Go to content

4 mamy, 4 różne kobiety – każda do podziwiania

Photo by Ravi Patel on Unsplash

Mnóstwo wzruszających słów o niezwykłej miłości Mam do ich dzieci i do całego świata. Czasem szczęście kosztuje wiele wyrzeczeń, ale to wyrzeczenia podejmowane zawsze w duchu bezgranicznej miłości…

We wspólnej, z Tymbark Vitamini, akcji „100% siebie” mogłyście zgłaszać kobiety, które realizują się w różnych obszarach życia, na 100%! W ramach akcji „100% siebie” przyszło kilka tysięcy zgłoszeń pełnych pasji i zaangażowania, jednak szczególnie chwytały za serce, jedyne w swoim rodzaju – wyznania dla Mam i o Nich. Kilka historii z okazji Dnia Matki publikujemy. Każda z Mam, jest inna, za każdą stoi inna historia, łapiąca za serce, ale prawdziwa i pokazująca różne oblicza macierzyństwa. Często kolorowe – pełne miłości, marzeń i spełniania, równie często ukazujące wyzwania w nowej roli czy doświadczenia życiowe, z jakimi przyszło Im się zmierzyć. Nierzadko przez złe doświadczenia przestaje być dla siebie dobra, żyje w nieustającym poczuciu winy, że sobie nie radzi w nowej roli. Powiedz Mamie, w dniu Jej święta: wspaniała Kobieto, Córko, Siostro, Mamo, Przyjaciółko – pamiętaj, że jesteś wyjątkowa, sama decydujesz o swoim życiu.

Wiesz, co jest twoją największą siłą?

 

1. Daje z siebie swoje 100%, nie szukając poklasku

„14 lat temu zmieniła swoje życie i stworzyła rodzinny dom dziecka 58 dzieciom. Przez te lata nie przespała setki nocy, karmiąc porzucone niemowlęta, a rano jechała do pracy. Widziałam jej zmęczenie i to, jak ciężko przeżywa odejścia dzieci do adopcji. „Życzliwe” osoby mówiły, że trzeba nie mieć serca i niemożliwe jest pokochać obce dziecko, dać szansę na miłość, na dom. Odsunąć na bok swój ból i tęsknotę.”

2. Doskonała zarówno w szpilkach, jak i w trekach

„Żyjąc na 100% nie mam wątpliwości, ze moja energia pochodzi od mamy, która ma jej dwukrotnie więcej. W tym roku kończy 60 lat, które spędziła na nieustającej aktywności z ludźmi i dla ludzi. Jako bibliotekarka buduje lokalną społeczność studentów, historyków, malarzy, rowerzystów, graczy, nauczycieli i aktywistów. Jako mama buduje grono przyjaciół, które jeździ w góry, odkrywa Polskę, chodzi do teatru, wspólnie świętuje i pomaga w trudnościach.”

3. Uczy, że w życiu liczy się miłość do siebie i innych

„Nie ważne, co robi, zawsze robi to z myślą o dzieciach. Wychowała nas sama, udało jej się otworzyć własną firmę. Z brzydkiego kaczątka zmieniła się w silną, pewną siebie i piękną kobietę.”

4. Nie wierzy w to, ale jest inspiracją

„Jej historia zaczęła się na wsi, gdzie urodziła się jako szóste z 12 rodzeństwa. Z siostrą musiała dzielić się nawet butami. Została wypasaczką gęsi i już nigdy nie wróciła do szkoły. Zawsze miała z tego powodu kompleksy. A ja mówię: mamo, uwierz w siebie! Jesteś żoną, matką, siostrą, babcią na 100%. Chcemy chociaż część ciebie odkryć w sobie. Podglądamy cię często, gdy nie widzisz.”

 

Mamo, Twoje 100% jest zawsze wystarczające…