Go to content

Małgorzata Socha po raz pierwszy pokazała całą rodzinę. Zrobiła to w słusznej sprawie

Małgorzata Socha do tej pory nie pokazała twarzy swoich dzieci. Dlaczego zrobiła wyjątek? „Mam to ogromne szczęście, że jestem mamą tej trójki cudownych, zdrowych, uśmiechniętych rozrabiaków”, napisała na swoim Instagramie aktorka. „Ale wiem, że niestety nie zawsze tak jest… 😞 Według informacji Instytutu Matki i Dziecka w ostatnich miesiącach przybywa coraz więcej przypadków ciężkich wad wrodzonych u płodów. Często te pacjentki nie wiedzą, gdzie mogą się zgłosić, aby uzyskać pomoc, a w wielu przypadkach naprawdę wiele da się zrobić, by poprawić stan zdrowia maluszka i dać mu szansę na normalne życie. W Instytucie Matki i Dziecka działa poradnia, w której mama uzyska kompleksową opiekę i diagnostykę”, dodała.

 „Ślijcie go dalej🙏, by jak najwięcej kobiet mogło otrzymać dla siebie i dziecka iskierkę nadziei✨”, dodała

Na Stronie Internetowej Instytutu Matki i dziecka czytamy: „W ostatnich miesiącach przybywa nam coraz więcej przypadków ciężkich wad wrodzonych u płodów.🤰 Niestety nie wszystkim możemy pomóc, ze względu na nieprawidłowe wyniki badań genetycznych. W każdym innym przypadku staramy się zrobić wszystko, co w naszej mocy. 👨‍⚕ Dzisiaj przeprowadziliśmy kolejny zabieg założenia shuntu do pęcherza moczowego u płodu w 19 tygodniu ciąży❗️❗️❗️ Zabieg został przeprowadzany przez dr Szymona Kozłowskiego i zakończył się powodzeniem”.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Małgorzata Socha (@malgosia_socha)

„Jestem szczęściarą. Miałam dwie zdrowe ciąże”

Wcześniej w akcji wzięła udział aktorka Katarzyna Glinka. By przyciągnąć uwagę, zamieściła piękne ciążowe zdjęcie. Bo akcja jest szczytna! Glinka pisze dalej:  „Dziś zadzwonił do mnie mój lekarz ginekolog, który prowadził moją ciążę. Poprosił o nagłośnienie tej informacji”. Okazuje się, że w związku z obowiązującą ustawą, w Polsce przybywa ciąż z chorymi dziećmi. Często pacjentki nie wiedzą, gdzie mogą się zgłosić, aby uzyskać pomoc. W Instytucie Matki i Dziecka działa taka poradnia.  Tam mama uzyska kompleksową opiekę i diagnostykę.  „Chcemy rozpropagować ten program w mediach społecznościowych, aby jak najwięcej kobiet mogło otrzymać dla siebie i dziecka iskierkę nadziei”, twierdzą lekarze z IMiD.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Katarzyna Glinka (@katarzynaglinka)

W Klinice Położnictwa i Ginekologii już od dawna zespół lekarzy wykonuje skomplikowane zabiegi wewnątrzmaciczne, takie jak zakładanie shuntów, transfuzje dopłodowe w konflikcie serologicznym oraz nieimmunologicznym obrzęku płodu, a także zabiegi laserowe w patologiach ciąż mnogich (TTTS, TAPS, sFGR, TRAP), laserowe leczenie sekwestracji płuca u płodu oraz wiele innych.

Warto wspomnieć, że w Klinice Położnictwa i Ginekologii już od dawna wykonujemy skomplikowane zabiegi wewnątrzmaciczne, takie jak zakładanie shuntów, transfuzje dopłodowe w konflikcie serologicznym oraz nieimmunologicznym obrzęku płodu, a także zabiegi laserowe w patologiach ciąż mnogich (TTTS, TAPS, sFGR, TRAP), laserowe leczenie sekwestracji płuca u płodu oraz wiele innych.
Lekarze zapraszają każdą pacjentkę!  Obiecują: „Nasz zespół zaopiekuje się każdą Mamą w profesjonalny i kompleksowy sposób, a co najważniejsze z indywidualnym podejściem.
Każdego dnia staramy się rozwijać, aby jak najlepiej i na jak najwyższym poziomie pomoc potrzebującym kobietom.
Kontakt z Poradnią Wad i Terapii Płodu tel. 223277048