Go to content

Wybierz z nami swoją idealną, letnią sukienkę!

Nadchodzi lato! Pora na zwiewne koszule, cienkie płaszczyki, tuniki damskie i sukienki przed kolano, które delikatne okalają nasze ciało, chroniąc je przed uporczywymi promieniami słonecznymi.

Kompletując letnie stylizacje i planując najbliższe, wakacyjne zakupy, dobrze jest zapoznać się z trendami i najmodniejszymi krojami. Dzięki nim Twoja najnowsza sukienka na lato lub zwiewna tunika wieczorowa (https://modbis.pl/pol_m_Sukienki_Tuniki-damskie-812.html) wpisze się w założenia projektantów, odpowie na najnowsze trendy i umili letnie, upalne miesiące.

Bądź gotowa na najbliższe festiwale, piknik w niedalekim parku, spacery nadmorskimi brzegami i odpoczynek w restauracyjnych ogródkach, wybierając z nami najpiękniejsze i najmodniejsze kreacje tego sezonu!

Czas na trendy!

Świat mody przepełniony jest trendami, które powracają jak bumerang lub rewolucjonizują całą branżę. Co roku owe trendy zmieniają się, inspirując projektantów i wizjonerów, którzy przełamują konwenanse i proponują nam mnogość krojów, fasonów i kolorów. Wśród najchętniej powielanych i powracających wzorów lub projektów wymienia się:

  • Motywy zwierzęce, które pojawił się na wybiegach po kilku latach zapomnienia. Wzór, inspirowany krojami lat 90-tych, powrócił ze zdwojona siłą, występując zarówno w formie niewielkich akcentów, jak i intensywnych, kontrastowych kolorów. Paski lub cętki obserwować możesz m.in. na pokazach Toma Forda, który z wyjątkową odwagą łączy je z mocnymi neonami i eleganckimi fasonami.
  • Total look, a więc stylizacje bazujące na jednym, określonym kolorze. Jednobarwne kreacje obserwować możemy na pokazach New York Fashion Week, gdzie modelki prezentowały zarówno minimalistyczne, jak i odważne kreacje w intensywnych, najmodniejszych barwach.
  • Safari, czyli kreacje inspirowane wizerunkiem Indiany Jonesa. Beżowe, karmelowe i białe kreacje zdominowały pokazy mody, a pagony i lniane elementy zachwyciły krytyków. Motywy boho i safari znajdziesz między innymi na pokazach Dolce and Gabbana lub Max Mara.

Najmodniejsze kolory!

Sukienka na lato może bazować zarówno na podstawowych kolorach – takich jak biel, beż czy czerń – jak i na barwach kontrastowych, które zawojowały współczesnymi pokazami mody. Tworząc paletę najmodniejszych barw, na szczególne wyróżnienie zasługuje:

  • Limonkowy, a więc kolor inspirowany kwaskowatymi owocami z Azji. Intensywne zielono-żółte połączenia są idealnym nawiązaniem do modnych neonów. Podobne połączenia znajdziesz na pokazach Oscar de la Renta, Tibi, Jason Wu, Doo.Ri.
  • Pomarańczowy – zarówno w barwie soczystej i ciepłej, jak i rozbielonej, pastelowej. Kolor ten to prawdziwa rewolucja dla nadchodzących, letnich tygodni, które aż proszą o intensywne, słoneczne barwy. Na szczególne wyróżnienie zasługuje Bottega Veneta, która traktuje odcienie pomarańczy jako symbol futurystycznej elegancji. Po dodatkową inspirację na pomarańczowe stylizacje warto zerknąć na pokazy np. Hermes, Fendi oraz Valentino.
  • Malina, która jest doskonałą alternatywą dla ciepłej i intensywnej czerwieni. Mieszanka bordo i różu to absolutny hit najbliższych miesięcy, a wiele, malinowych stylizacji mogliśmy obserwować np. na Fashion Week w Kopenhadze oraz w ofercie sklepu Modbis.pl.

Materiał ma znaczenie

Konsumenci coraz częściej zwracają uwagę na kraj pochodzenia ubrań, na sposób ich produkcji i na wykorzystywane materiały. Te ostatnie są szczególnie istotne w przypadku odzieży letniej (https://modbis.pl/pol_m_Sukienki_Sukienki-na-lato-1153.html), która powinna wyróżniać się higroskopijnością, przewiewnością i właściwościami termoregulacyjnymi. To dzięki nim nasza skóra zachowuje prawidłową temperaturę i optymalne pH, minimalizując w ten sposób ryzyko przegrzania i wystąpienia alergii.

Materiały naturalne, pozbawione sztucznych barwników alergizujących, zabronionych barwników azowych i ekstrahowanych metali ciężkich, są nie tylko bezpieczne dla naszego organizmu, jak i dla środowiska – to na nie postaw tego lata!

Jakie, inne materiały znajdziesz na sklepowych półkach?

  • Materiały naturalne uzyskuje się z np. włókien pochodzenia zwierzęcego lub roślinnego. Najpopularniejszymi i nierzadko najdroższymi jest np. bawełna, wełna, len i jedwab.
  • Materiały sztuczne wytwarzane są z surowców naturalnych – (np. celulozy, białka, kauczuku), które następnie poddaje się obróbce chemicznej. Wśród tych najpopularniejszych wymienia się modal lub wiskozę.
  • Materiały syntetyczne – czyli te, wytwarzane od początku do końca przez człowieka (w tzw. procesie polimeryzacji). Ich sposób pozyskiwania jest wyjątkowo szkodliwy dla środowiska i może powodować poważne alergie skórne. Na czele syntetyków jest oczywiście poliester, ale także polar i elastan.

Artykuł partnera