Lifestyle

PayCode – płatność za zabiegi dostępna w 100% online

Redakcja
Redakcja
11 sierpnia 2022
 
W kilku tysiącach gabinetów lekarskich i stomatologicznych w całej Polsce można zapłacić za leczenie specjalnym kodem, który generowany jest na smartfonie. To proste, szybkie, bezpieczne, a do tego może być całkowicie bezpłatne, o ile klient zwróci pieniądze w terminie 30 dni. Jeśli nie, może spłacić udostępnione pieniądze w 4, 8 lub 12 ratach. Wyjaśniamy, jak to działa!

Nowy sposób na szybkie płatności za leczenie i zabiegi

Nie wszystko możemy zaplanować – czasem z dnia na dzień ujawnia się jakieś poważne schorzenie, które wymaga nierefundowanego leczenia w prywatnym gabinecie. Nie każdy jest w stanie szybko wyłożyć kilka tysięcy złotych i pojawia się dylemat, skąd wziąć pieniądze. Pożyczać od rodziny? Brać szybką pożyczkę? Odłożyć wykonanie zabiegu i ryzykować, że stan zdrowia ulegnie pogorszeniu?

Rozwiązaniem może się okazać PayCode, czyli płatność odroczona za zabieg medyczny. Można w ten sposób sfinansować zabieg, którego cena nie przekracza 5000 zł.

Usługa dostępna jest już w kilku tysiącach gabinetów lekarskich i stomatologicznych, a z każdym miesiącem przyłączają się kolejne placówki. Lista gabinetów, w których można skorzystać z odroczonych płatności, znajduje się w specjalnej wyszukiwarce na stronie PayCode. Wyniki można filtrować z podziałem na województwa, miasta oraz specjalizacje lekarzy.

Dlaczego warto skorzystać z usługi PayCode?

Skorzystanie z usługi jest bardzo proste i odbywa się dosłownie w kilku kliknięciach. Nie wymaga składania żadnych zaświadczeń, w tym zaświadczenia o dochodach. Weryfikacja klienta trwa chwilę, a ze specjalnie wygenerowanego kodu (PayCode) można skorzystać po przeprowadzonym zabiegu.

Co ważne, samo pobranie kodu jest bezpłatne, do niczego nie zobowiązuje i nie jest równoznaczne ze skorzystaniem z odroczenia płatności. Jeśli więc pacjent w ostatniej chwili zdobędzie pieniądze na leczenie, może nie wykorzystywać kodu i nie musi nikogo informować o swojej decyzji.

Skorzystanie z odroczonej płatności jest bardzo proste. W pierwszej kolejności pacjent wypełnia formularz na stronie internetowej paycode.pl. Następnie smsem otrzymuje indywidualny unikalny kod, który umożliwia zakup usług do kwoty 5000 zł. Po wykonaniu zabiegu jednym kliknięciem wybiera sposób spłaty i finalizuje transakcję poprzez zatwierdzenie jej na telefonie.

PayCode jest przydatny nie tylko w sytuacji, gdy pacjent nie jest w stanie uregulować rachunku od razu po zabiegu, lecz także gdy okaże się, że koszt leczenia jest wyższy niż wynika z pierwotnego szacunku. Za pomocą kodu można sfinansować również część leczenia, pod warunkiem, że nie przekracza 5000 zł.

Koszty korzystania z PayCode

Lekarz od razu otrzymuje wynagrodzenie za wykonanie zabiegu, a osoba korzystająca z odroczonych płatności ma 30 dni na uregulowanie należności. Jeśli dotrzyma terminu, usługa będzie całkowicie bezpłatna – żadnej prowizji, odsetek, opłaty manipulacyjnej. Jeśli nie jest w stanie zrobić przelewu w tym terminie, może rozłożyć zwrot na 4, 8 lub 12 rat. Nie musi w tym celu składać żadnych wniosków i wyjaśniać powodów swojej decyzji: rozłożenie na raty odbywa się poprzez smartfon.

Na stronie paycode.pl znajduje się kalkulator, na którym można oszacować wysokość prowizji, jaka zostanie naliczona w zależności od wysokości pożyczonej kwoty i liczby rat. Przy wykorzystaniu kodu na maksymalną wysokość, czyli 5000 zł, w przypadku rozbicia zwrotu na 4 raty pacjent odda w sumie 5650 zł, przy 8 ratach będzie to 6000 zł, a uwzględnienie maksymalnej liczby rat skutkuje zwrotem 6249.96 zł. To mniej niż przy finansowaniu zabiegu pożyczką bankową czy pozabankową.


Lifestyle

Jeden przypadkowy akt serdeczności może wywołać efekt kuli śnieżnej! 41 pomysłów na okazanie życzliwości

Iwona Zgliczyńska
Iwona Zgliczyńska
10 sierpnia 2022
Fot. iStock / tolgart

Dawniej sądziłam, że musimy być twardzi, aby przejść przez życie. Że brutalna siła i zbroja są niezbędne do osiągnięcia sukcesu czy choćby przetrwania. […] Obecnie uważam, że nie ignorowalibyśmy z taką łatwością siły życzliwości, gdyby nie wywoływała w nas uczucia zakłopotania. W życzliwości tkwią wrażliwość, miękkość, która wydaje się niezwykle obca, skoro tak wielu ludzi szczędzi jej samym sobie.

Czy w głębi serca naprawdę wierzysz, że życzliwość potrafi zmienić świat? Twoje życie? Dzień? Humor? „Życzliwość nigdy nie wydawała mi się wystarczająco potężna”, pisze w swojej książce pt. „Dbaj. Jak czule, życzliwie i mądrze zaopiekować się sobą” Brooke McLary, australijska pisarka i gwiazda podcastu „The Slow Home”, który ma już 8 milionów pobrań i 350 odcinków. Kilka zdań później Brooke dodaje: „Błędnie założyłam, że coś tak powszechnego, że czasem wydaje się całkiem banalne, nie może działać z wielką mocą. Tymczasem właśnie przystępności życzliwość zawdzięcza swoją potęgę. Wszyscy mamy ją wszak na wyciągnięcie ręki o dowolnej porze dnia”.

Nie umiemy ofiarować sobie miłość, a jak napisała Brené Brown w książce Dary niedoskonałości: „Możemy kochać innych tylko w takim stopniu, w jakim kochamy siebie” (…)

Wciąż jeszcze czuję ucisk w gardle, kiedy o tym myślę. Jak często okazywałam sobie życzliwość? I to nie w stylu: „Ej, dziewczyno, zrób sobie maseczkę i napij się herbaty”, ale raczej w taki sposób, jakbym miała uklęknąć przed przerażonym dzieckiem, przytulić je delikatnie, odgarnąć włosy z wilgotnego czoła i wyszeptać, że się nim zaopiekuję i wszystko będzie dobrze. Jak często ktokolwiek z nas traktuje siebie z taką dozą życzliwości i akceptacji?”, pisze Brooke McLary.

A co by się stało, gdybyśmy zaczęli praktykować Okazywanie ŻYCZLIWOŚCI?

Mamy dla was 41 pomysłów od Brooke McLary

JEŚLI MASZ PÓŁ MINUTY

1. Napisz list pełen miłości do swojego partnera albo dzieci i włóż im go do torby albo pudełka śniadaniowego.
2. Napisz liścik, który będzie mógł znaleźć jakiś nieznajomy. Zawrzyj w nim słowa, które były ci potrzebne w przeszłości. „Radzisz sobie lepiej, niż ci się wydaje” albo „Twoje życie ma znaczenie”.
3. Wystaw pozytywną opinię barowi, restauracji, sklepowi albo innym usługom, które cenisz.
4. Skomplementuj styl albo uśmiech obcej osoby.
5. Kiedy widzisz kogoś, komu nie idzie trening na siłowni, zwróć się do niego ze słowami otuchy, przybij z nim piątkę albo pokaż mu kciuk skierowany w górę.
6. Jeśli ktoś przepuszcza cię w korku, podziękuj mu gestem albo wpuść potem inny samochód przed siebie.
7. Szukaj prostych sposobów na pomaganie nieznajomym: przytrzymuj drzwi, oferuj pomoc rodzicom dźwigającym dziecięce wózki po schodach, pomagaj innym nosić ciężkie torby z zakupami.
8. Posprzątaj kuchnię w pracy albo przynajmniej zostaw ją w stanie odrobinę lepszym od zastanego.
9. Zapewnij jakiegoś rodzica, że świetnie sobie radzi.
10. Zaproponuj, że uwiecznisz na zdjęciu nieznajomego, który próbuje zrobić sobie selfie.
11. Zapytaj o imię osobę, z którą masz częsty kontakt (ochroniarza w pracy, baristę, kierowcę autobusu itp.), i używaj go za każdym razem, gdy się widzicie.
12. Pozbieraj śmieci z ulicy albo z plaży.
13. Jeśli twoją uwagę zwrócą zdjęcie, piosenka, mem, film albo dowcip, przypominający ci o przyjacielu, prześlij mu to z odpowiednim komentarzem i skorzystaj z okazji, aby zapytać, co u niego słychać.
14. Zrób komuś herbatę.
15. Po prostu słuchaj.

JEŚLI MASZ PÓŁ GODZINY

16. Zasadź drzewo.
17. Nazrywaj ziół albo kwiatów ze swojego ogrodu i zrób z nich bukiet dla przyjaciółki.
18. Jeśli wybierasz się do sklepu, zapytaj swoich bliskich albo współlokatorów, czy czegoś nie potrzebują.
19. Zrób coś smacznego dla przyjaciół albo sąsiadów — ciasto, babeczki, chleb albo zupę — po czym zostaw im to przed drzwiami.
20. Oddaj krew.
21. Kiedy zobaczysz sąsiada pracującego na dworze, zaproponuj mu kawę albo coś zimnego do picia, a potem posiedź z nim na słońcu.
22. Odśnież albo pozamiataj podjazd sąsiadów.
23. Przygotuj poranną herbatę dla kolegów z pracy.
24. Zadzwoń do rodziców albo dziadków i zapytaj, jak sobie radzą.

JEŚLI MASZ CO NAJMNIEJ PÓŁ DNIA

25. Zgłoś się na ochotnika do pracy w lokalnej jadłodajni dla ubogich, szpitalu, schronisku dla mężczyzn albo kobiet, punkcie recyklingu i napraw.
26. Pozbieraj puszki i butelki, oddaj je do punktu recyklingu, a uzyskane w ten sposób pieniądze przeznacz na instytucję charytatywną, którą chcesz wesprzeć.
27. Popilnuj dziecka przyjaciół, żeby mogli pójść na spacer, do siłowni albo do kina.
28. Zaproponuj przyjacielowi, że coś mu naprawisz.
29. Stwórz małą darmową bibliotekę przed ogrodzeniem swojej posesji, tak aby ludzie mogli brać sobie stamtąd książki albo je tam zostawiać.
30. Zorganizuj zbiórkę na cel, który wywołuje w tobie żywe emocje.
31. Rzuć sobie wyzwanie „dzień wolny od osądzania” i spróbuj w tym dniu wysyłać w świat myśli pełne współczucia, zrozumienia i życzliwości.
32. Wybierz się na mecz piłki nożnej z udziałem twojego przyjaciela i dopinguj go zza bocznej linii boiska.
33. Zrób sadzawkę albo karmnik dla ptaków i umieść je nieopodal ścieżki spacerowej, aby inni mogli podziwiać korzystające z nich zwierzęta.
34. Przygotuj paczkę dla ukochanej osoby, która mieszka daleko od ciebie. Nie zapomnij dołączyć listu informującego, jak bardzo za nią tęsknisz.
35. Spakuj niechciane książki i przekaż je bibliotece, ośrodkowi dla uchodźców albo schronisku dla bezdomnych.

JEŚLI MOŻESZ PODZIELIĆ SIĘ PIENIĘDZMI

36. Zostaw na ławce w parku albo w pociągu egzemplarz swojej ulubionej książki z notatką w środku, w której wyrazisz nadzieję, że na kolejnym czytelniku zrobi takie wrażenie, jak na tobie i zasugerujesz, aby po przeczytaniu przekazał ją dalej.
37. Zapłać za kawę osoby, która stoi za tobą w kolejce kawiarni.
38. Wpłać datek na lokalną instytucję charytatywną.
39. Zapłać za karmę w lokalnym pogotowiu dla dzikich zwierząt.
40. Wspomóż finansowo nowo przybyłego uchodźcę albo dziecko z rozwijającego się kraju.
41. Oblicz swój roczny ślad węglowy, po czym wpłać jego równowartość na zasadzenie nowych drzew. Następnie wprowadź jedną zmianę, która sprawi, że w kolejnym roku zmniejszysz ten ślad.

 


Zobacz także

niekończący się test na macierzyństwo

Niekończący się test na macierzyństwo… Po dwóch latach i trzech miesiącach od złożenia papierów adopcyjnych Monika została mamą

Top 10 zawodów, w których najlepiej czują się psychopaci. Gdzie możemy ich spotkać?

„Musisz nauczyć się decydować sama za siebie. Kiedy dorośniesz, nie będziesz się bała sięgać po swoje marzenia”. Dlaczego kobietom brak odwagi?