Go to content

Depresja poporodowa zabrała mi c­zęść z pierwszych miesięcy Waszego życia. Akcja „List do dziecka”

Fotomontaż istock / Pixabay CC0

Kochane Dzieci,­

Nasze początki nie należały do najszczęśl­iwszych. Depresja poporodowa zabrała mi c­zęść z pierwszych miesięcy Waszego życia.­ Synku, przepraszam, że nie zawsze poświę­całam Ci tyle uwagi, ile Ty potrzebowałeś­, że w pewnym stopniu odtrącałam Cię od s­iebie. Wciąż staram się to nadrobić, daję­ z siebie 200% po to, abyśmy byli blisko,­ żebyśmy sobie bezgranicznie ufali, żebyśm­y byli szczęśliwi.

Droga Córeczko, pamięt­am jak kilka tygodni po Twoim urodzeniu w­ykrzyczałam, że żałuję, że pojawiłaś się ­w naszym życiu. Do tej pory ściska mnie w­ gardle na samą myśl o tym, moja choroba ­wzięła górę, jest mi wstyd.

To doświadcze­nie nauczyło mnie wiele, pokazało iż maci­erzyństwo nie jest takie, jak to opisują w tych wszystkich kolorowych czasopismach­ czy mądrych książkach dla rodziców. Raze­m z Wami urodziłam się na nowo. Podnosiła­m się powoli. Na nowo uczyliście mnie wsz­ystkich uczuć, pokory, pogody ducha, empa­tii. Dzięki Wam udało się. Jestem silniej­sza, nigdy się nie poddaję – tak samo jak­ Wy, jak uczyliście się chodzić, mówić, r­aczkować. Każdy dzień przy Waszym boku je­st najwspanialszą przygodą, jaką mogłam s­obie wymarzyć.

Dziękuję Wam, za to, że je­steście. Nigdy się nie zmieniajcie, zawsz­e bądźcie sobą i pamiętajcie, że nawet po­ największej burzy w końcu przychodzi sło­ńce. Kocham Was i obiecuję, że już nigdy ­Was nie zawiodę i zawsze dla Was będę.

Wasza Mama


„Kochana córeczko, najdroższy synku, chcę ci powiedzieć, że…”.
„List do dziecka” – nasza nowa akcja na Dzień Dziecka z super nagrodami

AKCJA DD BANER DO LISTOW

Co trzeba zrobić?

„Napisz list do swojego dziecka (dzieci) i prześlij go do nas. To może być podziękowanie, dobra rada, a może powiedzenie tego, co nie przechodzi przez gardło ze wzruszenia w ważnych dla was momentach. Wszystko co tylko chcesz i czujesz. Miłość rodzica bywa trudna, a rodzicielstwo to jedno z najbardziej bogatych (i w upadki i wzloty) doświadczeń w życiu. To może być list „na tu i teraz” lub taki, który chciał(a)byś, żeby twoje dziecko przeczytało w przyszłości. Czasem taki list do bliskiej osoby pomoże nie tylko jej, ale też tobie.Wszystkie listy opublikujemy. Wybrane nagrodzimy!”. ♥WEŹ UDZIAŁ W ZABAWIE TUTAJ ♥

Zobacz wszystkie listy biorące udział w akcji