Lifestyle

Wyskoczcie na chwilę z pędzącego pociągu. Akcja #MiesiącKobiet

Ewa Raczyńska
Ewa Raczyńska
9 marca 2018
Fot. iStock/simarik
 

I minął kolejny tydzień. Zbliża się weekend, a my często marzymy o tym, żeby przez dwa dni nic nie robić. Odpocząć. Wyeksmitować dzieci i męża i złapać trochę oddechu. Cóż, nie zawsze jest to możliwe.

Dlatego pomyślałam, że dzisiaj, przy piątku, warto się na chwilę zatrzymać. Wyskoczyć z tego pędzącego pociągu i wyciszyć się choć na chwilę. Dosłownie złapać oddech. Dlatego mam dla was propozycję nie do odrzucenia. Zamknijcie się w jakimś pomieszczeniu waszego mieszkania – łazienka, sypialnia, cokolwiek. Poproście domowników,ę żeby wam nie przeszkadzali. Przygaście światło i zacznijcie oddychać. Wdech. Wydech. Głęboko. Liczcie swoje oddechy aż do stu, a jak będziecie miały ochotę – jeszcze więcej. Postarajcie się skupić tylko na tym – wdech – wydech – by poczuć, jak całe wasze ciało wypełnia oddech.

A kiedy skończycie napiszcie proszę w komentarzach, jak wam było, co czułyście, co wam dało te sto oddechów w samotności.

Akcja #MiesiącKobiet 

Codziennie będziemy zachęcać was do przyglądania się sobie. Swoim emocjom, radościom, ale też pewnie strachom. Chciałybyśmy, abyście wraz z wiosną budziły się do życia, by móc czerpać z niego jeszcze więcej. By wiedzieć: czego chcę, o czym marzę, co chciałabym zmienić. I nie bać się powiedzieć tego głośno.

To jak? Jesteście chętne? Każdego dnia (do końca marca) umieszczać będziemy codziennie jeden wpis – wyzwanie, które sprawi, że skupicie się na sobie, choćby na chwilę. Ale przecież wszystko zaczyna się od małych kroków i krótkich chwil. Bądźcie z nami, wpisujcie swoje komentarze. Jak zawsze mamy dla was fantastyczne nagrody.

Zadanie na dziś: liczcie swoje oddechy aż do stu, a jak będziecie miały ochotę – jeszcze więcej. A kiedy skończycie napiszcie proszę w komentarzach, jak wam było, co czułyście, co wam dało te sto oddechów w samotności.

Nagrody:

5 x zestaw kosmetyków KOBO, w skład zestawu wchodzą:

KOBO PROFESSIONAL PRIMER APRICOT (1 szt.)

KOBO PROFESSIONAL CUSHION FOUNDATION  (1 szt.)

KOBO PROFESSIONAL 01 GOLDEN SAND HIGHLIGHTER PALETTE  (1 szt.)

KOBO PROFESSIONAL 3 MY FAVORITE COLORS 9X EYESHADOW PALETTE (1 szt.)

KOBO PROFESSIONAL BRILLANT LIPSTICK  (1 szt.)

KOBO PROFESSIONAL MATTE TINT  (1 szt.)

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

4 x bon o wartości 300 zł na zakupy w vippidesign.com oraz designerski kubek, notes i kostka biurowa

vippi

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

1

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

4 x zestaw kosmetyków profesjonalnych Kiwicha Face Care Set 

Kiwicha Face Care Set mit Day Cream 50ml & Line Smoother Serum 30ml KIWICHA


Kiwicha Face Care Set 

Day Cream – przyjemny i łatwy do nałożenia krem rekonstruuje bariery ochronne skóry odwodnionej, suchej i dojrzałej. Redukuje wysuszenie, zmarszczki, utratę elastyczności i konturu. Nadaje skórze świeżości, gładkości oraz poprawia jej wygląd i gęstość. Łatwo się wchłania, zapewnia ochronę przed zanieczyszczeniami środowiska, sprawia, że skóra staje się miękka i delikatna, a dzięki efektowi anti-aging nadaje jej młody wygląd. Idealny jako baza pod makijaż.

Line Smoother Serum – bogate i intensywne serum, przeznaczone dla skóry wymagającej odżywienia, odwodnionej i dojrzałej. Wygładza zmarszczki i poprawia rysy twarzy. Chroni przed działaniem wolnych rodników, stymuluje wzrost komórek, regeneruje DNA, spowalnia proces starzenia się skóry oraz chroni kolagen przed degradacją.

1 x  depilacja laserowa 1 sesja – 4 dowolne partie ciała 

1 x depilacja laserowa 1 sesja – pachy + bikini + łydki

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

1 x laserowy peeling węglowy twarz + szyja + dekolt

1 x infuzja tlenowa twarz + szyja + dekolt 

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

2 x Obrotowa loko-suszarka z jonizacją AS200E

Stylizuj i susz jednym ruchem. Poznaj loko-suszarkę AS200E od Babyliss Paris, która umożliwia jednoczesne suszenie i modelowanie Twoich włosów. Od dziś ułożenie idealnej fryzury zajmie Ci dosłownie kilka minut. Sprawdź jakie to proste!

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

1 x Automatyczna lokówka Curl Secret C1200E od BaByliss Paris

Automatyczna lokówka Curl Secret C1200E od BaByliss Paris to opatentowana technologia, która sprawi, że w kilka minut uzyskasz piękne i delikatne fale.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

3 x Zestaw Prezentowy Baton Warszawski, każdy składający  się z:

– pięciu energetycznych Batonów Warszawskich,

– eleganckiego Kremu Warszawskiego,

– przepysznych prażonych na ksylitolu migdałów z cynamonem lub chilli (100g).

Całość pięknie zapakowana w warkocz z celofanu i wstążkę.Wszystkie produkty są bez glutenu i bez cukru, zdrowe słodycze bez wyrzutów sumienia 🙂

BW-7 BW-4
baton_warszawski_truskawka-2 baton_warszawski_figa z goi-2
Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Odwiedź naszych partnerów na Facebooku i Instagramie

NATURA logo

FB/drogerienaturapl

instagram.com/drogerienatura

FB/VippiDesignPolska

instagram.com/vippidesign

klapp-cosmetics.pl

 FB/KLAPPCosmeticsPolska

 instagram.com/klapppolska

klinikamlodosci.com

 FB/klinika.mlodosci

 instagram.com/klinikamlodosci

 babyliss-totallook.pl/

FB/BabylissPolska

  instagram.com/babylisspolska

 logo

 FB/batonwarszawski

instagram.com/baton_warszawski

Czas trwania akcji: 05.03.2018 – 31.03.2018.

Regulamin akcji dostępny jest tutaj.


Lifestyle

Nigdy nie pozwól, żeby w tych sprawach partner zadecydował za ciebie

Ewelina Celejewska
Ewelina Celejewska
9 marca 2018
Fot. iStock/RyanJLane
Następny

Niektóre kobiety z łatwością podporządkowują się facetom. Wchodzą w związek i nagle stają się jakby bezwolnymi osobami. Pozwalają drugiej stronie podejmować ważne i kluczowe decyzje. Takie, które bezpośrednio rzutują na ich życie. Uważam, że relacje między dwojgiem ludzi powinny opierać się na partnerstwie. Gdy trzeba podjąć jakąś decyzję, rozmawiamy, dyskutujemy (ba! nawet się kłócimy), ale ostatecznie wybieramy wspólnie. I nie ma znaczenia, czy chodzi o to, czy zaczynamy starać się o dziecko, chcemy kupić nowy samochód czy też zmienić pracę. 

Ręce mi opadły, gdy jakiś czas temu usłyszałam od koleżanki, że choć nie planuje ciąży, nie stosuje z partnerem żadnej metody antykoncepcji. Bo ona tabletek brać nie może, a on w prezerwatywach nie lubi. Wierzy więc, że luby (zgodnie z obietnicą) będzie umiał w porę zareagować.

Inna natomiast dała sobie wmówić, że nie musi iść na drugi kierunek studiów, bo i tak do niczego jej się to w życiu nie przyda. A że pasja? Jaka tam pasja. To nie są czasy, żeby sobie głupotami głowę zawracać. I faktycznie na te studia nie poszła. Żeby to jeszcze miało ich życie wywrócić do góry nogami, znacznie obciążyć domowy budżet, to może jeszcze bym jakoś zrozumiała, ale gdzie tam! Kobieta po prostu chciała zrobić coś dla siebie, ale pan mąż skutecznie jej to wybił z głowy. Dlaczego? Tego nie wiemy. Ale i ona sama nie potrafiła jego stanowiska „obronić”.

Wiadomo, jak to w życiu jest – czasem trzeba iść na kompromis, przymknąć oko. Zastanowić się, jak ważna jest dla mnie dana sprawa i na ile ingeruje w moją autonomię. Są jednak kobiety, który pozwalają swoim partnerom decydować w sprawach, które mają ogromny wpływ na ich życie. Nie twierdzę, że powinny robić, co uważają i nie liczyć się ze zdaniem partnera. A skąd! Chodzi o to, żeby nie dać się zdominować, bo potem można tego bardzo pożałować…

To się tak mówi, że to tylko decyzje. Że ktoś musi być głową rodziny. Problem w tym, że istnieje cienka granica między byciem osobą decyzyjną w rodzinie, a przemocą psychiczną czy ekonomiczną. I niestety wiele kobiet tego nie rozumie.

Z drugiej jednak strony bardzo trudno postawić granicę, bo skoro tworzymy związek, to nie możemy być egoistami. Nie możemy myśleć tylko o swoim szczęściu, musimy liczyć się ze zdaniem drugiej osoby, jej opinią, potrzebami, marzeniami, stylem życia i wartościami. Byłoby cudownie, gdybyśmy we wszystkim się zgadzali, ale tak po prostu się nie da. Czasem trzeba podejść do spraw indywidualnie, choć obszary „moja/twoja/nasza decyzja” mogą na siebie nachodzić. Ich rozgraniczenie jest trudne, ale możliwe.

strona 1 z 2
druga część artykułu na następnej stronie

Lifestyle

Ty też to robisz, nawet nieświadomie. O mechanizmach obronnych

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
9 marca 2018
Fot. istock/pecaphoto77
Następny

W niektórych obszarach psychologii (zwłaszcza w teorii psychodynamiki) naukowcy mówią o „mechanizmach obronnych” lub sposobach zachowania lub myślenia, które stosujemy aby lepiej chronić lub „bronić” siebie. Mechanizmy obronne są jednym ze sposobów patrzenia na to, jak ludzie dystansują się od pełnej świadomości nieprzyjemnych myśli, uczuć i zachowań. Stosujemy je wszyscy, nie zawsze świadomie. W praktyce, codziennie używamy ich wiele razy. I dobrze.

Najbardziej popularne „prymitywne” mechanizmy obronne

1. Wyparcie

Wyparcie jest naszą odmową przyjęcia rzeczywistości lub faktu. Działamy tak, jakby dane bolesne wydarzenie, myśli lub uczucie nigdy nie miało miejsca. Wiele osób używa wyparcia codziennym życiu, aby uniknąć trudnych emocji lub rozmowy o problemach, do, których nie chcą się przyznać. Na przykład osoba, która jest alkoholikiem, często po prostu zaprzecza, że ​​ma problem z piciem, pokazując, jak dobrze funkcjonuje w swojej pracy i związku. Wyparcie to usunięcie ze świadomości myśli, uczuć, wspomnień, impulsów, fantazji, pragnień itp., które przywołują bolesne skojarzenia lub w inny sposób nam zagrażają.

2. Regresja

Regresja jest powrotem do wcześniejszego etapu rozwoju. Na przykład nastolatek, który jest przytłoczony lękiem, złością i rosnącymi impulsami seksualnymi, może stać się dziecinny i zacząć wykazywać wcześniejsze zachowania dzieciństwa, które już dawno temu przezwyciężył, takie jak moczenie nocne. Dorosły może się „cofnąć”, gdy odczuwa ogromny stres, odmawiając opuszczenia łóżka i angażowania się w normalne, codzienne czynności. Może zareagować płaczem, wdaje się w bójki, niszczy swoją własność, zachowuje się, lub ubiera infantylnie, posługuje się słownictwem oraz wymową typową dla małych dzieci.

3. Projekcja

Projekcja to błędne przypisanie niepożądanych myśli, uczuć lub impulsów danej osoby innej osobie, która nie ma takich myśli, uczuć lub impulsów. Projekcji uważamy wtedy, gdy nasze myśli są uznawane za niedopuszczalne lub gdy czujemy się z nimi bardzo nieswojo. Na przykład, partner może być zły na bliską sobie osobę za to, że go nie słucha, podczas gdy w rzeczywistości to on jej nie słucha. Inną sytuacją jest taka, w której  kobieta, której zaloty są odrzucane, odbiera zachowanie mężczyzn jako molestowanie seksualne.

4. Racjonalizacja

Racjonalizacja polega na pokazywaniu czegoś w innym świetle lub znajdowaniu innego wyjaśnienia dla jakiegoś zachowania w obliczu zmieniającej się rzeczywistości. Na przykład kobieta, która zaczyna spotykać się z mężczyzną, w którym się naprawdę zakocha porzuca dotychczasowego partnera, „racjonalizując” sobie tę decyzję: „Już wcześniej był do niczego”.

5. Przemieszczenie

Ludzie często używają przemieszczenia, gdy nie mogą wyrazić swoich uczuć w bezpieczny sposób wobec osoby, do której te emocje są skierowane. Klasycznym przykładem jest mąż, który denerwuje się na swojego szefa, ale nie może wyrazić swojej złości wobec niego z obawy przed zwolnieniem. Zamiast tego wraca do domu i kopie psa lub rozpoczyna kłótnię z żoną. Mężczyzna przekierowuje swój gniew ze swojego szefa na swojego psa lub żonę. Oczywiście jest to dość nieefektywny mechanizm obronny, ponieważ choć gniew znajduje drogę ekspresji, spowoduje  tutaj dodatkowe problemy.

strona 1 z 2
druga część artykułu na następnej stronie

Zobacz także

Pomaga tresować psa i czyści paznokcie. Nietypowe zastosowania mydła

Ludziom spod tego samego znaku zodiaku próbujemy przypisać podobne cechy.

To taka piękna miłość. W kobietach, spod którego znaku zodiaku faceci zakochują się najczęściej?

Pierwszy krok w miłości do swojego ciała. Zrób go dla siebie