Go to content

„Najpiękniejsza muzyka dla nas, to ta, którą śpiewa nam osoba, którą kochamy”. Akcja „List do dziecka”

Fotomontaż istock / Pixabay CC0

Czytając ten list kochana córeczko, najdroższy synku, będziecie świadomi, że już mnie nie ma wśród żywych, musiałam odejść, chociaż Was bardzo kocham i tego nie chciałam, niestety takie jest już życie. Pragnę przekazać Wam pewną mądrość, którą kiedyś przekazała mi moja mama i nie robię to po to, aby Was zasmucić, ale po to, aby Dać Wam ten ostatni prezent.

Często zapominamy o tym co jest naprawdę ważne, o tych chwilach gdy spędza się razem czas, o wspólnych rozmowach, o zapachu naszych przyjaciół i rodziny, o ich wadach, które tak naprawdę kochamy, o tym że dobrze jest mieć ich przy sobie, móc ich widzieć, móc ich czuć blisko siebie, móc się uśmiechnąć do nich, o tym że fajnie jest razem śmiać się, ale także dobrze razem płakać i bać się, bo wspólne emocje sprawiają, że czujemy się lepiej. Zapominamy często o tych chwilach wspólnych, gdzie można powiedzieć przyjacielowi coś dobrego, przytulić się, dać buziaka, potrzymać za ręce, razem oglądać niebo, czuć wspólne powietrze, czuć i cieszyć się wspólnie z promieni słońca, ale także razem czuć zimny deszcz czy śnieg, bo wspólne doświadczenia sprawiają, że nie jesteśmy samotni. Często zapominamy o tych chwilach, gdzie można razem wspominać wspólne wspomnienia, być obok i razem marzyć, wyobrażać sobie przyszłość, razem coś zrobić dobrego. Zapominamy, że te drobne chwilę sprawiają, że nie jesteśmy samotni, że nasze serca biją dla bliskich, a ich serca biją dla nas. To przez te chwilę, gdy zabraknie nam kogoś bliskiego, poczujemy pustkę, ból i wielką tęsknotę za tymi chwilami, za tą bliskością, ale nie załamujcie się, bądźcie wdzięczni za czas, który był nam dany, bo te chwilę, to skarb z którym można się podzielić tylko z rodziną przyjacielem, który można otrzymać od najbliższych. Pamiętajmy o tym, że te chwilę były cudownym prezentem, wielkim skarbem, które nikt nam nie odbierze i pamiętajmy o tym, że gdy jedna osoba odejdzie, to pozostaną inne, które także potrzebują tych wspólnych chwil, tych wspólnych momentów, które nadają życiu kolory i sprawiają, że nie jesteśmy samotni. Pamiętajmy o tym, że ból jednoczy tych, którzy są przy nas, że gdy ktoś bliski odejdzie, to wróci do nas jako anioł, by pomóc nam dać innym to, co otrzymaliśmy od bliskiej osoby. Przypomnijcie sobie te chwilę i tą pustkę, którą poczujemy, aby mieć motywacje, by docenić to co mamy i iść dalej z tymi, którzy są przy nas. By nas anioł stróż mógł być dumny z nas i by wiedział, że te wielkie poświęcenie, które jest śmiercią, nie poszło na marne, że to poświęcenie sprawi, że staniemy się lepsi, silniejsi i dzięki temu pośpieszymy kochać tych, którzy żyją i tego potrzebują, bo śmierć bliskiej nam osoby przypomina nam, że ludzie mogą szybko odejść.

Pamiętajcie też, że najpiękniejsze i najlepsze – nie zawsze znaczy profesjonalne. Że najpiękniejsza muzyka dla nas, to ta, którą śpiewa nam osoba, którą kochamy. Bo czy nie jest tak, że jeśli ktoś jest przy nas i śpiewa dla nas, to wtedy czujemy muzykę najbardziej? A najlepsze dowcipy i historyjki, to te wśród przyjaciół, opowiadane na żywo, w grupie osób nam bliskich. Bo czy nie jest tak, że najbardziej się śmiejemy i najlepiej się bawimy, wśród przyjaciół? A najlepsze potrawy, to te przygotowane przez osoby, które nas kochają. Bo czy nie jest tak, że gdy wiemy, że jedzenie było zrobione z miłością, to smakuje nam najlepiej? A sport i gry, chodź czasami chaotyczne, to i tak najlepsze, gdy bawimy się z przyjaciółmi i rodziną. Bo czy nie jest tak, że wtedy nie ważna jest gra, lecz wspólny czas na zabawie?

I wszystkie te sytuacje, mają jedną wspólną cechę. Są nim bliskie relacje i żywe emocje, które znamy i kochamy. I nawet gdy czasami coś się popsuje, to i tak tęsknimy za tym i pragniemy ich z całego serca. Dlatego wspominajcie nasze piękne chwile, pamiętajcie, że chociaż robiłam błędy, to Was kocham nad życie i że chodź teraz mnie nie ma wśród Was, to macie wokół siebie przyjaciół i rodzinę, z którymi będziecie mieć cudowne chwilę, wspaniałe doświadczenia i że to jest właśnie esencja życia.

Wasza Kochana Mama


„Kochana córeczko, najdroższy synku, chcę ci powiedzieć, że…”.
„List do dziecka” – nasza nowa akcja na Dzień Dziecka z super nagrodami

AKCJA DD BANER DO LISTOW

Co trzeba zrobić?

„Napisz list do swojego dziecka (dzieci) i prześlij go do nas. To może być podziękowanie, dobra rada, a może powiedzenie tego, co nie przechodzi przez gardło ze wzruszenia w ważnych dla was momentach. Wszystko co tylko chcesz i czujesz. Miłość rodzica bywa trudna, a rodzicielstwo to jedno z najbardziej bogatych (i w upadki i wzloty) doświadczeń w życiu. To może być list „na tu i teraz” lub taki, który chciał(a)byś, żeby twoje dziecko przeczytało w przyszłości. Czasem taki list do bliskiej osoby pomoże nie tylko jej, ale też tobie.Wszystkie listy opublikujemy. Wybrane nagrodzimy!”. ♥WEŹ UDZIAŁ W ZABAWIE TUTAJ ♥

Zobacz wszystkie listy biorące udział w akcji