Lifestyle

Wygodne czytanie i słuchanie dzięki aplikacji do audiobooków i ebooków

Redakcja
Redakcja
24 września 2021
 

Tempo naszego życia z biegiem czasu coraz bardziej przybiera na sile. Trudno znaleźć nam czas na rozwijanie swoich zainteresowań, zdobywanie wiedzy czy chwilę odprężenia. Wykorzystując nowe sposoby czytania książek możemy jednak z łatwością wrócić do ulubionych lektur nie rezygnując przy tym z naszych dotychczasowych zajęć. Przekonaj się, jakie to proste.

Książki na miarę naszych czasów

Trudno znaleźć osobę funkcjonującą we współczesnym świecie, która byłaby w stanie znaleźć w natłoku codziennych zajęć czas na regularne oddawanie się lekturze. Często z utęsknieniem wspominamy czasy, w których bez skrępowania pogrążaliśmy się w nurtującej nas powieści na długie godziny. Regularne czytanie staje się jednak dziś łatwiejsze niż kiedykolwiek. Wykorzystując przeznaczone do tego platformy możemy zawsze mieć przy sobie dziesiątki tysięcy rozmaitych tytułów oraz zapoznawać się z nimi niemalże przy każdej nadarzającej się okazji.

Aplikacja z audiobookami umożliwia słuchanie książek w drodze do pracy, na spacerze z czworonogiem czy w trakcie porannego treningu. Dzięki niej nie musimy martwić się o wyodrębnienie godziny w trakcie każdego dnia na sesję ze standardową książką. Audiobooki są doskonałym rozwiązaniem dla tych, którzy zmęczeni po całym dniu wpatrywania się w ekran komputera pragną zatopić się w świecie opowieści bez angażowania wzroku.

Słuchając książki z zamkniętymi oczami znacznie łatwiej wczujemy się w sytuację, relaksując przy tym całe ciało. Dzięki audiobookom czytanie może stać się częścią Twojej codzienności lub chwilą prawdziwego odprężenia i relaksu. Tylko od Ciebie zależy, który styl czytania książek zechcesz wcielić w swoje życie.

Ogromna biblioteka ebooków na zawołanie

Książki cyfrowe to jednak więcej niż tylko pozycje do słuchania. Dużą popularnością wśród zwolenników tradycyjnego czytania cieszą się ebooki. Ich największą zaletą jest fakt, że w każdej chwili masz przy sobie ogromną bibliotekę zawierającą nie tylko Twoje ulubione pozycje, ale także tysiące powieści, biografii i książek popularnonaukowych. Możesz eksplorować je bez ograniczeń, odkrywając za każdym razem kolejne perełki.

Model abonamentowy aplikacji takich jak Empik Go umożliwia nielimitowane korzystanie z ponad 30 tysięcy książek elektronicznych w dowolnej chwili, z poziomu ulubionego urządzenia mobilnego. Do czytania nie potrzebujesz żadnych dodatkowych akcesoriów; możesz też zapomnieć o konieczności kupowania z osobna każdej czytanej książki. Za równowartość jednej tylko pozycji w standardowym wydaniu zyskujesz miesiąc nieograniczonego czytania. W ramach tego samego abonamentu dodatkowo uzyskujesz dostęp do ogromnej biblioteki audiobooków – tylko od Ciebie zależy, kiedy i w jaki sposób będziesz zapoznawać się z wybranymi przez siebie lekturami.

Technologia oferuje nam dziś nieograniczone możliwości w zakresie rozwijania swoich czytelniczych upodobań. Skorzystanie z takich serwisów jak Empik Go z pewnością okaże się doskonałym sposobem na powrót do zainteresowań z okresu studiów czy zapewnienie sobie chwili relaksu podczas podróży samochodem. Spróbuj i przekonaj się czy rozwiązanie sprawdzi się w Twoim przypadku – za pierwsze 7 dni korzystania z serwisu nie zapłacisz ani złotówki!

Artykuł partnera


Lifestyle

Najpierw zadbaj o siebie, potem o innych. 8 pomysłów, jak się nauczyć traktować siebie z większą empatią i miłością

Iwona Zgliczyńska
Iwona Zgliczyńska
27 września 2021
fot. Deagreez/iStock
 

Usłyszałam kiedyś taką opowieść o człowieku, który starał się wszystkim pomagać, być dla każdego dobrym i uczynnym, że zapominał o własnych potrzebach. Rozdawał więc innym pieniądze, pomagał znaleźć pracę, dla każdego znajdował czas i dobre słowo. No po prostu człowiek ideał!

Tyle że on zapominał o sobie, o własnych marzeniach, odpoczynku dla siebie i ładowaniu swoich baterii. Nic do niego nie trafiało. Ani napominania żony, by się opamiętał, ani nawet fakt, że podupadał na zdrowiu. Dlaczego to robił? Żona twierdziła, że to wszystko, całe to dobro wobec świata, jakie jej mąż miał w sobie, wynikało z jego niskiego poczucia wartości. W środku ten człowiek czuł się niewiele wart i miał niską samoocenę. Robił więc różne rzeczy, by ludzie myśleli, że jest taki wspaniałomyślny i dobry. Po to, by nie czuć się beznadziejnym. A przecież gdyby ten człowiek zadbał o siebie, jego „kubeczek” zawsze byłby pełny. Każdy mógłby się z niego nieco napić. A tak… „kubeczek” w końcu był pusty. Wyczerpały się zasoby i siły tego człowieka. Nikt już się nie mógł z niego napić. Ani bliscy, którzy tego potrzebowali, ani nawet on sam.

Ta historia tak bardzo do mnie przemawia, że odkąd ją usłyszałam, sama pilnuję bardzo, by mój „kubeczek” wewnętrznych zasobów był zawsze przynajmniej do 3/4 zapełniony. Kiedy czuję, że jest w nim za mało sił i energii, staram się go zapełnić. Jak to robię?

1. Jeśli przeczucie mówi mi, że coś jest nie tak, zawracam z tej drogi!

Jeśli wewnętrzne podszepty mojego serca wysyłają sygnały, że droga, którą podążam, jest niewłaściwa, staram się wsłuchać w ten głos. Nie ignoruję go. Wierzę, że racjonalny rozum nie zawsze przynosi mi logiczne rozwiązania. Staram się ufać intuicji. Ona czasem wie lepiej, co powinnam zrobić.

2. Mówię dokładnie to, co mam na myśli

Niestety ludzie nie zawsze chcą usłyszeć, co do nich mówisz. Dlatego warto mówić wprost, bez zbędnych: „Jeśli nie sprawiłoby ci to trudności…”, „Chciałabym, byś zwróciła uwagę…”, „Ja nie chcę sprawiać kłopotu, ale…” Oczywiście to nie oznacza, że masz stawiać sprawy na ostrzu noża, wykłócać się, krzyczeć. Po prostu mów wprost: „Oczekuję, że… ”, „Potrzebuję, byś…”. Nie dostajesz odpowiedzi? Spróbuj jeszcze raz! Ludzie często unikają niewygodnej dla nich odpowiedzi, bo liczą na to, że się poddasz, że spasujesz, że głupio ci będzie prosić o coś jeszcze raz. Chcą wpędzić cię w poczucie winy, byś myślała: „Skoro mi nie opowiada, nie jestem wiele warta i na to nie zasługuję”. Masz dwa wyjścia: nie poddawaj się lub uciekaj od tego człowieka gdzie pieprz rośnie.

3. Stawiam czasem na własne interesy ponad potrzeby najbliższych

To może najtrudniejszy z wszystkich kroków. Dziewczynki od małego uczone są, jak być dobrymi dla innych. Rzadko pokazuje się nam, jak ważny jest zdrowy egoizm i jak opiekować się sobą. Jest takie ćwiczenie, często stosowane przez terapeutów. Wyobraź sobie, że jesteś dzieckiem, którym się sama opiekujesz. Co byś dla tego dziecka dziś zrobiła jako najczulsza matka? Może przygotowałabyś pyszną owsiankę i ozdobiła ją świeżymi aromatycznymi owocami i czekoladą? Może zabrałabyś na basen? A może utuliła w pachnącej czystej pościeli przed snem? Zrób coś dziś dla swojego wewnętrznego dziecka! Bądź dla niego dobra. Jak widzisz, tu nie trzeba wielkich gestów.

4. Przyjmuję komplementy i mówię o sobie dobrze

Kiedy przyjaciółka chwali twoją sukienkę, nie mów: „A to z lumpeksu, trafiła się przez przypadek”. Kiedy szef mówi, że świetnie wykonałaś zadanie, nie spuszczaj wzroku i nie opowiadaj: „Udało mi się”. Przyrzekam, że to jak o sobie mówisz, idzie dalej w świat. I choćbyś była nie wiadomo jak wspaniałą i zdolną sobą, a w słowach zaprzeczała temu, to ludzie będą wierzyć w to, co o sobie mówisz. Niestety! Dlatego, gdy ktoś cię chwali, powiedz: „Dziękuję” i spójrz mu w oczy, bo jesteś warta tych komplementów.

5. Nie boję się powiedzieć „nie”

Nie na wszystko musisz się zgadzać, tylko dlatego, że nie chcesz komuś zrobić przykrości. Pomagaj innym w miarę swoich możliwości, a nie kosztem siebie – swojego poczucia bezpieczeństwa, sytuacji materialnej, własnego zasobu sił. Łagodna asertywność to coś, czego powinniśmy uczyć się od najmłodszych lat.

6. Nie boję się powiedzieć „tak”

Przyjmowanie pomocy i życzliwości, to dla niektórych wielka sztuka. Nie umiemy tego, gdy czujemy, że nie jesteśmy tego warte. Jeśli przyjaciółka postanawia ci postawić w restauracji obiad, bo wie, że nie masz kasy, przyjmij to. Ludzie kochają być życzliwi i po prostu sprawia im to przyjemność, że mogą coś dla ciebie zrobić. Uwierz, jesteś tego warta. A przyjaciele, obdarowując cię, też coś dostają w zamian. Satysfakcję, radość, poczucie sparwczości. Nie czuj się zobligowana, by im natychmiast zadośćuczynić.

7. Odpuszczam to, czego nie mogę kontrolować

Warto umieć odróżnić rzeczy, na które mamy wpływ od tych, które są od nas kompletnie niezależne. Tymi drugimi, nie warto się tak bardzo przejmować. Nie masz najmniejszego wpływu na przykład na to, jak dalej potoczą się losy twojej firmy, która właśnie została sprzedana innej spółce. Masz wpływ natomiast na to, czy zdecydujesz się zostać w firmie, czy też poszukać nowej pracy. Nie trać więc energii na to, czego nie jesteś w stanie kontrolować. Wrzucenie w ten obszar lęku i złości oraz rozmyślania, to zwykła strata energii i zasobów do radzenia sobie ze sprawami, na które masz jeszcze wpływ.

8. Trzymam się z daleka od dramatów i negatywnych emocji

Możesz być empatyczna, ale nie daj się wciągnąć w to, co sprawi, że sama będziesz czuła się źle. Nie biegnij na pomoc całemu światu, nie daj się manipulować wampirom energetycznym, którzy szukają byle jakiego „wolnego słuchacza”, by zrzucić na niego cały ciężar swoich kłopotów. Ty próbujesz im coś radzić, a oni nawet tego nie słuchają. Tylko mówią: jak im źle, niedobrze, jak świat się przeciwko nim sprzysiągł. Widzisz, że to nie ma najmniejszego sensu?! Ludzie muszą radzić sobie sami ze swoimi problemami. Możesz pomóc, ale nie staraj się uzdrowić całego świata.


Lifestyle

Dobre słowa, które pozwalają rozwinąć skrzydła – najbardziej inspirujące WASZE listy ❤

Redakcja
Redakcja
24 września 2021
fot. VikkiePix/iStock

Czas na rozwiązanie naszego konkursu! Dziękujemy za Wasze maile, czytanie było prawdziwą przyjemnością – wiele z nich wyciągnęłyśmy. Poniżej publikujemy te najbardziej inspirujące, które nagrodzimy zestawami kosmetyków.  ❤ Czekajcie na maila od nas! 

Teresa M.

W małych miasteczkach stać nas tylko na małe sukcesy. A co, jeśli pragniemy czegoś więcej, niż tylko pozostać dobą żoną, dobrą matką, dobrą… Wystarczająco dobrą dla innych, nie myśląc o tym, jak niewystarczająco dobre jesteśmy dla siebie.
Marzenie o pracy wizażystki towarzyszyło mi od dziecka, lubiłam wszystkie zajęcia związane z kreowaniem czyjegoś wizerunku. Będąc mamą czwórki dzieci, szczęśliwą żoną wspaniałego mężczyzny, przy ogromnym wsparciu ze strony męża, postanowiłam zawojować świat wizażu, zapisałam się do akademii makijażu.
 Słowa, które na zawsze zmieniły moje postrzeganie siebie skierowała do mnie cudowna kobieta, szamanka słowa, Pani Katarzyna. Podczas jednych z zajęć w mojej akademii gościliśmy Panią Kasię, specjalistkę od pisma. Jako biegła sądowa w dziecinie, potrafiła dosłownie z nas czytać. Ta obca kobieta na zakończenie zajęć zadała nam ćwiczenie, przez 10 dni codziennie miałyśmy mówić do siebie KOCHAM CIĘ… Patrząc sobie w oczy, spoglądając w lustro.
Pierwsze dni były komiczne, prześmiewcze. Czułam się zażenowana, zawstydzona, rozbawiona groteską tejże czynności. Ale uparłam się dokończyć zadanie. Nie pamiętam którego dnia, niemniej jak echo słowa, które kierowałam do siebie, uderzyły we mnie z taką siłą, że po policzkach popłynęły mi łzy… Uwierzyłam, uwierzyłam sobie, że miłość moja jest szczera. Miłość moja własna, a kobieta stojąca przede mną jest warta mojej miłości, jest silna, jest empatyczna, jest zdolna, jest mądra, zaradna i warta bym troszczyła się o nią, o tą siebie, którą pogubiłam gdzieś między obiadami, kupkami, pieluchami, egzaminami, sypialnianym łóżkiem…
Od 6 lat jestem wizażystką, pracuję przy sesjach zdjęciowych, koncertach, pokazach mody, ale nade wszystko kocham pracować z klientką indywidualną. Mój ukochany rodzaj makijażu to makijaż kobiety dojrzałej, staram się czerpać garściami z doświadczeń innych kobiet, samej dając im to, czego doświadczyłam… Pokazać, jak piękne są wewnętrznie, a zewnętrzna powłoka to tylko i aż geny… Przekazuję Wam dalej… Pokochaj siebie. W życiu masz wybór – MOŻESZ… NIC NIE MUSISZ.
Ograniczenia tworzymy sami, nic w życiu nas nie definiuje, pochodzenie, rasa, orientacja tylko to jakim człowiekiem jesteś, ja jestem ukochanym przez siebie.

Jagoda Z.

Puk, puk. Kto tam? To ja, Jagoda. Lat 31. Marzycielka, kochająca kolorowe stylizacje. Przyszła Mama i kobieta- rakieta, która nie znosi monotonii. Myślicie, że zawsze tak było? Otóż nie!
Od dziecka wiedziałam, że nie potrafię być taka, jak nakazują stereotypy. Miałam własne zdanie, które często nie było tolerowane. A tam, gdzie tarapaty, tam pojawiałam się we własnej osobie 🙂 Nie znoszę szarości. Kocham kolory. Swoje pomysły przelewam na kolorowe, instagramowe kwadraciki. Jednak to one sprawiały, że byłam na ulicy wytykana palcami… tylko dlaczego miałam ugiąć się presji i ubierać tak, jak wszyscy? Wolałam żyć po swojemu… i to właśnie cała paleta barw zaprowadziła mnie do przygody mojego życia 🙂
W poprzedniej pracy poznałam koleżankę, która podążając za marzeniami, dostała wymarzony angaż w teatrze. Pewnego dnia dostałam telefon, że charakteryzatorka potrzebna na planie jednego z teledysków rozchorowała się i nie mają kim jej zastąpić… wtedy usłyszałam słowa: KTO, JEŚLI NIE JA, Z MOIMI POMYSŁAMI i TEMPERAMENTEM? DAM RADĘ!… To był moment w moim życiu kiedy to zastanawiałam się jaką drogę obrać.
…i pojechałam… Prawie uciekłam z tramwaju na ostatniej prostej.:) Jednak te słowa w głowie mnie motywowały! Dałam radę! 🙂 Potem pojawiły się kolejne plany, a wraz z nimi zwiększyła się moja pewność siebie i tego, że warto robić to, co kochamy 🙂
Warto wierzyć w siebie:)
Warto wierzyć w ludzi!
Warto mówić innym miłe słowa, bo to właśnie one mogą odmienić ich los!
Warto kochać życie 🙂

Aleksandra Sz.

„Każdy niesie swój krzyż”. Te słowa usłyszałam wiele lat temu i towarzyszą mi do dziś. Nawet nie wiem, kto to powiedział.  Pamiętam jednak, w którym momencie życia. Byłam zmęczona, wyniszczona psychiczne przez mężczyznę, który podobno mnie kochał. Wręcz nosił na rękach. Byłam szczęśliwa, do czasu. Przyszedł taki moment, kiedy stałam się tą drugą. Ta druga to nie była kobieta. To był alkohol. Dzień i noc zamieniał się w piekło. Trwałam w bezsilności, nie umiałam odejść. Bałam się, wstydziłam, chowałam. Nie umiałam walczyć, a może nie chciałam. Wierzyłam, że to się zmieni. Wciąż jednak było tak samo. I właśnie wtedy usłyszałam te słowa – każdy niesie swój krzyż. I coś we mnie pękło. Rzeczywiście. Niosę krzyż, ale mogę upaść i się podnieść. Po to on jest, by się z nim mocować. Mój jest ciężki, jednak dam radę i wygram. Szłam z tym krzyżem naprzód, ciężar mnie przytłaczał, ale podnosiłam się i walczyłam. W końcu zwyciężyłam. Wiem, że zawdzięczam to krzyżowi, choć wydaje się to dziwne. Tak naprawdę każdy ma go na swoich barkach i nigdy nie należy ugiąć się pod jego ciężarem.

Oliwia S.

W życiu słyszymy niezliczoną ilość słów. Jedne potrafią zranić, ostre niczym brzytwa, znowu inne przyczyniają się rozwinięcia skrzydeł, niczym wielobarwny motyl na letnim wietrze. Te podnoszące na duchu, są w stanie odmienić nie tylko pojedynczy dzień, ale wręcz ukierunkować nas na dobrą drogę. Podjąć odpowiedni wybór, który całkowicie odmieni nasze życia. Tego właśnie doświadczyłam kilka lat temu.

Szkoła dla jednych jest miejscem zabaw, figli i plotek, dla innych uosobieniem ogromnej ilości nauki. Należałam do tego drugiego typu osób. Zestresowana, obawiałam się jakiejkolwiek porażki. Gorszy stopień przyczyniał się do pogłębiania moich lęków. Traciłam pewność siebie, zamartwiając swym stanem bliskich.

Mimo że nauczyciele bywają surowi i wydają się nie rozumieć niektórych z naszych problemów, ja szczęśliwie natrafiłam na tych, którzy mieli wyjątkowy dar empatii i obserwacji. W pamięć zapadły mi słowa szczególnie ważne, które zawierały w sobie pierwiastek niezmiernej dawki motywacji, która popchnęła mnie do przodu. Pewnego razu, polonistka w 2. klasie liceum wzięła mnie na bok i bez jakiekolwiek wstępu rzekła: „Zdaję sobie sprawę, ile nerwów kosztuje cię każde publiczne przemówienie. Wiedz tylko, że wsłuchuję się w każde wypowiedziane przez ciebie zdanie i nie potrafię się nadziwić, jak dojrzale brzmisz. Tylko od ciebie zależy, co zrobisz ze swym talentem w przyszłości. Osobiście mogę cię tylko prosić i bezustannie zachęcać, byś nie rezygnowała ze swych marzeń.”

Jak dobrze mnie znała. Wiedziała, że marzę o karierze związanej z emisją głosu – odpowiadał mi zarówno zawód nauczycielki, jak i lektora. Nikt wcześniej nie powiedział mi wprost, że jest świadomy moich problemów ze stresem. Tak bardzo cieszyłam się, że nie wypowiedziała pustej formułki „Nie stresuj się, bo nie ma czym”, która wyłącznie doprowadzała mnie do szewskiej pasji. Jej słowa napawały mnie tak wielkim optymizmem, że po raz pierwszy uwierzyłam, że jestem czegoś warta. Otworzyłam się na świat, dzięki tym kilku istotnym zdaniom, które wzięłam sobie do serca. Choć nigdy jej tego nie powiedziałam, kierunek studiów, niegdyś dla mnie niewyobrażalny do obrania, stał się czymś ekscytującym i możliwym do ukończenia, właśnie dzięki niej.

Już wiem, że jeśli będzie mi dostatecznie zależeć, dam sobie radę.


Pat Jan

Jestem mamą niepełnosprawnej Elwirki. W najgorszym momencie mojego życia skorzystałam z poradni psychiatrycznej. Najlepsze i najbardziej motywujące słowa jakie usłyszałam od Pani doktor „postarajcie się z mężem mieć jak najlepsze relacje między sobą, to będzie mieć wspaniały wpływ na Waszą córkę”.

Zastosowaliśmy tą radę. Nasza córka oczywiście wciąż jest chora, jednak każdego dnia widać, że jest szczęśliwa. Zastosowanie tej jednej rady całkowicie odmieniło nasze życie. Zdecydowanie widoczny efekt dodał nam skrzydeł.

Iwona

Jak to w życiu, są wzloty i upadki. Przy jednym z większych moich upadków moja siostra, którą kocham nad życie wysłała mi kiedyś takie zdanie: „Zapytałam Boga:  dlaczego przeprowadzasz mnie przez wzburzone fale? Odpowiedział: bo twoi wrogowie nie potrafią pływać”. Było to 4 lata temu, do dzisiaj przypominam sobie to zdanie, gdy czuję, że jestem u kresu, że nie dam rady i wtedy wiem, żee za chwilę będzie dobrze, bo już niejedna wzburzona fala za mną.

Becia Beatka

Po skończeniu szkoły długo szukałam pracy i po którejś rozmowie kwalifikacyjnej się rozpłakałam. Wtedy też moja mama mi powiedziała: „Może się nie udać wiele razy, ale kiedyś się uda i powiesz sobie: warto było na to czekać! Ważne by w tym wszystkim uwierzyć w siebie z całych sił i powiedzieć sobie: jestem kobietą, mądrą babką, która może wszystko i ma tę moc, wielką moc, zatem uwierz w siebie, Beciu, bo jesteś wyjątkowa”. Dzięki tym słowom podniosłam się i przestałam zamartwiać i już po kilku dniach znalazłam pracę, w której rozwinęłam skrzydła i w której się spełniłam. Przełomowym momentem był dla mnie poród synka i mąż okazał mi wielkie wsparcia zarówno słowne jak i fizyczne. Podniósł mnie na duchu mówiąc: „Rodzisz nasz mały, wielki cud i jak go zobaczysz, będziesz najszczęśliwsza kobietą na świecie, jesteś wielka i kto jak kto Ty dasz sobie radę”. Dzięki tym słowom poród był łatwiejszy, słowa męża bardzo mi pomogły.

Sylwia

Ważne słowa w momentach przełomowych kojarzę z wydarzeniami negatywnymi. Przy „pozytywnych przełomach” słowa mają dla mnie mniejsze znaczenie, mniej zapadają mi w pamięć.

Chcę jednak napisać o słowach, które chociaż dotyczą zdarzeń smutnych, dają ukojenie i pociechę. Zasłyszane od przyjaciółki słowa: „to odczucie minie, będzie lepiej” wypowiedziane podczas żałoby, odczuwania żalu i smutku, przeżywania pewnych kłopotów sprawiły, że powracam do tej myśli w trudnych chwilach i jest to chyba jedyna znacząca dla mnie otucha. Niesie to akceptację tego, co jest i rodzących się z tego emocji, ale też nadzieję. Te przełomowe dla mnie słowa dają myśl – teraz trzeba przeżywać dane okoliczności, one się być może zmienią, być może nie – ale ta silna reakcja, moja złość, gniew czy smutek na pewno się zmienią. Znikną albo zmienią natężenie, sytuacja będzie, mówiąc potocznie do przeżycia.

Myślę, że warto powracać do tych słów w tzw. sytuacjach bez wyjścia, czy kiedy niewiele od nas samych zależy. One rozwijają skrzydła! Skrzydła, które być może były bardzo zwinięte. Paradoksalnie, takie podejście wcale nie sprawia, że nie potrafię doceniać dobrych chwil. <3

 


Teresa

Dobre słowa, które pozwoliły mi rozwinąć skrzydła, to słowa usłyszane od Dyrekcji szkoły. ,,Ty masz fajne pomysły!” – właśnie te słowa pozwoliły mi uwierzyć w siebie. Swoje pomysły, które chomikowałam w głowie, zaczęłam urzeczywistniać. Starałam się solidnie uczyć w szkole, ale też zaczęłam ,,wychodzić” z uczniami do lokalnej społeczności i realizować fajne rzeczy na rzecz najbliższego środowiska. Zaczęłam pracować na większych obrotach i dawałam radę. Od roku jestem emerytowaną nauczycielką. Miałam jeszcze pracować w zawodzie i realizować swoje kolejne pomysły, ale przeszkodziła mi pandemia. Z bólem serca rezygnowałam. Miałam kolejne projekty w głowie. Te projekty były związane z propozycjami Centrum Edukacji Obywatelskiej z Warszawy. Ich program ,,Młodzi w Akcji” motywował mnie do pracy. Pani Dyrektor ceniła to, zawsze mogłam liczyć na jej pomoc przy realizacji projektów edukacyjnych, zawsze otrzymywałam słowa podziękowania ,,za osiągnięcia dydaktyczne i odpowiedzialne budowanie procesu wychowawczego dla rozwoju osobowości ucznia”, w tak pięknym dniu, jak coroczny Dzień Nauczyciela. Mam kolekcję takich podziękowań. One mnie nadal wprowadzają w dobry nastrój. Za to wszystko mojej byłej przełożonej należy się słowo DZIĘKUJĘ BARDZO!

Nagrody:

9 zestawów kosmetyków serii BIOLAVEN, w skład których wchodzą trzy produkty z linii Twarz, Ciało lub Włosy

Biolaven – lawendowy peeling enzymatyczny, o delikatnej konsystencji, skutecznie złuszczający naskórek, wygładzający i wyrównujący koloryt skóry;

 
Biolaven – maseczka całonocna – delikatnie złuszczający naskórek, a dzięki kwasom AHA pochodzącym z soku z sycylijskich białych winogron oraz specjalnego kompleksu składników – wspaniale nawilża i regeneruje;
Biolaven – pianka do twarzy, do codziennej pielęgnacji każdego typu cery – również cery wrażliwej. Działa nawilżająco, łagodząco i kojąco oraz zmniejsza podrażnienia i zaczerwienienia. Utrzymuje fizjologiczne pH i równowagę bariery hydrolipidowej;
Biolaven –  naturalny dezodorant zawiera ekstrakty o właściwościach ściągających (kora dębu, liść szałwii lekarskiej i kwiaty lawendy) oraz składniki absorbujące pot. Dzięki temu niweluje nieprzyjemny zapach i pozostawia uczucie pachnącej świeżości i komfortu przez dłuższy czas. Dezodorant, w odróżnieniu od antyperspirantu, nie blokuje ujścia gruczołów potowych, a zapobiega rozwojowi bakterii, absorbuje wilgoć oraz neutralizuje nieprzyjemny zapach;
Biolaven – odżywka-mgiełka w sprayu do spryskiwania wilgotnych lub suchych włosów, zawarty w niej  kompleks aminokwasów nawilża włosy oraz zabezpieczą je przed uszkodzeniami;
Biolaven – tonik do włosów i skóry głowy, nawilżająco-regulująca, ukoi i nawilży skórę głowy, a dzięki zawartości olejku lawendowego wyreguluje pracę gruczołów łojowych;
BIOLAVEN – delikatna pianka do higieny intymnej, która działa nie mniej skutecznie niż tradycyjne żele. Ekstrakty z lawendy i szałwii lekarskiej działają regenerująco, łagodząco i osłonowo. Otula i nawilża zapewniając uczucie czystości i komfortu. Pianka do higieny intymnej nawilża i przeciwdziała podrażnieniom;

 

Czytaj więcej:

Lawendowa pełnia szczęścia! Tak, testowałyśmy niezwykłe nowości BIOLAVEN 

Lawenda i winogrona – duet o wyjątkowych właściwościach pielęgnacyjnych. Dlaczego warto docenić ich obecność w kosmetykach? – Oh!me

 

 


Zobacz także

Nadszedł czas, żeby nauczyć się wybaczać. Jak to zrobić?

Uważajcie na słowa, czyli błędy przy organizacji ślubu i wesela

Faceci wybrali idealne ciało kobiety. Wynik jest co najmniej zaskakujący