Patronaty

35-lecie działalności Komitetu Ochrony Praw Dziecka

Redakcja
Redakcja
6 maja 2016
Fot. Unsplash/Gabby Orcutt / CCO
 

Komitet Ochrony Praw Dziecka, ogólnopolska organizacja pożytku publicznego w tym roku obchodzi 35-lecie działalności. W tym ważnym roku, dołączył do akcji organizowanej przez Agencję STRYCH i Stowarzyszenie Działań Niekonwencjonalnych, rozpoczynając akcję MOJA KOLOROWANKA – MOJE PRAWA.

Co, gdzie, kiedy ?

Akcja będzie miała miejsce na terenie 5 miast w Polsce (Warszawa, Poznań, Wrocław, Kraków, Gdańsk), a ma na celu zarówno edukację dotyczącą praw dziecka, jak i zebranie środków na działalność KOPD. Trwać będzie od kwietnia do września.

Ambasadorem akcji został Adam Zdrójkowski – aktor znany z serialu „Rodzinka.pl”.

Co będzie się działo ?

W kwietniu został ogłoszony konkurs plastyczny “Moja Kolorowanka – Moje Prawa” wśród dzieci  uczęszczających do Placówek Przedszkolnych w wyżej wymienionych miastach. Informacja wraz z instrukcją konkursową dotrze do placówek 15 kwietnia. Dzieci rysują same kontury techniką ECO. Z najciekawszych prac (około 100 sztuk),  jakie  spłyną do organizatorów : Agencji STRYCH POLSKA i KOPD, stworzona zostanie książeczka  – kolorowanka.

“Moja Kolorowanka” będzie następnie rozprowadzana jako cegiełka za 10 zł,. Każdy będzie mógł ją zakupić, a dochód przeznaczony zostanie na wsparcie  podopiecznych Komitetu Ochrony Praw Dziecka.

Akcja ma charakter społeczny angażujący wiele instytucji i wiele osób; dzieci, ich rodziców, opiekunów, wychowawców, pracowników przedszkoli i firmy. Każdy może się przyczynić się do wspólnego sukcesu!

Moja kolorowanka do tej pory

Jest to już druga edycja akcji : Inicjatorem akcji jest siedleckie Stowarzyszenie Działań Niekonwencjonalnych     i Agencja Reklamy STRYCH POLSKA. Wcześniejsze edycje Kolorowanki miały miejsce w Siedlcach             i Warszawie. Akcja spotkała się z ogromnym zainteresowaniem placówek, zaangażowaniem dzieci i ich rodziców. Zebrane pieniądze przeznaczone zostały na prezent świąteczny dla dzieci z Domu Dziecka w Siedlcach (edycja siedlecka), oraz dopiero zostaną na potrzebujące dzieci z placówek warszawskich (edycja warszawska).

We współpracę z Komitetem zaangażował się cały zespół Agencji, złożony z grafików, informatyków oraz Stowarzyszenie Działań Niekonwencjonalnych wraz z wolontariuszami. Drukiem i przygotowaniem materiałów zajmie się  Agencją Reklamy STRYCH POLSKA.

Cel akcji:

Akcja ma na celu zebranie środków finansowych na wsparcie podopiecznych Komitetu, poprzez  dotarcie z informacją o Mojej Kolorowance – Moje prawa,  do blisko 400 000 dzieci, 800 000 rodziców oraz pracowników ponad 2000 placówek przedszkolnych. Planowane jest także zaangażowanie mediów i tytułów parentingowych.

Więcej: FB/ KOPD, FB/ Moja kolorowanka 

Kopia KOPD_kolor full

Informacje o Komitecie Ochrony Praw Dziecka

Jesteśmy ogólnopolską organizacją pożytku publicznego. Nasza organizacja działa na rzecz dzieci od 1981 r. Byliśmy pierwszą tego typu organizacją w Europie Wschodniej. Obecnie na terenie Polski znajdują się 23 oddziały terenowe, w których dzieci i ich rodziny mogą otrzymać profesjonalną i bezpłatną pomoc. 

Co robimy?

Misją KOPD jest przede wszystkim ochrona praw i interesów dzieci oraz pomoc najsłabszym. Oferujemy m.in.:

  • kompleksową, bezpłatną pomoc psychologiczną, prawną i pedagogiczną dzieciom,
    ich rodzicom lub opiekunom
  • mediacje dla rodziców pozostających w konflikcie około rozwodowym
  • szkolenia dla pedagogów, kuratorów, policjantów, pracowników socjalnych, pracowników placówek opiekuńczo – wychowawczych
  • prowadzenie projektów, kampanii edukacyjnych,
  • współpracujemy z biznesem i organizacjami pozarządowymi, działającymi na rzecz dzieci i ich rodzin

Patronaty

40 głupich i natrętnych myśli, które skutecznie utrudnią zasypianie

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
6 maja 2016
Fot. Unsplash / CC0 Public Domain
 

O czym myślicie tuż przed zaśnięciem? No, może nie całkiem tuż przed zaśnięciem, ale wtedy, gdy niecierpliwie czekacie na sen, a on nie nadchodzi. Nagle okazuje się, że jest tyle ważnych spraw, które zaprzątają waszą głowę. Zgoda, czasem nie są one aż tak istotne, ale za to bardzo natarczywe. Skutecznie oddalają od was moment, w którym udacie się do krainy snu.

1. Czy ja na pewno zamknęłam drzwi?

2. Jeśli zasnę już teraz, będę miała całe 6 godzin i 17 minut solidnego odpoczynku.

3. Czy ten hałas z kuchni to ja tylko sobie wyobraziłam?

4. To pewnie kot.

5. Nie, kot jest tutaj, obok…

6. Więc CO to było?

7. Za gorąco tutaj.

8. Za zimno.

9. Już widzę te poduszki, jutro pod moimi oczami.

10. Będę jutro wyglądać jakby mnie czołg przejechał. Znowu.

11. Jeśli nie kot, to co TO było?

12. Może wezmę na chwilę telefon, na wszelki wypadek.

13. Może sprawdzę tylko nowe zdjęcia na Instargramie.

14. Jeszcze tylko Facebook, naprawdę szybko.

15. O, nowa wiadomość.

16. Jeśli zasnę teraz, będę spała 5 godzin i 32 minuty.

17. Zaraz, czy nastawiłam budzik?

18. A co, jeśli budzik nie zadzwoni?

19. Ależ ta strona poduszki jest zimna.

20. Co to było, to na moich ramionach? PAJĄK?!

21. E, to tylko moje włosy.

22. Powinnam pójść do fryzjera.

23. Ciekawe ile zapłacę tym razem.

24. Może nie będę farbować, tylko podetnę.

25. Chyba pójdę gdzie indziej niż ostatnio.

26. Co to był za film, ten, który oglądałam ostatnio, ten w którym Angelina grała wiedźmę?

27. Ale ona ma nogi.

28. Tylko jest trochę za chuda.

29. Ciekawe czy dzieci już śpią.

30. Gdzie ja miałam jutro zadzwonić?

31. O, matko, a ten co? O tej porze siedzi na Facebooku?!

32. Muszę wyłączyć w końcu te powiadomienia.

33. Chyba lepiej będzie, jak będę spała na brzuchu,

34. Jednak nie, nie mogę oddychać. Może na boku?

35. Jak to? Nie śpię już od dwóch godzin. Mogłam coś zrobić przez ten czas.

36. Głodna jestem.

37. I muszę do toalety.

38. Nie, nie wstanę. Nie postawię nogi na tej zimnej podłodze.

39. Jeśli zasnę teraz, będę miała jeszcze 4 godziny snu.

40. Dobra, koniec z tym. [ i otwierasz laptopa]

via GIPHY

Dobranoc! 😉

Źródło: Brightside.com

 


Patronaty

Zapraszamy cię na 2. edycję cieszącą się ogromną popularnością Konferencję dla Kobiet „Dobrze mi – Teraz JA!”

Redakcja
Redakcja
6 maja 2016
Fot. M.Margaretto

Jeśli kiedykolwiek usłyszałaś: albo kariera albo rodzina i uwierzyłaś w te słowa, to powinnaś poznać historię kobiety, która przełamuje ten schemat.

Co jest Twoją życiową maską?

Czy wiesz kim jesteś?

Co Cię wyróżnia wśród innych kobiet?

Gdzie drzemie moc Twojej osobowości?

Czym są wrodzone talenty i jak należy je przekształcić w Mocne Strony?

Chcesz odpowiedzieć sobie na te pytania? Spotkaj się z Izabelą Antosiewicz Trenerem Mocnych Stron w Taisja Laudy & Co. na konferencji „Dobrze mi”.

Poznasz także Katarzynę Dziubałkę, organizatorkę Wielkiej Wymiany Kontaktów, która opowie o tym, czy da się rozkręcić biznes na etacie.

Od Patrycji Załug dowiesz się natomiast, czy musisz być idealna.

PRELEGENCI:

Izabela Antosiewicz – Trener Mocnych Stron w Taisja Laudy & Co. Od 2014 roku skupiła się na wykorzystywaniu w swojej pracy Formuły Geniuszu Taisja Laudy® oraz narzędzi Instytutu Gallupa. Doprowadza do mistrzostwa budowanie synergii w zespołach, w tym w parach i rodzinach. Inspiruje i uczy odpowiedzialnego rodzicielstwa. Jest mamą trójki nastolatków, szczęśliwą żoną swojego pierwszego chłopaka, maratonką. Służy z oddaniem zadaniom, obecna tu i teraz – przeprowadza z łatwością przez zmiany, jeste optymistycznym i energetycznym rozmówcą. W życiu wierna zasadzie, że najlepiej być sobą dbając o przestrzeń, by inni też mogli być sobą w naszym towarzystwie.www.taisjalaudy.com

Katarzyna Dziubałka – Z wykształcenia filolog języka angielskiego. Posiada 2 magistry z University of Surrej oraz SGH. Pragnie zmieniać świat na bardziej pozytywny poprzez motywowanie kobiet do spełniania własnych marzeń oraz życia z pasją i z pasji. W ciągu ostatnich 2 lat zorganizowała ponad 30 konferencji dla Kobiet Przedsiębiorczych w których wzięło udział ponad 4000 kobiet. Obecnie organizuje spotkania networkingowe w całej Polsce pod nazwą Wielka Wymiana Kontaktów, w których bierze udział średnio 200 Przedsiębiorców. Od 2015 współpracuje z Akademią Kobiet Sukcesu, gdzie pomaga realizować konferencje „Masz w sobie MOC!” oraz zarządza Szkołą Liderek – interdyscyplinarnym studium Przedsiębiorczości dla Kobiet. Jest przekonana, że każda z nas ma swoje powołanie, misję, z którą powiązane są nasze naturalne talenty i pasje. Wierzy we współpracę oraz budowanie biznesu opartego na relacjach oraz energii, która pojawia się kiedy zaczynamy robić to, co kochamy. Jest również redaktor naczelną magazynu Liderka.

www.liderka.pl, www.twojapasjatwojafirma.pl

Patrycja Załug – certyfikowany coach pewności siebie, bizneswoman, autorka. Współwłaścicielka Akademii Kobiet Sukcesu, jednej z największych społeczności kobiecych w Warszawie wspierających i edukujących aktywne, chcące się rozwijać kobiety. Współzałożycielka Szkoły Liderek, interdyscyplinarnego studium przedsiębiorczości dla kobiet. Z wykształcenie prawnik i marketingowiec. Wykłada na Uczelni Łazarskiego. Posiada ponad 13-letnie doświadczenie w biznesie w tym 8-letnie w pracy w międzynarodowych korporacjach. Współpracuje m. in. z Magazynem Coaching, gdzie regularnie publikuje artykuły na temat budowania pewności siebie w życiu i w biznesie. Autorka książki „100 pomysłów jak być dla siebie dobrą”. Wokół idei wzmacniania prawdziwej wewnętrznej pewności siebie zgromadziła ponad 19 tyś. kobiet. Prowadzi autorską audycję na antenie Radia KOLOR. Dzięki swoim autorskim warsztatom „Codziennie Pewna Siebie” pomogła już ponad 1300 kobietom wyzwolić swoją moc i uwierzyć w siebie. www.codzienniepewnasiebie.pl

AGENDA:

18.00 – Start

Wykład „Maska” – Izabela Antosiewicz

Wykład „Jak rozkręcić biznes na etacie” – Katarzyna Dziubałka

Wykład „Nie musisz być idealna, czyli jak przestać się naprawiać i zacząć żyć” – Patrycja Załug

Loteria upominkowa

21.00 – Zakończenie

12 maja 2016r. – czwartek g. 18.00

Golden Floor Sky – Millenium Plaza Al. Jerozolimskie 123 A, piętro 26 sala A

WIĘCEJ INFORMACJI: www.dobrzemi.com.pl

PRZEDSPRZEDAŻ trwa do 10. maja 2016 do 23:59 – bilety w cenie 49 zł, później cena rośnie do 79 zł.

REZERWACJA MIEJSC: http://www.dobrzemi.com.pl/

Przyjdź, skorzystaj i dowiedz się, jak może być Ci w życiu dobrze!

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe


Zobacz także

Konkurs „Inwestuj(e)my w dzieci”

Zapraszamy cię na 2. edycję cieszącą się ogromną popularnością Konferencję dla Kobiet „Dobrze mi – Teraz JA!”

Jak zostałam wiedźmą – bajka… nie tylko dla dzieci