Go to content

OxyGeneo – poprawa struktury skóry

Fot. iStock / Peopleimages

Błyskawiczny efekt kosmetyczny, który zainspirowany jest naturą. Wykorzystujący naturalne czynniki biologiczne, które dają natychmiastowy efekt dotlenienia, rozjaśnienia i odmłodzenia skóry.

Ta innowacyjna technologia firmy Pollogen służy do optymalnego złuszczenia i oczyszczenia zewnętrznej warstwy skóry, zwiększenia naturalnego dotlenienia komórek skóry od wewnątrz oraz zapewnienia infuzji cennych składników rewitalizujących skórę.

Efekt powstaje po połączeniu na powierzchni skóry opatentowanej przez Pollogen kapsułki Capsugen i żelu bogatego w składniki odżywcze.

Środowisko bogate w dwutlenek węgla wywołuje fizjologiczną reakcję organizmu, zwaną „efektem Bohr`a”, który polega na:

  • zwiększeniu przepływu krwi w naczyniach włosowatych
  • wysyłaniu krwi bogatej w O2 do obszaru zabiegowego
  • podwyższeniu metabolizmu komórek naskórka.

Zabieg OxyGeneo jest przeprowadzany w prosty sposób. Zaczynamy od oczyszczenia twarzy i nałożenia na nią żelu, a następnie kapsułą masującą złuszczamy naskórek, dzięki czemu żel może się aktywnie wchłonąć w głąb komórek, a w rezultacie otrzymujemy natychmiastowy efekt dotlenienia skóry. OxyGeneo składa się z dwóch kapsuł: Neo Bright, która rozjaśnia skórę oraz Neo Revive, która skórę odmładza. W każdym żelu znajdują się składniki aktywne takie jak retinol, kwas hialuronowy, który napina, kwas azalainowy, który jest skutecznym inhibitorem melaniny.

Maksymalne dotlenienie skóry otrzymujemy na skutek kapsuły masującej, która jest zbudowana z wodorowęglanu sodu i kwasu cytrynowego. W połączeniu z aktywnym żelem, który powoduje reakcję chemiczną na skórze, na powierzchni skóry tworzą się mikropęcherzyki powietrza, które są wzbogacone w dwutlenek węgla, dzięki czemu zmniejsza się powinowactwo hemoglobiny względem tlenu. Skóra wtedy jest bardziej napięta, ponieważ te czynniki wchodzą bardzo głęboko. Masując tą kapsułą zmuszamy skórę do wyrzucenia jak najwięcej tlenu na powierzchnię.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Zalety zabiegów OxyGeneo:

  • metoda 3 w 1: złuszczanie, wchłanianie składników odżywczych oraz dotlenienie skóry;
  • naturalne dotlenienie skóry (efekt Bohr`a);
  • maksymalne wchłanianie substancji aktywnych;
  • odpowiednie dla każdego rodzaju cery (nawet wrażliwej);
  • OxyGeneo może być wykonywany jako kompleksowy zabieg na twarz, lub jako zabieg lunchowy z natychmiastowym efektem;
  • zestawy dostępne dla każdego problemu skóry;
  • krótki czas trwania zabiegu.

Do wykonania zabiegu nie ma żadnych przeciwwskazań, nawet jeżeli pacjent ma skórę trądzikową, to zabieg OxyGeneo również jest wskazany ze względu na złuszczanie się naskórka, co powoduje, że skóra jest czysta, pozbywamy się warstwy rogowej. Skóra jest przygotowana do dalszego wchłaniania aktywnych czynników. Jeżeli pacjent ma problem z trądzikiem może wykonywać zabieg raz w tygodniu żeby pozbyć się warstwy rogowej i częściej oczyszczać skórę, jeżeli nie ma problemu z trądzikiem zabieg można wykonywać raz w miesiącu, wszystko to zależy od potrzeb pacjenta. Zawsze najpierw oceniany jest stan skóry, a później indywidualnie dobierany poziom i intensywność zabiegów.