Go to content

Zakochani cały rok, czyli jak dobrze wybrać prezent dla niego

Fot. Materiały prasowe

Zwolennicy Dnia Zakochanych na długo przed 14 lutego szukają prezentów i wymyślają sposoby na spędzenie tego uroczego dnia ze swoją drugą połówką. Wykorzystują to nie tylko sklepy, kwiaciarnie, restauracje czy biura podróży, ale też producenci wszelkich gadżetów. Dla osób, które Walentynki uważają za absurdalny, amerykański wymysł, jest to kolejny powód do narzekania lub głoszenia tezy, że kochać należy cały rok, nie tylko od święta.

Jednak statystyki nie kłamią, lubimy Dzień Zakochanych i chętnie spędzamy ten czas z najbliższymi naszym sercom osobami. Chętnie też w tym dniu wyznajemy miłość. Okazuje się, że zwłaszcza kobiety znacznie bardziej pałają chęcią do obdarowania ukochanego czymś szczególnym w ten dzień. Podpowiadamy, jak zaskoczyć mężczyznę swojego życia 14 lutego.

DIY zawsze się sprawdzi

Moda na DIY (Do It Yourself – Zrób to sam) nie przemija. Trend ten podejrzeć możemy na wielu blogach, artykułach czy też portalach społecznościowych (np. Pinterest). Szukając inspiracji na własnoręcznie robiony upominek, warto sięgnąć nie tylko po klasykę (np. album ze zdjęciami, wykonany w technice decupage), ale też nieco bardziej wyrafinowane formy. Wielkim powodzeniem cieszą się chociażby dziergane na drutach… sweterki na kubek, pomysłowe zakładki do książek, „okładki” czasopism z gorącymi tematami związanymi z ukochanym mężczyzną oprawione w antyramę itp. Wiele kobiet decyduje się również na wykonanie koszy upominkowych, zawierających ulubione smakołyki ukochanego.

Gadżeciarze mają łatwiej

Luty to jeszcze czas wyprzedaży i promocji w sklepach RTV oraz AGD. Jeśli Twój mężczyzna jest zapalonym geekiem, uwielbia nowe technologie albo kolekcjonuje komiksy lub książki o konkretnej tematyce, masz bardzo ułatwione zadanie. Warto więc wybrać się na zakupy do centrum handlowego i upolować chociażby najnowszą grę, antologię ulubionego pisarza lub artysty, a w przypadku gdy nasz mężczyzna to zapalony gadżeciarz, warto skorzystać z ofert sklepów wydających limitowane edycje komiksów, figurek lub scyzoryków. Jednym z popularniejszych akcesoriów, które przypadną do gustu mężczyznom, są głośniki Bluetooth. Twój partner to dobrze wychowany, uprzejmy facet? Zatem możesz pomyśleć o zakupie głośnika, który odda wiernie wszystko to, co w prawdziwym mężczyźnie najlepsze – elegancję, doskonałość i niezawodność (np. Gentleman od marki Hama). Warto jednak podpatrzeć lub podpytać partnera, jaki upominek sprawiłby mu największą radość.

Fot. Materiały prasowe

Prezent Last Minute

Jeśli należysz do tych mniej zorganizowanych, możesz skorzystać z ofert last minute. Dotyczy to także osób, które niekoniecznie znają dobrze swojego partnera lub dopiero rozpoczęły związek. Świetnym prezentem jest… karta podarunkowa. Za niewielką kwotę możemy taką kupić praktycznie w każdym sklepie, ale opcja ta także dotyczy popularnych serwisów streamingowych, takich jak Netflix czy Spotify. Zakup karty to zaledwie kilka minut, a radość z niej ogromna!

Miłość cały rok

Są też tacy, którzy poza Dniem Zakochanych, chcą okazywać ukochanej osobie swoje oddanie oraz miłość na różne sposoby przez cały rok. Jeśli jesteś odważną kobietą, pomyśl o przygotowaniu dla swojego mężczyzny prywatnego kalendarza ściennego ze swoimi fotografiami, cytatami, zaznaczonymi ważnymi datami. Przydadzą się tutaj oczywiście umiejętności wykonywania grafik komputerowych i… zaufana drukarnia.

Adrenalina jak oksytocyna

Nic nie wprawia w euforię tak jak odrobina adrenaliny. Jeśli Twój mężczyzna uwielbia mocne doznania, a Ty chcesz pomóc mu spełnić jego marzenia, pomyśl o niestandardowym upominku: locie w tunelu aerobowym, przejażdżce sportowym autem, kolacji w pełnych ciemnościach lub wizycie w escape roomie to tylko niektóre propozycje. Warto też wspomnieć, że adrenalina wydzielana podczas ekstremalnych przeżyć może wprowadzić w stan euforii naszego partnera, a tym samym uwolnić potężne zasoby oksytocyny – hormonu odpowiedzialnego za szczęście, miłość i przywiązanie.

Planując Dzień Zakochanych warto przede wszystkim pamiętać o tym, że miłość należy wyrażać oraz pielęgnować cały rok. Namawiamy więc do świętowania bez okazji i dzielenia się sobą bez względu na datę w kalendarzu.


Artykuł powstał we współpracy z marką HAMA.