Lifestyle Podróże

Wyjątkowe SPA? Odwiedźcie Hotel Mercure Mrągowo Resort & SPA

Redakcja
Redakcja
22 listopada 2016
Fot. Materiały prasowe
 

Zapraszamy do czterogwiazdkowego Hotelu Mercure Mrągowo Resort & Spa, położonego w bezpośrednim sąsiedztwie czystego jeziora Czos. Hotelowe SPA oferuje gościom specjalnie opracowany program zabiegów SPA & Wellness – odnowy biologicznej dopasowanej do indywidualnych potrzeb każdej osoby. Proponowane zabiegi wprowadzą w stan głębokiego relaksu, harmonii i spokoju.

SPA w Hotelu Mercure Mrągowo Resort & SPA należy do grona najlepszych tego typu ośrodków w Polsce. Świadczą o tym chociażby stali klienci, którzy korzystając z zabiegów SPA w różnych ośrodkach wracają tu ze względu na klimat, fachowość personelu, wysoką jakość usług i miłą obsługę.

Goście SPA mają do wyboru ponad 50 zabiegów różnego rodzaju. Oferowane są masaże, zabiegi na twarz i ciało, a także zabiegi w innowacyjnej kapsule Dermalife, wszystkie przy użyciu kosmetyków ekskluzywnych marek Babor i Germaine De Capuccini.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Po zabiegach goście skorzystać mogą ze wspaniałego  i nastrojowego odprężenia w basenie mineralnym z solami z Morza Martwego, łaźni parowej oraz jacuzzi, które dostępne są tylko dla osób korzystających z zabiegów.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Zabiegiem firmowym jest  Eliksir Młodości. Ten luksusowy i pobudzający zabieg polega na wmasowaniu w ciało rozgrzanych olejków roślinnych, a następnie zraszaniu ciała naturalnymi solami mineralnymi, które eksfoliują naskórek i przyczyniają się do jego odnowy.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Oferta SPA&Wellness Hotelu Mercure Mrągowo zaspokoi gusta nawet najbardziej wymagających klientów.

Więcej informacji znajdziesz na stronie: www.spamazury.pl


Artykuł powstał we współpracy z Hotelem Mercure Mrągowo Resort & SPA

 


Lifestyle Podróże

Szczęście to stan świadomości. Zobacz jak osiągają go ci, do których los stale się uśmiecha

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
22 listopada 2016
Fot. iStock/BraunS
 

Wierzysz, że niektórzy to po prostu „mają szczęście” i już, a od ciebie los się odwrócił? Nic bardziej mylnego. Szczęście to stan świadomości, a nie splot cudownych wydarzeń. Jeśli odczuwasz jego brak, pora wziąć sprawy w swoje ręce i zacząć kierować swoim życiem. Jest co najmniej 7 rzeczy, które możesz dla siebie zrobić, by poczuć że jesteś szczęśliwy.

1. Bądź świadomy

Uważność, o którą tu chodzi, dotyczy nie tylko tego, co na zewnątrz, ale również tego, co się dzieje się głęboko w twoim umyśle i sercu. Szczęśliwi ludzie potrafią słuchać samych siebie, wyciągać z tych spotkań ze sobą wnioski. Ten, kto działa bezrefleksyjnie, automatycznie, rzadko kiedy potrafi w pełni wykorzystać dane mu możliwości Jednym z ważnych kluczy do szczęścia jest rozwijanie swojej uważności.

2. Bądź aktywny

„Szczęście” sprzyja tym, którzy kreują swoją codzienność, którzy tworzą swoją przyszłość, czerpią z życia, a nie uciekają przed nim. Jak tego dokonać? Bierz odpowiedzialność za swoje słowa, czyny i zachowania, a zdobędziesz większą kontrolę nad swoim losem.

3. Bądź oportunistą – w dobrym tego słowa znaczeniu

Tylko nieliczni to potrafią, nie rezygnując z zasad moralnych. Zdolność do wykorzystywania z nowych możliwości, do „wyłapywania” szczęśliwych zrządzeń losu, ale uczciwie, a nie „po trupach do celu”, to rzadka i ważna umiejętność. Wielu z nas nie widzi możliwości, które stawia przed nami życie, albo nie jest w stanie się „nagiąć” by z nich skorzystać.

Naucz się rezygnować ze swoich planów, bez zbędnego żalu, gdy wymaga tego sytuacja.

4. Bądź wnikliwy

Istnieją dwa rodzaje wiedzy: jawna i ukryta (lub milcząca). Wiedza jawna to ta, którą znajdziesz w książkach, którą nabędziesz na uczelni. Niejawna, milcząca wiedza jest tym, co możemy osiągnąć poprzez obserwację i doświadczanie – emocji, trudnych i pięknych wydarzeń, spotkań z innymi ludźmi. Oba rodzaje wiedzy są ważne przy podejmowanych przez nas, życiowych decyzjach. Ci, którzy obserwują i analizują wnikliwie, potrafią połączyć wiedzę jawną z wiedzą związaną ze zrozumieniem sytuacji społecznych i emocji, mają wyższą inteligencję emocjonalną i społeczną. Są w stanie „czytać” ludzi i zrozumieć problemy bliskich, które nie zostały nazwane po imieniu.

5. Bądź elastyczny

Życie jest dynamiczne, ciągle się zmienia. Heraklit powiedział: „Nie można dwa razy wejść do tej samej rzeki.”. Doceniać dynamikę życia, płynąć z prądem – to umiejętność, która procentuje, przynosząc nam realne korzyści i możliwości. Szczęśliwcy są „elastyczni”.

6. Bądź optymistą.

Optymista wierzy, że jest to najlepszy z możliwych światów. Pesymista obawia się, że to może być prawda :).  Szczęście nie jest ograniczone do obiektywnych ustaleń, a to co szkodzi jednej osobie, dla innej może być osoby jest lekarstwem. Innymi słowy, jeśli optymista i pesymista wygrają taką samą nagrodę na loterii, tylko optymiście przyniesie ona szczęście. Optymizm pomaga zobaczyć korzyści w danej sytuacji.

7. Myśl, wychodząc poza konwenanse

W życiu nie wystarczy tylko akceptować zmiany, które następują nieustannie, gdzieś obok. W życiu trzeba się rozwijać, wychodzić poza to co znane, swojskie, zrozumiałe. Co to ma wspólnego ze szczęściem? Pozwala uniknąć szkodliwej rutyny, postawić na rozwój, który zawsze jest dla naszego poczucia satysfakcji osobistej, wartością dodaną.


Źródło: psychologytoday.com


Lifestyle Podróże

I kto tu komu powinien gotować rosół? Kto gorzej przechodzi przeziębienie i grypę?

Karolina Krause
Karolina Krause
22 listopada 2016
Fot. iStock/Squaredpixels

Utarło się, że faceci gorzej niż kobiety przechodzą takie choroby jak, grypa czy przeziębienie (choć bardzo możliwe, że nie ogranicza się to tylko do wymienionych dwóch). Bo spójrzmy prawdzie w oczy – chory mężczyzna w domu to dramat. Jego wewnętrzny GPS wskazuje mu najszybszą drogę do łóżka, a niedopieszczone ego każe płakać jak małe dziecko, którym trzeba się zająć. Ale od dzisiaj koniec z tym. Naukowcy z Nowego Orleanu odkryli niedawno, że to kobiety doświadczają poważniejszych objawów w trakcie grypy i przeziębienia.

W badaniu wzięło udział 777 mężczyzn i kobiet, którzy albo należeli do służb mundurowych, albo byli członkami ich rodzin. Badani poddani byli pięcioletniej obserwacji. Za każdym razem kiedy uczestnik badania wyczuwał sygnały zbliżającej się choroby, proszony był o zapisywanie swoich objawów i ocenienia ich na 4. stopniowej skali. Gdzie 0 oznaczało całkowity brak objawów, 1–łagodne objawy, 2 – objawy umiarkowane i 3 – ciężkie objawy.

Do objawów najczęściej wymienianych przez pacjentów należały: (ze strony dolnego układu oddechowego ) kaszel, trudności w oddychaniu i bóle w klatce piersiowej; (objawy górnego układu oddechowego) bóle ucha, katar, ból gardła i kichanie;  oraz ogólne objawy, które obejmowały – zmęczenie, bóle głowy i bóle mięśni.

Ku zaskoczeniu badaczy, okazało się, że to kobiety częściej niż mężczyźni zgłaszały silne bądź umiarkowane objawy, takie jak: bóle ucha, bóle głowy i zmniejszenie apetytu. Częściej też mówiły o odczuwaniu poważnych objawów zmęczenia i bólu mięśni. Co ciekawe różnice te uwidaczniały się dopiero trzeciego dnia choroby. Do tego czasu badani obojga płci przechodzili choroby dość łagodnie.

Niestety pod względem płci żadne z nas nie jest mniej lub bardziej odporne na grypę czy przeziębienie. Wszyscy chorujemy na nie równie często. Objawy grypy częściej dopadają nas nagle i mają ostrzejszy przebieg (wysoka gorączka, dreszcze, bóle mięśni). Przeziębienie z kolei „rozkręca się” powoli. Zwykle czujemy się gorzej na dwa dni przed faktycznym początkiem choroby, a dominującym objawem staje się katar. Warto o tym pamiętać, zwłaszcza w przypadku grypy, z którą jak najwcześniej powinniśmy zjawić się u lekarza.

Jeśli więc przeczuwasz nieuhronnie  zbliżające się przeziębienie, weź przykład ze swojego faceta i zostań w domu. A najlepiej w łóżku. Nie zgrywaj twardzielki i przyznaj, że źle się czujesz. Poproś o rosół. I daj się o siebie zatroszczyć. Dbaj o siebie. Jeśli ty nie będziesz, nikt inny tego za ciebie nie zrobi.


Źródło: livescience.comgrypa.mp.pl


Zobacz także

Czas zakasać rękawy. Biorę się za półki w łazience. Matko, po co mi ten zwietrzały olejek i cztery mydła?!

Często powstrzymujesz się przed kichaniem? Nie wiesz, jak bardzo sobie szkodzisz

Malaga na majówkę