Lifestyle Macierzyństwo

Tylko matka, to zrozumie… Słodko-gorzkie kadry z życia matki

Hanna Szczygieł
Hanna Szczygieł
16 maja 2016
 

W życiu każdej matki, pewne sprawy się kumulują… komplikują – zresztą, co to za różnica? Można powiedzieć nawet, że choć jesteśmy tak różne – to piszemy bardzo podobne historie, zawsze mają kilka obowiązkowych rozdziałów. Norweska ilustratorka ab.bel podbiła serca matek. Zobaczcie koniecznie, jak naprawdę wygląda życie matki…

Rozdział 1 – Cycki

 

Rozdział 2 – Sen tzw. Bez-sen(s)

 

Rozdział 3 – Lifestyle 😉 (że co?!)

 


Lifestyle Macierzyństwo

Co nas nie zabije, to nas wzmocni. Jak czerpać siłę z porażki?

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
16 maja 2016
Co nas nie zabije, to nas wzmocni. Jak czerpać siłę z porażki
Fot. Unsplash / CC0 Public Domain
 

Być może trudno to przyznać tak wprost, od razu. Może ciężko się tego doświadcza. Ale spójrzmy prawdzie w oczy: nasz sukces w dużej mierze zależy od tego jak i ile razy upadaliśmy. Bez tych porażek nie poradzimy sobie z sukcesem, nie będziemy w stanie go unieść ze zdrową dawką pokory. Mówimy kolokwialnie „co nas nie zabije, to nas wzmocni” i jest w tym powiedzeniu dużo prawdy. Przysłowiowy łut szczęścia nie da nam tyle, co życiowe porażki, które: 

1. Rozwijają kreatywne myślenie

Albo też myślenie „lateralne”, które polega nabywaniu „elastyczności” w postrzeganiu i rozumieniu świata, na umiejętności patrzenia na problem z różnych stron. Takie podejście pozwala na świadome poszukiwanie nowych, alternatywnych rozwiązań i przekonaniu, że warto zmieniać punkt widzenia i brać pod uwagę wszystkie okoliczności.

2. Dają nam doświadczenie

Pamiętacie poszukiwania pierwszej pracy? Pewnie nie było łatwo tym, którzy dopiero co skończyli studia i czytając ogłoszenia wszędzie napotykali zdanie „z doświadczeniem”…  Wszystko pięknie, tylko skąd je wziąć? W życiowych, osobistych sprawach jest jednak jeszcze trudniej. Porażki przychodzą niespodziewanie, nie pytając, czy jesteśmy na nie przygotowani, czy umiemy sobie z nimi poradzić. I tak też własnie, metodą „prób i błędów” zdobywamy tę wiedzę. Także świadomość tego, co należy zrobić by porażki uniknąć, nabywamy ucząc się na błędach.  Po co nam więc „bezrefleksyjny” i „bezbłędny” sukces, który zawdzięczamy ślepemu losowi?

3. Budują charakter

Gdy mamy „pod górkę”, możemy się zastanawiać nad tym jaka trasę wybrać, możemy szukać i wypróbowywać się.  Iść na łatwiznę, czy grać uczciwie? Także większej wiary we własne siły nabywamy podnosząc się z porażek niż wchodząc na pierwszy stopień podium.  Bo podnoszenie się z porażek to ciężka praca nad sobą, nad swoimi słabościami, to często bezpardonowa walka z przeciwnościami losu.

4. Wzmacniają silnych, ale zniechęcają słabych

Jeżeli twoje pragnienie sukcesu jest ogromne, wysiłek jaki powinieneś włożyć w ich zdobycie powinien być proporcjonalny. Jeśli chcesz wszystkiego „tu i teraz” i nie dopuszczasz do siebie myśli o przegranej, słono zapłacisz za swoją porażkę. Brak cierpliwości i pokory w dążeniu do założonych celów to często oznaka słabości. Słabi zniechęcą się po jednej, dwóch nieudanych próbach. Silni konsekwentnie będą dalej dążyć do realizacji swoich marzeń.

5. Pozwalają ci lepiej poznać siebie i swoje możliwości

Próbujesz, starasz się, ale nie wychodzi. Jesteś w złym miejscu, może obierasz złe metody, masz złe nastawienie. Porażka pozwala ci wszystkie te wytyczne przeanalizować pod kątem możliwych zmian, poszukać w sobie ograniczeń i zastanowić nad tym, jak się ich pozbyć.

6. Odzierają cię ze złudzeń

Dotyczących ciebie, innych ludzi, okoliczności. I to dobrze, bo iluzje bywają bardzo szkodliwe. Tak naprawdę jest to trochę kwestia doświadczenia. Ci, którzy ciężko pracowali na swój sukces podchodzą do życiowych problemów z większą dawką realizmu. Potrafią otwarcie przyznać: ” Tu popełniłem błąd, ale nie mogło być inaczej. Ta porażka jest jasną konsekwencją tego i tego”. Jeśli rozumiesz swoje słabości, łatwo przekształcisz je w atuty.

7. Porażka daje poczucie wyzwolenia

Od ideału. Popełniasz błędy, mylisz się, jesteś tylko człowiekiem. Przyjmujesz to „na klatę”, jesteś AŻ CZŁOWIEKIEM. Dla swojego zdrowia psychicznego, pozwalaj sobie być omylnym. Bądź wolny od perfekcjonizmu, od siłowania się ze sobą, od napięć i wygórowanych oczekiwań. Polub swoje porażki, bo dzięki nim umiesz docenić uczucie szczęścia i smak zasłużonego sukcesu.

8. Sukces jest postawą,  porażka jest dźwignią

Ludzie, którym sukces przychodzi z łatwością, zawdzięczają go zazwyczaj swojej, charakterystycznej postawie. Oni po prostu nie traktują braku sukcesów jako porażki. A ta ostatnia powinna być dla nas dźwignią, taka trampoliną do „odbijania się” z kryzysów. Nie udało się, czy może się jeszcze bardziej nie udać? Nie. Teraz jest nowy czas, nowe możliwości i nowa szansa przed tobą. Użyj swojej porażki by dźwignąć się z kryzysu.

Szanujcie swoje porażki. Uczucie zawodu i smutek potrwają chwilę, ale doświadczenie i mądrość zostaną w wami na zawsze.


Lifestyle Macierzyństwo

Piękne nogi w ośmiu krokach. Przygotuj je na lato

Żaklina Kańczucka
Żaklina Kańczucka
16 maja 2016
nogi
Fot. Pixabay / adamkontor / CC0 Public Domain

Długie, szczupłe nogi to marzenie wielu kobiet. Posiadaczki takich nóg, wspaniale prezentują się w krótkich szortach czy spódniczkach w upalne dni. Ale nie jest powiedziane, że to przywilej jedynie długonogich dziewczyn. Każda z nas, może prezentować ładne nogi, kuszące jędrną skórą i zadbanym wyglądem. Niestety, nie wystarczy zafundować sobie depilacji tuż przed zrzuceniem długich spodni. 

Pielęgnację nóg czas zacząć!

Od już i teraz zwróć uwagę na stan swoich nóg. Są małe szanse by po zimie, chowane pod długimi, grubymi ubraniami, zachwycały swoim wyglądem. Dlatego wprowadź odpowiednią dietę, zafunduj im zabiegi upiększające i obowiązkowo depilację. Bez kłopotu zrobisz to samodzielnie w domu, tylko zaopatrz się w potrzebne akcesoria i produkty.

1. Dieta dla smukłych nóg

Mało prawdopodobne, by na miesiąc przed wakacjami, wprowadzenie diety rewolucyjnie wpłynęło na wygląd i rozmiar twoich nóg. Jednak zawsze jest dobry czas, by wprowadzić dietę niskokaloryczną, zawierającą produkty bogate w błonnik, jako zdrową podstawę na przyszłość. Jedz pełnoziarniste pieczywo, makarony, kasze, owoce i warzywa. To przyczyni się do usprawnienia krążenia krwi w organizmie, co szczególnie powinny docenić panie mające kłopot z tzw. „pajączkami”. Produkty bogate w witaminę C są doskonałymi przeciwutleniaczami,  uszczelniają naczynia krwionośne i chronią przez wolnymi rodnikami. Zmniejsz ilość soli, jaką spożywasz w ciągu dnia – jej nadmiar w diecie wpływa na zatrzymanie wody w organizmie i powstawanie obrzęków. Inną przyczyną ich powstawania mogą być odwodnienie, brak białka lub potasu.

2. Ruch to konieczność

Wystarczy umiarkowana aktywność fizyczna, by twoje nogi doceniły wpływ ruchu na ich kondycję i wygląd. Szczególnie jeśli na co dzień wykonujesz pracę stojącą lub siedzącą, staraj się codziennie spacerować. Z powodzeniem możesz biegać, jeździć na rowerze lub korzystać z basenu, wybór zależy od ilości wolnego czasu i twoich predyspozycji. Pamiętaj, że podczas aktywności fizycznej, mięśnie w twoich nogach wspierają odprowadzanie krwi do serca, co uniemożliwia jej zastój w żyłach. To z kolei jest dobrą profilaktyką przeciw powstawaniu szpecących żylaków. 

nogi

Fot. Pixabay / Unsplash / CC0 Public Domain

3. Peeling to podstawa

Złuszczanie martwej skóry to konieczność, by poprawić jej kondycję, koloryt i ukrwienie. Po peelingu skóra lepiej wchłania składniki zawarte w kosmetykach pielęgnacyjnych. Jeśli nie jesteś fanką gotowych kosmetyków, zrób własny, naturalny i prosty peeling: zmieszaj 100 g kawy mielonej i łyżkę oliwy. Ma on silne działanie antycellulitowe, ponieważ kofeina z kawy pobudza ukrwienie i wzmaga metabolizm tkanki tłuszczowej, a to powoduje szybsze spalanie tłuszczów.

4. Codzienne nawilżanie

Sucha, łuszcząca się skóra nie doda uroku nogom. Każdego dnia, szczególnie po kąpieli, gdy pory są oczyszczone i otwarte, należy wmasowywać w skórę odpowiedni preparat do pielęgnacji. Warto nawilżać skórę od środka i spożywać produkty bogate w kwasy tłuszczowe, np. oliwę z oliwek, pestki dyni, orzechy i tłuste ryby, oraz warzywa i owoce składające się głównie z wody- ogórek, arbuz, czereśnie i inne.

5. Skuteczna depilacja

Pomimo wracającego co jakiś czas trendu na życie zgodnie z zasadami natury, owłosienie na ciele kobiet nie zachwyca. Należy regularnie pozbywać się niechcianego owłosienia, czemu służy wiele dostępnych środków. Do wyboru mamy klasyczne maszynki do golenia, kremy do depilacji, plastry na zimno, elektryczne zestawy do depilacji ciepłym woskiem. Wybór metody zależy od progu bólu kobiety i tego, jak często chcą się golić – maszynka co 3-4 dni, wosk lub depilator co 2-4 tygodni. Po depilacji, wsmaruj łagodzący balsam do nóg, aby zapobiec podrażnieniom, lub balsamu opóźniającego odrastanie włosków, wydłużyć czas utrzymywania się gładkiej skóry. Dla kobiet, które chcą dokładniejszej i trwalszej depilacji, poleca się zabiegi w gabinetach kosmetycznych, w których używa się nowoczesnych sprzętów, działających w oparciu o wiązkę lasera lub światła.

nogi


Fot. Pixabay / stokpic / CC0 Public Domain

6. Masaż dla poprawy krążenia

Niezależnie, czy wybierzesz masaż pod prysznicem, czy przy wcieraniu balsamu w ciało, każda poprawa krążenia krwi w skórze, będzie działała na jej korzyść. Pod prysznicem przy użyciu szorstkiej rękawicy oraz kosmetyków pobudzających mikrokrążenie skóry, usprawnisz procesy eliminacji toksyn i przyspieszysz redukcję skórki pomarańczowej. Niektóre preparaty mają dołączoną nakładkę masującą, którą wykonuje się okrężne ruchy od dołu ku górze nóg.

7. Kusząca opalenizna

Opalenizna sprawia, że nogi wydają się smuklejsze. Ale zanim będziesz mogła skorzystać  z uroków plażowania, wcale nie musisz wybierać się na solarium, by ozłocić skórę nóg. Zamiast tego,  zacznij stosować balsamy brązujące, których składniki subtelnie przyciemnią kolor twojej skóry. Zwróć uwagę na jakość produktu a nie jedynie na cenę,  ponieważ zdarza się, że tańsze kremy zostawiają smugi i nie są najłatwiejsze w aplikacji. A jeśli masz więcej czasu i samozaparcia, wypróbuj sztuki konturowania nóg.

 


Zobacz także

Serena Williams pisze wzruszający list do mamy. My, kobiety, jesteśmy wszystkie tak bardzo podobne

Jak u diabła przetrwać ten piłkoszał?!

Slow sex... W łóżku nie ma przyzwoitości. Nie istnieje w ogóle coś takiego. Można wszystko

Jak mieć dobry seks? Odrzuć „fast”, wrzuć „slow”. Oj, nie udawaj, że tego nie chcesz