Go to content

„W życiu nie da się wszystkiego zaplanować, nie można mieć wszystkiego, czego się chce, ale jednocześnie można mieć więcej, niż się wymarzyło”. Akcja „List do dziecka”

Fotomontaż istock / Pixabay CC0
Synku,
jesteś jeszcze mały i nie rozumiesz wszystkiego, co chciałabym Ci powiedzieć, dlatego piszę do Ciebie list „na potem”. Pojawiłeś się w moim życiu zupełnie niespodziewanie i od razu zająłeś znaczną jego część. Myślałam, że stanę się dla Ciebie nauczycielem i wzorem, a, póki co, to Ty uczysz mnie więcej niż ja Ciebie. Uczysz mnie utrzymywania porządku i odkładania wszystkiego na miejsce. W przeciwnym razie psuje się to, co jest w zasięgu Twoich malutkich rąk. Uczysz mnie cierpliwości – mogę poświęcić 40 minut na przejście 300-metrowego odcinka ulicy, żebyś Ty mógł wejść na wszystkie schody, zajrzeć w każde piwniczne okienko i każdemu z przechodniów powiedzieć: „cześć”. Uczysz mnie, że najważniejsze jest wszystko to, co nazywamy domem, a nie praca i obowiązki, ale też swoją postawą, zupełnie nieświadomie, pokazujesz mi, że poza domem jest też inne życie, w którym trzeba brać udział, żeby nie zwariować. Uczysz mnie przesiadywania na podłodze całymi godzinami i powtarzania niezliczoną ilość razy: „auto” i to sprawia Ci radość, a więc i ja jestem szczęśliwa. Uczysz mnie nazywania świata w kilku sylabach połączonych ze sobą nieco niezdarnie i przypadkowo i dzięki temu wiem, że „Kuki” to słone paluszki, „lololot” to lecący wysoko samolot, a „siesiesie” połączone z przytuleniem to najpiękniejsze wyznanie miłości, jakie można sobie wyobrazić.
Ktoś zapytał mnie kiedyś, czy będę miała odwagę powiedzieć Ci, że nie chcieliśmy z tatą mieć dzieci, że płakałam, kiedy dowiedziałam się, że się urodzisz, że wtedy traktowałam to jak życiową porażkę. Oczywiście, że będę miała odwagę. Miałam odwagę dać Ci życie, więc będę miała odwagę powiedzieć Ci, że w życiu nie da się wszystkiego zaplanować, nie można mieć wszystkiego, czego się chce, ale jednocześnie można mieć więcej, niż się wymarzyło. Można mieć w życiu szczęście. Ty jesteś moim Szczęściem.
Kocham Cię
Mama Ewa

„Kochana córeczko, najdroższy synku, chcę ci powiedzieć, że…”.
„List do dziecka” – nasza nowa akcja na Dzień Dziecka z super nagrodami

AKCJA DD BANER DO LISTOW

Co trzeba zrobić?

„Napisz list do swojego dziecka (dzieci) i prześlij go do nas. To może być podziękowanie, dobra rada, a może powiedzenie tego, co nie przechodzi przez gardło ze wzruszenia w ważnych dla was momentach. Wszystko co tylko chcesz i czujesz. Miłość rodzica bywa trudna, a rodzicielstwo to jedno z najbardziej bogatych (i w upadki i wzloty) doświadczeń w życiu. To może być list „na tu i teraz” lub taki, który chciał(a)byś, żeby twoje dziecko przeczytało w przyszłości. Czasem taki list do bliskiej osoby pomoże nie tylko jej, ale też tobie.Wszystkie listy opublikujemy. Wybrane nagrodzimy!”. ♥WEŹ UDZIAŁ W ZABAWIE TUTAJ ♥

Zobacz wszystkie listy biorące udział w akcji