Lifestyle Psychologia

Zadbaj o swoją Radość Życia w 2018 r. Dołącz do niezwykłego bezpłatnego Wyzwania!

Radość Życia każdego dnia!
Radość Życia każdego dnia!
3 stycznia 2018
Wyzwanie Radości Życia
Wyzwanie Radości Życia – Wyzwanie Radości Życia
 

Pragniesz docenić to, co masz w życiu?

Otworzyć się na to, czego najmocniej pragniesz?

Po prostu cieszyć się życiem…

To jesteś we właściwym miejscu!

Dołącz do bezpłatnego niezwykłego Wyzwania Radości Życia 2018r.

Dzięki pracy z Wyzwaniem zadbasz o swoją radość – w jej najważniejszych obszarach swojej codzienności.
Docenisz samą siebie i to, co masz, nauczysz się skutecznie przemieniać trudności w siłę do działania i dobre doświadczenia, otworzysz się na to, czego najmocniej pragniesz od życia!

Wyzwanie Radości Życia to:

♥ 12 miesięcy wsparcia

♥ 12 tematów

♥ 12 niezwykłych kalendarzy i prezentów

spotkania na żywo

♥ ćwiczenia coachingowe.

Wyzwanie Radości Życia

Podstawowe informacje o Wyzwaniu:

Gdzie?

On-line czyli tam gdzie Ty jesteś!

Materiały do Wyzwania tj. kalendarze i prezenty będziesz otrzymywała zawsze na swoją skrzynkę mailową. Będę Cię także informowała o spotkaniach na żywo w postaci przypominajki.

Spotkania na żywo będą odbywały się w grupie Bank Radości na Facebooku. Będziesz mogła je  zawsze będziesz obejrzeć o porze jaka Ci najbardziej odpowiada i dzięki temu nic Ci nie ucieknie.

Kiedy?

Cały 2018 rok!

Kiedy dołączysz do Wyzwania to od razu pobierzesz pierwszy kalendarz i dzięki temu już zawsze (w 2018 r.) będziesz otrzymywała na maila informacje o Wyzwaniu, a także materiały.

Do Wyzwania możesz dołączyć o każdej porze!

Dołącz do Wyzwania i pobierz niezwykły styczniowy kalendarz oraz dostęp do całorocznych materiałów

Wyzwanie Radości Życia

Wyzwanie Radości Życia


Lifestyle Psychologia

Koniec to zawsze nowy początek… Cele, plany i zmiany w Nowym Roku z Mapą Marzeń!

Radość Życia każdego dnia!
Radość Życia każdego dnia!
3 stycznia 2018
 

Nadszedł Nowy Rok, a wraz z nim nowe życzenia, postanowienia, cele, marzenia, pragnienia… Zapewne niejedna z Nas ma obecnie mętlik w głowie czy zbyt dużo celów nie zaplanowała…

To są normalne myśli i dobre uczucia tylko zawsze w takich momentach warto sobie poukładać, co jest dla Nas najważniejsze i wybrać priorytety, które pragniemy zrealizować jako pierwsze. Ważne jest to, aby w tych priorytetach nie zabrakło Ciebie i Twoich najgłębszych potrzeb dbających o Twoją równowagę: Ciała, Umysłu i Duszy.

Tylko jak to poukładać?

Dowiesz się w artykule, którego właśnie czytasz 😉 Odbędziesz z nim niezwykłą podróż w której krok po kroku zrobisz własną niezwykłą Mapę Marzeń.

Ja robię tą Mapę w ostatnich dniach starego roku, albo zaraz na początku nowego. Pomaga mi ona w uświadomieniu, co tak naprawdę jest dla mnie najważniejsze i co pragnę mieć w Nowym Roku.

Na początku, aby wszystko było jasne…

Czym są dla mnie marzenia?

To cele: zawodowe, osobiste, społeczne – moje największe pragnienia za którymi najmocniej tęsknię! Wskazują na miejsce, do którego chcę dotrzeć życiu. Dotyczą one zarówno dłuższego jak i krótszego czasu realizacji.

Najważniejsza w ich osiąganiu jest świadomość, że każdy dzień stanowi krok ku ich osiągnięciu.

Mapa Marzeń

Dlaczego robię taką Mapę? W czym tkwi jej skuteczność?

Moja Mapa Marzeń wzmacnia moją świadomość:  co oznacza w moim życiu bogactwo wewnętrzne i jak jest ważne – a wręcz kluczowe – w osiąganiu bogactwa zewnętrznego.

Sprawia, że każdy mój dzień oparty jest na pozytywach i jasnej wizji dokąd zmierzam – daje mi poczucie celu, które  zaprowadzi mnie do osiągnięcia tego, czego najmocniej pragnę.

Ta Mapa nadaje spójność celom, które pragnę zrealizować. Ta spójność z kolei sprawia, że ich osiągnięcie jest lżejsze, łatwiejsze ponieważ moje nastawienie jest mocno pozytywne i oczywiście świadome!

Wiem, że każde bogactwo zewnętrzne stoi u źródła wewnętrznego. Dlatego najpierw zajmuję się swoim ciałem, umysłem i duszą, a następnie przechodzę do dóbr publicznych – zewnętrznych.

Zatem jeśli nawet nie wiesz do końca, jakie są Twoje cele roku 2018, to zacznij robić tą niezwykłą mapę, a zobaczysz, że poukłada się ona w piękną układankę Twoim marzeń J

Co jest ważne w tej Mapie? Jak ją stworzyć, aby zadziałała w Twoim życiu?

Podejdź do jej stworzenia w pełnej koncentracji i zaangażowaniu, niech to będzie czas tylko dla Ciebie i Twoich najgłębszych pragnień. Oczywiście własne wnętrze i serce wypełnij spokojem, który jest najpotężniejszą siłą! Przygotuj sobie kartkę A3 najlepiej, bo wówczas będzie ona bardziej przejrzysta, weź ulubione mazaki czy długopisy i zacznij działać…

Moje bogactwo wewnętrzne:

Krok 1 – Kim jestem? Kim pragnę być?

Aby go odkryć po prostu zadaj sobie podstawowe pytania:

Karpackie Inspiracje

Karpackie Inspiracje

Łącząc je stwórz własną misję, które pragniesz spełnić w swoim życiu. U mnie ona brzmi następująco: Pomagam kobietom przemienić trudności w siłę do działania, pokochać siebie i swoje ciało, a także zadbać o swoją radość życia.

Krok 2 –  Moja wartość główna spójna z pasją

Odnosi się ona do każdego aspektu Twojego życia.  Kiedy jesteś jej świadoma, to ona właśnie pomaga Ci w rozwiązywaniu wewnętrznych blokad, które tak naprawdę są odzwierciedleniem bagażu doświadczenia – przeszłości.

Niedocenienie oddziaływania tej wartości może stać się przyczyną generowania stresu zarówno w życiu osobistym jak i podczas wykonywania pracy.

Zatem: Co jest Twoją wartością główną?

♥ Miłość do samej siebie

♥ Poczucie własnej wartości na dobrym poziomie

♥ Spokój wewnętrzny

♥ Poczucie bezpieczeństwa

♥ Stabilizacja finansowa

Kiedy wartość główna jest Twoją towarzyszką codzienności to czujesz  wewnętrzny spokój, który także może być Twoją wartością główną, a pojawiający się stres potrafisz błyskawicznie przemienić  w pozytywne myślenie o tym,  co jest dla nas ważne w życiu.

Krok 3 – Największa pasja zgodna z wartością główną

Kiedy wiesz, co jest Twoją największą pasją to warto uświadomić sobie jej spójność z Twoją wartością główną.

Moją wartością główną, która w ciągu ostatnich lat się zmieniała jest od dwóch lat spokój wewnętrzny, który decyduje o każdym aspekcie mojego życia. W jaki sposób jest ona spójny z moją największą pasją czyli prowadzaniem zdrowego stylu życia zgodnym z naturą i czerpanie z tego radości… Tego nie trzeba wyjaśniać od razu „widać gołym okiem”, że jedno od drugiego jest uzależnione 😉

Mapa Marzeń

Krok 4 – Równowaga Życiowa

Ciało

Za jego pomocą doświadczasz świata zewnętrznego. Kochasz je, lubisz, bądź nie, przejawiasz wobec niego obojętność, a ono zawsze będzie z Tobą nadając kolorytu Twoim doświadczeniom. Pierwszym krokiem, aby zadbać o własne ciało i tym samym poprawić z nim relację jest uświadomienie sobie stanu obecnego swojego ciała – jego najgłębszych potrzeb!Do tego niezbędna jest także akceptacja tego, czego w nim nie lubisz.

Następnie te negatywne stany należy przemienić w pożądane czyli takie za którymi najmocniej tęsknisz ubierając je w konkretne cele!

Pamiętaj! Każda część Twojego ciała jest cenna i ważna.

Zatem wyznaczając sobie cele na 2018 rok, które zadbają o Twoje ciało pomyśl:

Czego najmocniej pragnie moje ciało?

W jaki sposób pragnę zadbać o swoje ciało?

Jaki jest mój cel, który pragnę osiągnąć w trosce o swoje ciało?

Umysł

Jego sprawność uzależniona jest od dobrego stanu Twojego ciała. Także dbając o ciało równocześnie zadbasz o umysł. Oczywiście zawsze możesz z robić coś więcej dla niego i w tym bezprecedensowo pomoże Ci Twoja największa życiowa pasja!

Przenosząc cele na Mapę pomyśl:

Jakie zdolności, zainteresowania pragniesz rozwinąć?

Co jest Twoją największą pasją?

W jaki sposób możesz o nią zadbać?

Dusza

To także część Ciebie, która połączona jest z Twoim ciałem. Dusza to Twoja prawdziwość, Twoje najgłębsze tęsknoty, marzenia, pragnienia. Ona zawsze pragnie być radosna razem z Tobą!

Wyznaczając sobie cel, który sprawi, że wzmocnisz swój kontakt z duszą pomyśl:

Za czym najmocniej tęskni moja dusza?

Mapa Marzeń

Moje bogactwo zewnętrzne:

Krok 5 – Praca zawodowa/Biznes z pasją = Praca pasja

Jeśli pracujesz na etacie, jesteś związana zawodowo z jakąś firmą to pomyśl czego najmocniej pragniesz w wykonywanej pracy: podwyżki, awansu, rozwoju umiejętności i kompetencji itp.

Nanieś na swoją Mapę cel, który pragniesz osiągnąć w pracy i niech będzie on spójny z wartościami jakie towarzyszą Ci w niej.  

Natomiast jeśli prowadzisz własny biznes to zapewne celów do realizacji masz dużo – wiem, coś na ten temat 😉 Jednak w tym przypadku także warto wybrać sobie 3 główne cele, które pragniesz osiągnąć.

Zatem już teraz nanieś na swoją mapę 3 główne cele 2018 roku, które rozwiną Twój biznes po poziomu z którego będziesz zadowolona i spełniona. U mnie wygląda to tak:

Krok 6 – Dom duszy

Do jest metaforą życia, w którym odkrywasz to kim jesteś, albo pragniesz być. Kiedy czujesz się w nim dobrze, to daje Ci głębokie poczucie przynależności. Bardzo ważne są przedmioty, które się w nim znajdują – pełne są symboli, a jego sprzątanie ma zawsze bezpośredni wpływ na Twoją psychikę.

Wzmocnij w 2018 roku więź z własnym domem i doceń go uświadamiając sobie jego bogactwo! Następnie przejdź przez proces jego symbolicznego sprzątania  oczyszczając go z niepotrzebnych rupieci, które tak naprawdę zasypują Twoją duszę!

Wyznacz sobie cel na 2018 r, który będzie powiązany z całym procesem jego sprzątania, zmian jakie w nim dokonasz. A to wszystko sprawi, że stanie się Twoją oazą spokoju i przynależności pełną Twojej duszy i jej tęsknot!

Krok 7 – Relacje i przyjaźnie & otoczenie

W Twoim otoczeniu są osoby, które pozbywają Cię energii, albo Ci ją dodają. Uświadom sobie, kto jest Twoim pożeraczem energetycznym, a kto wzmacniaczem . Miejsca w których przebywasz także mają taką samą moc oddziaływania.

Poznaj najpierw swoich pożeraczy energetycznych i wzmacniacze, a następnie wyznacz sobie cel 2018 r. do którego będziesz dążyć zapraszając do swojego życia same uskrzydlające Cię skarby energetyczne!

I tym samym wypełnisz całą swoją Mapę Marzeń!  

Mapa Marzeń

Pamiętaj cele na niej wyznaczone to głęboka analiza Twojej rzeczywistości w najważniejszych obszarach swojego życia, która zadba o Twoje bogactwo wewnętrzne i zewnętrzne! Dzięki temu ich realizacja będzie dla Ciebie łatwiejsza, lżejsza, szybsza – bo oparte one są na świadomości tego, co jest dla Ciebie najważniejsze w życiu!!!

Moja Mapa Marzeń to pierwsze ćwiczenie coachingowe w ramach niezwykłego Wyzwania Radości Życia 2018 r. do którego możesz dołączyć TUTAJ

Natychmiast otrzymasz Mapę Marzeń, a także niezwykły Kalendarz Mojej Radości 2018 r. oraz dostęp do całorocznych bezpłatnych materiałów!


Lifestyle Psychologia

Moje sukcesy! Dziękuję Wam!

Radość Życia każdego dnia!
Radość Życia każdego dnia!
12 grudnia 2017
Monika Bulik

Dzisiaj pragnę się podzielić Wami  moimi SUKCESAMI, które tak naprawdę osiągnęłam dzięki Wam! Z początkiem grudnia minęło pełne 6 miesięcy mojej aktywności w sieci w trakcie których osiągnęłam bardzo dużo z czego jestem dumna – autentycznie i z radością. 

A więc oto moje sukcesy 2017 roku:

Powrót do aktywności w sieci

Jak wiesz blogowałam już wcześniej, bo od 2015 roku, jednak w trackie 2016 zaprzestałam całkowicie to robić. Powodem tego była ciąża i początkowe macierzyństwo. Od maja powróciłam do aktywności, a moje pierwsze artykuły w kategorii Przemień własne życie cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem: Odkryj, co jest dla Ciebie najważniejsze, Zmień pytania zadawane w życiu, a zmienisz życie i trzeci bijący dotychczas rekordy popularności Jak rozpocząć przemianę życia – 7 Kroków?. To artykuł, z którym powinna się każda z Was zapoznać, która nie wie od czego zacząć trwale przemieniać własne życie.

Wraz z czytaniem moich artykułów sukcesywnie zapisujecie się na moją listę mailingową, a prezent jaki otrzymujecie ode mnie za zapis w postaci narzędzia Generator Radości Życia także cieszy się sporą popularnością. Jak napisała w komentarzu Kamila: Już sama tablica z serduszkami wyzwala radość!

Jak oddziaływają moje artykuły:

„Trafiłam na Pani artykuł o radości życia na Fun Pagu Oh Me! Szczerze przyznam, że mnie zafascynował. Od razu przystępuję do działania i z wielką przyjemnością podam swojego maila aby otrzymywać od Pani newslettera. Jestem teraz w takim momencie swojego życia, że bardzo potrzebuję pomocy. O różnych sposobach czytałam natomiast prezentowana przez Panią forma najbardziej do mnie trafiła i mnie urzekła!

Ania – Facebook

„Bardzo wartościowe rady. Na pewno skorzystam podczas mej drogi do zmiany na lepsze, a Mapa Marzeń genialna” 

Paulina – www

Kochana spadłaś mi z nieba. Dziękuję!

Sonia – www

Takie informacje zwrotne uskrzydlają i sprawiają mi ogromną radość!

Generator Radości Życia

Nowa strona www.monikabulik.pl

Wraz z powrotem do aktywności w kwietniu powstała moja nowa www spójna z moją specjalizacją, którą tak naprawdę odkryłam w trakcie przerwy od aktywności. Tak więc nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło 😉

Praca nad www była dla mnie niezwykle ważna ponieważ strona ta oparta jest w 100% na mojej autentyczności i misji,którą pragnę dla Was spełniać! Ona sprawiła, że każda zamieszczona na niej usługa, kurs, szkolenie, sesja, napisany artykuł pełne są mojej autentyczności i tego, co jest dla mnie ważne w życiu!

Przyznam Ci się, że jej „puszczanie w świat” było dla mnie dużym wyzwaniem… w niej odkryłam samą siebie w 100%, w szczególności swoją największą trudność jaką było pokonanie Koła Wiecznego Odchudzania, w którym trwałam aż 10 lat.

Powstanie grupy Bank Radości

Moim błędem Facebook-owym było zapraszanie nie zainteresowanych osób do polubienia mojego Fun Page Karpacki Sekret-Monika Bulik. Rezultat tego, to jego aktywność, która nie jest moim marzeniem 😉 Dlatego bardzo pragnęłam stworzyć „coś” od początku tylko z osobami zainteresowanymi w temacie oczywiście radości. I tak powstała grupa Bank Radości, która jest dla kobiet pragnących czerpać inspirację, motywację i wsparcie w odkrywaniu i rozwijaniu tego, co jest dla nich najważniejsze w życiu, miłości do samej siebie, przemiany trudności w siłę do działania i dobre doświadczenie, wzmacniania poczucia wdzięczności, dbania o równowagę ciała, umysłu i duszy, a także budowy trwałych nawyków przemiany.
To grupa w której wybieramy rozwijanie się poprzez doświadczanie miłości i radości!

Grupa Bank Radości rozwija się pięknie jest w niej już ponad 500 niezwykłych Kobiet!!

Dołącz do grupy Bank Radości i Ty!

Dziękuję - 500

Powrót do sesji indywidualnych

Nowe programy coachingowe, które powstały wraz z nową www to także bardzo ważny dla mnie moment, a jeszcze ważniejsze przeprowadzane sesje. Jak wiesz mogę Ci pomóc w indywidualnym 3 miesięcznym programie „SMAK PRZEMIANY” dzięki któremu:

  • rozpoczniesz trwałą przemianę życia budując nawyki wzmacniające Twoją radość
  • porzucisz raz na zawsze bagaż zbędnych doświadczeń z przeszłości
  • wzmocnisz miłość do samej siebie.

Drugi mój program to „SMAK MIŁOŚCI”, który głównie skierowany jest dla kobiet pragnących wyrwać się z Kręgu Wiecznego Odchudzania. Dzięki niemu odbudujesz relację  z własnym ciałem opartą na miłości do samej siebie i dbaniu o swoje zdrowie.

Aby zadziałał każdy taki program – proces przemiany – niezwykle ważne jest przekonanie o słuszności, co do jego zakupu. Dlatego niezbędnych krokiem jest gratisowa sesja, którą daję każdej z Was. Bez niej nie sprzedaję swoich programów! Dlaczego? Podczas jej trwania Ty się przekonujesz do pracy ze mną bądź nie. Jeśli tak to na tym przekonaniu budujemy całą naszą relację, która niezbędna jest podczas naszej pracy. Zapisz się na taką sesję TUTAJ.

Co mówią moje klientki o pracy ze mną, oto jeden ze wpisów:

„Jestem Ci bardzo wdzięczna za to, że nie odpuściłaś, że pokazałaś mi, iż wszystko zależy od Nas samych. Zapoczątkowałaś duże zmiany w moim życiu, teraz żyje mi się lepiej i wiem, że będzie jeszcze lepiej! Dziękuję, że pojawiałaś się w moim życiu!

Asia – Facebook

Opracowanie i realizacja darmowego kursu on-line Przemieniacz Trudności

Pomysł na powstanie tego darmowego kursu zrodził się podczas wakacji. Jego opracowanie merytoryczne, następnie graficzne i techniczne postawienie bardzo sprawnie mi poszło. A same zainteresowanie przerosło moje największe oczekiwania. Wielką popularność zyskała także niezwykła Studnia Wdzięczności, która z tym kursem była nierozerwalnie połączona.

Z kursu Przemieniacz Trudności skorzystało prawie 300 Kobiet!!! To stanowiło dla mnie wiadomość jak ważna i potrzebna jest nauka umiejętności świadomej przemiany trudności w siłę do działania i dobre doświadczenia.

Co dał mi ten kurs? Oto opinia jednej z uczestniczek:

Na początku serdecznie Ci gratuluję pomysłu i tak przemyślanego programu. Cenię zwłaszcza Twoją autentyczność, bo widać i czuć, że to o czym mówisz i piszesz sama przeżyłaś. Pokazujesz nam na swoim przykładzie, że można uleczyć swoje życie i szczerze pokochać samą siebie.

Dla mnie bardzo ważnym elementem było wybaczenie sobie i bliskim – od czego pragnę się uwolnić dzień 3 Studni Wdzięczności. Myślę, że to ma fundamentalne znaczenie na drodze do uleczenia, można nieść coś przez całe życie lub puścić to wolno. Dla mnie wybaczenie samej sobie było chyba nawet bardziej przejmujące, niż wybaczenie bliskim bo to ja sama dla siebie byłam największym katem. 

W Twoich kursach najbardziej podoba mi się związek z ciałem, tak jak powiedziałaś „ciało to widzialna część naszej duszy” a choroba to komunikat z ciała „pokochaj mnie”. Wtedy zrozumiałam, że moje ciało żyło w piekle tworzonym przez mój umysł. Jednym z wyzwań, nad którym chcę pracować jest jedzenie pod wpływem emocji. Najważniejszym.

Przez lata żyłam tak, jakbym była tylko swoim umysłem. Moje ciało i serce były kompletnie zagłuszone. Aż w końcu ciało zaczęło dopominać się o siebie coraz głośniej coraz to nowymi dolegliwościami. Chcę wziąć odpowiedzialność za swoje życie i zdrowie oraz nadal pracować nad integracją ciała, emocji i umysłu.

Iwona – uczestniczka kursu Przemieniacz Trudności

Musisz wiedzieć, że ten kurs to tylko część docelowego kursu BANK RADOŚCI, który jest moim największym i najważniejszy projektem roku 2017!

Przemieniacz Trudności

Realizacja mojego największego projektu kurs on-line Bank Radości Życia!

To mój największy projekt nad którym pracowałam cały rok! Najpierw opracowanie merytoryczne, jego dojrzewanie i poprawki, razem z nim tworzenie narzędzi rozwojowych, w końcu wielkie wyzwanie i jego stawienie on-line na platformie – te prace jeszcze trwają, ale mam nadzieję, że wkrótce się zakończą.

Dlaczego stworzyłam kurs on-line Bank Radości Życia?

Życie przyśpiesza w błyskawicznym tempie, ulega zmianom i jest pełne codziennych wyzwań.

Każdego dnia towarzyszą nam liczne obowiązki, stres, frustracje, bezsilność…

Co raz mniej czasu poświęcamy na to, aby zadbać o swoje zdrowie, równowagę Ciała, Umysłu i Duszy

Poddajemy się napotykanym trudnościom, które to pochłaniają naszą radość

Otoczenie: media, sklepy, znajomi na każdym kroku wmawiają nam, że do szczęścia potrzebujemy co raz więcej

Marnujemy czas tylko dla siebie ponieważ nie znamy skutecznych nawyków

Dookoła Nas są tylko same sprawy do załatwienia…

Odpowiedzią na to wszystko może być tylko ŚWIADOMOŚĆ:
  • co tak naprawdę jest dla Nas ważne w życiu
  • rozwijanie wewnętrznej siły przemieniając życiowe trudności
  • wzmacnianie miłości do samej siebie.

Bank Radości

Aby utrzymać i pielęgnować ten stan świadomości niezbędna jest budowa trwałych nawyków, które w chwilach słabości pomogą Nam przetrwać!

Zatem kurs Bank Radości to sekret przemiany jak zwiększyć świadomość tego, co jest dla Ciebie najważniejsze, pokonując życiowe trudności i przyciągając do swojego życia to, czego najmocniej pragniesz. A w tym wszystkim pomocne Ci będą nawyki wzmacniające Twoją radość.

Bank Radości to Generator Świadomości, który każda z Wam powinna w życiu zbudować!!!

Na listę osób oczekujących na kurs Bank Radości Życia zapisało się już prawie 200 Kobiet, możesz także i Ty tego dokonać. W prezencie na powitanie otrzymasz ode mnie niezwykłe narzędzie rozwojowe (cieszące się ogromną popularnością) Studnię Wdzięczności. 

Tak więc dziękuję Wam pięknie za to, że ze mną jesteście!!!

Mam głęboką nadzieję, że tak postanie!!! 

To tyle moich sukcesów 😉

A jakie są Twoje?

Chcę BONUS i jestem zainteresowana kursem BANK RADOŚCI.