Go to content

Wyższy Poziom Kobiecości Vol. 2 – Poznaj prelegentów

Mamy ogromną przyjemność zaprosić Was 3. grudnia b.r. na kolejną edycję wydarzenia: „Kobieca strona mocy. Odkryj z nami wyższy wymiar kobiecości. Vol. 2”.

Swoją obecnością zaszczycą nas m.in.: dr Andrzej Depko, dr Agnieszka Graff, Ania Witowska, Małgorzata Ohme, Bianca- Beata Kotoro, Jola Lewicka, Ula Wiszowaty, Aleksandra Gelo- Piesta, Tatiana Pałucka i Katarzyna Gruk, Jolanta Łuczkowska, Maja Józefowicz, dr Agnieszka Nalewczyńska, Jacek Tulimowski.

Serdecznie zapraszamy! Wstęp wolny dla wszystkich :)

1/16 Dr n. med. Andrzej Depko

Wykład „Tajemnice kobiecej seksualności”

500 px- Andrzej Depko

Andrzej Depko – doktor nauk medycznych, specjalista seksuolog, specjalista neurolog, prezes Polskiego Towarzystwa Medycyny Seksualnej, członek Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego, certyfikowany seksuolog sądowy. Kierownik studiów podyplomowych ”Seksuologia kliniczna” prowadzonych w Centrum Kształcenia Podyplomowego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Superwizor psychoterapii zaburzeń seksualnych Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego. Członek Europejskiego Towarzystwa Medycyny Seksualnej oraz Światowego Towarzystwa Medycyny Seksualnej. Prezes Fundacji Promocji Zdrowia Seksualnego im. dr. Stanisława Kurkiewicza. Redaktor naczelny kwartalnika ”Seksuologia po dyplomie”. Specjalista w Centrum Pomocy Profesjonalnej CPP. Pełni funkcję szefa programu szkoleniowego Akademii Zdrowia Seksualnego. Autor książki „Pytania do seksuologa”. Jako ekspert uczestniczy w audycjach radiowych, telewizyjnych. Uwielbia podróże, z których przywozi kolejne rzeźby i figurki ukazujące, że bez względu na szerokość geograficzną i kontynent ludzie jednakowo lubią „te rzeczy”. www.depko.pl

2/16 Dr hab. Agnieszka Graff

Wykład „Macierzyństwo w patriarchacie – „Babskie opowieści” i co z nich wynika”

 

500 px-agnieszkagraffDr hab. Agnieszka Graff – kulturoznawczyni, pracuje w Ośrodku Studiów Amerykańskich Uniwersytetu Warszawskiego, gdzie prowadzi zajęcia o literaturze i filmie amerykańskim, o historii kobiet i feminizmu a także o kwestii rasowej w USA. Prowadzi też wykłady o kinie hollywoodzkim w Nowym Teatrze. Autorka pięciu książek: Świata bez kobiet (2001, 2004), Rykoszetem (2008), Magmy (2011), Matki feministki (2014) oraz Memów i Graffów (2015, razem z Martą Frej) oraz licznych artykułów naukowych, polemik i recenzji. W serii z Różą Krytyki Politycznej ukazał  się autobiograficzny wywiad rzeka pt. Graff. Jestem stąd (współautorem jest Michał Sutowski). Od lat działa w ruchu kobiecym: współorganizowała pierwsze manify, współtworzy Kongres Kobiet, współpracuje z organizacją Dla Naszych Dzieci działającą na rzecz zwiększenie alimentacji w Polsce oraz z ruchem Dziewuchy Dziewuchom. Członkini zespołu Krytyki Politycznej, felietonistka „Wysokich Obcasów”.

 

3/16 Anna Witowska

Wykład „Żyję jak chcę, a nie jak muszę, czyli przepis na osobiste szczęście”

500px-ania witowska kobiecy punkt widzenia awatarAnna Witowska, Kobiecy Punkt Widzenia – doświadczona trenerka, która od lat skutecznie przeprowadza kobiety od frustracji, niskiego poczucia wartości i zagubienia – do motywacji, dumy z siebie, pełni energii i bycia Szefową Własnego Życia. Jej doświadczenie to nie tylko tradycyjna edukacja, to przede wszystkim bolesna szkoła życia, którą skończyła z najwyższym wyróżnieniem. Pomimo tego, że w wieku 16 lat została mamą i cały świat był przeciwko niej, pomimo tego, że doświadczyła mega depresji, przemocy fizycznej, zapalenia otrzewnej, długów – przetrwała to i kompletnie odmieniła swoje życie! Wie po własnych doświadczeniach jak to jest mieć bardzo niskie poczucie wartości, nie wierzyć w siebie i zaliczać doła za dołem. Ale wie też jak to jest zbudować życie na nowo i dosłownie żyć jak w bajce.

4/16 Urszula Wiszowaty

Wykład „Kariera czyli od pomysłu do realizacji”

Rozmowa o wyznaczaniu sobie celów, o dobrym researchu, edukacji, kluczowych wytycznych w CV w komunikacji z potencjalnym pracodawcą.

500 px- Urszula WiszowataUrszula Wiszowaty, Redaktor Naczelna FashionBiznes.pl, niepoprawna marzycielka z niezaspokojoną potrzebą ulepszania wszystkiego wokół. Nieodparta pokusa poznania świata rzuciła ją na głęboką wodę USA tuż po maturze. Zaczęła spełniać swój amerykański sen podczas studiów na Temple University w Filadelfii, gdzie będąc uczniem już prowadziła finanse dla administracji uczelni. Od dziecka fascynował ją świat mody i muzyki. Ta życiowa pasja zaprowadziła ją aż do Chanel w Nowym Jorku. Tęsknota za Polską sprawiła, że szukała drogi połączenia świata mody, biznesu i obu kontynentów. Tak narodził się pomysł serwisu „Fashion Biznes”. Od zawsze fascynował ją temat HRu, stąd pojawił się pomysł na jej autorski projekt #CareerMonday, w którym chętnie edukuje branże o jej zasobach i możliwościach. Nic jednak nie sprawia jej takiej radości jak mentoring innych i udowadnianie, że nie ma rzeczy niemożliwych. „Sukces jest w zasięgu każdej ręki.”

5/16 Bianca Beata Kotoro

Wykład „Brama do kobiecego ciała”

bianca betata kotoroBianca- Beata Kotoro – psychoseksuolog, psychoonkolog, terapeuta, psycholog społeczny a z pierwszego wykształcenia artysta grafik i architekt wnętrz. Wykładowca na uczelniach wyższych, m.in.: SWPS Uniwersytet, Uniwersytecie Medycznym, Uniwersytetach III Wieku. Członek PFP. Dyrektor Instytutu Psychologiczno- Psychoseksuologicznego Terapii i Szkoleń „Beata Vita” w Warszawie, gdzie prowadzi terapię oraz szkolenia. Autorka programu ogólnopolskiego dla młodzieży: „100 % MNIE BEZ ZAGŁUSZACZY” oraz projektu dla kadry i rodziców „Ważne Sprawy Przedszkolaka”. Ekspert w pracy psychologiczno-seksuologicznej z pacjentami z wyłonioną stomią oraz z pielęgniarkami stomijnymi. Przewodnicząca Rady Ekspertów/Zarządzająca fundacji Europejskie Centrum Edukacji PO PROSTU www.poprostu.org. Autor różnych artykułów z zakresu psychologii, seksuologii, psychoonkologii i sztuki. Autorka książek dla dzieci i młodzieży: m.in. „100% mnie, czyli książka o miłości, seksie i zagłuszaczach”, „Skąd się nie biorą dzieci”. Laureat kilku prestiżowych nagród. Ekspert w audycjach oraz programach radiowych i telewizyjnych m.in.: Polskie Radio Trójka, Radio dla Ciebie, Radio Złote Przeboje, TVP II, Polsat Cafe, Polsat News, TVN Style, TVN 24, TVN.

6/16 Aleksandra Gelo-Piesta

Wykład  „Mam tę Moc”

– skąd czerpać wewnętrzną siłę i jak ważne jest dla każdej kobiety, aby pracować nad budowaniem samooceny i pewności siebie. Na przykładzie własnej historii pokazanie, że każda z kobiet  Ma Tę MOC i może ją w sobie odnaleźć.

500x Ola Gelo-Piesta zdjęcie

Aleksandra Gelo-Piesta – trener biznesu i rozwoju osobistego, psycholog, coach, absolwentka Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej, Szkoły Trenerów Biznesu oraz Szkoły Coachów Biznesu Akademii Set, a także studiów na kierunku Marketing i Zarządzanie w Martin College of Sydney w Australii. Trener współpracujący z Grupą Set w ramach Szkoły Trenerów Biznesu. Od 2010 roku wspiera innych na drodze do wydobycia i uwolnienia ich potencjału. Specjalizuje się w szkoleniach i coachingach z zakresu sprzedaży, obsługi klienta, kompetencji menadżerskich, społecznych oraz rozwoju osobistego dla kobiet. Autorka projektu coachingowo – motywacyjno- sportowego dla kobiet, mam i przyszłych mam – Crazy Moms Go Healthy, którego celem jest wspierać kobiety, motywować je do działania, dbania o siebie zarówno od strony fizycznej, jak i psychicznej oraz do odnajdywania szczęścia w każdej pełnionej przez nie roli.

Lubi o sobie mówić, że jest Coachem Kobiet. Prywatnie żona i mama dwójki dzieci. Cechuje ją optymizm, wiara w ludzi oraz proaktywne działanie. Jej pasją jest praca trenera i coacha, motywowanie innych do wprowadzania trwałych zmian, własny rozwój osobisty, taniec, sportowy tryb życia i zdrowe odżywanie.

7/16 Katarzyna Gruk

Wykład „Jak zdjęcia zmieniają postrzeganie swojej kobiecości -tajemnice zawodowe i sprawdzone sposoby na wykreowanie siebie”

Rozmowa m.in. o tym jak pozować do zdjęć ,żeby wyglądać jak gwiazda z czerwonego dywanu, jak ubraniem podkreślić wszystko co najpiękniejsze w Twojej sylwetce i jak wykonać profesjonalny makijaż do zdjęć.

500 px- tatiana pałuckaTatiana Pałucka – fotografka i Katarzyna Gruk-charakteryzatorka, założycielki projektu Twoja Sesja, powstałego z wieloletniego doświadczenia pracy z kobietami. Poprzez kobiece sesje fotograficzne , metamorfozy pragną wnosić w życie kobiet zmianę, piękno, poczucie własnej wartości, świadomość i akceptację ciała, kobiecą przyjaźń, luksus zarezerwowany dla każdej kobiety. Chcą zatrzymywać kobiecość i zmysłowość w artystycznych kadrach, tak aby każda kobieta czuła się piękna tu i teraz. Tatiana ukończyła Europejską Akademię Fotografii, współpracowała z takim agencjami modelek, jak: EC Management, Free Models , Hook Models. Jest miłośniczką 500 px kasia grukpodróży, tańca i dobrej kuchni. Jej najważniejsza pasja – fotografia – pojawiła się z chwilą narodzin dzieci. Ich pamiątkowe portretowanie szybko przerodziło się w coś więcej – poszukiwanie „tego” ujęcia, gry światła i emocji. Kasia jest założycielką Akademii Szczęśliwych Kobiet charakteryzatorem, wizażystką Guerlain i Givenchy, trenerem i Beauty coachem,  absolwentką min. Międzynarodowej Szkoły Charakteryzacji,  Akademii Trenerów Marshall Polska, SHADESS OFF BEAUTY London. Wolontariusz fundacji „ Piękniejsze życie”, gdzie regularnie prowadzi warsztaty makijażu dla kobiet w trakcie leczenia onkologicznego.

8/16 Tatiana Pałucka

Wykład „Jak zdjęcia zmieniają postrzeganie swojej kobiecości -tajemnice zawodowe i sprawdzone sposoby na wykreowanie siebie”

Rozmowa m.in. o tym jak pozować do zdjęć ,żeby wyglądać jak gwiazda z czerwonego dywanu, jak ubraniem podkreślić wszystko co najpiękniejsze w Twojej sylwetce i jak wykonać profesjonalny makijaż do zdjęć.

500 px- tatiana pałuckaTatiana Pałucka – fotografka i Katarzyna Gruk-charakteryzatorka, założycielki projektu Twoja Sesja, powstałego z wieloletniego doświadczenia pracy z kobietami. Poprzez kobiece sesje fotograficzne , metamorfozy pragną wnosić w życie kobiet zmianę, piękno, poczucie własnej wartości, świadomość i akceptację ciała, kobiecą przyjaźń, luksus zarezerwowany dla każdej kobiety. Chcą zatrzymywać kobiecość i zmysłowość w artystycznych kadrach, tak aby każda kobieta czuła się piękna tu i teraz. Tatiana ukończyła Europejską Akademię Fotografii, współpracowała z takim agencjami modelek, jak: EC Management, Free Models , Hook Models. Jest miłośniczką 500 px kasia grukpodróży, tańca i dobrej kuchni. Jej najważniejsza pasja – fotografia – pojawiła się z chwilą narodzin dzieci. Ich pamiątkowe portretowanie szybko przerodziło się w coś więcej – poszukiwanie „tego” ujęcia, gry światła i emocji. Kasia jest założycielką Akademii Szczęśliwych Kobiet charakteryzatorem, wizażystką Guerlain i Givenchy, trenerem i Beauty coachem,  absolwentką min. Międzynarodowej Szkoły Charakteryzacji,  Akademii Trenerów Marshall Polska, SHADESS OFF BEAUTY London. Wolontariusz fundacji „ Piękniejsze życie”, gdzie regularnie prowadzi warsztaty makijażu dla kobiet w trakcie leczenia onkologicznego.

9/16 Dr n. med. Agnieszka Nalewczyńska

Wykład „Medycyna estetyczna w służbie młodości – najnowsze trendy”

Rozmowa na temat pozytywnych aspektów zabiegów estetycznych j i ich wpływu na samopoczucie.

nalewczynskaDr n. med. Agnieszka Nalewczyńska, ginekolog-położnik oraz lekarz medycyny estetycznej.  Specjalizuje się w rewitalizacji skóry, korekcji zmarszczek oraz nieoperacyjnym liftingu powiek a także zabiegach z zakresu ginekologii estetycznej. W gabinecie dr Nalewczyńskiej można skorzystać z różnych  sposobów odmłodzenia skóry, jednocześnie zachowując jej naturalny wygląd. Pomaga również w regeneracji miejsc intymnych oraz w poprawianiu ich sprawności po ciąży i porodzie. Prywatnie spełniona matka, szczęśliwa żona i wieczna optymistka. Lubi pracować z kobietami, często fotel w gabinecie zamienia w „kozetkę” i z pacjentkami przeżywa ich chwile wzlotów i upadków. Pracę wykonuje tak, żeby pacjenci czuli się zawsze bezpieczni. Drogę rewitalizacji skóry dobiera w taki sposób, aby zachować naturalne piękno.

 

10/16 Jola Lewicka

Wykład „Jak pokochać swoje ciało?”

500 px jola lewickaJola Lewicka – ekspert brafittingu, z wykształcenia nauczyciel biologii. Uwielbia uczyć kobiety czym jest świadomość swojego ciała, jak je akceptować, podążać za zmianami wraz z wiekiem i zmianą wagi, po to by pokochać swoje ciało i być w nim totalnie obecnym. Od 20 lat z ogromną pasją prowadzi salony z przepiękną bielizną, projektuje i szyje w Polsce własną autorską kolekcję bielizny Li PARIE BRA COME TRUE. Wyszkoliła zespół profesjonalnych brafitterek, które oferują brafitting czyli indywidualnie dopasowują kobietom bieliznę w przymierzalniach. Ma ogromną przyjemność ubierać pierwsze damy w naszym kraju i wszystkie piękne gwiazdy kina i telewizji. Jako ekspert brafittingu jest gościem prestiżowych stacji telewizyjnych TVN i TVP – wykonuję metamorfozy na żywo, współpracuje z największymi stylistami w Polsce i na świecie, m.in z Trinny & Susannah, Gok Van. Organizuje akcje charytatywne na rzecz Amazonek – w tym roku wspólnie z Mają Sablewską zaprojektowała przepiękną kolekcję AMAZON dedykowaną kobietom po mastektomii. Organizuje warsztaty i wykłady,  spektakularne pokazy bielizny i panele dyskusyjne dla kobiet. Największą radość sprawia jej indywidualna praca ze zwyczajnymi kobietami w przymierzalni. Siłę do pracy czerpie z wdzięczności od ludzi,  którym oferuje swoje produkty, usługi, wiedzę, doświadczenie i czas, co poprawia ich jakość życia.

11/16 Jolanta Łuczkowska

Wykład „Wszystko jest możliwe, w każdym wieku”

To warsztat dla dojrzałych kobiet, które z jakichś powodów uważają, że ich czas minął. Myślą o sobie, że dla nich jest już za późno. Często same nie wiedzą na co jest dla nich za późno i dlaczego tak myślą. Często ta myśl działa uspokajająco i stanowi swego rodzaju ucieczkę przed aktywnością, w zgodzie ze swoimi talentami, kompetencjami  i dawno zapomnianymi marzeniami. Przyjdź na warsztat i przestań sobie wmawiać, że świat nie ma ci co zaoferować i Ty nie chcesz nic światu dać.

500 px-Jolanta ŁuczkowskaJolanta Łuczkowska – konsultant, mentor i certyfikowany coach. Porzuciła pracę w korporacji i prowadzi własną firmę ConsultingFactor. Zdobyła gruntowne doświadczenie biznesowe w brytyjskich (ICI) i amerykańskich korporacjach (Johnson &Johnson) na najwyższych stanowiskach menedżerskich. Wielokrotnie nagradzana za wysokie kompetencje zawodowe – Standards of Leadership, Best Manager in Europe. Stworzyła Programu ART- Life, CURRICULUM VITAE oraz inne programy dedykowane dla pracowników/osób 40+/50+/60+. Jest licencjonowanym diagnostą organizacyjnym. Skutecznie doradza organizacjom, które stoją przed wyzwaniami związanymi ze sprzedażą i zmianą. Aktywnie udziela się w organizacjach samorządowych, działa na rzecz środowisk lokalnych, wspiera kobiety w sytuacjach kryzysowych zawodowych i osobistych. Prowadzi warsztaty dla kobiet.

12/16 Oraz...

Wykład „Rewolucja w samobadaniu piersi”

 

Maja Józefowicz, Dyrektor Marketingu Braster – Przybliży nam innowacyjne w skali świata certyfikowane urządzenie medyczne Braster, pozwalające na komfortowe i samodzielne badanie piersi w domu.

Wykład „Piramida Zdrowia Intymnego – rewolucyjna koncepcja leczenia i profilaktyki zakażeń pochwy”

Dr Jacek Tulimowski Specjalista Ginekolog-Położnik-Ultrasonolog, Biomed

Specjalista Ginekolog-Położnik. Przez wiele lat związany z Kliniką Nowotworów Narządów Płciowych Kobiecych Centrum Onkologii w Warszawie. Oprócz wykonywania pracy zawodowej od wielu lat zajmuje się propagowaniem wiedzy medycznej w mediach: jest Redaktorem Naczelnym dwumiesięcznika „ Nowy Gabinet Ginekologiczny” ,twórcą „ Dr Tulimowski Press Workshops”- szkoleń dla dziennikarzy zajmujących się problematyką  zdrowotną. Konsultantem i ekspertem Stowarzyszenia „Dziennikarze dla Zdrowia”,  programów o zdrowiu w TVP, TVN, POLSACIE, TV4,programów radiowych III PR, RDC, TOKfm. Autorem i prowadzącym program „ Dr Tulimowski o kobietach dla kobiet „ w Radio BAJKA. Także konsultantem naukowym wielu portali medycznych: „ abcZdrowie”, „Na temat.com.pl”, „ Sekspert”. Od 8 lat Członek Kapituły „ Hotele Przyjazne Rodzinie”. Właściciel  Specjalistycznych Gabinetów Ginekologiczno-Położniczych i Centrum Laseroterapii w Warszawie- „Tulimowski&Sterlińska Gabinety”.

13/16 Imprezę poprowadzi Małgorzata Ohme

14/16 Agenda spotkania

15/16 Partnerzy

16/16 Patroni medialni