Go to content

„Może będziesz miał jasne włosy i oczy koloru nieba, a może nie…”. Akcja „List do dziecka”

Fotomontaż istock / Pixabay CC0

Kochany Synku,

Nie widzieliśmy się jeszcze, bo urodzisz się dopiero za dwa miesiące. Chcę Ci jednak powiedzieć, żebyś zawsze pamiętał, że jesteś promykiem mojego życia i bardzo Cię kocham. Może nie będę idealną matką, ba, na pewno nie będę; zdarzy mi się popełniać błędy, potykać na tej wyboistej drodze macierzyństwa, ale wierzę w to, że razem z Tobą i z Tatą będziemy potrafili przezwyciężyć wszystkie problemy, poradzić sobie z każdym kłopotem i pozostać w bliskości.

Mam już za sobą pierwsze wielkie wzruszenia z Twojego powodu – najpierw dwie kreski na teście i świadomość, że już nie będziemy sami, że dołączy do nas mały człowiek, że staniemy się rodziną; później pierwsze USG i bicie Twojego serca, jako potwierdzenie tego, że istotnie rośnie we mnie życie, że nie jesteś tylko imaginacją mojej chorej wyobraźni. Kolejne badania podczas których na ekranie mogłam już zobaczyć Twoje małe rączki i nóżki oraz słowa lekarza – to synek.

Wiesz, to takie emocje, których nic w życiu nie zastąpi, niezależnie od tego jak intensywnie by się żyło. A to nie koniec, bo zapewne kiedy Cię będę mogła po raz pierwszy wziąć na ręce i przytulić, to kapnie na Ciebie kilka łez ogromnego szczęścia. Jesteś dla mnie obcowaniem z magią, czymś niewiarygodnym, co jednak się spełnia. Jesteś też niewiadomą, której jestem ciekawa, bo przecież za jakiś czas będziesz miał swoją ulubioną książkę, sport, kolor i potrawę. Może będziesz miał jasne włosy i oczy koloru nieba, a może nie… Będę Cię chciała mieć pewnie tylko dla siebie, ale kiedyś będę musiała Cię wypuścić z objęć i posłać w świat…

Już niedługo zaczniemy się poznawać i będziemy mieć na to sporo czasu. Więc rośnij póki co zdrowo i przychodź na świat bez problemów – czekamy na Ciebie z wielką niecierpliwością.

Aneta


„Kochana córeczko, najdroższy synku, chcę ci powiedzieć, że…”.
„List do dziecka” – nasza nowa akcja na Dzień Dziecka z super nagrodami

AKCJA DD BANER DO LISTOW

Co trzeba zrobić?

„Napisz list do swojego dziecka (dzieci) i prześlij go do nas. To może być podziękowanie, dobra rada, a może powiedzenie tego, co nie przechodzi przez gardło ze wzruszenia w ważnych dla was momentach. Wszystko co tylko chcesz i czujesz. Miłość rodzica bywa trudna, a rodzicielstwo to jedno z najbardziej bogatych (i w upadki i wzloty) doświadczeń w życiu. To może być list „na tu i teraz” lub taki, który chciał(a)byś, żeby twoje dziecko przeczytało w przyszłości. Czasem taki list do bliskiej osoby pomoże nie tylko jej, ale też tobie.Wszystkie listy opublikujemy. Wybrane nagrodzimy!”. ♥WEŹ UDZIAŁ W ZABAWIE TUTAJ ♥

Zobacz wszystkie listy biorące udział w akcji