Lifestyle

Zamiast rzeczy kup wspomnienia. Wyjątkowe prezenty dla dwojga. Prezentownik Oh!Me 2018

Oh!Prezenty
Oh!Prezenty
13 grudnia 2018
Fot. iStock/svetikd
 

Święta to czas, kiedy warto pomyśleć nie tylko o innych, ale także i o was. Zabieganie, rutyna, pośpiech, codzienność często odbierają nam czas, który moglibyśmy spędzić tylko we dwoje. Tym bardziej warto pamiętać, że święta są doskonałą okazją, by coś zmienić i podarować sobie nawzajem prezent, który da wam to, co tak naprawdę najważniejsze – wspomnienia. 

Weekendowy wyjazd SPA – Pakiet Dla Dwojga: Balijski Raj dla Niej + Orientalna Eskapada dla Niego

Weekend SPA nad morzem to doskonała propozycja dla osób szukających krótkiego wypoczynku połączonego z relaksem nad morzem.  Program wyjazdu obejmuje pakiet masaży i zabiegów pielęgnacyjnych oraz zapewnia nielimitowany dostęp do Parku Wodnego z basenami i Światem Saun. Wyjazd obejmuje 2 noclegi ze śniadaniem, obiadem i kolacją oraz zabiegi.

Cena 1492 – 1623 PLN/2os

🎁Obejrzyj prezent🎁

Weekend w stylu Greya

Mat. prasowe

Jeśli masz dość kupowania co roku tych samych prezentów, w te święta podaruj zaproszenie do „Szampan i Sekrety”. To niezwykły apartament, stworzony specjalnie dla zakochanych par, a w szczególności dla długich związków, które znów chcą poczuć motyle w brzuchu. Miejsce, gdzie każdy szczegół wystroju ma jedno zadanie – obudzić wasze zmysły i sprawić, że zapomnicie o codzienności. Są więc świece, których nie znajdziecie w pokojach hotelowych. Ich blask pięknie podkreśli wyjątkowość spotkania. Jest dużo miejsca i sprzęt grający, żeby podczas magicznej randki móc powoli rozbudzić wasze ciała.

Cena pakietu „Weekend w stylu Greya” zaczyna się od 5400 PLN.  Natomiast nocleg możesz zarezerwować już od 600 PLN, a na hasło Oh!me18 –z dodatkowym rabatem 5% (ważny do do 30.12.2018r.).

🎁Obejrzyj prezent🎁

Karta Podarunkowa na wyjątkową noc

Jeśli nie znasz daty przyjazdu, możesz wykupić elegancki Bon Prezentowy. Drukowany na złotym papierze, zapakowany w czarne pudełko przewiązane złotą wstążką będzie najbardziej kuszącym prezentem pod choinką.

Mat. prasowe

🎁Obejrzyj prezent🎁

 


Lifestyle

Grudzień? Zwolnij! Jak to zrobić? Najlepiej w pięciu krokach

Redakcja
Redakcja
13 grudnia 2018
Fot. iStock/Sasha_Suzi
 

Przed nami bardzo intensywny okres: koniec roku kalendarzowego. To czas, kiedy… nie wiadomo w co ręce włożyć: w pracy kończymy sprawozdania, w domu przygotowujemy się do Świąt, robimy zakupy udowadniając sobie że wszystko możemy pogodzić i że ze wszystkim możemy zdążyć na czas. Gdy dodamy do tego chore dziecko, wizyty rodzinne to katastrofa gotowa. Osłabieni, źli, niezadowoleni ze swoich działań popadamy w zły nastrój odreagowując na bliskich swoje żale.

Brzmi znajomo? Pewnie tak. A może warto pomyśleć o nowych grudniowych zasadach? Gwarantujemy że wszyscy na tym skorzystają.

Porada nr 1

Celebrujmy wspólnie przynajmniej jeden posiłek dziennie. Wspólna kolacja to wspaniały moment aby podzielić się z bliskimi wrażeniami z mijającego dnia. Angażując domowników, zadając im pytania i prosząc o rady sprawiamy, że wszyscy czują się ważni i potrzebni. Warto podkreślać późniejsze, najmniejsze nawet sukcesy słowami: „ostatnio poradziłeś/poradziłaś mi… – gdyby nie twoja podpowiedź nigdy nie dałabym rady…”. Starajmy się podczas posiłku unikać tematów które mogłyby wywołać spięcia i nieporozumienia- przecież wszyscy chcemy przyjemnie skończyć dzień.

Porada nr 2

Wspominajmy. Przynajmniej jeden wieczór w tygodniu dajmy się ponieść wspomnieniom. Obejrzyjmy wspólnie zdjęcia, przedszkolne prace naszych dzieci, wysłuchajmy opowieści dziadków. Pielęgnowanie dobrych wspomnień to klucz do dobrego samopoczucia!

Porada nr 3

SPA. Nie namawiamy do rzucania wszystkiego i wyjazdów (chyba że możesz?:)), ale do odcięcia się od szalonego tempa. Długa kąpiel w wannie, świeca, dobry olejek do kąpieli, maseczka na włosy i na buzię – to tak niewiele a daje naprawdę wiele! Do tego filiżanka najwyższej jakości herbaty lub naparu od Newby Teas- to gwarant lepszego samopoczucia, uśmiechu i witalności.

Mat. prasowe

Porada nr 4

A gdyby tak… upiec ciasto lub ciasteczka? Gotowe produkty pełne są sztucznych dodatków i cukru – dużo ekonomiczniej i zdrowiej będzie zrobić je samemu. Kruche ciasteczka spełnią także funkcje dekoracyjne i będą pięknie prezentować się na choince!

Porada nr 5

„Ja muszę…”- no właśnie nie- nic nie musisz!

 

Wesołych i bezstresowych Świąt!


Lifestyle

5 rodzajów zaufania, które powinny istnieć w każdym związku

Żaklina Kańczucka
Żaklina Kańczucka
12 grudnia 2018
Fot. iStock/izusek

Zaufanie między dwojgiem kochających się ludzi jest naturalne. Daje ono poczucie bezpieczeństwa i przedłuża trwałość każdego związku. Gdy łączy się z chęcią porozumienia i dążeniem do ofiarowania drugiej osobie wszystkiego, co najlepsze, trudno sobie wyobrazić lepszą podstawę do budowania szczęśliwej i trwałej relacji.

Zaufanie tworzy dobrą atmosferę i ułatwia pielęgnowanie duchowego wymiaru między kochającymi się ludźmi. Wiadomo, że zaufanie może mieć różne odcienie, i nie zawężają się jedynie do kwestii fizycznej wierności. Pary, które funkcjonują w szczęśliwych związkach, wskazują na istnienie kilku rodzajów zaufania, bez których ich relacja nie byłaby taka udana.

5 rodzajów zaufania, które powinny istnieć w każdym związku

1. Zaufanie w kwestii wierności

Wierność może być postrzegana na różne sposoby, a jej kwestia jest niezwykle istotna dla związku. Zazwyczaj partnerzy zakładają, że będą dla siebie najważniejszymi osobami. To może dotyczyć wierności emocjonalnej lub fizycznej i para w jasny sposób ustala swoje granice ufając, że nie zostaną przekroczone. Zaufanie pozwala stworzyć spokój i bezpieczeństwo w związku.

2. Zaufanie w kwestii emocjonalnego bezpieczeństwa

Związek nie powinien ograniczać rozwoju żadnej ze stron, chociaż czasem wymaga pewnego poświęcenia. Nie można jednak rezygnować z siebie lub wymagać tego od partnera, szantażować, manipulować, by osiągnąć prywatny cel. Wzajemne zaufanie sprawia, że nie istnieje potrzeba kontrolowania drugiej osoby, istnieje za to otwartość na potrzeby partnera oraz gotowość wsparcia i pomocy.

3. Zaufanie dla uczciwości uczuć partnera

Najważniejsze to być w związku z miłości. Osoby, które się kochają, nie doszukują się, ani nie kierują się ukrytymi korzyściami bycia z kimś. A świadomość braku ukrytych motywów, np. finansowych czy społecznych w budowaniu relacji, daje poczucie bezpieczeństwa.

4. Zaufanie w trudnych chwilach

W każdym związku po czasie pierwszych uniesień pojawiają się pierwsze zgrzyty i kłótnie, co jest nieuniknione. Jednak  nawet gdy para nie zgadza się ze sobą we wszystkich punktach, nie musi to rodzić złych emocji, ale wzmacniać więź. Zaufanie w tej kwestii oznacza, że druga osoba będzie z nami o tym rozmawiała i wyrażała swoje niezadowolenie tak, by nie zachwiać poczucie bezpieczeństwa. Taka postawa musi działać w obie strony.

5. Zaufanie względem priorytetów

Niełatwo jest zachować równowagę pomiędzy pragnieniami jednej i drugiej osoby w związku. Gdy życie sprawia, że skupiamy się na pracy i zwykłej codzienności, istnienie wspólnych priorytetów uściśla związek. Łapania równowagi pomiędzy życiem zawodowym i prywatnym można się nauczyć. A zrównoważenie czasu dla siebie i dla partnera w związku, wzmacnia wzajemne zaufanie.

źródło:  themindsjournal.com 


Zobacz także

Osobowość masochistyczna. Kiedy grasz męczennika, by zasłużyć na szczęście, ale ono nie nadchodzi

Przystojniacy są samolubni! Uważaj też na panów, którzy regularnie publikują zdjęcia w serwisach społecznościowych

Wystarczy, że zmienisz jedną małą rzecz w swoim życiu, a już nigdy nie zabraknie ci motywacji do działania