Moda

Czego powinnaś doświadczyć, żeby poczuć, że naprawdę żyjesz?

Redakcja
Redakcja
5 sierpnia 2022
 

Nie ma nic piękniejszego dla człowieka, niż doświadczanie życia w całej jego okazałości. Bronnie Ware, australijska pielęgniarka, która wiele lat spędziła przynosząc ulgę w cierpieniu swoim umierającym pacjentom, w ostatnich tygodniach ich życia i notowała ich zwierzenia. Każdego z nich pytała przede wszystkim – czego najbardziej żałują umierając. Okazało się, że często żałowali tych samych rzeczy, a na pierwszym miejscy był fakt, że nie mieli odwagi, by żyć w zgodzie ze sobą. Żałowali równie mocno, że za dużo pracowali…

Czego zatem powinniśmy doświadczyć, żeby naprawdę poczuć, że żyjemy?

Zakochać się bez wzajemności

Podobno nie ma miłości na całe życie, a człowiek nie może mieć wszystkiego i na zawsze. Lekcja trudna, ale dla wielu niezbędna do tego, by docenili sam dar miłości odwzajemnionej.

Spróbować czegoś nieoczywistego, co zmusiłoby nas do wyjścia ze strefy komfortu

Nie musi to być coś wielkiego i ryzykownego. Wystarczy sama świadomość, że „jestem w stanie pójść pod prąd, zmierzyć się z nowym wyzwaniem, dowiedzieć się czegoś więcej o sobie.

Przeżyć stratę bliskiej osoby

By doświadczyć pustki, docenić prostych rzeczy, zrozumieć, jak ważne jest to, ile dajemy drugiemu człowiekowi, kompletnie bezinteresownie.

Nie przestawać marzyć

A jak spełnimy jedno marzenie – wymyślać nowe. Człowiek nigdy nie powinien przestać marzyć. Nie ma nic bardziej satysfakcjonującego. To najpiękniejszy wyraz miłości do siebie samego.

Poznać smak zdrowego sukcesu

Zdrowy sukces, to sukces którego sam jesteś wykładnią, sam ustalasz, co jest jego miarą. Niech to będzie realizacja w życiu zawodowym lub osobistym. Samotne zdobycie szczytu lub założenie rodziny.  Ważne, że w zgodzie z tobą, uczciwe i szczere.

Nie przestawać poznawać ludzi

Tylko w taki sposób można rozwijać swoją empatię, tolerancję, współodczuwanie – przez ciągłe poznawanie nowych ludzi. Niech będą wyzwaniem, powodem, żebyś nie przestawał się rozwijać. I rozumieć innych.

Oswoić samotność, poznać siebie

W samotności słyszy się dużo więcej, słyszy się – siebie. Ile pięknych rzeczy rodzi się w samotności…

Doświadczajmy życia w każdym jego wymiarze. W trudnych momentach, w ich złożoności odnajdujmy piękno i sens. Tylko wtedy naprawdę doświadczymy życia.

 


Moda

Krem BB — makijaż dający naturalny efekt

Redakcja
Redakcja
5 sierpnia 2022

Nazwa Kremu BB oznacza Beauty Balm, czyli krem piękna lub balsam piękna. Ten koreański produkt znany jest już od lat 60 – tych. Jednak dopiero od niedawna podbija kosmetyczny rynek. W czym tkwi sekret popularności Kremu BB? Za co pokochały go miliony kobiet
na całym świecie?

Krem BB – cechy charakterystyczne

Preparat posiada wiele drogocennych właściwości. Jedną z najważniejszych cech to idealne połączenie podkładu i kremu. Używając jednego produktu, uzyskasz efekt naturalnego makijażu i odżywisz skórę. Skład koreańskiego kremu jest niezwykle prosty i bezpieczny.
Jego konsystencja jest lżejsza, co wpływa na mniejsze ryzyko zatykania porów. Substancje rozświetlające oraz nawilżające sprawiają, że skóra staje się promienna.

Krem BB jest więc uniwersalnym produktem kosmetycznym. Sprawdzi się przy cerze suchej, przetłuszczonej i skłonnej do wyprysków. Stawiając na naturalną koreańską pielęgnację, nie należy również obawiać się reakcji alergicznych. W kremie znajdują się tylko naturalne ekstrakty, barwniki czy też aromaty. Krem BB dopasowuje się do naturalnego odcienia skóry, nie powodując „maski” na twarzy. Alternatywą do BB jest krem CC, który radzi sobie znacznie lepiej z zaczerwieniami skóry. Więcej na ten temat dowiecie się na https://skin79-sklep.pl/blog/krem-cc-na-co-zwrocic-uwage-przed-zakupem.

Warto wspomnieć także, że kremy BB chronią cerę przed szkodliwymi promieniami słonecznymi. Poleca się je szczególnie w porze letniej, gdyż nawet pod wpływem dużej temperatury zachowują swoją strukturę. Pozwalają skórze oddychać, a na dodatek delikatnie kryją i ujednolicają koloryt skóry.

Krem BB – prawidłowa aplikacja i prosty demakijaż

Kosmetyki powinny być aplikowane na oczyszczony naskórek. Dopiero po odpowiednim oczyszczeniu można nakładać produkt. Krem BB zawiera w sobie dużą dawkę nawilżenia, więc spokojnie nie wymaga podkładu w postaci innego kremu nawilżającego. Produkt aplikuje się gąbeczką, pędzelkiem, a nawet palcami. Wystarczy już niewielka ilość, aby zakryć wszelkie niedoskonałości i wyrównać koloryt skóry. Zbyt duża ilość spowoduje” efekt maski” na twarzy. Równomierne rozprowadzenie kremu BB sprawi, że będzie on praktycznie niewidoczny.
Na koniec można delikatnie przypudrować twarzy, tak aby uzyskać matowe wykończenie.

Demakijaż produktu jest bardzo prosty. Wystarczy użyć dostosowanego do swojej cery płynu micelarnego czy olejku do demakijażu. Przy cerze wrażliwej warto wybierać płyn micelarny o działaniu łagodzącym.

Krem BB – idealny dla młodej skóry

Dzięki swojej lekkości i naturalnemu składowi, koreański krem poleca się dla nastolatków. Zakryje on drobne niedoskonałości związane z wiekiem dojrzewania, a dodatkowo nawilży i wyrówna koloryt skóry.


Zobacz także

Lubisz szperać w lumpeksach? Tych rzeczy nigdy nie kupuj

Wiosna 2020 w modzie – co będziemy nosić?

W.KRUK kolekcja OHELO

Nowa Ambasadorka W.KRUK jest jak OHELO. Niezwykła, niezłomna i niezależna