Lifestyle Moda

Gdybym miała znowu brać ślub, to tylko w trampkach!

Redakcja
Redakcja
13 kwietnia 2018
Fot. iStock/g-stockstudio
 

Kocham trampki. Wiem, że dla kobiety szpilki powinny być idealnym butem, ale cóż… I myślę sobie, że często, kiedy bierzemy ślub, dajemy się trochę przebrać nie do końca czując się komfortowo. Ma być na księżniczkę, bo wszyscy tego oczekują. W końcu taki wyjątkowy dzień, za pierwszy razem jesteśmy o tym przekonane, trafia się tylko raz w życiu. A później okazuje się, że różnie z tym jest.

Ja co prawda szłam do ślubu z czerwonym irokezem na głowie, ale gdybym te 11 lat temu zobaczyła kolekcję trampek pasujących do sukien ślubnych, z pewnością byłyby koniecznym dodatkiem.

Co wy na to? Poszłybyście w trampkach do ślubu?

 

Let 3 little initials say „just married.”

Post udostępniony przez Keds (@keds)


Lifestyle Moda

Ostatni dzwonek, żeby zatańczyć na SPONTAN-ie! Zespoły taneczne mogą się zgłaszać do walki o Grand Prix Ogólnopolskich Spotkań Tanecznych SPONTAN 2018

Redakcja
Redakcja
13 kwietnia 2018
Fot. Materiały prasowe
 

Do 15  kwietnia br. zespoły taneczne z całego kraju, mogą się zgłaszać do walki o Grand Prix, jubileuszowej edycji Ogólnopolskich Spotkań Tanecznych SPONTAN 2018!

Jeszcze przez kilka dni do 15 kwietnia zespoły taneczne z całej Polski mogą zgłaszać swój udział w tegorocznej, 15-stej edycji Ogólnopolskich Spotkań Tanecznych SPONTAN organizowanych przez warszawski Dom Kultury Dorożkarnia. Dotychczasowe wydarzenia udowodniły, jak ogromny talent i potencjał drzemie w amatorskich grupach tanecznych, a każdego roku poziom umiejętności uczestników rośnie. Festiwal cieszy się coraz większą popularnością. Na początku maja, w Teatrze Roma w Warszawie, amatorskie grupy taneczne z całej Polski po raz kolejny staną do walki o Grand Prix festiwalu SPONTAN.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Ogólnopolskie Spotkania Taneczne SPONTAN to konkurs organizowany  przez Dom Kultury Dorożkarnia w Warszawie. Celem imprezy jest popularyzacja różnorodnych form ruchowo-tanecznych wśród dzieci i młodzieży, artystyczna konfrontacja dorobku amatorskich, młodzieżowych zespołów tańca i ruchu, doskonalenie umiejętności warsztatowych uczestników oraz nawiązywanie współpracy między ośrodkami kultury. W przeglądzie bierze udział młodzież (gimnazjum, szkoła średnia, studenci), zespoły i grupy taneczne (oprócz formacji tańca towarzyskiego, zespołów folklorystycznych oraz grup cheerleaders), działające w ośrodkach kultury, klubach, szkołach itp.

Z sali gimnastycznej na deski Teatru Roma

SPONTAN przez lata kształtował swoją formę, zmieniał nazwę i miejsce prezentacji. Pierwsze edycje odbywały się w małej Sali gimnastycznej na warszawskich Siekierkach. Z roku na rok, kiedy zainteresowanie konkursem rosło, festiwal przeniósł się na deski Teatru Buffo, Teatru Polskiego, Sali Kongresowej oraz Teatru Muzycznego Roma. W dotychczasowych edycjach wzięły udział zespoły taneczne z blisko 100 miejscowości w Polsce, a w Jury Ogólnopolskich Spotkań Tanecznych SPONTAN zasiadały takie osobistości ze świata kultury i sztuki, jak: Ilona Molka, Krzysztof Adamski, Karol Urbański, Wojciech Kępczyński, Ewa Błaszczyk, Izabela Milewska, Dorota Szpetkowska, Krzysztof Ryzlak, Zofia Rudnicka, Jirina Nowakowska, Robert Śliżewski, Jarosław Domin, Bartosz Figurski, Anna Głogowska, Michał Piróg, Katarzyna Kizior, Piotr Galiński, Anna Jujka, Jakub Frydrychewicz, Adam Góral.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Zmagania uczestników tegorocznej edycji oceniać będą m.in.: MICHAŁ PIRÓG – tancerz, choreograf, prezenter, działacz społeczny; juror programu „You Can Dance”, prowadzący program „Top Model”; BARTOSZ FIGURSKI – aktor i tancerz (absolwent PWST w Krakowie oraz Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu). Był solistą w Teatrze Muzycznym ROMA w Warszawie, prowadzi również działalność związaną z tańcem współczesnym i teatrem fizycznym. Na stałe współpracuje z Teatrem Tańca ZAWIROWANIA w Warszawie, gdzie współtworzy choreografię do spektakli; ANNA MICHALAK-PAWŁOWSKA – Dyrektor Ośrodka Działań Artystycznych Dorożkarnia w Warszawie.

Zmagania uczestników równolegle oceniać będzie również Jury Młodzieżowe, w skład którego wejdą tancerze Teatru Tańca TEST, działającego od 2005 roku przy DK Dorożkarnia. https://www.facebook.com/teatrtancatest/.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

GRAND PRIX 14. Ogólnopolskich Spotkań Tanecznych SPONTAN 2017 Jury konkursowe, po obejrzeniu 61 prezentacji w wykonaniu 47 zespołów tanecznych z 18 miast Polski,  przyznało zespołowi:

TEATR TAŃCA ALACARTE z Pyskowic. W kategorii ETIUDA TANECZNA I miejsce zajęła ARABESKA z Lublina, w kategorii TANIEC JAZZOWY  I miejsce przyznano grupie FOCUS z Warszawy, a w kategorii INNE PROPOZYCJE TANECZNE   formacji  ATOM z Białegostoku.

Zgłoszenia – ostatni dzwonek! 

Zainteresowane zespoły mogą zgłosić udział w festiwalu do 15 kwietnia 2018 za pośrednictwem strony http://daa.pl/SPONTAN_zgloszenie_formularz.

Regulamin i karta uczestnika dostępne są również pod adresem: http://daa.pl/SPONTAN_regulamin_i_karta_zgloszenia.

Swój udział potwierdziły dotychczas zespoły z: Andrychowa, Białegostoku, Bielsko-Białej, Gdańska, Kielc, Legionowa, Lublina, Siemianowic Śląskich,  Warszawy, Krakowa, Morawicy, Poznania, Tarnowskich Gór, Białej Podlaskiej i Żor.

 15. Ogólnopolskie Spotkania Taneczne SPONTAN 2018 odbędą się

5 maja 2018 r. w Teatrze Roma w Warszawie.

http://www.teatrroma.pl/

Serdecznie zapraszamy!


Lifestyle Moda

Co decyduje o tym, czy mężczyzna jest gotowy związać się z nami na stałe? Naukowcy znają odpowiedź na to pytanie

Redakcja
Redakcja
13 kwietnia 2018
fot. iStock/ svetikd

Miłość jest bardzo skomplikowaną rzeczą. Cecha, której ktoś nie może się oprzeć, może się okazać zupełnie nieatrakcyjna dla kogoś innego. Jednak według najnowszych badań, okazuje się, że typy inteligencji mężczyzn mogą odgrywać ogromną rolę w określeniu, czy zamierzają się pobrać i na jak długo.

Naukowcy z uniwersytetów w Finlandii i Filadelfii postanowili zbadać, w jaki sposób inteligencja człowieka może wpłynąć na jego perspektywy małżeńskie. Zespół prowadzony przez Jaakko Aspara wykorzystał dane zebrane przez fińskie siły zbrojne, krajowe centrum rejestru ludności w Finlandii i fiński urząd skarbowy. Ogółem oceniono około 190 000 mężczyzn, biorąc pod uwagę ich iloraz inteligencji i inne zmienne, takie jak ich dochód i status społeczny.

Iloraz inteligencji mężczyzn podzielono na trzy części: inteligencję werbalną, logiczną i numeryczną.

Werbalna inteligencja wymaga umiejętności analizowania informacji i rozwiązywania problemów za pomocą rozumowania opartego na języku.

Inteligencja logiczna polega na biegłości w zrozumieniu i rozwiązywaniu złożonych problemów. Natomiast ci, którzy wykazują inteligencję numeryczną, przyjmują bardziej matematyczne podejście.

Naukowcy doszli do wniosku, że młodzi mężczyźni z wyższym poziomem  inteligencji byli bardziej skłonni do zawarcia w przyszłości małżeństwa, przy czym ci z wyższym poziomem inteligencji werbalnej byli jeszcze bardziej do małżeństwa przekonani. Okazuje się, że wyższy poziom IQ może zagwarantować także pewność w związku, gdyż bardziej inteligentni mężczyźni deklarowali pozostanie w związku małżeńskim nawet po czterech latach.

I co wy na to, drogie panie? Może nim zdecydujemy się na związek, wysłać najpierw mężczyznę na badania?


źródło: Independent

 

 


Zobacz także

Wampiry w miłości

Oh!Love – nowe, zaskakujące ogłoszenia: Pan pozna panią. TYLKO OH!ME, TYLKO SPRAWDZONE ANONSE

Te historie wydarzyły się naprawdę – 10 filmów inspirowanych życiem

Jak rozpoznać udar mózgu? Szybka reakcja może uratować życie