Go to content

Woda idealna dla dzieci i karmiących mam. Akvile spełnia najwyższe wymagania

Fot. Archiwum prywatne Ohme

Wiosna w pełni, nadeszły gorące dni a za kilka tygodni, wraz z latem, nadejdą prawdziwe upały. Wtedy sięgniemy po coś dla ochłody i ugaszenia pragnienia. Woda, mimo iż zdaje się być napojem, nad którym szkoda czasu marnować, powinna być wybierana z namysłem. Szczególnie gdy chodzi o pojenie maluszków oraz uzupełnianie płynów przez mamy karmiące. 

Wiemy, jak ważne jest uzupełnianie płynów w ciągu dnia (a dla wielu dzieci, także w nocy), lecz nie wszyscy wiedzą, jaka woda spełnia kryteria idealnego napoju.

Woda ważna dla zdrowia

Ale by było to zdrowie przez wielkie Z, woda nie może być pierwszą lepszą. Jeśli do tej pory sięgałaś lub dawałaś dzieciom soki czy kolorowe napoje do picia, warto, byś przyjrzała się raz jeszcze zaletom picia dobrej wody. Musisz pamiętać, że woda, mimo niepozornego smaku oraz braku zapachu, nie ma również kalorii (o ile jest czysta, bez dodatku soków czy cukru) i jest wyjątkowo łaskawa dla zdrowia, masy ciała i ząbków malucha. Poza tym żaden inny napój nie nawadnia organizmu tak dobrze, jak właśnie woda, o czym powinnaś pamiętać, szczególnie jeśli karmisz piersią.

Przekonaj do picia wody swoje pociechy, najlepiej ucząc je od początku czystego smaku, bez dodatku różnych herbatek, słodzików czy soków. Dzieci naprawdę nie potrzebują dużo czasu, by wyrobić w sobie dobry nawyk, tylko musisz im pomóc.

Akvile dla ciebie i dziecka

Wód mineralnych, z gazem lub bez, jest na rynku naprawdę dużo, nic dziwnego, że sięgamy często po pierwszą lepszą, byle tylko była. A wody różnią się od siebie nie tylko nazwą i wyglądem butelki, ale także zawartością minerałów. Nie dla każdego jednak woda wysokozmineralizowana będzie odpowiednim wyborem. Uważnie trzeba wybierać wodę dedykowaną najmłodszym, ponieważ im młodsze dziecko, tym mniej minerałów ta woda powinna zawierać, by ich nadmiar nie obciążał organizmu.

Wodę pij mądrze, regularnie, najlepiej małymi łykami i w nie za dużych ilościach. Dzięki temu nie „przeleci” ona przez układ pokarmowy, a będzie miała szansę dotrzeć tam, gdzie jest organizmowi potrzebna. Nie czekaj na to, aż dopadnie was pragnienie, ponieważ  jest ono sygnałem, że organizm jest odwodniony. Pamiętaj również o maluszku, szczególnie latem, gdy słońce i wysokie temperatury szczególnie daje się we znaki. Pomyśl także o sobie, na pewno butelka (i mała i duża) zmieszczą się w koszu pod wózkiem, a ty będziesz miała możliwość sięgnięcia po nią, zanim złapie cię pragnienie.

Fot. Archiwum prywatne Ohme

Fot. Archiwum prywatne Ohme

Nawet gdy karmisz piersią, a jesteś na spacerze z maluchem, nie zawsze masz możliwość podać dziecku pierś. Wtedy miej przy sobie przygotowaną butelkę z wodą mineralną, taką jak Akvile. Jest to naturalna woda mineralna, powstała na naturalnie chronionym terenie w jednym z najsłynniejszych na Litwie kurortów wodnych — w Druskiennikach. Akvile butelkowana jest bezpośrednio ze źródła, co gwarantuje jej świeżość, a tobie pewność, że jest ona bezpieczna dla malucha.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Akvile ma wszystko to, co czyni wodę wyjątkową

Polubiłam wodę Akvile, ponieważ jej skład jest bezpieczny zarówno dla najmłodszych, jak i starszych osób. Jest ona czysta, naturalnie alkaliczna (pH 8,0), z niską zawartością sodu (<2,3 mg/l), bez zawartości azotanów i azotynów. Jej słaba mineralizacja i potwierdzona czystość, wpływa na zdatność do picia przez niemowlęta, co gwarantuje atest UE. Można nią nie tylko poić maluchy, ale przygotowywać na jej bazie obiadki i deserki.

Fot. Archiwum prywatne Ohme

Fot. Archiwum prywatne Ohme

Akvile należy zdecydowanie pochwalić za skład, z którego wynikają jej zalety: (mg/l) Ca²+49,3 / Mg²+5,9 / Na+2,3 / K+0,7 / HCO-3173,8 / Cl-3,0 / SO2-41,0 / NO-30.

Zwróciłam uwagę na zasadowość tej wody, ponieważ ma to wpływ na zdrowie człowieka. Woda zasadowa (alkaliczna) pozwala utrzymać odpowiednią równowagę kwasowo-zasadową organizmu, poprzez neutralizację jego zakwaszenia. Można zaobserwować widoczne pozytywne efekty picia takiej wody: poprawia ona samopoczucie, dodaje energii, pomaga usuwać toksyny z organizmu, doskonale nawadnia organizm i przeciwdziała wielu chorobom. To nie wszystkie jej zalety, więc jeśli szukacie wody zdrowej i smacznej dla siebie i swoich dzieci, śmiało sięgajcie po Akvile

Fot. Archiwum prywatne Ohme

Fot. Archiwum prywatne Ohme

 

Dzieci nie muszą wiedzieć, jak ważny jest wybór zdrowej wody, ale rodzice powinni. Widząc, z jaką szybkością znikają kolejne butelki z mojej kuchni, mam pewność, że organizmy moich pociech są dobrze nawodnione. Woda stoi zawsze pod ręką, a dla najmłodszego synka przygotowana jest do użycia w jego buteleczce. Skoro woda Akvile jest i niskozmineralizowana i zasadowa, nie widzę powodów, by podawać dzieciom inne napoje, zamiast wody. Czas kształtowania dobrych nawyków nie został zmarnowany, czego dobrych efektów i wam życzę.