Lifestyle

Znacie trik na piękne i długie rzęsy, który wywołał lawinę dyskusji? Wystarczy suszyć je suszarką! To nie żart

Redakcja
Redakcja
8 czerwca 2018
Fot. iStock
 

Jeden z brytyjskich programów „Love Island” ujawnił, jak uczestniczka postanowiła w błyskawiczny sposób zadbać o swoje rzęsy – otóż suszy jest suszarką przeczesując je czystą szczoteczką od maskary. Według ekspertów jest to całkiem dobry sposób w przypadku przedłużanych rzęs, które coraz częściej możemy spotkać wśród kobiet.

Okazuje się, że częsta ekspozycja na wodę może być szkodliwa dla sztucznych rzęs, więc zaleca się ich osuszenie. Używanie suszarki do włosów jest świetnym sposobem na przyspieszenie suszenia, a także może pomóc w utrzymaniu pięknie zawiniętych rzęs.Co więcej, jeśli decydujemy się na użycie jednorazowych sztucznych rzęs, użycie suszarki sprawi, że klej wyschnie szybciej, co jest bezpieczne dla naszych rzęs.

 

Warto jednak pamiętać, aby używać chłodnego powietrza, ponieważ okolica oczu jest bardzo wrażliwa.

 

Co myślicie? Hit czy kit?


Lifestyle

Aż 70% kobiet z rakiem piersi może uniknąć chemioterapii! Wszystko dzięki nowym badaniom

Redakcja
Redakcja
8 czerwca 2018
Fot. iStock/andresr
 

Rak piersi jest najczęstszym nowotworem wśród kobiet na całym świecie. W trakcie spotkania stowarzyszenia American Society of Clinical Oncology w Chicago przedstawiono wyniku najnowszego badania, które dotyczyło kobiet we wczesnym stadium raka piersi z dodatnim receptorem hormonalnym, HER2-ujemnym, bez węzła pachowego, co stanowi około połowy wszystkich przypadków. W przypadku większości kobiet standardowa opieka obejmuje chemioterapię, której często towarzyszą nudności, wymioty, utrata włosów i zmęczenie, a w rzadkich przypadkach białaczka. Naukowcy w trakcie prowadzonych badań z nowoczesnym podejściem „medycyny precyzyjnej” poprzez testy genetyczne byli w stanie ocenić, które kobiety zagrożone są nawrotem choroby, a które nie. Przebadano ponad 10 000 kobiet w wieku od 18 do 75 lat. Każda z nich miała przeprowadzony szczególny rodzaj biopsji, która analizuje 21 genów nowotworowych. W teście przydzielono kobietom wynik od 0 do 100 w oparciu o prawdopodobieństwo nawrotu  raka w ciągu 10 lat.

Wśród przebadanych kobiet, aż 69% osiągnęło wynik między 11-25. Zostały one losowo przydzielone do terapii endokrynologicznej lub kombinacji hormonalnej i chemioterapii. Badacze doszli do wniosku, że w zależności od wieku pacjentki, te, które otrzymały wyłącznie hormonalną terapię, radzą sobie z chorobą tak samo dobrze, jak kobiety leczone chemioterapią.

Oznacza to, że kobiety po 50-tym roku życia chorujące na raka piersi, ale uzyskujące podczas badania ocenę od 0 do 25 nie wymagają chemioterapii. Kobiety młodsze, z wynikiem 0-15 mogą również uniknąć tego wyczerpującego leczenia.

To przełomowe odkrycie w dziedzinie onkologii, gdyż badania pokazują, że chemioterapii może uniknąć około 70% kobiet chorych na raka piersi, jeśli tylko poddane zostaną opracowanym przez naukowców testom!


 

źródło: The Guardian

 


Lifestyle

Kobiety cierpią na wypalenie zawodowe częściej niż mężczyźni. Dlaczego? Ponieważ są mniej doceniane dowodzą naukowcy

Redakcja
Redakcja
8 czerwca 2018
Fot. iStock/millann

Budzisz się rano i myślisz: „Rety, znowu do pracy” i kompletnie odchodzi cię chęć do podnoszenia się z łóżka. Wypalenie zawodowe jest  powszechne zarówno wśród mężczyzn, jak i kobiet, ale nowe badanie ujawnia, że to zdecydowanie częściej cierpią na nie kobiety. 

Dlaczego tak jest? Jak dowodzą naukowcy z Uniwersytetu w Montrealu różnice wynikają z różnych warunków pracy, które są zależne od płci. Kobiety szybciej sięga wypalenie właśnie ze względu na charakter ich pracy. Wiele z nas zajmuje stanowiska, które oferują niewielką swobodę w podejmowaniu decyzji, co oznacza, że ​​nasza praca zapewnia nam jedynie niski poziom autorytetu i uprawnień decyzyjnych oraz – tak naprawdę –  wykorzystuje jedynie część naszych umiejętności.

Badanie ujawniło, że wraz z brakiem wystarczającej władzy w pracy, niską samooceną, pracą,  która wkracza w czas spędzany z bliskimi, przychodzi wypalenie zawodowe. To kobiety najczęściej starają się godzić pracę i życie  rodzinne, co okazuje się być bardzo trudne wcale nie w wyniku ich braku dystansu, ale warunków pracy i narzucanych im obowiązków. Mężczyzn ten problem zdecydowanie rzadziej dotyka.

Wypalenie zawodowe odbija się na naszym organizmie – bóle głowy, bóle w klatce piersiowej, zwiększone ryzyko zachorowań na brak serca, obniżona odporność, dodatkowo brak motywacji i poczucie bezradności to symptomy, na które powinniśmy zwrócić uwagę i przyjrzeć się źródłu ich pochodzenia. Czy naprawdę warto dla pracy poświęcać nasze zdrowie fizyczne i psychiczne? Może najwyższy czas pomyśleć nad zmianą? Praca, która powoduje wypalenie, obniża coraz bardziej pewność siebie i poczucie wiary we własne możliwości. Nie dajcie się okaleczyć temu uczuciu i tej sytuacji, zawalczcie o siebie i pracę, która da wam więcej satysfakcji.


źródło: Independent


Zobacz także

Co by się stało, gdyby „usunąć” panów z polityki? Brytyjska kampania nie pozostawia złudzeń – chcemy więcej kobiet!

Chcesz zmieniać świat? Fajnie, ale... zacznij od siebie!

Chcesz zmieniać świat? Fajnie, ale… zacznij od siebie!

Zimowe zabawy na śniegu

Nie bój się zimowych zabaw na powietrzu! Twojemu dziecku wyjdą one na zdrowie!