Go to content

Sukienka trapezowa – dla kogo i z czym ją łączyć?

Fot. Materiały prasowe

Wśród wielu fasonów sukienek jest sukienka trapezowa. Jest prosta, wygodna i perfekcyjnie maskuje mankamenty sylwetki. Nic więc dziwnego, że jest to jeden z najbardziej lubianych typów. Jak wybrać sukienkę trapezową, by ładnie się prezentowała?

Pierwszy raz kobiety włożyły sukienkę trapezową w połowie ubiegłego wieku. Od tamtej pory jest jedną z najczęściej wybieranych. Mało tego, może ją założyć niemal każda kobieta, niezależnie od typu figury. Jak rozpoznać ten fason? Najprościej można go przyrównać do litery „A”. W okolicach ramion sukienka jest wąska, po czym się rozszerza.

Idealna dla kobiet z kompleksami i tych, które ich nie mają

W pierwszej kolejności sukienki trapezowe poleca się wszystkim paniom, które mają fałdki, masywne biodra i chciałyby to ukryć. Dla nich ten krój jest wymarzony! Nie widać kompletnie żadnych niedoskonałości, mało tego, nie trzeba się obawiać, że podczas siadania, czy schylania, sukienka zacznie opinać ciało, co wygląda mało efektownie. Jednak modne sukienki trapezowe, jak te na stronie https://quiosque.pl/sukienki/sukienki-trapezowe.html, będą pięknie wyglądać również na szczupłych kobietach, które nie muszą się swojej sylwetki wstydzić. W klasycznym ujęciu sukienka powinna być do połowy ud, ale nie ma kłopotu z tym, żeby znaleźć wersję do kolan.

Fot. Materiały prasowe

Uniwersalność nie jest jedyną zaletą sukienek trapezowych. Warto też przyjrzeć się ich funkcjonalności. Często zakłada się je na wystawne przyjęcia, co z kolei wiąże się z obfitymi potrawami. Przy wielu sukienkach pojawia się uczucie dyskomfortu. Tutaj tego nie ma.

Jak wybrać sukienkę idealną?

Przeglądając oferty takich sklepów, jak Quiosque, znajdzie się tak wiele propozycji, że trudno będzie wybrać. Na pewno, zanim się zdecydujesz, musisz sprecyzować jaka kolorystyka cię interesuje, czy wolisz sukienkę gładką, czy ze wzorem? Ponieważ jednym z zadań sukienki trapezowej jest dodanie pewności siebie, nie powinno się wybierać koloru, w którym się zbyt dobrze nie czujemy. Wiele zależy od typu urody. Warto też od razu pomyśleć, jakie dodatki będą pasowały i pod kątem jakich okazji kupuje się ubranie.

Z czym sukienka trapezowa wygląda najlepiej?

Na stylizację składają się wszystkie elementy stroju. Oprócz sukienki należy zwrócić uwagę na wszystko inne, co się do niej zakłada. Najłatwiej dobrać dodatki do sukienek, które są gładkie. Wtedy jest mniejsze prawdopodobieństwo, że coś zacznie się ze sobą gryźć. Jeśli jednak lubisz sukienki bogato zdobione, też nie jest to przeszkodą i dodatki znajdzie. Jednak w tym przypadku postępuj ostrożnie, by nie przesadzić. Do sukienki trapezowej można założyć sandałki na płaskiej podeszwie lub obcasie, eleganckie buty na obcasie. Ewentualnie można włożyć baleriny lub kozaki. Nie zapomnij też o małej torebce i biżuterii. Jeśli na sukience nie ma wielu zdobień, można pozwolić sobie na bogatszą biżuterię. Ponieważ sukienka trapezowa jest jednym z krojów, który sam w sobie jest elegancki, nigdy nie łącz jej z butami sportowymi i bluzami.


Artykuł sponsorowany