Lifestyle Zdrowie

Wypad do lasu lepszy niż wizyta w gabinecie psychoterapeuty

Anna Wójtowicz
Anna Wójtowicz
11 sierpnia 2017
Fot. iStock/Oleh_Slobodeniuk
 

Przytulanie się do drzew ma zbawienny wpływ na nasze zdrowie i psychikę. Pobudza organizm do samoleczenia oraz pomaga zwalczyć wiele schorzeń i chorób. W uzdrawiającą moc drzew wierzą zwolennicy sylwoterapii, czyli terapii drzewami, którzy przekonują, że jest to znacznie lepszy sposób na walkę z depresją i lękami niż wizyta u psychoterapeuty.

Dlaczego warto przytulać się drzew?

Zdrowie jest naszą wartością nadrzędną. Każdego dnia staramy się o nie dbać i utrzymywać je w dobrym stanie. Dlatego wielu Polaków docenia cudowny wpływ natury na samopoczucie. Przebywając wśród drzew, pól i lasów wyciszamy się, relaksujemy, nastrajamy się pozytywnie, łagodzimy frustrację.

Tę zależność postanowili wykorzystać zwolennicy sylwoterapii, którzy zamiast do gabinetu psychoterapeuty chodzą do lasu bądź parku. Przebywając wśród drzew i przytulając się do nich czują, że ich organizm reaguje pozytywnie, a oni nabierają więcej chęci do życia i pojawia się w nich nadzieja na lepsze jutro.

Fot. iStock/South_agency

Fot. iStock/South_agency

Właściwości lecznicze poszczególnych drzew

W lesie spotkasz mnóstwo roślin, które pomogą ci w zachowaniu zdrowia i uspokojenia skołatanych nerwów. Nie bój się wykorzystywać ich cudownych właściwości. Jeśli myślisz, że przytulając się do drzewa będziesz wyglądać śmiesznie, wybierz takie miejsce, które znajduje się z dala od ludzi.

Oto właściwości najpopularniejszych drzew:

Sosna pozytywnie wpływa na układ oddechowy.

Brzoza to drzewo dobre na wszystko, ale szczególnie pomaga osobom żyjącym w ciągłym stresie. Łagodzi napięcie mięśni.

Wierzba uspokaja i działa przeciwbólowo oraz przeciwskurczowo.

Lipa minimalizuje zmęczenie, stymuluje pracę układu krążenia oraz oddechowego.

Dąb redukuje stres, przywraca witalność i wzmacnia psychikę. Pomaga przy problemach z koncentracją.

Jarzębina pomaga w walce z nałogami.

Kasztanowiec ułatwia zasypianie i łagodzi stany lękowe.

Modrzew pozwala oderwać się od spraw codziennych i trudów. Pomaga spojrzeć na wszystko z innej perspektywy oraz pobudza chęci do życia.

Jak widzisz, wypad do lasu bądź parku może przynieść naprawdę wiele korzyści. Nie bój się wykorzystywać tego, co daje natura. Korzystaj z jej dobrodziejstw a szybko zauważysz różnicę w podejściu do życia i w stanie swojego zdrowia.


 

Źródło: sylwoterapia


Lifestyle Zdrowie

Najlepszy kandydat na męża? Według Polek – ten z tatuażem!

Anna Wójtowicz
Anna Wójtowicz
11 sierpnia 2017
Fot. iStock
 

Okazuje się, że według Polek najlepszym kandydatem na męża jest mężczyzna z tatuażem. Potwierdziły to badania przeprowadzone przez ekspertów z Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Sam fakt tego, że ma on na ciele rysunek sprawia, że oceniamy go jako bardziej męskiego, seksownego oraz zdrowszego od tego, który nie ma trwałych wzorów. Chcemy, żeby nasz mąż właśnie taki był. Całe szczęście, wśród panów panuje teraz moda na wytatuowanych drwali z brodą, która chyba szybko nie przeminie.

Jakie jeszcze mamy powody, żeby tak sądzić?

Bo są nieźli w łóżku

Zdaniem kobiet mężczyzna z tatuażem jest dobry w łóżku. Uważamy, że bije od niego testosteron, przez co w naszych oczach staje się bardziej atrakcyjny seksualnie. Poza tym przypisujemy mu cechy dominatora, co dodaje relacji pikanterii.

I jeszcze jedna ważna informacja. Według badań opublikowanych w Medycynie Seksualnej, chętniej uprawiają seks niż ci bez tatuażu.

Bo są pewni siebie

Mężczyźni z tatuażami mają wyższą samoocenę. Po wizycie w salonie wzrasta ich pewność siebie, przez co stają się bardziej interesujący i przyciągają uwagę. A tę cechę bardzo cenimy u naszego partnera.

Bo są wykształceni

Dawniej tatuaże kojarzyły się ze światem kryminalistów, dlatego nic dziwnego, że twoja babcia negatywnie może ocenić twojego wybranka. Jednak to są absolutnie stereotypy. Badania wykazują, że wiele studentów ma na ciele rysunki. W eksperymencie stwierdzono, że 14 proc. badanych miało tatuaż.

Bo są kreatywni

Bardzo często mężczyźni, którzy mają tatuaże, mają także artystyczną duszę. Są kreatywni i pomysłowi, dlatego nie ma mowy o nudzie, kiedy jesteście razem. Z nim na pewno przeżyjesz wiele fascynujących przygód i niespodzianek.

Zgadzacie się, że są oni najlepszymi kandydatami na męża? Uważacie, że to wszystko jest prawdą?


Źródło: yourtango, papilot


Lifestyle Zdrowie

Dwudziestoletni Harry Potter i inne rzeczy, przez które poczujesz się staro

Agnieszka Dyniakowska
Agnieszka Dyniakowska
11 sierpnia 2017
Następny

Choć wydaje nam się, że wciąż jesteśmy piękni i młodzi, a do starości jeszcze daleka droga, to nagle zaskakuje nas rocznik nowego współpracownika, a nowo poznani ludzie nie mówią już „cześć” i z miejsca nie przechodzą na ty, ale kulturalnie witają się „dzień dobry” i tytułują panią lub panem. Nikt już nie prosi o dowód przy zakupie alkoholu w sklepie, do rozmów nastolatków potrzebny jest tłumacz, a wśród gwiazd i gwiazdek młodego pokolenia rozpoznajemy jedynie nielicznych. Rok 2000 wcale nie był wczoraj (choć tak się nam wydaje), o latach osiemdziesiątych nie wspominając! Potrzebujecie więcej dowodów? Oto kilka rzeczy, które boleśnie uświadamiają nam, że czas płynie zdecydowanie zbyt szybko!

Zobacz także

Wychowujesz swojego syna dla innej kobiety. I chcąc nie chcąc trzeba się z tym pogodzić. Czego go nauczyć?

Humanista czy umysł ścisły – jakim typem jest twoje dziecko?

Czynniki wpływające na cenę odkurzaczy bezprzewodowych Philips?