Go to content

Jak dopasować krój spodni do figury? Podpowiadamy

Lubisz nosić spodnie? Pamiętaj, że nie mówimy o dżinsach, ale o najprawdziwszych „materiałowych” spodniach, bo choć dżinsy też są spodniami, to zupełnie inna para kaloszy. Dżinsy zazwyczaj wybieramy, jako luźny i niezobowiązujący strój, a spodnie… Te dobrze dobrane są szalenie eleganckie i seksowne. Jak dopasować krój spodni do figury? Podpowiadamy

Wiele kobiet ma problemy z noszeniem spodni. Dlatego wolą nosić spódnice lub sukienki i unikać spodni tak długo, jak tylko mogą. Jakie są tego powody? Jak zwykle bardzo proste: albo źle się w nich czujemy (mówimy wtedy, że nasze nogi wyglądają koszmarnie) albo drga nam powieka na samą myśl o przeklętych kantach i żelazku. A szkoda.

Źle dobrane spodnie odsłaniają wszystkie niedoskonałości – nic dziwnego, że już samo kupno spodni i wizyta w przymierzalni to tortura damska numer jeden.

Dlatego postanowiliśmy podzielić się z wami cennymi wskazówkami, które sprawią, że noszone spodnie będą się dobrze leżały, a wy będziecie królowymi nogawek.

Jedną rzeczą, którą trzeba wziąć pod uwagę przy wyborze fasonu, jest tylko kształt twojego ciała . Pewnie zauważyłeś, że niektóre spodnie wyglądają dobrze na twojej przyjaciółce, ale kiedy ty je założysz… groza. A wybór wcale łatwy nie jest. Dodatkowo frustrację potęguję współczesna rozmiarówka, która w części sklepów różni się czasem tylko długością nogawek. Znamy to doskonale. Zaczynasz mierzyć od swojego 38, a po piętnastu minutach modlisz się, żeby 42 wlazły dalej niż do kolan, choć metka na twoich spodniach zawzięcie ma wypisany numer 36.

Ze spodniami trzeba się zaprzyjaźnić i olać te wszystkie numery. Grunt, żeby było dobrze dobrane i wygodne. Niech reszta nie odbiera wam radości i seksapilu. Przecież świetne spodnie i piękne szpilki wyglądają obłędnie albo w wersji letniej z trampkami czy sandałami, hę? Dajcie się skusić.

Sprawdźcie, w naszym przewodniku swój duet: typ ciała i para idealnych spodni. Przyjrzyj się uważnie, jaki masz typ figury (spokojnie podpowiedzi znajdziesz na następnej stronie).

Sprawdź jak dopasować krój spodni do figury


źródło: makeup-mania.net

Jak dopasować krój spodni do figury? Podpowiadamy Fot. iStock/AlonzoDesign

1/6 Kształt ciała w kształcie litery A (gruszka)

Jak można się domyślić, ten typ ciała jest dokładnym przeciwieństwem kształtu ciała w kształcie litery „V”. Gruszki mają małe ramiona i biust oraz dużą pupę i brzuch.

Bądź dumna ze swojego kształtu ciała i wybierz spodnie, które do niego pasują. Postaw na nogawki szersze w łydkach, żeby zrównoważyć sylwetkę.

Jak dopasować krój spodni do figury? Podpowiadamy

Jak dopasować krój spodni do figury? Podpowiadamy Fot. iStock/AlonzoDesign

2/6 Typ ciała w kształcie litery O (jabłko)

Kobiety o figurze jabłka są dość krągłe. Mają zarówno duże biodra, dużą pupę i brzuch. Masa kumuluje się pośrodku ciała  Zazwyczaj mają bardzo zgrabne nogi – więc śmiało powinny je wyeksponować.

Możesz spróbować z parą spodni ciążowych (nie szukaj tu złośliwości, chodzi o to by spodnie były wygodne) lub z luźną talią, ale koniecznie z wąskimi nogawkami. Masz piękne nogi!

Unikaj ozdób na biodrach i w pasie – żadnych podwójnych guzików, szerokich pasków itp..

Jak dopasować krój spodni do figury? Podpowiadamy Fot. iStock/AlonzoDesign

3/6 Typ ciała w kształcie litery X (klepsydra)

Ten typ to popularna klepsydra. Panie z ciałem w kształcie litery X mają duży biust i biodra oraz wyraźnie zarysowana talię.

Wybieraj spodnie podkreślające talię (unikaj zbyt niskiego stanu, poszerzy twoje biodra) i proste nogawki.

 

Jak dopasować krój spodni do figury? Podpowiadamy Fot. iStock/AlonzoDesign

4/6 Typ ciała w kształcie litery Y (odwrócony trójkąt)

Typ figury w kształcie litery Y lub V charakteryzuje się szerokimi barkami przy jednocześnie szczupłych nogach i biodrach.

Szersze ramiona i duży biust – wiele kobiet marzy o takiej sylwetce oczywiście oprócz jej posiadaczek. Na szczęście na wszystko jest sposób. Żeby pięknie prezentować się w spodniach postaw na modele odwracające uwagę od ramion. Spodnie marynarskie z ozdobami, guzikami czy wiązaniem w pasie to idealny wybór. Możesz śmiało nosić dzwony i luźne nogawki.

Jak dopasować krój spodni do figury? Podpowiadamy Fot. iStock/AlonzoDesign

5/6 Typ ciała w kształcie litery H (kolumna)

Ten typ sylwetki wygląda jak litera „H”, ponieważ ramiona, talia i biodra są stosunkowo tego samego rozmiaru. Brak widocznej talii. Niektórzy nazywają ten typ chłopięcą sylwetką – ponieważ nie ma zaokrągleń.

Twoje idealne spodnie, powinny „zrobić” ci nogi.

Jak dopasować krój spodni do figury? Podpowiadamy Fot. iStock / Sonya_illustration

6/6 Typ ciała w kształcie ósemki

To jeden z najbardziej pożądanych typów figury wśród kobiet. Ósemka to szczupła wersja klepsydry. Kształty i proporcje są bardzo kobiece, a wręcz dziewczęce, talia jest wyraźnie wcięta, ale na próżno szukać tu dużych piersi czy pupy. Ósemki to drobne kobietki.

Będą pięknie wyglądały w większości modeli spodni, ale stworzone wręcz zostały do eleganckich , prostych spodni.

Women ants collection, vector sketch illustration. Different styles of jeans, sweat pants, business formal pants, wide pants and leggings, isolated on white background.