Lifestyle

To, co zobaczysz pierwsze na tym obrazku, symbolizuje twoje wewnętrzne „ja”

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
12 stycznia 2018
Fot. Screen/Facebook/DazzlingNews
 

Gotowi na prawdę o sobie? Odwagi. 🙂 Przyjrzyjcie się poniższemu obrazkowi i powiedzcie: co na nim widać, co najbardziej rzuca się wam w oczy? Przeczytajcie koniecznie interpretację waszych odpowiedzi. Miłego piątku 🙂

Co widzisz na tym obrazku jako pierwsze?

Interpretacja

1. Drzewo

Jeśli był to pierwszy element, który zobaczyłeś, oznacza to, że polegasz zbytnio na rozsądku i logice. Oczywiście, w wielu aspektach twojego życie ma to pozytywne konsekwencje, czyni cię urodzonym liderem, pomaga organizować i kierować ludźmi. Pomaga również w rozwiązywaniu skomplikowanych problemów lub „nieszczęść” codziennego życia. Jednak ten realizm, który cię charakteryzuje, może cię hamować w dążeniu do spełniania marzeń. Osiągniesz swoje cele, kiedy się trochę rozluźnisz.

2. Małpa

Jeśli to był pierwszy element, który spostrzegłeś na obrazku, oznacza to, że jesteś bardzo krytyczną osobą, zarówno dla siebie, jak i w stosunku do innych. Nie akceptujesz tego, że bliscy nie wymagają od siebie tak wiele jak ty, ani że nie stawiają na rozwój osobisty rak samo jak ty.  Nie możesz znieść poczucia, że marnujesz swój czas i dlatego stale jesteś zajęty. Masz zawsze dobre pomysły, a twoja inteligencja otwiera ścieżki, do których wiele innych osób może nigdy nie dotrzeć.

3. Lwica

Jesteś silną osobą, która często słucha swoich najbardziej prymitywnych instynktów. To sprawia, że ​​jesteś trochę „dziki” i możesz ranić ludzi wokół siebie, nie zastanawiając się nad tym, ani nie wiedząc o tym. Z drugiej strony, twoja determinacja jest godna pochwały, a twoja ciężka praca jest bronią, której używasz, aby udowodnić, że jesteś bardzo wartościowym człowiekiem. Zawsze koncentrujesz się na swoich celach i nie odpuszczasz, pod żadnym pozorem. Jak lwica, która poluje na gazelę, idziesz po swoje marzenia i nie spoczniesz, póki ich nie zrealizujesz.

4. Ryby

Żyjesz chwilą i często myślisz „wszystko będzie dobrze”. No i to się sprawdza, dopóki nie zostaniesz zdradzony lub oszukany. Starasz się nigdy nie czuć nienawiści i postrzegasz inne osoby jako ważną część twojego życia. Czujesz się częścią „czegoś większego”, ale materialny świat, w którym przyszło ci  żyć może generować problemy i nieporozumienia. Nie pokazuj innym jedynie swojej dobroci, mów także o swoich potrzebach.


Na podstawie: dazzling.news


Lifestyle

Kolorowo, kwitnąco i przede wszystkim kobieco… Już jest nowa, wiosenna kolekcja marki ORSAY

Redakcja
Redakcja
12 stycznia 2018
Agnieszka Mrozińska / Fot. Materiały prasowe
 

Spotkanie marki ORSAY ze stylistami, blogerami i redaktorami modowymi odbyło się w słynnym Domu Braci Jabłkowskich w Warszawie – BRACKA 25. Oprócz wiosennej kolekcji, zaprezentowana została także praca artystki Kasi Kmity pt. “Modelka”, wykonana specjalnie na tę okazję i inspirowana aktualną kampanią marki.

Kolorowo, kwitnąco i przede wszystkim kobieco – tak maluje się paleta trendów w kolekcji ORSAY wiosna 2018. Kwiaty ze śmiałością wybudzają się z zimowego snu i dumnie rozkwitają na satynowych, lejących się tkaninach. Sukienki kimono, rajskie motywy i pastelowe tła – to dzięki nim styl piżamowy ujrzy światło dzienne w tym sezonie. Stylowe paski, krata gingham i pełne wdzięku groszki – również te wzory można znaleźć w nowych propozycjach od projektantów ORSAY. Super modny detal to wciąż idealne określenie dla pereł i ćwieków, które zdobią jeansy, eko-skórę i swetry.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Podczas spotkania goście mogli poznać również nową odsłonę sportowej kolekcji ORSAY Be Active.

Scenograficznym motywem przewodnim wiosennej kampanii marki był papier i to on stał się inspiracją do powstania pracy Kasi Kmity – malarki, która zamieniła farby na papier. “Modelka” przedstawiająca postać z kampanii ORSAY, została wykonana ręcznie techniką wycinanki.

Agata Biernat Miss Polonia

Agata Biernat Miss Polonia / Fot. Materiały prasowe

Na prezentacji pojawiła się Karolina Pisarek – modelka wiosennej kampanii ORSAY, Miss Polonia Agata Biernat, a także: Karolina Pilarczyk, Eliza Gwiazda, Anna Powierza, Agnieszka Mrozińska, Martyna Kliszewska, Milena Galant, Iwona Węgrowska, Oliwia Angerstein i Julia Wróblewska. Spośród blogerek pojawiły się Styloly, Rebellook i Suzylifeblog. Nie zabrakło również Ani Starmach – ambasadorki Klubu Modnych Kobiet ORSAY w sezonie jesień 2017 oraz laureatek konkursu, klientek marki, które zostały nowymi ambasadorkami – Moniki Liwoch i Karoliny Wilk.

Paulina Grajek

Paulina Grajek / Khaki Showroom / Fot. Materiały prasowe

Organizatorem prezentacji była agencja Khaki Showroom.


Fotografie: Paweł Konarzewski

Artykuł powstał we współpracy z agencją Khaki Showroom


Lifestyle

Lubisz czasem skłamać? Przekonaj się, jak to wpływa na twoje zdrowie i relacje z innymi

Redakcja
Redakcja
12 stycznia 2018
Fot. iStock/domoyega

Każdemu przytrafiają się większe i mniejsze kłamstewka. Co więcej, praktykujemy je już od czasu wczesnego dzieciństwa, gdy zauważamy, kiedy opłaca się mówić prawdę, a kiedy nie. Nie jest to coś niezwykłego, a w pewnych sytuacjach lekkie nagięcie prawdy ratuje kiepską sytuację. Bo szef łatwiej przełknie informację o spóźnieniu ze względu na korki, niż fakt, że pracownik wcale do pracy się nie spieszył. 

O ile drobne kłamstwa można przyjąć jako rzecz, na którą zazwyczaj przymyka się oczy, tak kłamstwa, które czynią krzywdę lub wpędzają kogoś w kłopoty, nie są tak lekko rozgrzeszane. Okazuje się również, że nagminne pomijanie prawdy przyczynia się do pogorszenia zdrowia oraz relacji z otoczeniem.

Kłamstwa wpływają na wiele rzeczy

Niechętnie przyznajemy się ot tak, że skłamaliśmy i co więcej, wyjątkowo gorliwie staramy się je usprawiedliwić w oczach własnych i otoczenia. Kłamstwo jest dla nas ważnym narzędziem i wychodzi na to, że nie ma osoby, która choć raz by nie skłamała. W badaniu Dr. Anity Kelly i Lijuan Wang, Ph.D. (University of Notre Dame), okazało się, że Amerykanie średnio kłamią 11 razy w tygodniu. W badaniu 110 osób w ciągu 10 tygodni, u połowy uczestników posługujących się prawdą, stan zdrowia znacznie się poprawił — rzadziej odczuwali bóle głowy i gardła, a także lęki i napięcia nerwowe.

Kłamstwo jest dużym obciążeniem psychicznym, a świadomość konsekwencji mówienia nieprawdy wzmacnia poziom pobudzenia emocjonalnego u kłamcy. Odczuwanie negatywnych emocji, dla których trudno jest znaleźć ujście, źle wpływa na kontakty z otoczeniem. Tajemnice nie tylko zakłamują rzeczywistość, ale także w pewien sposób izolują. Budowanie relacji opartej na kłamstwie podobne jest do stawiania domu na piasku — nie wróży sukcesu.

źródło: www.mindbodygreen.comkobieta.wp.pl

 


Zobacz także

6 sposobów, by przestać się martwić tym, na co nie masz wpływu

Jak czerpać przyjemność z seksu w podeszłym wieku?

Zamknij oczy i wyobraź sobie wakacje marzeń. A później? Później to marzenie zrealizuj