Macierzyństwo Zdrowie

Woda idealna dla dzieci i karmiących mam. Akvile spełnia najwyższe wymagania

Pij wodę!
Pij wodę!
22 maja 2017
Fot. Archiwum prywatne Ohme
 

Wiosna w pełni, nadeszły gorące dni a za kilka tygodni, wraz z latem, nadejdą prawdziwe upały. Wtedy sięgniemy po coś dla ochłody i ugaszenia pragnienia. Woda, mimo iż zdaje się być napojem, nad którym szkoda czasu marnować, powinna być wybierana z namysłem. Szczególnie gdy chodzi o pojenie maluszków oraz uzupełnianie płynów przez mamy karmiące. 

Wiemy, jak ważne jest uzupełnianie płynów w ciągu dnia (a dla wielu dzieci, także w nocy), lecz nie wszyscy wiedzą, jaka woda spełnia kryteria idealnego napoju.

Woda ważna dla zdrowia

Ale by było to zdrowie przez wielkie Z, woda nie może być pierwszą lepszą. Jeśli do tej pory sięgałaś lub dawałaś dzieciom soki czy kolorowe napoje do picia, warto, byś przyjrzała się raz jeszcze zaletom picia dobrej wody. Musisz pamiętać, że woda, mimo niepozornego smaku oraz braku zapachu, nie ma również kalorii (o ile jest czysta, bez dodatku soków czy cukru) i jest wyjątkowo łaskawa dla zdrowia, masy ciała i ząbków malucha. Poza tym żaden inny napój nie nawadnia organizmu tak dobrze, jak właśnie woda, o czym powinnaś pamiętać, szczególnie jeśli karmisz piersią.

Przekonaj do picia wody swoje pociechy, najlepiej ucząc je od początku czystego smaku, bez dodatku różnych herbatek, słodzików czy soków. Dzieci naprawdę nie potrzebują dużo czasu, by wyrobić w sobie dobry nawyk, tylko musisz im pomóc.

Akvile dla ciebie i dziecka

Wód mineralnych, z gazem lub bez, jest na rynku naprawdę dużo, nic dziwnego, że sięgamy często po pierwszą lepszą, byle tylko była. A wody różnią się od siebie nie tylko nazwą i wyglądem butelki, ale także zawartością minerałów. Nie dla każdego jednak woda wysokozmineralizowana będzie odpowiednim wyborem. Uważnie trzeba wybierać wodę dedykowaną najmłodszym, ponieważ im młodsze dziecko, tym mniej minerałów ta woda powinna zawierać, by ich nadmiar nie obciążał organizmu.

Wodę pij mądrze, regularnie, najlepiej małymi łykami i w nie za dużych ilościach. Dzięki temu nie „przeleci” ona przez układ pokarmowy, a będzie miała szansę dotrzeć tam, gdzie jest organizmowi potrzebna. Nie czekaj na to, aż dopadnie was pragnienie, ponieważ  jest ono sygnałem, że organizm jest odwodniony. Pamiętaj również o maluszku, szczególnie latem, gdy słońce i wysokie temperatury szczególnie daje się we znaki. Pomyśl także o sobie, na pewno butelka (i mała i duża) zmieszczą się w koszu pod wózkiem, a ty będziesz miała możliwość sięgnięcia po nią, zanim złapie cię pragnienie.

Fot. Archiwum prywatne Ohme

Fot. Archiwum prywatne Ohme

Nawet gdy karmisz piersią, a jesteś na spacerze z maluchem, nie zawsze masz możliwość podać dziecku pierś. Wtedy miej przy sobie przygotowaną butelkę z wodą mineralną, taką jak Akvile. Jest to naturalna woda mineralna, powstała na naturalnie chronionym terenie w jednym z najsłynniejszych na Litwie kurortów wodnych — w Druskiennikach. Akvile butelkowana jest bezpośrednio ze źródła, co gwarantuje jej świeżość, a tobie pewność, że jest ona bezpieczna dla malucha.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Akvile ma wszystko to, co czyni wodę wyjątkową

Polubiłam wodę Akvile, ponieważ jej skład jest bezpieczny zarówno dla najmłodszych, jak i starszych osób. Jest ona czysta, naturalnie alkaliczna (pH 8,0), z niską zawartością sodu (<2,3 mg/l), bez zawartości azotanów i azotynów. Jej słaba mineralizacja i potwierdzona czystość, wpływa na zdatność do picia przez niemowlęta, co gwarantuje atest UE. Można nią nie tylko poić maluchy, ale przygotowywać na jej bazie obiadki i deserki.

Fot. Archiwum prywatne Ohme

Fot. Archiwum prywatne Ohme

Akvile należy zdecydowanie pochwalić za skład, z którego wynikają jej zalety: (mg/l) Ca²+49,3 / Mg²+5,9 / Na+2,3 / K+0,7 / HCO-3173,8 / Cl-3,0 / SO2-41,0 / NO-30.

Zwróciłam uwagę na zasadowość tej wody, ponieważ ma to wpływ na zdrowie człowieka. Woda zasadowa (alkaliczna) pozwala utrzymać odpowiednią równowagę kwasowo-zasadową organizmu, poprzez neutralizację jego zakwaszenia. Można zaobserwować widoczne pozytywne efekty picia takiej wody: poprawia ona samopoczucie, dodaje energii, pomaga usuwać toksyny z organizmu, doskonale nawadnia organizm i przeciwdziała wielu chorobom. To nie wszystkie jej zalety, więc jeśli szukacie wody zdrowej i smacznej dla siebie i swoich dzieci, śmiało sięgajcie po Akvile

Fot. Archiwum prywatne Ohme

Fot. Archiwum prywatne Ohme

 

Dzieci nie muszą wiedzieć, jak ważny jest wybór zdrowej wody, ale rodzice powinni. Widząc, z jaką szybkością znikają kolejne butelki z mojej kuchni, mam pewność, że organizmy moich pociech są dobrze nawodnione. Woda stoi zawsze pod ręką, a dla najmłodszego synka przygotowana jest do użycia w jego buteleczce. Skoro woda Akvile jest i niskozmineralizowana i zasadowa, nie widzę powodów, by podawać dzieciom inne napoje, zamiast wody. Czas kształtowania dobrych nawyków nie został zmarnowany, czego dobrych efektów i wam życzę.

Macierzyństwo Zdrowie

Ile wody potrzebuje twoje ciało i jak pić jej więcej? 8 trików, które nauczą cię pić wodę

Pij wodę!
Pij wodę!
30 maja 2017
Fot. iStock / kieferpix
 

Jeśli zaczniesz regularnie pić wodę, ba! więcej wody, to… tutaj następuje wyliczanka zalet i korzyści. Od dobrego samopoczucia, przez piękny wygląd, po minimalizowanie ryzyka zawału serca. Czytaliśmy o tym nie raz, nie dwa. To, jak bardzo zaniedbujemy nawadnianie organizmu, nie jest dla nikogo tajemnicą. Często to wynik braku wyrobionych w dzieciństwie nawyków – nasze pokolenie pijało herbatki i kompoty, woda w kranie straszyła, a ta butelkowana bywała towarem ekskluzywnym. Jednak mamy dla was bardzo dobrą wiadomość, a nawet kilka dobrych wiadomości!

Po pierwsze – nigdy nie jest za późno, by zmienić coś w swoim życiu na lepsze, a po drugie – ten drugi najlepszy moment na zmianę nawyków (poza dzieciństwem) jest właśnie teraz!

Bo wodę warto pić. Tylko jak to zrobić?

ILE WODY POWINIENEŚ WYPIĆ W CIĄGU DNIA?

Nieustannie słyszymy, ile niesamowitych rzeczy wydarzy się, jeśli  zaczniemy regularnie pić wodę, więcej wody. Regularnie, czyli jak?

W tym słowie kryje się bardzo wiele, bo w piciu wody chodzi o nawyk. Jeśli teraz pełen entuzjazmu wypijesz całą butlę, nie zadzieje się nic (względnie w skrajnych przypadkach, możesz sobie zaszkodzić, bo wbrew powszechnej opinii można wypić „za dużo” wody). Regularnie znaczy codziennie, przez cały dzień, sukcesywnie, szklanka po szklance.

Ile wody tak naprawdę powinniśmy dostarczyć dla naszego organizmu? 

Są dwie szkoły. Jedna definiuje stałą ilość ze względu na płeć, druga poleca obliczyć ilość wody uwzględniając masę ciała.

1 SPOSÓB:

W 2004 roku Instytut Medyczny w USA ustalił zasadę 8 szklanek wody dziennie. Według specjalistów, dzienna dawka wody dostarczanej organizmowi powinna wynosić: 2,7 litra dla kobiet i 3,7 litra wody dziennie dla mężczyzn. Zasada 8 szklanek jest najprostsza i bezpieczna.

2 SPOSÓB:

Dokładną ilość wody, jaką potrzebuje wasze ciało możecie policzyć według prostego wzoru: 30 mililitrów wody na każdy kilogram masy ciała, czyli dla osoby ważącej 60 kg działanie wygląda następująco:

60(kg) x 30 (ml) = 1 800 ml czyli 1,8 litra wody dziennie.

ILE WODY WYPIJAC W CIAGU DNIA

JAK PIĆ WIĘCEJ WODY?

Wydaje się niemożliwe? Nic z tych rzeczy, wypróbujcie koniecznie. Dajemy słowo, że czasem mały detal może okazać się sposobem idealnym!

8 trików, które nauczą cię pić wodę

1. Pij przez słomkę

Drobiazg, który wpływa bardzo pozytywnie na wszystkich tych, którzy piją bardzo mało płynów.

2. Kup ładną butelkę na wodę

Po pierwsze: będzie ci przyjemnie, po drugie: nowy gadżet sprawi, że na początku będziesz pamiętać o noszeniu ze sobą wody. Nawet nie zauważysz, kiedy się do tego przyzwyczaisz.

3. Korzystaj z małych butelek, zamiast dużych baniaków

Cała, ogromna, półtoralitrowa strasząca cię butelka wody może nastawiać negatywnie. Świetnie sprawdzają się małe podręczne buteleczki. Te  o pojemności 0,5 i 0,25 litra (odpowiednik 2 i 1 szklanki). Jeśli uważasz, że to nieekonomiczne, kupuj dużą butelkę i przelewaj wodę porcjami do małej. Niby drobiazg, a jednak pomaga. co innego wypić ogromną butelkę wody, co innego taką małą buteleczkę… Oszukaj na początku swoją głowę.

4. Ustaw alarm lub przypomnienie co godzinę

Jeszcze lepsza wiadomość jest taka, że są gotowe aplikacje na telefon, które wysyłają przypomnienie „pij wodę”, dodatkowo można w nich szybko zaznaczyć, ile wody wypiłeś. Na koniec dnia aplikacja obliczy twój bilans.

5. Stawiaj szklankę lub butelkę wody przy łóżku

Pij dwie szklanki wody wieczorem, przed snem i jedną szklankę wody po przebudzeniu. Przecież przez całą noc nie piłeś!

6. Zrób sobie wyzwanie

Umów się na nie z przyjacielem, będziecie się nawzajem motywować. Dlaczego to na nas działa? Polec na trudnym wyzwaniu żaden wstyd, ale nie napić się wody…?

7. Wypij szklankę wody po każdej wizycie w toalecie

Działaj logicznie.

8. Wypij szklankę wody przed każdym posiłkiem

Do dzieła!. Już po paru godzinach poczujesz się lepiej, a po kilku dniach zaczną dziać się „magiczne” rzeczy! Na co dzień nawet nie zdajemy sobie sprawy, jak wiele dolegliwości wynika z odwodnienia, ale o tym, następnym razem. Powodzenia!

Pamiętajcie, że jednorazowe wypicie bardzo dużej ilości wody wcale nie jest dobre dla naszego organizmu! Nauczmy się pić wodę regularnie, mieć ją zawsze pod ręką. Tak jest najzdrowiej!

Partnerem artykułu jest

AKVILE_neg blue

alkvile ph8Naturalna woda mineralna AKVILE powstała na naturalnie chronionym terenie w jednym z najsłynniejszych na Litwie kurortów wodnych – w Druskiennikach i w największym w kraju parku regionalnym. Świeża, czysta, naturalnie alkaliczna (pH 8,0), z niską zawartością sodu (<2,3 mg/l), woda AKVILE nadaje się do codziennego spożycia przez całą rodzinę. Czystość wody AKVILE i jej zdatność do picia przez niemowlęta zostały zagwarantowane przez atest UE.

AKVILE1

 


Macierzyństwo Zdrowie

20 zaskakujących korzyści z picia wody. Tak, czystej wody!

Pij wodę!
Pij wodę!
24 kwietnia 2017
Fot. iStock / PeopleImages

Żeby być pięknym i zdrowym, trzeba pić dużo wody – słyszymy to w kółko. A po co nam woda? Oczywiście, żeby się nie odwodnić, żeby żyć. Ale co naprawdę skrywa się za tymi sloganami i co takiego niesamowitego daje nam picie wody? Przeczytajcie.

Jest przynajmniej 20 powodów, by pić więcej czystej wody!

20 zaskakujących korzyści z picia wody. Tak, czystej wody!

1. Utrzymuje równowagę płynów w organizmie

  • woda pomaga w transporcie składników odżywczych w organizmie,
  • reguluje temperaturę ciała,
  • jest niezbędna w prawidłowym trawieniu pokarmu.

2. Picie wody ułatwia utrzymanie diety

Choć jest to rozwiązanie tymczasowe, pomaga poradzić sobie z nagłym uczuciem głodu zapełniając nam żołądek. Dzięki wodzie, zamiast zapychać się niezdrowym lub przetworzonym, gotowym posiłkiem, zyskasz trochę czasu na przygotowanie zdrowej przekąski.

3. Woda powoduje poprawę kondycji skóry

Woda jest niezbędnym składnikiem skóry. Dzięki niej skóra jest pozbawiona toksyn, staje się świeża i sprężysta.

4. Jest niezbędna dla prawidłowego funckjonowania mięśni

Nasze mięśnie składają się w ponad 70% z wody.

5. Od niej zależy zdrowie twoich nerek

Brak odpowiedniej ilości wody powoduje zagęszczenie moczu i utrudnia wydalanie toksyn z organizmu. Twoje ciało bez wody wchodzi w „tryb” jej oszczędzania.

ile wody wypijać w ciagu dnia

6. Pomaga w regulacji temperatury ciała

Bez odpowiedniej ilości wody w organizmie, prawidłowa termoregulacja jest niemożliwa. co dzieje się, gdy ciało ma zbyt wysoką temperaturę? Pocimy się, ale gdy w ciele brakuje wody, organizm nie może pozwolić sobie na takie marnotrawstwo, a każda kropelka potu przybliża nas do niebezpiecznego odwodnienia.

7. Pobudza metabolizm

Złe nawodnienie organizmu spowalnia wszystkie funkcje organizmu.

8. Poprawia trawienie

Dobre nawodnienie organizmu wpływa na ukrwienie jelit.

9. Wypłukuje toksyny nagromadzone w organizmie

A to działanie bardzo szerokie, wpływa na funkcjonowanie wszystkich ważnych organów wewnętrznych i skóry.

10. Zmniejsza ryzyko udaru

Dzięki większemu rozrzedzeniu krwi, ryzyko udarów mózgu zmniejsza się.

AKVILE1

11. Minimalizuje ryzyko zawału o 41%

Rozrzedzona krew zmniejsza ryzyko tworzenia się skrzepów.

12. Wpływa na poprawne funkcjonowanie układu sercowo-naczyniowego

Ilość płynów w naszym ciele wpływa na gęstość krwi oraz jej ciśnienie.

13. Redukuje bóle głowy

Bardzo często, to właśnie pierwsze sygnały świadczące o niewystarczającym poziomie wody w organizmie!

14. Poprawia koncentrację

Nasze ciało w 60-70% składa się z wody (w zależności od wieku), nasz mózg również. Bez wody nie potrafi funkcjonować prawidłowo.

15.  Ma wpływ na wydolność podczas ćwiczeń wytrzymałościowych

Gdy poziom wody jest obniżony, spowalniają pozostałe funkcje organizmu, np. dopływ krwi do mięśni, transport składników odżywczych, tlenu itd.

woda70proc

16. Wpływa na świeżość oddechu

Wypłukuje bakterie i utrzymuje jamę ustną w czystości. No i oczywiście nie zawiera żadnych substancji odżywczych, które są doskonałą pożywką dla bakterii powodujących nieświeży oddech.

17.  Zmniejsza ryzyko infekcji układu moczowego

Poprzez utrzymywanie regularnego oczyszczania organizmu z toksyn. Prawidłowa diureza gwarantuje regularne wypłukiwanie z pęcherza szkodliwych substancji i bakterii.

18. Zmniejsza ryzyko zachorowania na raka okrężnicy

Okrężnica odpowiada za wchłanianie wody z przetrawionego jedzenia, gdy nie dostarczamy jej odpowiedniej ilości, ta część przewodu pokarmowego nie funkcjonuje prawidłowo. Prawidłowa i zdrowa dieta jest niezwykle ważna dla zdrowia jelita grubego. Woda jest również niezbędna do wyzwolenia funkcji błonnika pokarmowego.

19. Zwiększa produktywność

Bo skoro poprawia naszą pamięć i koncentrację oraz kondycję fizyczną, sprawia, że jesteśmy pełni energii… i lekko myślimy.

20. Więcej wody wypijanej regularnie pozwala zminimalizować opuchlizny

To zaskakujące, ale, by woda nie gromadziła się w ciele powodując obrzęki i opuchlizny, naszemu ciału potrzebna jest „gwarancja”, że tej wody mu nie zabraknie!

Pamiętajcie, że jednorazowe wypicie bardzo dużej ilości wody wcale nie jest dobre dla naszego organizmu! Nauczmy się pić wodę regularnie, mieć ją zawsze pod ręką. Tak jest najzdrowiej!

Partnerem artykułu jest

AKVILE_neg blue

alkvile ph8Naturalna woda mineralna AKVILE powstała na naturalnie chronionym terenie w jednym z najsłynniejszych na Litwie kurortów wodnych – w Druskiennikach i w największym w kraju parku regionalnym. Świeża, czysta, naturalnie alkaliczna (pH 8,0), z niską zawartością sodu (<2,3 mg/l), woda AKVILE nadaje się do codziennego spożycia przez całą rodzinę. Czystość wody AKVILE i jej zdatność do picia przez niemowlęta zostały zagwarantowane przez atest UE.


Źródła: greatist.com, gazeta.zdrowie.pl, zdrowie.dziennik.plmojadietetyczka24.plpolki.pl