Go to content

Wyższy poziom pielęgnacji – pokaż, co robisz dla siebie! Weź udział w akcji Yves Rocher

Jak często myślisz: „Ech, trzeba zrobić coś dla siebie”. Ba, nawet nie myślisz, ale zwyczajnie robisz, bo masz to we krwi, bo sprawianie sobie przyjemności jest dla ciebie czymś naturalnym… Niezbyt rozsądne pytanie, prawda? Wiadomo, że o sobie myślimy bardzo rzadko. Bo my – kobiety, nadal mamy głęboko zakorzenione poczucie, że najpierw musimy zadbać o wygodę i potrzeby wszystkich dookoła, a na końcu ewentualnie pomyśleć o sobie, choć też nie za długo, żeby nie uznano nas za egoistki, co to tylko czubek własnego nosa widzą.

A przecież to właśnie my same powinniśmy być dla siebie najlepsze, traktować siebie z miłością i czułością. Dlaczego jest to tak ważne?

  • Budujemy poczucie własnej wartości. Hej, jesteś tak samo ważna, jak każdy członek twojej rodziny. Jeśli ty nie zadbasz o siebie, to kto to za ciebie zrobi? Dbaj o siebie w szczegółach, małych gestach, a poczujesz się lepiej z samą sobą, uśmiechniesz się do siebie w lustrze i polubisz siebie. I nie ma to nic wspólnego z egoizmem!
  • Szanujemy siebie – swoje uczucia, wolny czas. Jesteś dla wszystkich? Czas najwyższy z tym skończyć! Zadbaj o siebie, nie możesz się rozdrabniać, być dla wszystkich i zawsze. Uszanuj swój czas, swoje uczucia – jeśli nie chcesz pomóc, nie zgadzasz się na coś, robisz coś wbrew sobie – powiedz „nie” – twój świat się nie zawali. Obiecuję. Wręcz przeciwnie – jeśli zaczniesz szanować siebie, inni też będą to robić. Naprawdę!
  • Kierujemy swoim życiem. Kiedy w końcu mówimy „nie”, kiedy skupiamy się na tym, co czujemy, czy postępujemy w zgodzie ze sobą – tym samym odzyskujemy kontrolę nad naszym życiem. Dbając o siebie, skupiając się na własnych potrzebach sprawiamy, że nasze życie zyskuje na wartości, staje się dla nas samych lepsze, odzyskujemy chęci do działania, częściej się śmiejemy i jesteśmy szczęśliwsze.
  • Zwiększa się nasza samoświadomość. Najpierw boimy się słuchać siebie, obawiamy się, że inni się od nas odwrócą, że nas nie zrozumieją i ocenią w sposób niewłaściwy. A tymczasem, kiedy dbamy o siebie, zaczynamy też myśleć o sobie, skupiamy się na naszych emocjach, na tym, jak na sytuacje, ludzi reaguje nasze ciało. Wsłuchujemy się w siebie, dzięki czemu rozumiemy siebie lepiej. To niezwykła lekcja, dzięki której zaczynamy żyć bardziej świadomie, rozumiemy własne potrzeby i dostrzegamy pragnienia.

Dość już mówienia: „powinniśmy”, „mogłybyśmy” – o siebie MUSIMY zadbać, już czas najwyższy sprawić sobie odrobinę przyjemności, przytulić siebie. Nie wiesz od czego zacząć? Skup się na szczegółach, na drobnych rzeczach, jak codzienna pielęgnacja.

No tak, tyle, że my możemy sobie pisać, wy czytać, a w praktyce i tak nie wiadomo, jakie przyniesie to rezultaty. Dlatego mamy dla was tę piękną akcję, która ma wyrobić w Was zdrowe nawyki samoopieki.

ZADANIE: Od dzisiaj, raz w tygodniu, na social mediach: FB OHME i Instagramie OHME – publikować będziemy zadanie, które będziecie musiały dla siebie zrobić. Akcja trwa 4 tygodnie, do zrobienia będą 4 zadania DLA SIEBIE.

NAGRODY. W tej akcji nie ma przegranych 🙂 Każda z was, która poświęci sobie ten najbliższy miesiąc, z całą pewnością odczuje zmianę. Ale żeby zachęcić was jeszcze bardziej, co tydzień nagradzać będziemy najbardziej zaangażowane uczestniczki zestawami kosmetyków od YVES ROCHER. W skład zestawu wchodzi:

  • Przeciwzmarszczkowy krem regenerujący na dzień i na noc & maska na noc 75 ml
  • Przeciwzmarszczkowa esencja korygująca 50 ml
  • Dwufazowy koncentrat naprawczy na noc 30 ml

W laboratoriach Yves Rocher stworzono linię Anti-Age Global, bazującą na wyciągach z pąków roślinnych. Nowością jest krem na dzień i na noc, który można stosować także jako wieczorną maskę. Przywraca skórze blask, spłyca zmarszczki i dosłownie sprawia, że skóra rozkwita. Ten zestaw powinien znaleźć się w kosmetyczce każdej z was:)

REGULAMIN AKCJI – TUTAJ