Lifestyle

Zrób sobie test psychologiczny. Las, klucz, urna, niedźwiedź, dom i nicość – te hasła powiedzą ci o tobie więcej, niż myślisz

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
28 kwietnia 2017
Fot. iStock/portishead1
 

Przed wami,  stosowany od kilkudziesięciu lat test psychologiczny. Nawet potraktowany jako  zabawa, z zaskakującą trafnością ujawnia prawdę o naszych wewnętrznych, podświadomych pragnieniach, lękach i o naszym stosunku do miłości.

Aby przeprowadzić ten test prawidłowo, trzeba użyć wyobraźni. Jeśli potrzebujesz, zamknij oczy, żeby lepiej wykonać poszczególne części testu. Odpowiedzi zapisz na kartce, a potem przejdź do szczegółowej analizy.

Las

Fot. iStock/valio84sl

Fot. iStock/valio84sl

Wyobraź sobie, że spacerujesz w lesie. Jesteś na ścieżce, wiodącej pośród drzew.

Pytanie 1: Spójrz na drzewa – rosną chaotycznie, czy w jakimś zorganizowanym, porządku?

Pytanie 2: Jest noc czy dzień?

Pytanie 3: Czy droga jest szeroka, wąska, czy ledwo widoczna?

Klucz

Fot. istock/akiyoko

Fot. istock/akiyoko

Kiedy tak spacerujesz, nagle dostrzegasz klucz leżący na ziemi.

Pytanie 4: Jak wygląda klucz? Jest stary, nowy, duży czy mały? Jak myślisz, co można nim otworzyć?

Pytanie 5: Bierzesz klucz ze sobą, czy zostawiasz go na ziemi?

Niedźwiedź

Fot. istock/DeMoN89

Fot. istock/DeMoN89

Nadal idziesz wzdłuż drogi, gdy nagle pojawia się przed tobą niedźwiedź. Przypatrz się mu uważnie.

Pytanie 6: Jest groźny czy przyjazny? Czy ten widok cię przeraża?

Pytanie 7: Jak duży jest niedźwiedź?

Urna

Fot. iStock/InPhoGallery

Fot. iStock/InPhoGallery

Niedźwiedź znika w lesie, a ty idziesz dalej. Nagle widzisz urnę stojącą na środku ścieżki.

Pytanie 8: Opisz ją. Z czego jest zrobiona?

Pytanie 9: Kiedy się do niej zbliżasz, widzisz czy coś jest w środku? Co to jest?

Dom

Fot. iStock/nevarpp

Fot. iStock/nevarpp

Mijasz urnę i idziesz dalej, aż twoim oczom ukazuje się dom.

Pytanie 10: Jaki to jest dom? Duży czy mały?
Z wnętrza domu dobiega głos człowieka, który brzmi jakby był obłąkany. Krzyczy, aby odblokować drzwi i go wypuścić.

Pytanie 11: Otwierasz drzwi?

Nicość

Fot. iStock/Pinkypills

Fot. iStock/Pinkypills

Nagle wszystko staje się białe, nie wiesz już, gdzie jesteś. Jeśli próbujesz zrobić kilka kroków do przodu, nic się nie zmienia. Krzyczysz, ale nikt nie słyszy. Nic się nie zmienia.

Pytanie 12: Co robisz? Rezygnujesz i zostajesz w miejscu? Czy nadal próbujesz znaleźć jakieś wyjście? Jak długo?

Gratulacje! Odpowiedziałeś na wszystkie pytania. Przeczytaj teraz, jak można zinterpretować twoje odpowiedzi. Mam nadzieję, że dowiesz się czegoś nowego o sobie :).

Odpowiedzi

Las reprezentuje twój wewnętrzny świat.

Pytanie 1: To, w jaki sposób rosną drzewa w twoim lesie, obrazuje twoją osobowość. Jeśli stoją równo, lub ustawione według jakiegoś klucza oznacz to, że pragniesz porządku i logiki wewnątrz samego siebie. Przypadkowe, chaotyczne ustawienie drzew może wskazywać, że te rzeczy są dla ciebie mniej ważne i bardziej skupiasz się na formie niż na treści.

Pytanie 2: Las reprezentuje także twoje dzieciństwo, wybór pomiędzy jasnym i ciemnym może wskazywać, w jaki sposób postrzegasz ten okres w swoim życiu: negatywnie lub pozytywnie. Jeśli świeci słońce, jesteś obecnie w dobrym miejscu lub widzisz swoje dzieciństwo w pozytywnym świetle. Ciemność może oznaczać, że obecnie doświadczasz strachu lub, że wspominasz swoje dzieciństwo nieszczególnie mile.

Pytanie 3: Szeroka, czysta ścieżka wskazuje na to, że jesteś pewny tego, co robisz i gdzie idziesz. Masz plany i są one dla ciebie jasne. Wąska, rzadko uczęszczana lub ciemna ścieżka może wskazywać na częste wahanie, strach przed przyszłością.

Klucz reprezentuje twoje pragnienia: zawodowe i osobiste.

Pytanie 4: Stan i wiek klucza mogą wskazywać na to, jak stare to jest to twoje marzenie. Klucz ozdobny oznacza, że pragniesz w życiu finezji. Antyczny oznacza, że tęsknimy za czymś zaskakującym, za skarbem, który zmieni twoje życie. Im większy klucz, tym bardziej chcesz zmian. Mniejsze klucze mogą symbolizować mniejsze, niespełnione pragnienia lub bardziej praktyczne cele. Nowoczesne klucze mogą wskazywać na to, że twoje pragnienia są stosunkowo nowe.

Pytanie 5: Jeśli podniesiesz klucz, nie boisz się spełniać swoich marzeń. Jeśli go zostawisz, wstydzisz się ich, lub uważasz, że są zagrożeniem.

Niedźwiedź

Niedźwiedź reprezentuje twoje problemy i życiowe wyzwania.

Pytanie 6: Im bardziej groźny niedźwiedź, tym bardziej martwią cię twoje problemy.

Jeśli niedźwiedź jest spokojny, obserwujesz go z daleka, tym, większy spokój odczuwasz myśląc o życiowych tarapatach. Jeśli niedźwiedź jest przyjazny, prawdopodobnie potrafisz kontrolować swoje problemy i zazwyczaj wychodzisz z nich zwycięsko.

Pytanie 7: Wielkość misia obrazuje to, jak postrzegasz (wyolbrzymiasz) swoje problemy.

Urna

Urna jest tradycyjnie symbolem twojego pochodzenia, korzeni. Może reprezentować twoich rodziców, dziadków, poprzednie pokolenia.

Pytanie 8: Jeśli urna jest duża, to czujesz duży związek ze swoimi rodzicami, z poprzednimi pokoleniami. I na odwrót, jeśli jest niewielka. To samo dotyczy jej formy i stylu, w jakim została wykonana.

Pytanie 9: Cokolwiek znajduje się w urnie, reprezentuje to, co czujesz, w związku z tymi minionymi pokoleniami. Niektórzy nie widzą nic w urnie, co oznacza, że chociaż potrafią docenić związek ze swoimi przodkami, nie czują, że ta więź jest dla nich ważna do zaoferowania ich w chwili obecnej.

Dom

Dom reprezentuje nieznane, ale także marzenia.

Pytanie 10:  Duży, fantazyjny dom może wskazywać na marzenia o bogactwie i dobrobycie, podczas gdy mniejszy dom może wskazywać na mniejsze pragnienia i większą skłonność do godzenia się z tym, co daje nam życie.

Pytanie 11: Wrzeszczący szaleniec reprezentuje zaufanie wobec innych ludzi, oraz twoją skłonność do pomocy.

Nicość oznacza śmierć lub stagnację.

Pytanie 12: Większość ludzi rozgląda się i próbuje znaleźć wyjście. Jednak niektórzy z nas, nie walczą i przyjmują sytuację biernie…

 


Lifestyle

Nowy trend w oczyszczaniu skóry – maska węglowa i bąbelkująca

Redakcja
Redakcja
28 kwietnia 2017
Fot. Materiały prasowe
 

Twoja skóra jest problematyczna i ma skłonności do wyprysków? Zastanawiasz się, jak właściwie ją pielęgnować? Zacznij od głębokiego, ale nie inwazyjnego oczyszczania. Zgodnie z ostatnimi trendami nałóż na twarz profesjonalną maskę na tkaninie – węglową lub w postaci aktywnej piany. Odczekaj 15 minut i… gotowe!

Moc aktywnego węgla

Blogerki urodowe na całym świecie publikują filmiki i zdjęcia, na których nakładają na twarz czarne maseczki. Co to takiego? Nic innego, jak aktywny węgiel, znany z leczenia dolegliwości żołądkowych. Dzięki temu, że ma on zdolność przyciągania do siebie toksyn, jest idealny również do oczyszczania skóry, szczególnie tej z tendencją do zatkanych porów i niedoskonałości.

Węgiel ma ujemny ładunek elektryczny, a zanieczyszczenia – dodatni. To dlatego tak dobrze się przyciągają! Węgiel, zaaplikowany na skórę w postaci maski na tkaninie silnie nasączonej serum z wysoką zawartością składników aktywnych otwiera pory, usuwając zanieczyszczenia, toksyny i martwe komórki naskórka. Oczyszcza skórę i zwęża pory, działa przeciwtrądzikowo, redukując wydzielanie sebum. Poza tym intensywnie nawilża i odżywia skórę. Dobrze, jeśli maska oprócz węgla zawiera kolagen i kwas hialuronowy, bo składniki te wpływają na zwiększenie elastyczności skóry, poprawiając jej koloryt. Znajdziesz je w nowej masce węglowej L’biotica, która dodatkowo zawiera ekstrakt z pereł, przyspieszający odnowę komórek skóry oraz dodający jej wyjątkowego blasku.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Serum w bąbelkach

Kolejnym hitem w oczyszczaniu skóry twarzy jest maska o nowatorskiej – bąbelkującej formule. L’biotica Bubble Mask, pierwsza tego typu polska maska, jest już dostępna w aptekach i sieciach drogeryjnych! Ma ona postać tkaniny nasączonej serum, które chwilę po nałożeniu zamienia się w piankę bogatą w składniki aktywne. Dzięki drobnym pęcherzykom tlenu wnikają one głęboko w pory, dokładnie je oczyszczając. Bąbelkująca maska na tkaninie eliminuje oznaki zmęczenia, pozostawiając skórę odpowiednio dotlenioną i gładką, pochłania nadmiar sebum. Formuła maski zawiera koenzym Q10 oraz witaminy A+E, które dzięki swoim właściwościom przeciwutleniającym, chronią skórę przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. Nasączona tkanina spełnia rolę nośnika aktywnej piany, która w połączeniu z temperaturą ciała stopniowo uwalnia aktywne składniki i pomaga wnikać im w głębokie warstwy skóry.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Dzięki nowoczesnej technologii substancje aktywne, zawarte w maskach L’biotica, wnikają nawet w głębokie warstwy skóry. Maska w formie nasączonej tkaniny spełnia rolę filtra, który w połączeniu z temperaturą ciała stopniowo uwalnia aktywne składniki i pomaga im wnikać w głębokie warstwy skóry.  Efekt zobaczysz już po pierwszym użyciu – skóra jest dogłębnie oczyszczona, zregenerowana i wygładzona. Dla uzyskania trwałych efektów zabieg warto powtarzać 1-2 razy w tygodniu. Nowe maski na tkaninie L’biotica są dostępne w aptekach, sieci Hebe oraz na www.biutiq.pl.

Warto zaplanować domowy weekend albo wieczór z maskami na tkaninie HOME SPA L’biotica, by w ten sposób poprawić sobie nastrój i urodę! Do wyboru masz profesjonalne maski na stopy, dłonie i twarz. Zregeneruj skórę i przygotuj ją do lata, które przecież niebawem nadejdzie!


L’biotica HOME SPA to linia przeznaczona do kompleksowej, profesjonalnej pielęgnacji twarzy, dłoni oraz stóp w domowym zaciszu. Regularne stosowanie innowacyjnych produktów z serii L’biotica HOME SPA, zapewnia widoczne i długotrwałe efekty – jak po zabiegach w salonach kosmetycznych.

Artykuł powstał we współpracy z L’biotica


Lifestyle

Lubisz mówić do siebie? Świetnie! Masz zadatki na geniusza

Redakcja
Redakcja
28 kwietnia 2017
Fot. iStock / pixelfit

Mówienie do samego siebie może wyglądać dość dziwnie. Taka rozmowa może kojarzyć się z szaleństwem albo wybitnie doskwierającej samotności. Bo dopóki jesteśmy dziećmi, gadanie do siebie jest tylko nieszkodliwym nawykiem. Ale gdy jako dorośli prowadzimy konwersację ze sobą lub po prostu na głos w samotności wypowiadamy swoje myśli, może to wyglądać co najmniej podejrzanie. 

Rozmowa ze sobą ma niezwykły potencjał

Poza tym, że nikt nie wysłucha, a nawet nie zrozumie nas lepiej od nas samych, naukowcy odkryli pozytywną zależność u osób, które mają w nawyku mówić do siebie. Psycholog Gary Lupyan przeprowadził eksperyment, w którym 20 ochotnikom pokazano produkty w supermarkecie i poproszono, by je zapamiętali. Połowa z nich mówiła do siebie wymieniając nazwy przedmiotów, a druga połowa milczała. Okazało się, że mówiący do siebie, w porównaniu do tych milczących odnajdywali wskazane produkty szybciej. Poza tym, że mówienie na głos stymuluje aparat mowy, to ma jeszcze co najmniej 3 ważne zalety.

3 powody, dla których warto mówić do siebie

1. Stymulacja pamięci

Ci, którzy na głos mówią do siebie, aktywują szybsze zapamiętywanie. Dzieje się tak, ponieważ mówiąc głośno o np. przedmiotach czy faktach, wyobrażamy je sobie a mózg szybciej je zapamiętuje. Wyobrażając sobie słowo, można szybciej podjąć odpowiednie działania.

2. Lepsza koncentracja

Kiedy mówimy głośno cały czas skupiamy uwagę na słowach czy zadaniu, a mózg natychmiast obrazuje to. To ułatwia również organizowanie myśli i pomaga zweryfikować najważniejsze rzeczy, nadać im priorytet.

3. Zrozumienie własnych myśli i emocji

Wypowiedzenie na głos swoich myśli, czy emocji, jakie towarzyszą nam w danej chwili, wspiera ich rozumienie. Słysząc własny głos łatwiej porządkujemy wydarzenia, poniekąd oswajając to co się stało. Łatwiej jest się np. uspokoić, gdy ktoś nas wyprowadzi z równowagi, mówiąc do siebie. Wtedy uświadamiamy sobie co miało miejsce i jesteśmy bliżej racjonalnego podejmowania decyzji i wygaszania negatywnych emocji.


 

źródło: www.lifehack.org

 


Zobacz także

"To jest piekło na ziemi. Dla nas obu". O tym, jak za czyjąś śmierć można kupić nowe życie, życie po przeszczepie

„To jest piekło na ziemi. Dla nas obu”. O tym, jak za czyjąś śmierć można kupić nowe życie, życie po przeszczepie

Ewa Woydyłło: Zmierzaj tam, dokąd pragniesz dojść. Nie wszystko musi się udać

Sprytne rady i przedświąteczne szaleństwo. 🎅Bierzemy TK Maxx na celownik

Zrób sobie świąteczną atmosferę. Co ci szkodzi?