Lifestyle

OxyGeneo – poprawa struktury skóry

Centrum Zdrowej Skóry
Centrum Zdrowej Skóry
24 stycznia 2018
Fot. iStock / Peopleimages
 

Błyskawiczny efekt kosmetyczny, który zainspirowany jest naturą. Wykorzystujący naturalne czynniki biologiczne, które dają natychmiastowy efekt dotlenienia, rozjaśnienia i odmłodzenia skóry.

Ta innowacyjna technologia firmy Pollogen służy do optymalnego złuszczenia i oczyszczenia zewnętrznej warstwy skóry, zwiększenia naturalnego dotlenienia komórek skóry od wewnątrz oraz zapewnienia infuzji cennych składników rewitalizujących skórę.

Efekt powstaje po połączeniu na powierzchni skóry opatentowanej przez Pollogen kapsułki Capsugen i żelu bogatego w składniki odżywcze.

Środowisko bogate w dwutlenek węgla wywołuje fizjologiczną reakcję organizmu, zwaną „efektem Bohr`a”, który polega na:

 • zwiększeniu przepływu krwi w naczyniach włosowatych
 • wysyłaniu krwi bogatej w O2 do obszaru zabiegowego
 • podwyższeniu metabolizmu komórek naskórka.

Zabieg OxyGeneo jest przeprowadzany w prosty sposób. Zaczynamy od oczyszczenia twarzy i nałożenia na nią żelu, a następnie kapsułą masującą złuszczamy naskórek, dzięki czemu żel może się aktywnie wchłonąć w głąb komórek, a w rezultacie otrzymujemy natychmiastowy efekt dotlenienia skóry. OxyGeneo składa się z dwóch kapsuł: Neo Bright, która rozjaśnia skórę oraz Neo Revive, która skórę odmładza. W każdym żelu znajdują się składniki aktywne takie jak retinol, kwas hialuronowy, który napina, kwas azalainowy, który jest skutecznym inhibitorem melaniny.

Maksymalne dotlenienie skóry otrzymujemy na skutek kapsuły masującej, która jest zbudowana z wodorowęglanu sodu i kwasu cytrynowego. W połączeniu z aktywnym żelem, który powoduje reakcję chemiczną na skórze, na powierzchni skóry tworzą się mikropęcherzyki powietrza, które są wzbogacone w dwutlenek węgla, dzięki czemu zmniejsza się powinowactwo hemoglobiny względem tlenu. Skóra wtedy jest bardziej napięta, ponieważ te czynniki wchodzą bardzo głęboko. Masując tą kapsułą zmuszamy skórę do wyrzucenia jak najwięcej tlenu na powierzchnię.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Zalety zabiegów OxyGeneo:

 • metoda 3 w 1: złuszczanie, wchłanianie składników odżywczych oraz dotlenienie skóry;
 • naturalne dotlenienie skóry (efekt Bohr`a);
 • maksymalne wchłanianie substancji aktywnych;
 • odpowiednie dla każdego rodzaju cery (nawet wrażliwej);
 • OxyGeneo może być wykonywany jako kompleksowy zabieg na twarz, lub jako zabieg lunchowy z natychmiastowym efektem;
 • zestawy dostępne dla każdego problemu skóry;
 • krótki czas trwania zabiegu.

Do wykonania zabiegu nie ma żadnych przeciwwskazań, nawet jeżeli pacjent ma skórę trądzikową, to zabieg OxyGeneo również jest wskazany ze względu na złuszczanie się naskórka, co powoduje, że skóra jest czysta, pozbywamy się warstwy rogowej. Skóra jest przygotowana do dalszego wchłaniania aktywnych czynników. Jeżeli pacjent ma problem z trądzikiem może wykonywać zabieg raz w tygodniu żeby pozbyć się warstwy rogowej i częściej oczyszczać skórę, jeżeli nie ma problemu z trądzikiem zabieg można wykonywać raz w miesiącu, wszystko to zależy od potrzeb pacjenta. Zawsze najpierw oceniany jest stan skóry, a później indywidualnie dobierany poziom i intensywność zabiegów.


Lifestyle

Jak przygotować się do wizyty u dietetyka?

Centrum Zdrowej Skóry
Centrum Zdrowej Skóry
29 stycznia 2018
Fot. iStock / nortonrsx
 

Dietetyk to specjalista, do którego warto wybrać się m.in. w przypadku zaburzeń odżywiania lub łaknienia, chęci zredukowania nadmiaru kilogramów czy ułożenia indywidualnego planu żywieniowego dla matki karmiącej dziecko, u którego występują objawy nietolerancji pokarmowej, itp..

Pierwsza wizyta u specjalisty do spraw żywienia polega przede wszystkim na wywiadzie lekarskim. Przydatny okaże się więc prowadzony wcześniej dzienniczek – spis potraw spożywanych każdego dnia, np. w okresie ostatniego tygodnia.

Warto także zabrać ze sobą wszelką dokumentację medyczną, jeśli wizyta u dietetyka ściśle powiązana jest z chorobami somatycznymi lub problemami o podłożu psychologicznym.

Dietetyka jest dziedziną ukierunkowaną na prowadzenie zdrowego trybu życia ze szczególnym uwzględnieniem prawidłowego odżywiania.

 • Chcesz pozbyć się nadmiernych kilogramów?
 • Zmagasz się z problemami żywieniowymi związanymi z chorobami somatycznymi, np. cukrzycą czy chorobą tarczycy?
 • Chcesz zadbać o swoją sylwetkę, zapobiegając nadwadze lub otyłości?

W każdym z tych przypadków (oraz wielu innych) dietetyka realizowana w Centrum Zdrowej Skóry jest w stanie zapewnić Ci kompleksową pomoc.

Skorzystaj z szerokiego zakresu usług

Poradnia dietetyczna działa w szerokim zakresie usług, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom i potrzebom pacjentów.

 • Prowadzimy konsultacje u dietetyka – specjalista pomoże w rozpoznaniu problemu oraz podejmie odpowiednie działania mające na celu poprawę jakości żywienia.
 • Zajmujemy się ustalaniem indywidualnego planu odżywiania – pozwalającego na wprowadzenie dobrych nawyków i wyeliminowanie problemów żywieniowych.
 • Przeprowadzamy odchudzanie – dobieramy metody leczenia, z uwzględnieniem stanu zdrowia, aktywności fizycznej oraz upodobań dietetycznych.

Konsultacja opiera się na wielopłaszczyznowym podejściu do każdej osoby indywidualnie.

Szczegółowy wywiad przeprowadzany w trakcie konsultacji a także badanie składu ciała pozwala na zdiagnozowanie problemu, ustalenie odpowiednich celów i priorytetów, biorąc pod uwagę stan fizjologiczny organizmu, predyspozycje oraz możliwości pacjenta, oraz co najważniejsze zbilansowanie odpowiedniej diety zgodne z aktualnym zapotrzebowaniem organizmu.

Ponadto cała konsultacja prowadzona jest w formie szkolenia mającego na celu zmianę nawyków żywieniowych oraz nauczenie podstawowych zasad zdrowego odżywiania oraz stylu życia z uwzględnieniem aktywności fizycznej.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Dietę odchudzającą należy prowadzić tak, aby utrata wagi nastąpiła w wyniku spalania tłuszczów, a nie odwodnienia organizmu, utraty masy mięśniowej lub spalania innych substancji zapasowych ważnych dla organizmu.

W dążeniu do idealnej sylwetki niezbędne jest przestrzeganie podstawowych zasad racjonalnego odżywiania.

Są to:

 • Właściwy procentowy rozkład białek, tłuszczów
  i węglowodanów,
 • Procentowe rozłożenie kaloryczności posiłków w ciągu dnia
 • Ilość dostarczanej energii nie może przekraczać ilości energii wydatkowanej w ciągu doby,
 • Zachowanie rozmaitości produktów, aby dostarczyć dostateczną ilość witamin, składników mineralnych i substancji błonnikowych
 • Odpowiednia ilość płynów.

Ustalanie indywidualnej diety powinno przebiegać pod okiem specjalisty, gdyż odchudzanie „na własną rękę” może wywołać niepożądane skutki, np. anemia, anoreksja, efekt „jo-jo”.

W Centrum Zdrowej Skóry nasi specjaliści zaproponują każdemu Pacjentowi indywidualną dietę dobraną do stanu zdrowia i zgłaszanych dolegliwości.

Poza dietami odchudzającymi proponujemy również ustalanie zdrowego stylu żywienia.

Prowadzimy proces odchudzania w oparciu o aktualny stan zdrowia, upodobania dietetyczne i aktywność fizyczną oraz wykonywany zawód.

Ustalenie indywidualnego planu terapeutycznego jest naszym priorytetem.


Lifestyle

Kwas hialuronowy i toksyna botulinowa – wszystko, co powinnaś wiedzieć o tych zabiegach

Centrum Zdrowej Skóry
Centrum Zdrowej Skóry
8 stycznia 2018
Fot. iStock / coloroftime

Kwas hialuronowy

Kwas hialuronowy jest jednym z naturalnych składników tkanek ludzkich. Posiada on zdolność wiązania wody, co sprawia, że skóra jest jędrna i elastyczna. Z wiekiem ilość kwasu hialuronowego w skórze maleje co objawia się pierwszymi zmarszczkami i zatarciem gładkiego konturu- pojawiają się tzw. marionetki – opadające kąciki ust i pogłębiają się bruzdy nosowo-wargowe. Niedobory kwasu hialuronowego można  uzupełnić śródskórną, bądź podskórną iniekcją.

Zabieg z wykorzystaniem kwasu hialuronowego polega na jego miejscowej aplikacji śródskórnej, bądź podskórnej. Kwasem hialuronowym możemy unieść kąciki ust, zlikwidować doliny łez oraz zredukować bruzdy nosowo wargowe. Efekty takie jak wypełnienie, uniesienie i wygładzenie okolicy poddanej zabiegowi są widoczne bezpośrednio po wstrzyknięciu preparatu. Po upływie kilku dni natomiast widoczny jest pełen efekt polegający nie tylko na spłyceniu zmarszczek ale również na wzroście nawilżenia skóry i jej rozjaśnieniu. Zabiegi z zastosowaniem sprawdzonych , certyfikowanych preparatów nie dają odczynów alergicznych, są bezpieczne. Po iniekcji może wystąpić opuchlizna, która zwykle znika już po kilku godzinach.

Co najmniej tydzień przed wykonaniem zabiegu należy unikać aspiryny, niesteroidowych leków przeciwzapalnych oraz wysokich dawek suplementów witaminy E. Zaleca się również rezygnację z alkoholu na dzień przed zabiegiem.

Po zabiegu lekarz delikatnie rozmasuje okolicę w którą wstrzyknął kwasu hialuronowy, przy użyciu specjalnego kremu regenerującego naskórek, ma to na celu odpowiednie ułożenie preparatu w tkance podskórnej. Zaleca się również picie dużych ilości wody, zaś nie jest wskazane spożywanie alkoholu i ekspozycja na działanie promieni słonecznych przez kilka dni po zabiegu. Wysoka temperatura przyśpiesza rozpad kwasu hialuronowego i tym samym skraca czas jego działania.

Efekt zabiegu z użyciem kwasu hialuronowego uzależniony jest od stanu wyjściowego skóry, preparatu jaki został wstrzyknięty ( nie należy się kierować niską ceną zabiegu !!!) i oczywiście od doświadczenia lekarza. Ważne żeby pacjent i doktor mieli podobne poczucie estetyki – wtedy oczekiwania co do efektu zabiegu będą zbieżne. Moje pacjentki , podobnie jak ja cenią sobie naturalny, atrakcyjny wygląd bez efektu maski i nadmiernego przerysowania.

PRZECIWWSKAZANIA:

 • skłonności do bliznowców
 • trądzik, opryszczka
 • choroby skórne wywołane przez paciorkowce
 • bielactwo lub łuszczyca
 • niewyrównana cukrzyca
 • choroba nowotworowa
 • porfiria, epilepsja
 • ciąża i okres karmienia piersią

Botoks

Zabieg z wykorzystaniem toksyny botulinowej umożliwia nam niechirurgiczne usunięcie zmarszczek mimicznych w obrębie czoła i oczu. W bezoperacyjny sposób można skorygować asymetrię brwi, unieść opadające powieki górne oraz brwi.

Dzięki zastosowaniu toksyny botulinowej następuje wygładzanie zmarszczek u 90% pacjentów, a efekt jest widoczny już po kilku dniach. Czas trwania zabiegu nie przekracza zazwyczaj 20 minut, a efekty utrzymują się nawet 6 miesięcy! Po upływie tego czas zabieg może być powtórzony.

Przed zabiegiem podobnie jak w przypadku zabiegów  z wykorzystaniem kwasu hialuronowego nie można przyjmować niesteroidowych leków przeciwzapalnych oraz leków hamujących agregację płytek krwi czy ziołowych preparatów Ginko Biloba. Prze 4 godziny po zabiegu unikać wysiłku fizycznego.

Po zabiegu nie można masować miejsca, w którym wstrzyknięty był preparat, gdyż może on się przemieścić w miejsce niepożądane. Przez 4 godziny unikać należy pochylania głowy w dół oraz kładzenia się. Alkohol powinno się odstawić na co najmniej jeden dzień.

Zabieg z zastosowaniem toksyny botulinowej powinien być wykonywany przez doświadczonego lekarza, znającego doskonale anatomię mięśni twarzy- co zapewnia naturalny wygląd po zabiegu, bez efektu maski. Chodzi o uzyskanie wypoczętego ,świeżego spojrzenia.

PRZECIWWSKAZANIA

 • Zaburzenia przewodnictwa nerwowo- mięśniowego,
 • Miejscowe infekcje skóry,
 • Zaburzenia krzepnięcia,
 • Stosowanie leków przeciwkrzepliwych i powodujących relaksację mięśni.