Go to content

„Złamałaś nasze serca na milion kawałków i nie da się ich już poskładać. Odeszłaś za wcześnie, Mamo”

fot. Mixmike/iStock

Kochana Mamo! Czy mnie słyszysz? Myślisz: co za pytanie, pewnie, że Cię słyszę, moja Myszko! Teraz tam wysoko w niebie jesteś pięknym aniołem, jesteś już wolna! Wiem, że jesteś tam szczęśliwa i wreszcie odpoczywasz! Od strachu, lęku, od cierpienia! Odeszłaś w młodym wieku, tyle jeszcze było przed Tobą! Tyle miałaś planów, marzeń, cudownych wnuków, z którymi chciałaś spędzać dni! Złamałaś nasze serca na milion kawałków i nie da się ich już poskładać.

Pewnie tam z góry widziałaś mój gniew na Boga, moje szaleństwa z rozpaczy, moje morze wylanych łez! Mamo, ale ja nie mogłam inaczej… do dziś nie mogę pogodzić się z Twoim odejściem i nigdy się nie pogodzę. Płaczę nocami, gdy dziecko nie widzi, całuję Twoje zdjęcie i zamykam oczy, by wrócić do tych czasów, gdy byłaś obok, gdy tuliłaś, gdy mogłam być Twoją małą córeczką.

Z okazji Dnia Matki zapraszamy Was do wspólnego pochylenia się nad więzią matka-córka. Zapraszamy do pisania listów, najczulsze nagrodzimy wspaniałymi nagrodami od naszych Partnerów: C&A, L’oreal, Dermena, Gatta, Dekoria, Trefl i swiezekwiaty.pl Szczegóły poniżej.

Pewnie czytasz to co piszę, bo jesteś duchem obok mnie. Dziękuję Ci, że przychodzisz do mnie w śnie. Tyle się w tych snach dzieje! mamo dziękuję, że w ostatni śnie mogłam znów napić się z Tobą herbatki i znów zobaczyć Cię-moją piękną, uśmiechniętą mamę! Czasami myślę, że Twoje odejście to zły sen i gdy pojadę do Ciebie, Ty otworzysz mi drzwi. Tak bardzo chciałabym, żeby stał się cud i żebyś znów mogła tu z nami być. Tak, wiem, że to niemożliwe, ale wierzę, że kiedyś tam w innym świecie znów Cię zobaczę. Gdyby nie wiara w to, to nie wiem, jakbym sobie poradziła bez Ciebie.

Między nami, mamo, były naprawdę czułe więzi i jestem dumna, że miałam taką mamę jak Ty! Dziękuję Ci, mamo, za dzieciństwo pełne barw i za dorosłość. Dzięki Tobie wyrosłam na mądrą babkę. Dziękuję Ci mamo za to, że otwierałaś serce dla mnie i że kochałaś mnie całym swoim pięknym sercem. Czuję Twoją miłość cały czas i tej miłości nie zniszczyła nawet Twoja śmierć.

Dziękuję Ci mamo za to, że sprowadzałaś mnie na Ziemię, wiem, że czasami byłam wredna i robiłam coś czego nie chciałaś! dziś Cię mamo jeszcze raz za to wszystko przepraszam! Przepraszam mamo, że czasami byłam paskudną córką i za złe słowa. Dobrze, że w większości naszego wspólnego życia były czułe więzi! Cieszę się, że zawsze udawało nam się dogadać. Dziękuję Ci za zrozumienie, za dobre rady, za to, że mnie prowadziłaś zawsze właściwą ścieżką. Mamo kochana dziękuję Ci za to, bo dzięki Tobie dziś jestem mądrą, dobrze wychowaną, kochaną kobietą, dla której w życiu najważniejsza jest rodzina.

Dziękuję mamo, że odkryłaś we mnie pasję i że mnie motywowałaś, dziękuję Ci że zawsze we mnie wierzyłaś.

Nasze relacje były cudowne 🙂 nasze rozmowy przez telefon każdego dnia, nasze wspólne chwile na Twoim ogrodzie, nasze babskie wypady 🙂 fajne było życie z Tobą mamo i cieszę się, że moją mamą jesteś Ty. Pamiętasz nasze chwile pełne wzruszeń i nasze filmowe seanse? 🙂 Nasze leśne wycieczki i wyszukiwanie perełek po second handach 🙂 Do dziś się śmieję z naszych wpadek i naszych zabawnych momentów. 🙂

Dziękuję Ci, że byłaś nie tylko cudowną mamą, ale wspaniałą teściową i najlepszą pod słońcem babcią! Doświadczałyśmy razem wielu cudownych momentów. Ostatni to ten przy narodzinach mojego synka i przy braniu ślubu, gdy się wzruszałaś nad swoją córeczką w ważnym dla niej dniu. Gdy płakałaś ze mną ze szczęścia. Pamiętasz nasze podchody na zgodę? Gdy się pokłóciłyśmy, a potem jedna za drugą chodziła i po chwili znów było wspaniale. My zawsze znajdowałyśmy wyjście z każdej sytuacji! dziękuję za zrozumienie i za wybaczanie mi moich podłych zachowań. Pamiętam, jak mówiłaś: kto się czubi ten się lubi, a potem mocno przytulałaś.

Och mamo, ależ byłaś wyjątkowa! Wiedz, że zawsze doceniałam bardzo czas spędzony z Tobą i dziękuję Bogu, że byłaś tu w moim życiu na Ziemi i że moją mamą byłaś i jesteś właśnie Ty. Mamo, doceniam każdą chwilę, którą mogłam spędzić z Tobą, dziękuję Ci, że nie byłaś dla mnie surowa, że wybaczałaś mi moje grzeszki, że najczęściej to Ty przychodziłaś, przytulałaś i wyciągałaś rękę na zgodę. Nauczyłaś mnie prawdziwego życia i za to Ci dziękuję, bo dzięki Tobie jestem silna i nie boję się wyzwań! Nasze życie razem było wyjątkowe, bo zawsze nasza miłość zwyciężała. Kochałyśmy się naprawdę mocno, zresztą co tu dużo pisać-nasza więź była cudowna. Mimo chwil tych mniej przyjemnych to i tak miłość matki i córki zwyciężała każde zło.

Kocham Cię mamo cały czas mocno i kochać nie przestanę i wiem, że jesteś, mimo że nie ciałem, to Twój duch ciągle jest. Czytasz pewnie moje wypociny i jakbyś mogła podpisałabyś się pod nimi. „Sama prawda” – powiedziałabyś, a potem mocno przytuliła. Tak cudownie tuliłaś i tak cudownie malowałaś moje dni kolorami!


Istnieją relacje tak bardzo intymne, że mogą je stworzyć tylko dwie bardzo bliskie kobiety. Istnieją rzeczy tak ważne, że nie da się ich przekazać w pośpiechu, na kolanie. Myśli i słowa, które krążą w głowie na długo przed tym, nim zostaną wypowiedziane. Listy, które piszemy dziś po to, by wysłać je za 10 czy 20 lat. Są związki, które tworzymy na całe życie, zupełnie nie przejmując się ich zmiennością. Miłości bezwarunkowe, trudne i budujące zarazem. Są matki i córki. Najwyższy stopień intymności kobiecych relacji.

Zdarza się, że na tę wyjątkową intymność czekamy latami. Budujemy ją z drobnych kamyczków i pyłu, jak zamki z piasku. Ale te zamki wbrew wszystkiemu strzelają kolejnymi wieżami w niebo, stoją dumnie i żaden przypływ ich nie podmywa… Co powiedziałabyś sobie samej, gdybyś mogła cofnąć się w czasie? A może mogłabyś wysłać sobie list? Nie da się? Jasne, ale to wszystko, co wiesz już dziś, co przyniosło ci życie, doświadczenia i dojrzałość. Wszystko, czego nauczyły się wylane łzy i ogromne radości, możesz powiedzieć swojej córce.

Jedyne, co mogłybyśmy jej podarować, a co ważniejsze jest niż tysiące słów – to nasza obecność. Choć słowa są też bardzo ważne i dają moc, dlatego zapraszamy Was z okazji Dnia Mamy do udziału w akcji #CZUŁE WIĘZI (matki i córki). Zapraszamy zarówno mamy, jak i córki, by pisały do nas o swoich najważniejszych relacjach, nie pomijając tych trudnych, najtrudniejszych, które przeżywamy, czy których doświadczyłyśmy.

Zbyt często brakuje nam słów. Zbyt często odkładamy prawdziwe życie na później. Dziś nie odkładaj już niczego. Usiądź i napisz do niej list. Wyjątkowy.

Najpiękniejsze, najczulsze, pełne emocji listy zostaną opublikowane na łamach Oh!Me i nagrodzone przez Partnerów akcji.

Na Wasze listy czekamy pod adresem [email protected]

Regulamin znajdziecie TUTAJ.

MAMY DLA WAS WSPANIAŁE NAGRODY, które ufundowały marki: C&A, Dekoria, L’oreal, Gatta,  Dermena, Trefl i swiezekwiaty.pl ❤

 5 kart podarunkowych o wartości 400 zł od C&A

Karty podarunkowe C&A są bezterminowe i do realizacji w każdym sklepie stacjonarnym C&A w Polsce.

C&A to znana marka odzieżowa, która inspiruje i ubiera Klientów, zgodnie z modą na dziś, ale z myślą o jutrze. C&A to doskonały wybór dla osób kochających życie, autentycznych, nowoczesnych, różnorodnych, ceniących sobie bliskie relacje i kierujących się wartościami – dla których zrównoważony rozwój to coś więcej niż kolejny trend. Wear the Change stanowi główne przesłanie C&A  i łączy wszystkie te aspekty, otwierając lepsze perspektywy na teraźniejszość – i na przyszłość.

C&A to główny partner naszej akcji konkursowej #CzułeWięzi.

Więcej informacji można znaleźć: www.c-a.com  C&A na FacebookuC&A na Instagramie

 

5 zestawów kosmetyków BIOTHERM od L’oreal

Produkt w składzie zawiera najwyższe stężenie Planktonu Termalnego, który ma kompleksowe działanie. Składniki aktywne chronią, wzmacniają i regenerują skórę. Poprawa kondycji cery dostrzegalna jest już po 8 dniach, dlatego już dziś rozpocznij walkę o zatrzymanie młodszego wyglądu i promiennego blasku!

W skład zestawu wchodzą:

LIFE PLANKTON™ ELIXIR – Serum regenerujące 30 ml/50 ml/75 ml

BLUE THERAPY AMBER ALGAE Revitalize day – Rewitalizujący krem na dzień -50ml

BLUE THERAPY AMBER ALGAE Revitalize night – Rewitalizujący krem na noc – 50ml

Więcej:

3 poduszki dekoracyjne z pikiem Dekoria

Dekoria to sklep internetowy z wyposażeniem wnętrz. Przede wszystkim producent rolet rzymskich, zasłon i firan szytych na miarę jak również oferujący produkty dekoracyjne typu: lampy, lustra, obrazy, wazony, meble jak również wiele innych.

Więcej:

5 zestawów dermokosmetyków Dermena

W skład 1 zestawu będzie wchodzić szampon, odżywka i mgiełka ochronna dermena® SUN PROTECT oraz suplement diety dermena® COMPLEX.

dermena® hair care to specjalistyczna linia dermokosmetyków kompleksowo podchodzących do pielęgnacji włosów. Nasze preparaty stymulują odrastanie włosów, hamują wypadanie oraz poprawiają ich kondycję, zapewniając im zdrowy wygląd i naturalną gęstość.

Zawierają innowacyjną i unikalną molekułę REGEN7 – substancję pochodzenia witaminowego, która poprawia mikrokrążenie skóry głowy i wzmacnia mieszki włosowe.

Więcej o produktach i marce:

 

 

3 zestawy dresów Gatta z najnowszej kolekcji ekologicznej CAREU, dostępne w rozmiarach: S, M, L

Ekologiczne surowce, klasyczne fasony to pierwsza, odzieżowa eko-kolekcja marki Gatta na sezon wiosna-lato 2022. Ubrania przygotowane zostały w trosce o środowisko naturalne z wysokiej jakości bawełny oraz poliestru recyklingowanego. To kolekcja stworzona tak, by swobodnie móc zestawiać ze sobą pojedyncze elementy, a także tworzyć zestawy, które idealnie sprawdzą się na wiosnę.

Więcej:

5 zestawów od Trefl

Ponad 35 lat wspólnych emocji i zabawy
Trefl SA to dynamicznie rozwijająca się rodzinna firma, obecna na rynku od 1985 roku. Tworzymy nasze produkty z myślą o dzieciach, młodzieży i całych rodzinach. Chcemy, by nasze bezpieczne i często tradycyjne zabawki dostarczały pomysłów na wspólne i ciekawe spędzanie czasu oraz wspierały poznawanie i zrozumienie otaczającego świata. Dynamiczna interakcja, wspólny śmiech, indywidualne lub zespołowe rozwiązywanie łamigłówek czy układnie puzzli to przykładowe aktywności z użyciem naszych produktów. Wierzymy, że nasi Klienci sięgają po nasze produkty, bo w coraz bardziej wirtualnym świecie wspierają one tradycyjną komunikację i edukację bazującą na realnym słowie i geście.

W skład zestawu wchodzą:

  1. https://www.trefl.com/teczowe-motyle-20159
  2. https://www.trefl.com/hello-morning-10694
  3. https://www.trefl.com/sorter-do-puzzli-90816

 

Więcej na: 

 

 5 wspaniałych bukietów dostarczonych pod wskazany adres na terenie całej Polski od swiezekwiaty.pl

Jesteśmy gospodarstwem rolnym uprawiającym kwiaty cięte od blisko 30 lat. Kochamy kwiaty i naszych klientów bo wiemy, jak wielką radość sprawiają każdej osobie piękne, świeże kwiaty.

Od blisko 30 lat prowadzimy gospodarstwo ogrodnicze, w którym uprawiamy kwiaty cięte.