Lifestyle

Zaffiro – bezinwazyjny termolifitng, czyli jak zadbać o wygląd naszej skóry w najlepszy sposób

Redakcja
Redakcja
30 marca 2018
Mat. prasowe
 

Przychodzi taki czas, kiedy każda z nas zaczyna spoglądać w lustro i zastanawiać się, co zrobić, żeby pomóc naszej twarzy i skórze wyglądać lepiej.

Rynek kosmetyczny ma bardzo bogatą ofertę. Od kremów, peelingów, które mają czynić cuda już po kilku zastosowaniach, po zabiegi klinik medycyny estetycznej, z których naprawdę trzeba wiedzieć, co wybrać.

Na początek najlepiej się zastanowić, jaki efekt chciałybyśmy osiągnąć, na czym zależy nam najbardziej. Wiadomo, że z wiekiem nasza skóra traci jędrność. Jest to związane z utratą kolagenu w naszym organizmie, do którego głównych zadań należy między innymi utrzymanie właściwego poziomu wilgotności skóry oraz odnawianie jej komórek. Zmniejszanie ilości kolagenu objawia się pierwszymi zmarszczkami oraz utratą elastyczności przez naszą skórę. To proces, którego nie da się uniknąć, można jednak spróbować go spowolnić.

W jaki sposób?

My proponujemy skorzystanie z wyjątkowego zabiegu, który przywraca skórze młodość, a któremu zaufały także gwiazdy. Mowa o Zaffiro – termoliftingu, który od pierwszych chwil po zabiegu pozwala się cieszyć jędrną i rozświetloną skórą.

Na czym polega zabieg?

Nie ma czego się obawiać, zabieg jest całkowicie bezpieczny i nieinwazyjny. Wystarczy wygodnie się położyć  i oddać w ręce eksperta.

Zaczynamy od peelingu wodnego (Waterpeeling). Nasza skóra zostaje poddana dwufazowemu strumieniowi powietrza i wody, który kompleksowo oczyszcza skórę, umożliwiając dostarczenie jej składników aktywnych, ale także lepsze przewodzenie przez nią temperatury.

Głowica Zaffiro wykonana jest ze szlachetnego szkła szafirowego.

Mat. prasowe

Mat. prasowe

To właśnie ona emituje promieniowanie podczerwone, co umożliwia podgrzanie głębokich warstw skóry do temperatury 65 stopni. Wysoka temperatura powoduje podgrzanie i podrażnienie włókien kolagenowych, co z kolei doprowadza do ich skurczenia się do pierwotnej długości. Proszę się nie martwić, na skórę przed użyciem głowicy, nakładany jest specjalny żel chłodzący, dzięki czemu w trakcie zabiegu nie odczuwamy żadnego dyskomfortu.

Dzięki Zaffiro fibroblasty, które odpowiadają za produkcję włókien kolagenowych są jednocześnie stymulowane do produkcji nowych, młodych włókien. Podaje się, że Zafiiro zwiększa produkcję kolagenu przez naszą skórę nawet o 30%.

Jaki jest rezultat zabiegu?

Zaffiro oddziałując na włókna kolagenowe poprawia napięcie i elastyczność skóry przywracając jej młodzieńczy wygląd w całkowicie naturalny i spektakularny sposób. Dzięki zabiegowi wygładzamy zmarszczki, likwidujemy bruzdy wargowo-nosowe. Możemy nawet podnieść opadające policzki i zniwelować obwisłości twarzy, ale nie tylko. Zaffiro można stosować na różne części ciała – wewnętrzną stronę ud, ramiona, brzuch, dekolt – jeśli tylko chcemy poprawić ich elastyczność i uczynić skórę bardziej sprężystą.

Mat. prasowe

Mat. prasowe

Dlaczego jest taki fantastyczny?

Po pierwsze dlatego, że efekt możemy uzyskać już po pierwszym zabiegu. Zaffiro zwane jest zabiegiem bankietowym, gdyż można go wykonać tuż przed ważną uroczystością, a po wyjściu z kliniki od razu na skórę, na której brak widocznych podrażnień, nałożyć makijaż. Jest to zabieg zupełnie bezinwazyjny, a co więcej – odprężający. Co istotne Zaffiro można wykonać bez względu na rodzaj skóry, także opalonej czy z problemami naczyniowymi.

Aby osiągnąć idealny efekt Zaffiro zakłada się, że kobiety po 35. roku życia powinny wykonać serię od 4 do 6 zabiegów w odstępie 30 dni, przy czym pełny rezultat zauważalny będzie od trzech do sześciu miesięcy po zakończeniu terapii i utrzymywać się będzie w zależności od właściwości skóry od roku do dwóch lat.

Z Zaffiro bardzo chętnie korzystają znane osoby, choćby ze względu na brak okresu rekonwalescencji skóry. Zaffiro jest jednak polecany dla wszystkich kobiet, które w bezinwazyjny sposób chcą zadbać o wygląd swojej skóry. To naprawdę godny polecania, fantastyczny zabieg przynoszący szybko efekty.

Mat. prasowe

Mat. prasowe


Lifestyle

Co piąta kobieta może cierpieć na endometriozę. Co powinnaś o niej wiedzieć?

Redakcja
Redakcja
30 marca 2018
Fot. iStock/Carlo107
 

Endometrioza — to tajemniczo brzmiące schorzenie dotyka na świecie blisko 180 milionów kobiet. U wielu z nich staje się przyczyną niepłodności, częstych dolegliwości bólowych i pogorszenia jakości życia. Mimo tego, wiedza na temat endometriozy nadal nie jest rozpowszechniona. 

„Wędrujące” komórki 

Endometrioza jest chorobą charakteryzującą się obecnością komórek błony śluzowej trzonu macicy (endometrium) poza jamą macicy. Komórki te wykazują aktywność wydzielniczą, reagują na zmiany hormonalne wynikające z cyklu miesiączkowego, co powoduje reakcję zapalną. Ten przewlekły proces skutkuje wewnętrznymi krwawieniami, tworzeniem się bolesnych guzków, stanu zapalnego, powstawania blizn oraz zrostów. Zaawansowanie endometriozy rozróżniono wg czterech stopni:

 • I stopień: niewielkie ogniska endometriozy, zrosty zlokalizowane w jajnikach i jajowodach.
 • II stopień: duża liczba ognisk endometriozy, na jajnikach mogą powstawać tzw. torbiele endometrialne.
 • III stopień: duża liczba ognisk endometriozy, powyżej 5 mm. Na więzadłach krzyżowo-macicznych tworzą się zrosty.
 • IV stopień: najcięższe stadium rozwoju choroby. Występują kilkucentymetrowe torbiele endometrialne, nieruchoma macica, ogniska endometriozy występują m.in. na wyrostku robaczkowym, w pochwie, szyjce macicy, pęcherzu moczowym, płucach.

Nie ustalono konkretnych przyczyn rozwoju endometriozy. Pojawia się ona zarówno w przypadku przedostawania się krwi miesiączkowej przez jajowody do jamy otrzewnowej i wszczepiania się złuszczonych komórek endometrium, jak i u kobiet bez zaburzeń na tym tle.

Objawy endometriozy

Objawy tej choroby mogą być uzależnione od tego, gdzie występują ogniska zapalne:

 • ból w miednicy małej,
 • bolesne miesiączkowanie,
 • bolesne stosunki płciowe,
 • niepłodność,
 • ból w czasie oddawania moczu i stolca,
 • bóle brzucha i w krzyżu,
 • cykliczny ból kończyny dolnej o charakterze rwy kulszowej,
 • cykliczne krwawienia z odbytnicy lub dróg rodnych,
 • objawy z dolnego odcinka przewodu pokarmowego: wzdęcia, biegunka, biegunka na przemian z zaparciami,
 • objawy ze strony układu moczowego, np. parcia naglące lub częstomocz.

W wielu przypadkach endometrioza nie daje jasnych sygnałów i diagnozowana jest przypadkiem, podczas badania ginekologicznego lub niezwiązanej z nią operacji.

Leczenie endometriozy

Po rozpoznaniu, które możliwe jest m.in. podczas badania ginekologicznego, badania USG, tomografii rezonansu magnetycznego oraz podczas laparoskopii, lekarz może zaproponować leczenie dobrane pod indywidualny stan pacjentki. Stosuje się metody farmakologiczne lub (oraz) chirurgiczne, jednak ich zasadność jest kwestionowana ze względu na to, że problem najczęściej powraca.

źródło:  www.mp.plzdrowie.tvn.pl


Lifestyle

Wspaniały, prosty test, do którego potrzebujesz jedynie swojej wyobraźni. Zobacz, co oznaczają twoje odpowiedzi

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
30 marca 2018
Następny

Ten test psychologiczny jest od pewnego czasu bardzo popularny wśród psychologów. Pomaga im i ich pacjentom zrozumieć własną podświadomość, pragnienia i lęki. Jest to dość łatwy test, ponieważ jedynym niezbędnym sprzętem, by go wykonać jest… twoja wyobraźnia.

Zamknij oczy i zapisuj każde, pierwsze skojarzenie, które przychodzi ci do głowy przy kolejnych pytaniach.

Las

Wyobraź sobie siebie w lesie. Spacerujesz wśród drzew, po długiej krętej ścieżce. Obserwuj drzewa i powiedz, czy stoją one w jakimś określonym porządku, czy po prostu rosną „dziko”, chaotycznie? Która jest godzina? Panuje ciemność, czy jest widno? Jak wygląda ścieżka? Czy jest szeroka czy wąska, zadeptana, czy zarośnięta przez wysokie trawy?

Klucz

Idąc tą ścieżką, znajdziesz klucz. Jak on wygląda? Czy to stary, zardzewiały klucz czy może jest nowy, błyszczący? Duży czy mały? Zabierz go ze sobą lub zostaw tam, gdzie go znalazłeś.

Niedźwiedź

Idziesz dalej swoją ścieżką, gdy nagle pojawia się niedźwiedź. Czy zwierzę wygląda przyjaźnie czy niebezpiecznie? Boisz się go? Jaki duży jest?

Urna

Niedźwiedź znika wśród drzew, a ty idziesz dalej. Chwilę później znajdujesz na swojej ścieżce urnę. Opisz jak wygląda. Jakiego materiału użyto do jego wykonania? Co jest w środku?

Domek

Przejdź obok urny i idź dalej, ścieżka zakończy się przed domem. Jak wygląda ten dom? Wewnątrz ktoś krzyczy, byś go wypuścił. Wygląda na to, że to ktoś niebezpieczny, ale błaga cię, byś go uwolnił. Wypuszczasz go?

Otchłań

Nagle wszystko wokół ciebie przestaje istnieć i widzisz tylko biel. Nie jesteś ani tu, ani tam i niezależnie od tego, w którą stronę pójdziesz, utkniesz w tej otchłani. Krzyczysz o pomoc, ale nie ma odpowiedzi. Nic się nie zmienia bez względu na to, co próbujesz zrobić. Czy nadal próbujesz odkryć i znaleźć wyjście, mimo że krajobraz wokół ciebie się nie zmienia? Czy rezygnujesz z nadziei i rezygnujesz z pozostania tam? Ile czasu potrzebujesz, aby się poddać?

strona 1 z 2
druga część artykułu na następnej stronie

Zobacz także

28 rzeczy, które przydarzają ci się, kiedy nie jesteś już ani bardzo młoda, ani jeszcze stara, czyli jakoś po 30-tce

Zgoda, idą święta, ale w tym roku nie obżerajmy się bez opamiętania, bo inaczej… Koniecznie obejrzyjcie ten filmik!

Cała prawda o wrażliwcach. Sprawdź czy jesteś jednym z nich?