Go to content

Kiedy życie cię zaskakuje. 6 wyjątkowych momentów w naszym życiu. Co ty byś dodała do tej listy?

Sprytne rady i przedświąteczne szaleństwo. 🎅Bierzemy TK Maxx na celownik
Fot. iStock/InnerVisionPRO

Co nas najbardziej zaskakuje w życiu? Ale tak pozytywnie albo motywująco, a nie na smutno. Co wprawiło was w największe zdumienie, przeszło wasze najśmielsze oczekiwania? Potrafcie stworzyć krótką listę najbardziej zaskakujących momentów? Dziś nasze propozycje. Przeczytajcie, może uda nam się wywołać uśmiech na waszych twarzach, przywołać kilka miłych wspomnień?

Dwie kreski na teście ciążowym

Nie, nie chodzi o zaskoczenie wynikające z faktu, że oczekujecie dziecka. Chociaż podobno to jest taka chwila, na którą nawet mimo długich oczekiwań nigdy nie jesteśmy do końca przygotowani. Chodzi o uczucia, które temu momentowi, kiedy się dowiadujecie o ciąży, towarzyszą. Z pewnością nie zawsze jest jak na filmie: pięknie i wzruszająco. W głowie szumi, serce bije mocno, jest i strach i poczucie, że wszystko teraz będzie inaczej, że skończyły się szaleństwa, a zaczną nieprzespane noce. Ale skoro znajomi mówią, że warto… Spokojnie, przed wami dobre 8 miesięcy, żeby się z tymi emocjami oswoić.

Ślub

Zła kolejność? 😉  Ale do rzeczy. Wyobrażacie sobie ten moment przysięgi, czy to w kościele, czy w urzędzie. Piękny strój, uroczysta chwila ale emocje na takim poziomie, że na przykład wybuchacie śmiechem. Albo zalewacie śmiechem. Albo przysięgacie Piotrkowi, chociaż przed wami stoi Zbyszek. Z jakiegoś powodu mózg odmawia posłuszeństwa. To jak on ma właściwie na imię…? Jeden z najbardziej nieprzewidywalnych momentów w życiu. Nawet jeśli wszystko dopięte na ostatni guzik…

Pełnoletność

Czekacie na to całe liceum. Robicie najlepsze zdjęcie, żeby potem pokazać znajomym z dumą ten mały, plastikowy dokument. Urządzacie 18-tki, wyobrażacie sobie Bóg wie co i ile to będziecie teraz mogli. A w ogóle to powiecie zaraz rodzicom, że już guzik mogą. W końcu jesteście dorośli. A potem nagle przychodzi moment refleksji i dochodzicie do wniosku, że tak naprawdę… niewiele się zmieniło. Jesteście tak samo niedojrzali jak dzień przed urodzinami. Albo tak samo dojrzali. A pokazywanie w sklepie dowodu „na żądanie” ma w sobie więcej z obciachu niż dumy. A dom jest rodziców i zasady w domu też.

Siła przyjaźni

Moment, w którym odczuwasz mocno, namacalnie, jak wiele znaczysz dla innych i jak wiele inni są w stanie dla ciebie zrobić jest bezcenny. Dowody sympatii, wsparcia, akceptacji tego kim jesteś są dla nas zawsze wyjątkowe. Są czymś, co stanowi nasz kapitał na całe życie. Pielęgnuj przyjaźnie. Oddawajcie z nawiązką to, co dostajecie.

Odkochanie

Cierpisz, jęczysz, płaczesz, mścisz się w myślach i kasujesz zdjęcia. Rozpamiętujesz, porównujesz, śledzisz w Internecie, czy może on już ma kogoś „nowego”. Aż nagle pewnego dnia budzisz się z poczuciem, że oto ten obiekt wczorajszego, płomiennego uczucia obchodzi cię tyle, co zeszłoroczny śnieg. Zaskakujące, że to może tak po prostu minąć.

Uczucie towarzyszące ci tuż po narodzinach dziecka

Bolało? Nie pamiętam. Jak to możliwe, jeszcze przed chwilą byłaś gotowa wymordować pół oddziału położniczego? Nie wiem. Pojawiło się ono – dziecko i jakoś wszystko inne przestało być ważne. Może to efekt buzujących teraz w tobie hormonów szczęścia, może jesteś zbyt zmęczona by czuć. A może wszystko inne nie jest już ważne…

Życie jest zaskakujące, może to banał. A jednak dzięki tej nieprzewidywalności, ryzyku, kochamy żyć, brać się z codziennością za bary. Zastanawiamy się często, co jeszcze przyniesie nam los i jak sobie z tym poradzimy. Pielęgnujmy wspomnienia życiowych niespodzianek. Czerpmy z nich garściami.

A może dodalibyście zaskakujące momenty w waszym życiu?