Lifestyle Macierzyństwo

Jechać na ferie i nie oszaleć…

Hanna Szczygieł
Hanna Szczygieł
25 stycznia 2017
Primavera Jastrzębia Góra ZAPRASZA
Fot. iStock / Guasor
 

Sezon na zimowe „wolne” właśnie się rozpoczął, a wraz z nim dylematy… bo z jednej strony wreszcie masz czas by pobyć z rodziną, a drugiej… nie każdy rodzinne wakacje kojarzy z odpoczynkiem. Jeśli masz małe dzieci – zazwyczaj jest wręcz odwrotnie (kto był ten wie)…

No i jeszcze te nieszczęsne narty… nie jeździsz lub masz dzieci pod opieką i… wszystko się zmienia. Na szczęście, jak się okazuje, właściciele hoteli też dzieci mają i wiedzą, jak wygląda życie. No i wcale nie trzeba od razu na narty albo do Egiptu.

Można nad morze. Tak, zimą!

A kto zaprasza? Primavera Jastrzębia Góra. Zobacz koniecznie, jaki mają plan na szaleństwo, po którym mimo wszystko nie oszalejesz – nawet w pełnym familijnym składzie.

Rafa koralowa Primavera, czyli jak naprawdę odpoczywać z dzieckiem

Aby „odpoczynek” móc nazywać odpoczynkiem, nie może w nim zabraknąć tego najważniejszego elementu… (nie zgadniesz!) – odpoczynku. Tego twojego. Tak, najwyższa pora przypomnieć sobie, jak to jest… Bo hotel przyjazny dziecku (i rodzicowi!) to nie stolik, połamane kredki i piłki do dmuchanego basenu.

To pomoc i realne pozytywne nastawienie. Czyli świadomość, że wyjazdy z dziećmi różnią się od tych „bez”.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Animacje

Złoty Graal rodzinnego wyjazdu z maluchem. Jeśli nie jedziesz z opiekunką, babcią, pułkiem wojska, które pomoże… A zapewne nie jedziesz. Jak więc wygospodarować dla siebie godzinę luzu, albo ciut więcej?

To już zależy od przychylności twojego gospodarza! Primavera Jastrzębia Góra przygotowała bardzo kuszącą ofertę na ferie.

Animacje dla najmłodszych w ich wykonaniu, to majstersztyk. Jest ciekawie, kreatywnie i edukacyjnie. Z czystym sumieniem można delektować się wodą w basenie, ciepłą (tak, ciepłą lub wręcz gorącą) kawą, poczytać, pobiegać, popatrzeć w sufit. Robić to wszystko, co jest dla was odpoczynkiem. A potem już wspólnie, całą rodziną, miło spędzić ten czas. Bez frustracji i nieustannego „mamoo, nudzi mi się”.

Animacje w Primavera, czyli coś więcej niż kolejna partyjka w „Chińczyka”

💛 6 dni w tygodniu animacje tematyczne, zgodnie z tematem dnia
💛 Park Wodny ze specjalną strefą dla dzieci i brodzikiem
💛 Playland z konstrukcją zabawową, a w nim: małpi gaj, ścianka wspinaczkowa, basen z piłeczkami oraz Strefą Malucha dla dzieci do lat 4
💛 Mini – przedszkole z profesjonalną opieką, zabawkami oraz własną łazienką
💛 Mini Zoo na świeżym powietrzu
💛 Salon gier z piłkarzykami i symulatorami(dodatkowo płatne)
💛 2 zewnętrzne strefy zabaw z nowoczesną i bezpieczną konstrukcją
💛 Boisko do gier zespołowych z bezpieczną nawierzchnią

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Przykładowe animacje dla dzieci:

Atlantyda Olimpic Games
💛 Witamy na Atlantydzie – poznajemy się
💛 Rodzinna olimpiada dla całej rodziny
💛 poszukiwania Atlantydy – geografia na wesoło

Gdzie jest Dory?
💛 Gra terenowa z mapą i wskazówkami
💛 Kolorujemy rafę koralową – zajęcia plastyczne
💛 Robimy biżuterię z muszelek

Wodny Chrzest Posejdona 
💛 Wymyślamy morskie imiona turnusu
💛 Uroczysta przysięga strażnika wodnych tajemnic
💛 Morska próba umiejętności i odwagi

Jak ryba w wodzie 
💛 Gimnastyka na wesoło
💛 Zabawy i animacje w Parku Wodnym
💛 Konkurs rzutów do wodnego kosza

Arka Noego 
💛 Odwiedzamy Mini Zoo
💛 Zwierzo – quiz
💛 Pokaz szkolenia i psich sztuczek*

Konkurs talentów o perłę Bałtyku 
💛 Teatrzyk dla dzieci*
💛 Konkurs młodych talentów
💛Kids Party z Primusiem i Werką

*Zajęcia organizowane są w okresie 15.01 – 26.02.2017

Chcesz więcej? Poznaj szczegóły na stronie Primavera Jastrzębia Góra

PS: Gorąca kawa, codziennie, nie za chwilę, nie kawa „o rany, nie zdążyłam”, nie ta „znowu zimna”… To co, jedziecie? 😉

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

 

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe


Artykuł powstał we współpracy z Primavera Jastrzębia Góra

 


Lifestyle Macierzyństwo

Pokój twojego dziecka, to miejsce, gdzie tworzą się jego wspomnienia. Zadbaj o to, aby były wyjątkowe

Hanna Szczygieł
Hanna Szczygieł
25 stycznia 2017
www.elies.pl | Fot. Materiały prasowe
 

Kiedy pada hasło: wspomnienia z dzieciństwa, wydaje się nam, że pamiętamy wszystko, dosłownie. I tę sukienkę z falbanką, i ten dzień, kiedy tak bardzo rozbolał nas brzuch, ukochanego misia i to, że dziadek pachniał landrynkami. Jednak w rzeczywistości, jest zupełnie inaczej. Pamiętamy tylko wybrane momenty, te szczególnie ważne lub te, które przyprawiły nas o gęsią skórkę. Pamiętamy też nasz pokój, ukochaną zabawkę, zapach naszego domu.

Czy zatem jest sens budować w maluchu „piękne wspomnienia” – te które uważamy za cudowne, jako dorośli? Oczywiście, że tak.

www.elies.pl / Fot. Materiały prasowew

www.elies.pl / Fot. Materiały prasowe

Co pamiętamy?

Pierwsza myśl jaka przeszła piorunem przez naszą redakcję, to sprawdzić, co nam zapisało się w pamięci, jako te najważniejsze chwile… Co pamiętamy najczęściej?

Miejsca:

💗”Pamiętam, że gdy byłam mała uwielbiałam chodzić do mojej koleżanki – i uwaga – choć nie przepadałam za nią szczególnie, ani za jej zabawkami, miała coś, co mnie ciągnęło – piękny bujany fotel, poduszkę w kształcie truskawki i słone paluszki „bez okazji” 🙂 Mój tradycyjny tapczan po polsku przegrywał w przedbiegach”.

💗”Mój pokój, zdecydowanie. Miałam taką szufladę pod łóżkiem – centrum wszechświata. Wszystkie skarby tak ukrywałam”.

💗”Ale się nie śmiejcie! Pamiętam, jak kiedyś dostałam słodycze na święta i moja siostra odgrażała się, że wszystko mi zje… W panice musiałam je ukryć (bo jak wiecie lubię słodycze…). Miałam taki wysoki regał w pokoju, który u góry miał ozdobę, taką listewkę – więc wrzuciłam wszystko na górę i… zapomniałam. Gdy na następne, wielkanocne święta znajdujesz siatę pękatą od czekoladowych mikołajów i masz kilka lat – bezcenne!”.

cc 103 c1 20160405

www.elies.pl | Fot. Materiały prasowe

💗”Ja najlepiej pamiętam stół kuchenny mojej babci. Zawsze kojarzy i się z wakacjami i leniwymi śniadaniami”.

💗”Moje łóżkooo! To w którym marzyłam o Grzesiu z 1a… i to samo, w którym pod kołdrą podczytywałam podkradzione kryminały mamy 🙂 No i nie tylko, te wszystkie łzy wylane za nimi, mężczyznami mojej bardzo wczesnej młodości. Zdecydowanie moje wspomnienia mieszkają w moim łóżku, w pościeli z lekko spraną już kratę, którą mama ma do dziś…”.

sesja 10 (3)

www.elies.pl | Fot. Materiały prasowe

Szczegóły:

💙 złota kłódka z pamiętnika z kolorowymi karteczkami,

💙 ukochana piżama z foką,

💙 półka  z książkami (nie wiem dlaczego?),

💙 miałam taką „chińską” sukienkę ze ściągaczem… wszyscy je mieli, była granatowo-biała, ale nie mogę sobie jej całej przypomnieć

💙 moje biurko, które tata pomalował dla mnie na różowo

E0904_G1

www.elies.pl | Fot. Materiały prasowe

💙 mojego misia w paski

💙 nigdy nie mogłam spać na górze piętrowego łóżka!

💙 nie dosięgałam na półkę z magnetofonem

💙 krzesło na kółkach! najważniejsze

💙 dywan z ulicami

💙 jak z bratem zbiliśmy lustro, skacząc między łóżkami. Było w drewnianej oprawce… ale była awantura. Tak i było nam wtedy podczas skakania, co czegoś bardzo potrzebne, ale już nie pamiętam…

Fot. Materiały prasowe

www.elies.pl | Fot. Materiały prasowe

Fakty

Wczesne dzieciństwo zaczynamy „tracić” w pamięci około siódmego roku życia, nie oznacza to jednak, że ten okres będzie stanowił wyrwę we wspomnieniach – sami przecież doskonale, mamy w pamięci pewne wydarzenia czy miejsca, nawet z bardzo wczesnych lat życia. Oprócz tego co sami pamiętamy,  posiadamy wspomnienia wdrukowane – te, które nasze mózgi zbudowały na podstawie opowieści, zdjęć itd.

c

www.elies.pl | Fot. Materiały prasowe

quote szary ohme2„Psycholodzy z Emory College of Arts and Science (USA) odkryli, że dziecięca amnezja rozpoczyna się w okolicach siódmych urodzin. Z ich badania, którego wyniki opublikowało czasopismo „Memory”, dowiadujemy się, że o ile większość trzylatków pamięta wiele wydarzeń z ostatniego roku życia, a wspomnienia te utrzymują się, kiedy mają 5 i 6 lat, zaczynają one zanikać u siedmiolatków.

Ośmio- i dziewięciolatki pamiętają zaledwie około 35 proc. wydarzeń sprzed 3 urodzin – w porównaniu z 63-72 proc. zdarzeń zapamiętanych przez pięcio- i sześciolatków. Naukowcy podejrzewają, że może tak dziać się dlatego, że w tym czasie zmienia się sposób działania naszej pamięci”.*

Dla naszego mózgu naturalne będzie więc, zbudowanie obrazu jakiegoś opowiedzianego przez rodziców wydarzenia za pomocą dostępnych obrazów. W pewnym sensie mając do dyspozycji wspomnienie pokoju, koleżanki z przedszkola – jesteśmy w stanie nieco o sobie dowiedzieć, i odtworzyć brakujące w pamięci wydarzenie.

www.elies.pl | Fot. Materiały prasowe

www.elies.pl | Fot. Materiały prasowe

Jednym z takich ważnych elementów naszych wspomnień, jest to nasze, pierwsze miejsce na ziemi. Nasz pokój. Miejsce zabawy, zasypiania, spotkań. Nasz pierwszy i najważniejszy świat. Więc jeśli pytacie, czy to naprawdę istotne, jak urządzimy dziecku pokój – odpowiadamy śmiało: TAK, bardzo istotne. Bo za pomocą zwykłych przedmiotów, jakimi są meble, zabawi, dodatki – tak naprawdę budujecie miejsce równie ważne dziś, co za lat 15, 20…

Nie reżyseruj swojemu dziecku życia, ale podaruj mu najpiękniejszą scenografię…

… a najlepiej razem ją zbudujcie. Razem z tymi wszystkim wspomnieniami.

Podczas meblowania pokoju dziecka – bez względu na to czy mamy do czynienia z maluchem czy podlotkiem lub nastolatkiem, warto podzielić się kompetencjami – tak, aby pokój nie był źródłem frustracji ani dziecka ani rodzica. Idealnym rozwiązaniem wydaje się wspólne wybieranie detali, kolorów, ozdób – z tymi młodszymi członkami rodziny; a ważniejszych elementów, jak ogólny zamysł, linia mebli etc. – w przypadku starszych dzieci.

Oczywiście zawsze pamiętajmy, że jeśli zainwestujemy w lepsze meble i ponadczasowe projekty, dużo łatwiej będzie nam zrewolucjonizować wygląd pokoju samymi dodatkami i wykończeniem detali.

Fot. Materiały prasowe

www.elies.pl | Fot. Materiały prasowe

PS: I nie bój się wyborów twojego dziecka, gdy jest naprawdę małe, możesz pozwalać mu na swobodny wybór pomiędzy wcześniej wyselekcjonowanymi przez siebie rozwiązaniami. A gdy dorasta, po prostu pozwól mu rozwinąć skrzydła.

Fot. Materiały prasowe

www.elies.pl | Fot. Materiały prasowe


Źródła: * edziecko,

Artykuł powstał we współpracy z Elies meble

 


Lifestyle Macierzyństwo

Siedem nieoczywistych powodów, by pić zieloną herbatę

Agnieszka Dyniakowska
Agnieszka Dyniakowska
25 stycznia 2017
fot. iStock/ brickrena
Następny

Znane chińskie powiedzenie mówi, że herbata jest lekarstwem na każdą chorobę. Wiele w tym prawdy, bowiem ten popularny napar niesie ze sobą nie tylko przyjemność z jego picia, ale także i pewne właściwości prozdrowotne. Szczególną uwagę warto zwrócić na zieloną herbatę, która od dobrych kilku lat cieszy się rosnącym powodzeniem i uznawana jest za napój niemal leczniczy.

Co takiego w niej jest i z jakich powodów powinnyśmy ją regularnie popijać?

Zobacz także

Picie wina pobudza nasz mózg bardziej niż rozwiązywanie trudnych zadań matematycznych – twierdzą naukowcy

O czym marzą dzieci? Przeczytajcie nim rzucicie się w wir prezentowych zakupów

Co tak naprawdę powinno być najważniejsze