Go to content

Przyjaciel jak malowany. Akcja „Prawdziwa przyjaźń”

Fot. iStock / Imgorthand

A jak wygląda prawdziwy przyjaciel, wiesz? Hmm… Czy jest ubrany w swoje najlepsze cechy, ma plecak pełen cierpliwości i okulary na nosie, żeby lepiej widzieć potrzeby swojego przyjaciela? A może wcale nie jest człowiekiem, bo to prawdziwe uosobienie spokoju, który można odnaleźć tylko w naturze lub wyobraźni?

Dziś zabierzcie swoje dziecko w podróż plastyczną – rysujemy przyjaciela. Na tym nie koniec, gdy już zwizualizujecie tego prawdziwego kumpla (lub kumpelkę), pogadajcie o tym, dlaczego tak wygląda. A może warto dorysować mu kilka szczególnych, przyjacielskich atrybutów?

To wspaniała zachęta do rozmowy o cechach przyjaźni i bezcenny, wspólnie spędzony z dzieckiem czas.

Napiszcie w komentarzach, jaki przyjaciel wyszedł wam w domu. Najfajniejsze komentarze nagrodzimy!

Akcja „Prawdziwa przyjaźń rodzi się w dzieciństwie”

Prawdziwe przyjaźnie rodzą się często w dziecięcych głowach, jeszcze na długo przed tym, gdy zmaterializują się w przedszkolu czy szkolnej ławce. Bądźcie z nami, od dziś będziemy wspierać was i wasze dzieci w poszukiwaniach prawdziwej przyjaźni w bardzo miłym towarzystwie BFG, czyli Bardzo Fajnego Giganta. Bo to właśnie tacy bohaterowie jak Sophie i BFG, zamieszkują w naszej wyobraźni, gdy jesteśmy mali i prowadzą nas trochę jak przyjaciel, trochę jak przewodnik do dorosłości. Sprawmy, by ta była wypełniona szczęściem – nie goryczą!

Co trzeba zrobić?

Trzy razy w tygodniu bedziemy przygotowywać dla was mapę naszej przyjacielskiej podróży, bądźcie z nami – piszcie w komentarzach do artykułów, jak udało wam się wspólnie pokonać kolejny jej odcinek! Jak szukacie z dzieckiem prawdziwej przyjaźni. Opowiedz nam, jak z wprowadzasz dziecko w świat przyjaźni. Najfajniejsze komentarze nagrodzimy.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Nagrody:

3 x razy zestaw 6 książek autorstwa Roalda Dahla, z urodzinowj edycji

Fot. Materiały prasowe

linia 2px

BFG – Najnowszy film od ludziołków, którzy stworzyli E.T. oraz od autora Charliego i fabryki czekolady i Matyldy. Bardzo Fajny Gigant nie jest takim sobie zwykłym olbrzymem. On jest aż nadto miły i w dodatku mocno zakręcony. Sophie doprawdy ma szczęście. Gdyby w środku nocy porwał ją inny gigant, szybko zostałaby jego śniadaniem. Gdy Sophie dowiaduje się, że olbrzymy knują niecny wypad, razem z BFG postanawiają raz na zawsze położyć temu kres.

Akcja trwa od 01.07.2016 – 14.07.2016 roku. Wyniki zostaną opublikowane do dnia 26.07.2016 roku.