Go to content

„Mój drogi popełniłam wiele błędów. Nikt w końcu nie jest idealny. I wcale nie chcę byś Ty był”. Akcja „List do dziecka”

Fotomontaż istock / Pixabay CC0

Mój drogi maluszku,

Jesteś jeszcze za mały by móc tłumaczyć Ci prawdy tego świata. A jak tak wiele chciałabym Ci przekazać. Postanowiłam wiec napisać do Ciebie list. Kiedyś czytanie będzie już w zasięgu Twoich możliwości, a ja obiecuję że bez względu na to jak popląta nam ścieżki życia bezczelny niemal w swych praktykach los ten list trafi w twoje ręce.Patrzę w Twoje błękitne oczy i zalewa mnie fala ufności, która z nich wypływa. Jesteś tak bezbronny i ufny, że mam czasami chęć okryć Cię płaszczem bezpieczeństwa tak, by nikt nigdy nie mógł Cię skrzywdzić. Jednak nie zrobię tego… Nie dlatego, że nie chcę, a dlatego że wiem, że mogę wyrządzić Ci tym krzywdę. Chcę ujrzeć jak kiedyś wychodzisz z bezpiecznego kokonu i rozpościerasz skrzydła by dotrzeć jak najwyżej – tak wysoko jak wysoko sięgają Twoje marzenia.

Mój drogi popełniłam wiele błędów. Nikt w końcu nie jest idealny. I wcale nie chcę byś Ty był. Piszę do Ciebie ten list, byś nie popełnił tego samego błędu i nie pozwolił, by świat stanął Ci na drodze do Twoich marzeń.

Po pierwsze – nie bądź idealny! Nikt nigdy nie był i nie będzie, a im bardziej się starasz tym więcej pięknych dni Twojego życia upłynie bezpowrotnie zabierając Ci radość z tego, co w samo sobie jest idealne takim, jakim jest. Jestem słabym człowiekiem, który z łatwością poddawał się wpływom innych, popadałam w perfekcjonizm, następnie w niechęć do robienia czegokolwiek. Nie chcę, byś popełnił te same błędy. Już jako dorosły człowiek strzeż się manii idealności, która w bezczelny niemal sposób zabiera Twój czas i nakłada na oczy klapki nie pozwalające dostrzec tego co prawdziwie piękne tu i teraz. Naucz się kochać siebie, bo bez tego nigdy nie pokochasz drugiego człowieka! Nigdy w życiu nie chciałabym, byś został grubiańskim egoistą, ale całym sercem chcę, byś zawsze był świadom swoich wartości, byś nigdy nie czuł się źle z tym, że sprawiasz przyjemność samemu sobie.

Synku, chcę, byś wiedział, iż życie wcale nie jest ani czarne ani białe. Patrząc na ufność w twoich oczkach wierzę, że wyrośnie z Ciebie wrażliwy i pełen ciepłych uczuć człowiek. Nie pozwól, by kiedykolwiek wartości materialne i pogoń za pieniądzem przysłoniły Ci prawdziwy obraz świata widziany przez pryzmat wrażliwości i miłości. Miej własne zdanie i nie bój się go wyrażać. I co najważniejsze – nie pozwól by ktokolwiek sterował swoim życiem. Dołożę wszelkich starań by wychować Cie na człowieka który sam potrafi obsłużyć stery swojego życia. Jeśli gdzieś popełnię błąd przepraszam Cię już dziś…

Kochanie nie bój się marzyć i nie pozwól, by świat brutalnie wydarł ci z serca i z umysłu pragnienie podążania za własnymi marzeniami. Mi samej podwinęła się tu noga. Pogrzebałam swoje marzenia! Jak morderca brutalnie pokroiłam je na kawałki, a one niczym duch ciągle powracały męcząc mnie i doprowadzając do żałości nad utraconymi marzeniami. Odkładałam siebie na później stawiając na pierwszym miejscu wymagania innych osób wobec mnie. Kreowałam obraz idealnej z zewnątrz i pustej w środku kukiełki do spełniania czyjś oczekiwań. Tak bardzo chciałabym Cię uchronić, byś nigdy nie zrobił tego samego, byś nigdy nie pozwolił na to by ktokolwiek decydował o twoim życiu. Ty jesteś jego panem a Ci którzy prawdziwie Cię kochają zawsze uszanują Twoje wybory.

Niech siła marzeń będzie Twoim przewodnikiem, a ja wiesz, że zawsze stanę w Twojej obronie i walczyć będę o to, byś nigdy nie zszedł z drogi swoich marzeń. Nie zazdrość, nie oczerniaj, nie wyrządzaj innym złego, ale i nie pozwól by ktok

„Kochana córeczko, najdroższy synku, chcę ci powiedzieć, że…”.
„List do dziecka” – nasza nowa akcja na Dzień Dziecka z super nagrodami

AKCJA DD BANER DO LISTOW

Co trzeba zrobić?

„Napisz list do swojego dziecka (dzieci) i prześlij go do nas. To może być podziękowanie, dobra rada, a może powiedzenie tego, co nie przechodzi przez gardło ze wzruszenia w ważnych dla was momentach. Wszystko co tylko chcesz i czujesz. Miłość rodzica bywa trudna, a rodzicielstwo to jedno z najbardziej bogatych (i w upadki i wzloty) doświadczeń w życiu. To może być list „na tu i teraz” lub taki, który chciał(a)byś, żeby twoje dziecko przeczytało w przyszłości. Czasem taki list do bliskiej osoby pomoże nie tylko jej, ale też tobie.Wszystkie listy opublikujemy. Wybrane nagrodzimy!”. ♥WEŹ UDZIAŁ W ZABAWIE TUTAJ ♥

Zobacz wszystkie listy biorące udział w akcji

olwiek traktował Ciebie źle. Nikt nie ma prawa traktować Cię źle. A jeśli ktoś bardzo tego chce, to zwyczajnie nie pozwól mu na to. Nigdy nie zapomnij, że to on nie ma do tego prawa!

Kocham Cię najbardziej na świecie i całym sercem chciałabym byś wyrósł na silnego i pewnego siebie człowieka. Jeśli gdzieś popełnię błąd – przepraszam! Nikt w końcu nie jest nieomylny. Kończę to pisanie bo Twoje ufne, błękitne oczka otwierają się i patrzą na mnie zupełnie jakby rozumiały  że tak wiele chciałabym im przekazać….

Nie zapomnij że cokolwiek los przyniesie, gdziekolwiek Cię zaprowadzi zawsze będą Twoją oporą i zawsze stanę po Twojej stronie gdy ktoś zapragnie zdeptać twoje marzenia!

Kocham Cię najmocniej na świecie

Mama kasia2006222