Lifestyle Związek

„Znikający” partner, czyli wyszedł tylko do sklepu, ale już nie wrócił

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
22 maja 2018
Fot. istock/Martin Barraud
 

Było pięknie. Spotykaliście się, może nawet zamieszkaliście ze sobą, robiliście jakieś plany na przyszłość. Aż przyszedł dzień, który wywrócił wszystko do góry nogami. Twój partner przestaje odbierać od ciebie telefony, nie odpowiada na SMS-y. Wychodzi z domu „ na chwilę”  , a potem przesyła przez kogoś wiadomość, że więcej się nie zobaczycie. I naprawdę nie masz pojęcia co się stało. Zostajesz sama, bez słowa wyjaśnienia. Miłość była i nagle jej nie ma. Co takiego się wydarzyło? Masz do czynienia ze „znikającym partnerem”. Otrząśnij się jak najszybciej i zacznij wszystko od nowa. Bez uporczywych myśli o nim.

Prawda jest okrutna: tak było mu łatwiej z tobą zerwać. Trudno stanąć przed kimś twarzą w twarz i powiedzieć: „nie kocham cię już, nie możemy być razem”. Ten, kto nie ma w sobie odwagi woli zniknąć. A twoje pytania pozostają bez odpowiedzi: „Co zrobiłam źle?”; „Czy on kiedykolwiek naprawdę się o mnie troszczył?”; i jeszcze: „Czy coś mu się stało?”, „Może jest chory?”. Nie ma co analizować w nieskończoność. Pomocne może być zrozumienie możliwych przyczyn takiego zachowania. Zrób to dla siebie, dla własnego spokoju.

Unikanie konfrontacji

Czyli unikanie wszelkiego rodzaju bezpośredniej komunikacji, która może wywołać gniew, a nawet jedynie zaniepokoić drugą osobę. Wiele (jeśli nie większość) osób unika konfliktów i wolałoby odejść lub zmienić temat niż wdać się w kłótnię. Strach przed gwałtowną reakcją, przed krytyką oraz unikanie reakcji emocjonalnych (na przykład płaczu) są niezwykle powszechne.

Strach przed emocjonalną intymnością

To jest strach przed pozwoleniem sobie na głęboką troskę o kogoś i zaakceptowanie, że ta osoba również głęboko troszczy się o ciebie. Ci, którzy cierpią na ten rodzaj lęku, mogą spotykać się z kimś kilka miesięcy lub nawet na lata, o ile potrafią zachować dystans emocjonalny. Relacja randkowa może być stabilna, dopóki coś nie wywoła tego lęku w sposób, który jest nie do zniesienia dla potencjalnego „znikającego”.

Narcystyczny styl osobowości

Narcyz nie jest bardzo wrażliwy na emocjonalny ból osoby, z którą się spotyka. Brak empatii jest znakiem rozpoznawczym narcystycznej osobowości i jest prawdopodobnie sam w sobie przyczyną nagłego „zniknięcia”.

Obawa przed gwałtowną reakcją

Mówiąc krótko – chciał odejść, ale bał się twojej reakcji, więc postanowił zniknąć bez słowa i nie narażać się na nieprzyjemne przeżycie. Być może są chwile, kiedy nagłe zniknięcie jest jedynym bezpiecznym wyjściem. Jednak w większości przypadków jest to zwykła niedojrzałość, egoizm i brak troski o spokój i szczęście drugiej osoby.


Na podstawie: psychologytoday.com

 


Lifestyle Związek

„Pamiętaj, że ludzie są tylko ludźmi i popełniają błędy, Ty też je popełnisz i masz do nich prawo”. Akcja „List do dziecka”

Listy do redakcji
Listy do redakcji
22 maja 2018
fotomontaż/istock
 

Skarbie mojego życia,

Bez względu na to, co spotka Cię w życiu pamiętaj o tym, że masz je tylko jedno i musisz je tak przeżyć by niczego nie żałować, i by nie marnować okazji z powodów swoich lęków, obaw, że ktoś coś może sobie pomyśleć. Nie zajmuj się ocenianiem, tylko żyj by przeżyć możliwie najwięcej. Pamiętaj, że nic nie dzieje się bez przyczyny i każda tragedia, niepowodzenie ma swój sens- staraj się  go dostrzegać. Na świecie jesteśmy tylko przechodniami, ludzie pojawiają się i znikają, staraj się być uważnym człowiekiem i bacznym obserwatorem by nie przegapić tego, co może okazać się dla Ciebie najważniejsze. Nie rań innych, pamiętaj, że karma wraca zarówno pod postacią słów jak i czynów, nie skupiaj się na gniewie i złości, szukaj na świecie piękna i dobra i staraj się je chwytać, by zawsze były przy Tobie. Świat będzie taki dla Ciebie, jakim będziesz chciał by dla Ciebie był. Życie to nie koncert życzeń, ale ma sens- zawsze go szukaj, a przynajmniej bądź obecnym w swojej codzienności.  Kolekcjonuj chwile, buduj wspomnienia, dbaj o ludzi, których kochasz, którzy są dla Ciebie ważni, nigdy nie pozwól by ktokolwiek Cię poniżał, lub ujmował Twojemu poczuciu godności, ale wiedz, że bogactwo to nie szczęście, a czasami ślepota w gonitwie za pieniądzem, może nas oślepić na całe życie. Jesteś wartościowym człowiekiem, możesz wiele dokonać-, ale nie musisz, to Ty wyznaczasz sobie cele, które będziesz chciał osiągnąć,   a myślę, że najważniejsze jest to by być szczęśliwym i nie mieć na sumieniu kogoś nieszczęścia. Wierzę w Ciebie, jestem z Ciebie dumna i akceptuję Cię w całości. Trzymaj się swoich wartości, nie odkrywaj do końca swoich tajemnic i pamiętaj, że ludzie są tylko ludźmi i popełniają błędy, Ty też je popełnisz i masz do nich prawo. Żyj, doświadczaj, kochaj, tańcz, śpiewaj,   rozwijaj się, podróżuj, zaznawaj, obserwuj, baw się, akceptuj, rozum, czasem odpuszczaj, zamiast oceniania staraj się zrozumieć, a przede wszystkim bądź sobą i nie pozwól by ktokolwiek Cię stłamsił.

Kocham Cię – świat Ci sprzyja, bo jesteś jego częścią.

Mój list do Ciebie brzmi trochę jak drogowskaz z głównymi zasadami życia, bo to właśnie chce Ci przekazać w pigułce. Moją miłość, uwagę, czas po darowuję Ci w swojej codzienności i będę to robiła z przyjemnością, bo Cię Kocham uczuciem pełnym i świadomym.

Twoja Mama, która zawsze będzie w Ciebie wierzyć i Cię wspierać.

 

Akcja „List do dziecka”

Co trzeba zrobić?

„Napisz list do swojego dziecka (dzieci) i prześlij go do nas. To może być podziękowanie, dobra rada, a może powiedzenie tego, co nie przechodzi przez gardło ze wzruszenia w ważnych dla was momentach. Wszystko co tylko chcesz i czujesz. Miłość rodzica bywa trudna, a rodzicielstwo to jedno z najbardziej bogatych (i w upadki i wzloty) doświadczeń w życiu. To może być list „na tu i teraz” lub taki, który chciał(a)byś, żeby twoje dziecko przeczytało w przyszłości. Czasem taki list do bliskiej osoby pomoże nie tylko jej, ale też tobie.Wybrane listy opublikujemy. A spośród nich wybierzemy laureatów.”

List przesyłajcie na adres [email protected] z dopiskiem „List do dziecka” oraz informacją, jak chcecie zostać podpisani.

Prosimy o dołączenie w treści wiadomości poniższego oświadczenia:
Oświadczam, że jestem autorem nadesłanej pracy konkursowej oraz wyrażam zgodę na jej publikację przez portal Oh!me.
Wyrażam zgodę na wykorzystanie i przetwarzanie przez Organizatora swoich danych osobowych uzyskanych w związku z organizacją Konkursu, wyłącznie na potrzeby organizowanego Konkursu, zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002 r., Nr 101, poz. 926 z późn. zm.).

Zasady:

1. Aby wziąć udział w Konkursie, należy wykonać zadanie konkursowe.

2. Czas trwania akcji: 17.05. 2018 – 1.06.2018 roku.

3. Za moment dokonania zgłoszenia Konkursowego w sposób określony w ust. 1 uważa się moment, w którym zgłoszenie zostanie zapisane na serwerze pocztowym Organizatora.

4. Jedna osoba, może wygrać jedną nagrodę.

Tym razem mamy dla was nie lada niespodziankę, do naszej akcji włączyli się cudowni Partnerzy i Sponsorzy i… przygotowali dla was świetne nagrody! Zresztą zobaczcie sami!

PS: Zestawy nagród znajdziecie na dole. 😉

Partnerzy:

ADAMADA_logo logo_Baltin2-1

 Facebook Instagram

 Facebook Instagram

logo-FOXGAMES_bez_tla  ziajka jeż logo

Facebook Instagram

 Facebook Instagram

Befado_logo Floradix-Logo (1)

 Facebook | Instagram

 Facebook 


Nagrody:

NAGRODA I STOPNIA

1 x rodzinny weekend w Hotelu Baltin*

Jesień nad morzem jest wspaniała. Powietrze przepełnione jodem, szum fal i ciepłe promienie jesiennego słońca. Dla tych, którzy cenią sobie uroki tej pory roku przygotowaliśmy specjalną ofertę.

 • wyśmienite śniadania w formie bufetu szwedzkiego
 • obiadokolacje z dużym wyborem dań ciepłych i zimnych
 • Wi-Fi
 • darmowy dostęp do basenu, jacuzzi, sauny, łaźni
 • bezpłatne wypożyczenie rowerów
 • nielimitowany dostęp do sali ćwiczeń
 • nieograniczona zabawa w sali Baltinek dla najmłodszych Gości
 • możliwość korzystania z pokoju do gier (X-Box, bilard, piłkarzyki)
 • rozległy ogród z siłownią zewnętrzną oraz dużym placem zabaw

Wejscie_glowne

Weekendowy pobyt dla rodziny  Baltin Hotel w zarezerwowanym uprzednio terminie, w okresie 1.10 – 31.12.2018 roku,  z wyłączeniem okresu Świąt Bożego Narodzenia.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

*Na podstawie art. 30 ust. 1 pkt 2 ustawy z dnia 26 lipca 1991 roku o podatku dochodowym od osób fizycznych (tekst jedn. Dz. U. z 2012 r., poz. 361 z późn. zm.) wydanie nagród, o których mowa w ust.1 powyżej, podlega opodatkowaniu zryczałtowanym podatkiem dochodowym od osób fizycznych. Obowiązek podatkowy ciąży na Laureacie, wygrywającym nagrodę. W celu dopełnienia formalności, należy skontaktować się z organizatorem. Warunkiem wydania nagrody jest uregulowanie zaliczki na podatek dochodowy.

linia 2px

NAGRODA II STOPNIA

3 x zestaw nagród, składający się z:

1 x gra Pingolo

Kto zostanie na lodzie? Wesołe pingwiny to niezłe zgrywusy, zawsze gotowe na figle i zabawy. Chowają przed innymi kolorowe jajka. Gracze rzucają 2 kostkami i starają odgadnąć, który pingwin ukrywa jajka w kolorze wskazany przez kostki. Pierwszy gracz, który zbierze na swojej górze lodowej 6 pingwinów wraz z ich kolorowymi jajkami, wygrywa grę. W tej wesołej rywalizacji przydadzą się dobra pamięć i odrobina szczęścia.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

1 x gra Gobblety

Chyba każdy z nas grał kiedyś w kółko i krzyżyk. Nikt jednak nie wyobrażał sobie pewnie, że tę prostą grę można nieco ulepszyć i sprawić, że będzie wymagała jeszcze większych umiejętności taktycznych i dawała jeszcze więcej radości! Wydawnictwo Fox Games stworzyło jednak coś niepowtarzalnego – kółko i krzyżyk z możliwością „zjadania” pionków przeciwnika (albo nawet własnych). Zasady są proste – każdy z graczy dostaje 5 pionków w 3 różnych rozmiarach, aby móc pod nimi schować pionki drugiego gracza. Trzeba więc dobrze rozegrać rundę, aby nie zostać zbyt szybko zjedzonym i jednocześnie móc zjeść przeciwnika.

Gra przeznaczona dla dzieci powyżej 5 roku życia.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

1 x plecaczek-worek

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

1 zestaw kosmetyków marki ziaja (składający się z: emulsji wodoodpornej dla dzieci spf 25, emulsji wodoodpornej dla dzieci spf 50+,  emulsji wodoodpornej dla dzieci spf30, mleczka dla dzieci wodoodpornego w sprayu spf 30, mleczka dla dzieci po opalaniu)

01116_ZIAJKA EMULSJA DO OPALANIA DLA DZIECI SPF 25_46826_bs 01114_ZIAJKA EMULSJA DO OPALAN.DLA DZIECI SPF 50+_46822_bs
01118_ZIAJKA MLECZKO DLA DZIECI PO OPALANIU_SPRAY_46818_bs 01115_ZIAJKA EMULSJA DO OPALANIA DLA DZIECI SPF 30_46824_bs 01117_ZIAJKA MLECZKO DLA DZIECI WODOODPORNE SPF30_SPRAY_46817_bs

Laureaci otrzymują zestawy kosmetyków Ziaja z serii ziajka, które obejmują niezbędne latem preparaty fotoochronne z SPF 25, 30 i 50 oraz łagodzące mleczko po opalaniu. Ziajka już od pierwszych chwil życia Twojego dziecka troszczy się o zdrową pielęgnację i wspomaga naturalne funkcje delikatnej skóry. Przebadane klinicznie, bezpieczne i skuteczne preparaty ziajka powstały w oparciu o długoletnie doświadczenie w opracowywaniu kosmetyków dla dzieci i niemowląt oraz we współpracy ze specjalistami w dziedzinie pediatrii, dermatologii, alergologii i stomatologii.

1 x tonik Floradix Kindervital

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Floradix Kindervital – w trosce o zdrowie Twojego dziecka

 • Zawiera 9 najważniejszych witamin i wapń, które są niezbędne do prawidłowego rozwoju
 • Wapń i witamina D są potrzebne do utrzymania zdrowych kości i zębów
 • Polecany wszystkim dzieciom w okresie wzrostu
 • Produkt w 100% naturalny, smaczny, dzieci go lubią.

linia 2px

NAGRODA III STOPNIA

5 x zestaw nagród składający się z:

1 x dowolne obuwie tekstylne lub koszulka wybrana przez laureata w sklepie Befado

 242p077  110P311
 251X083  116X234

1 x zestaw dwóch książek od Wydawnictwa Adamada (zestawy zostaną przydzielone laureatom losowo)

zestaw nr 1.

rozowa-walizka.1

Różowa walizka

sam-i-watson-przeganiaja-gniew.1

Sam i Watson przeganiają gniew

zestaw nr 2.

 o-kamilu-ktory-patrzy-rekami.1

O Kamilu, który patrzy rękami

 wielka-ksiega-ciemnosci.1

Wielka księga ciemności

zestaw nr 3.

zwierzeta-wokol-nas-przeciwienstwa.1

Zwierzęta wokół nas. Przeciwieństwa

 wszyscy-ziewaja.1

Wszyscy ziewają

zestaw nr 4.

 skarb-czarnej-mumii.1

Skarb Czarnej Mumii

 ariol-wszyscy-jestesmy-osiolkami.1

Ariol. Wszyscy jesteśmy osiołkami


zestaw nr 
5.

piate-przez-dziewiate.1

Piąte przez dziewiąte

wazne-rzeczy.1

Ważne rzeczy

1 x zestaw kosmetyków marki ziaja  (składający się z: emulsji wodoodpornej dla dzieci spf 25, emulsji wodoodpornej dla dzieci spf 50+,  emulsji wodoodpornej dla dzieci spf30, mleczka dla dzieci wodoodpornego w sprayu spf 30, mleczka dla dzieci po opalaniu)

1 x tonik Floradix Kindervital

Regulamin akcji dostępny jest tutaj.


Lifestyle Związek

W Rossmannie znów mega promocja 2+2 gratis. Tym razem kupujemy kosmetyki pielęgnacyjne do twarzy

Hanna Szczygieł
Hanna Szczygieł
22 maja 2018
Fot. Flickr/Adrián Pérez / CC BY 2.0

Ledwo zdążyłyśmy uprzątnąć kosmetyczki po mega promocji na kosmetyki do makijażu, a tu już czeka nas kolejne zakupowe wyzwanie. 😉 Rossmann po raz kolejny nas nie zawiódł. Do 28 maja, wszyscy klubowicze mogą skorzystać z promocji na kosmetyki do pielęgnacji twarzy 2+2 gratis.

Zakupy możecie zrobić online lub w drogerii, jest tylko jeden warunek: musicie być członkami Klubu Rossmann, czyli posiadać specjalną aplikację. Tym razem promocja jest jednorazowa, czyli możecie skorzystać z niej jeden raz. Jeśli wasz książę marzy o peelingu albo męskim kremie, raz, dwa zagońcie go do sklepu z apkami, niech założy swoje konto – i po rycersku odstąpi wam dwa, trzy produkty z puli. : )

Co można kupować?

Fot. Screen z Rossmann.pl

Fot. Screen z Rossmann.pl

Wszystkie produkty biorące udział w promocji, zostały oznaczone czerwonym kółeczkiem z napisem 2+2. Robiąc zakupy przez internet lub aplikację, klikając w banerek zostaniecie przekierowani na stronę produktów promocyjnych. A wśród nich znajdziecie m.in. kremy, serum, kapsułki, maski, peelingi, żele, produkty do demakijażu, oczyszczania czy dedykowane mężczyznom, itepe, itede. Promocja jest ogromna, więc grzech nie skorzystać!

Udanych łowów!


Zobacz także

8 rzeczy, których swoją córkę nauczy tylko silna matka. Niezbędnik na trudne czasy

8 typów ludzi, którzy zatruwają nasze życie i których powinniśmy unikać, żeby żyć szczęśliwie

„Dziękuję za to, że jesteście. Zawsze i wszędzie”. Akcja „List do dziecka”