PGK TERMY UNIEJÓW Spółka z o.o. 


Zobacz także

Pacjenci walczą o zdrowie – Choroba to nie wyrok!

Kampania „Życie Seniora”

KINO W TRAMPKACH

Czwarta edycja Festiwalu KINO W TRAMPKACH