Go to content

Złota szóstka 40-latki. Sprawdzone na własnej skórze

stylowa kobieta w okularach
fot. Pexels/Andrea Piacquadio

Pamiętacie Laetitię Castę – supermodelkę z lat 90. To teraz pani w „naszym” wieku i naprawdę wielka inspiracja dla mnie. Właściwie ona i np. Caroline de Maigret mogłyby mi podarować swoje szafy i byłoby spoko. W jednej kwestii nie mogę się tylko przemóc – długich włosów. Ale nie o tym miało być – wróćmy do ubrań. Zatem złota szóstka 40-latki wygląda tak:

Kombinezon

Kombinezony stały się popularne kilka lat temu. To, co początkowo uważano za trend, stało się podstawą wielu szaf i bardzo mnie to cieszy. Są wyrafinowaną alternatywą dla naszych standardowych dżinsów., świetnie zastępują też sukienki. Jeden ciuch bez żmudnych dylematów – jaka bluzka do spodni, czy spódnica swetra. Idealna sytuacja.

Długi płaszcz

Niewiele jest rzeczy tak klasycznych jak płaszcz. Nic zatem dziwnego, że osiadł on tak mocno w modzie i kulturze. Pamiętajmy jednak, że płaszcz ma wiele twarzy – każda z nas znajdzie coś dla siebie.

Krótka kurtka skórzana

Klasyczna ramoneska to nieodzowny element garderoby. Taka kurtka pasuje do wszystkiego, naprawdę. Nie musi być czarna i klasycznie rockowa. Spokojnie znajdziesz ją w ulubionym kolorze.

fot. Kermen Tutkunova/Unsplash

Dobrze skrojone spodnie

Nie trzeba tego tłumaczyć, prawda? Uwierzcie, od razu poczujecie się lepiej, wymieniając powyciągane gacie na rzecz tych, które… mają krój. Czy to dżinsy, czy spodnie tzw. materiałowe. Warto zrobić tę podmiankę.

Minimalistyczna czerwona sukienka

Pewność siebie i odwaga – to daje ci czerwona sukienka. W dodatku czerwień świetnie robi na urodę i totalnie przyciąga uwagę.

kobieta w czerwonej sukience

fot. Reignnel/Pexel

Biały t-shirt

Słyszałyście o magii białego t-shirtu? Jeśli nie, koniecznie wypróbujcie ją na własnej skórze. Prosty test przed lustrem: załóż czarną bluzkę i zrób sobie zdjęcie. Powtórz tę samą akcję z białą bluzką. Od razu zauważysz różnicę. Twarz i oczy nabiorą blasku, rozjaśnią się i od razu będziesz wyglądała młodziej i na bardziej wypoczętą.

kobieta w białym t-shircie

fot. Pexels