Go to content

„Wierzę, ja wiem, że wyrośniesz na dobrego człowieka i kiedy mnie zabraknie, z siostrą poradzicie sobie”. Akcja „List do dziecka”

Fotomontaż istock / Pixabay CC0

Kochane dzieci!

Z okazji dnia dziecka chciałabym podziękować Wam za tą bezwarunkową miłość i każdą chwilę spędzoną razem. Nie potrafię opisać tego, jak wiele znaczą dla mnie najbardziej prozaiczne czynności wykonywane razem.

Paula, w momencie kiedy to piszę, jesteś jeszcze nastolatką, która wie wszystko najlepiej, która chce wszystkich przekonać do swoich racji. Siedemnaście lat temu mimo, iż wiadomość o tym, że będę wychowywała Ciebie sama, była okropna, ja nie poddałam się i byłaś w tamtym momencie czymś, kimś najwspanialszym w moim życiu co mnie mogło spotkać. Było ciężko, ale sama wieść o tym, że noszę Ciebie pod sercem, poprawiała mi humor. Z biegiem czasu dorastałaś i stwarzałaś coraz więcej problemów, ale i dbałaś o mnie, byłaś w stanie przysłowiowo zabić każdego kto mnie skrzywdzi. Pragnę dla Ciebie jedynie tego, byś potrafiła iść przez życie tak, aby nie upaść, ale jeśli już upadniesz to z podniesioną głową wstaniesz i stawisz czoła problemom. Dziękuję Tobie, że dbałaś o mnie, że obie byłyśmy dla siebie oporą w trudnych chwilach przez te piętnaście lat, do momentu kiedy urodził się Nataniel.

Nataniel, synku, jesteś teraz jeszcze zbuntowanym dwulatkiem, który niewiele rozumie. Wierzę, ja wiem, że wyrośniesz na dobrego człowieka i kiedy mnie zabraknie, z siostrą poradzicie sobie. Dziękuję, że wybaczasz mi każdy najmniejszy błąd, że przy Tobie mogę płakać, a Ty mimo swojego wieku próbujesz mnie rozśmieszyć. Codziennie krzyczę na Ciebie, ale tylko i wyłącznie dlatego, abyś wyrósł na wspaniałą osobę, która nie będzie obojętna na krzywdy ludzkie.

Jesteście dla mnie wszystkim, całym życiem. Nic mnie bardziej nie uszczęśliwia niż wasz uśmiech. Staram się zapobiegać, aby nie przyśnił Wam się zły sen, abyście mieli wszystko czego potrzebujecie. Kiedy pierwszy raz trzymałam was, nie wiedziałam, że coś może być tak maleńkie. Chciałam, próbowałam być dla Was wzorem do naśladowania, chciałam zawsze Was złapać kiedy upadniecie. Nigdy nie wybaczyłabym sobie, gdybym zaniedbała obowiązki,a wam zdarzyłaby się krzywda.

Kocham Was najmocniej na świecie.
Wasza Mama


„Kochana córeczko, najdroższy synku, chcę ci powiedzieć, że…”.
„List do dziecka” – nasza nowa akcja na Dzień Dziecka z super nagrodami

AKCJA DD BANER DO LISTOW

Co trzeba zrobić?

„Napisz list do swojego dziecka (dzieci) i prześlij go do nas. To może być podziękowanie, dobra rada, a może powiedzenie tego, co nie przechodzi przez gardło ze wzruszenia w ważnych dla was momentach. Wszystko co tylko chcesz i czujesz. Miłość rodzica bywa trudna, a rodzicielstwo to jedno z najbardziej bogatych (i w upadki i wzloty) doświadczeń w życiu. To może być list „na tu i teraz” lub taki, który chciał(a)byś, żeby twoje dziecko przeczytało w przyszłości. Czasem taki list do bliskiej osoby pomoże nie tylko jej, ale też tobie.Wszystkie listy opublikujemy. Wybrane nagrodzimy!”. ♥WEŹ UDZIAŁ W ZABAWIE TUTAJ ♥

Zobacz wszystkie listy biorące udział w akcji