Lifestyle Psychologia

Wybierz sowę i dowiedz się jaką prawdę skrywa twoja podświadomość

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
9 maja 2018
Fot. Ohme
 

Jest tyle testów psychologicznych, które pomagają nam lepiej zrozumieć co nam w duszy gra. To dzięki nim łatwiej zajrzeć w swoją podświadomość i odnaleźć skrywane głęboko lęki. Dziś przed wami kolejny, bardzo łatwy test. Wystarczy tylko przyjrzeć się tym miłym sowom i wybrać jedną z nich…

Przyjrzyj się sowom. Którą wybierasz?sowy-grafika

Jeśli wybrałeś zieloną sowę

Jeśli wybierzesz tę sowę, to znaczy, że chcesz się teraz uczyć i odkrywać „coś nowego”. Pamiętaj, że otwartość jest twoją kluczową cechą. Z drugiej strony zawsze znajdziesz sobie „coś do zrobienia” ,  żeby uciec przed rzeczywistymi obowiązkami. Najwyższy czas, abyś skupił się na naprawdę istotnych rzeczach w życiu. Musisz przestać marnować twoją energię na banały.

Jeśli wybrałeś niebieską sowę

Jeśli wybierzesz tę sowę, to znaczy, że czegoś się obawiasz. Najwyższy czas, aby wydostać się ze strefy komfortu! Musisz wyjść na świat, aby doświadczyć nowych wrażeń. Wybór tej sowy oznacza również, że nadszedł moment skonfrontować się ze swoimi lękami i poznać nowych ludzi. Z drugiej strony, powinieneś również bardziej zadbać o dobrą komunikację ze swoimi przyjaciółmi.

Jeśli wybrałeś fioletową sowę

Ten wybór ujawnia twoją „naiwność”. Jesteś z natury pewny siebie. Pragniesz zdobyć wiele, ale czasem nie bierzesz pod uwagę niesprzyjających okoliczności.  To jest coś, co może uniemożliwić ci osiągnięcie twoich celów. Troszczysz się o innych, może nieco za bardzo. Skup się na sobie, potrzebujesz się trochę wyciszyć.

Jeśli wybrałeś pomarańczową sowę

Jeśli to twój wybór, to znaczy to, że jesteś bardzo życzliwą osobą. Podchodzisz do otoczenia z pozytywnym nastawieniem i chęcią zrozumienia innych. Wydaje się, że jest wielu złych ludzi, którzy mogą cię skrzywdzić.  Musisz znaleźć swoją własną metodę wyrażania siebie. Niech świat dowie się w końcu kim naprawdę jesteś, bo twoja osobowość jest wspaniała.


Na podstawie: tetribe.net

 


Lifestyle Psychologia

Najlepsze metody depilacji

Redakcja
Redakcja
9 maja 2018
najlepsze metody depilacji
Fot. iStock / skynesher
 

Depilacja z pewnością stanowi jeden z najpopularniejszych zabiegów kosmetycznych, z których niektórzy korzystają codziennie, inni zaś raz, kilka razy w miesiącu. Oczywiście wybranie tego zabiegu musi się wiązać z wiedzą na temat własnej skóry i przeciwwskazań. Choć depilacja obecna jest od czasów starożytnych, to jednak i do dziś może się wiązać z zaczerwienieniami skóry, bólami, występującymi na niej krostkami. Warto zatem poznać najciekawsze i najlepsze metody depilacji.

Jaką metodę depilacji wybrać?

Zakup depilatora, maszynki, kosmetyków nie będzie oznaczać, iż jedną metodę możemy stosować do wszystkich części ciała. Zupełnie inaczej będziemy usuwać owłosienie na nogach, a inaczej pod pachami. W przypadku nóg i ramion najlepiej sprawdzi się wosk na ciepło lub na zimno, specjalne kremy i pianki, a także depilator elektryczny. Z kolei w przypadku twarzy lepiej korzystać ze specjalnych preparatów, wosku na zimno. Pod pachami z reguły sprawdza się specjalny krem oraz golarka, które nie będą powodować uciążliwych podrażnień.

Warto pamiętać jednocześnie o ochronie skóry. Dermatolodzy i specjaliści od kosmetyki zalecają, aby depilacji nie wykonywać po opalaniu. Jednocześnie dobrze jest zbadać o skórę pod kątem depilacji, albowiem przy każdorazowym problemie, najlepiej będzie od razu zdecydować się na wizytę u lekarza w celu specjalistycznego usuwania owłosienia.

Depilacja za pomocą depilatora

Najbardziej rozsądnym wyborem wydaje się zakup depilatora elektrycznego. O tym, jaki model będzie najlepszy, podpowie nam artykuł – jaki depilator kupić? Choć na dobrej klasy urządzenie musimy przeznaczyć trochę funduszy, to jednak będzie to niezwykle opłacalny zakup. Modele z wyższej półki posiadają specjalne nakładki, które zmniejszają ból podczas depilacji. Ponadto biorąc fakt, że owłosienie odrasta dopiero po kilku tygodniach, taki zabieg będzie o wiele bardziej atrakcyjny finansowo w porównaniu z ceną lasera czy wosku. Depilator wyrywa włoski razem z cebulką. Biorąc pod uwagę domowe efekty, będzie to z pewnością zabieg, który przyniesie spodziewane efekty, a także nie musi być często powtarzany.

Depilacja woskiem

Jest to równie skuteczny, jak i bolesny zabieg, który z pewnością wymaga sporej wprawy. Także i w tym wypadku włoski odrastają dopiero po kilku tygodniach. Wosk na ciepło musi zostać przez nas odpowiednio podgrzewany, a następnie nakładany szpatułką na skórę. Warto pamiętać, aby temperatura była odpowiednia, gdyż zbyt jej wysoka wartość może znacząco rozszerzać naczynka krwionośne. Gdy wosk ulegnie stwardnieniu, zrywamy go. W ten oto sposób włoski są usuwane wraz z warstwą wosku. Należy pamiętać, aby nie stosować wosku, kiedy ma się miesiączkę. Skóra staje się wtedy bardziej delikatna, co niesie ze sobą większy ból przy depilacji.

Istnieje również wosk na zimno, pod postacią plastrów. Są one rozgrzewane w naszych dłoniach, a następnie równomiernie nakładane na skórę. Plastry musimy wygładzać w kierunku rośnięcia włosków, a zrywać w przeciwną stronę. Trzeba opanować szybkie i energiczne ruchy, co zapobiegnie większym kłopotom. Po depilacji woskiem nie korzystajmy ze środków na bazie alkoholu.

Depilacja maszynką jednorazową

Dla wielu kobiet najprzyjemniejsza, a przy tym najszybsza i najprostsza metoda depilacji. Wystarczy czasem chwila, aby pozbyć się owłosienia. Niestety efekt ten trwa tylko 1-2 dni, by potem znów czuć na sobie małe i twarde włoski. Należy pamiętać podczas golenia, aby dokonywać tej czynności zawsze z włosem, zwłaszcza w tych miejscach, gdzie skóra jest delikatna. Przy goleniu pod włos, łatwiej o zacięcia.

Depilacja kremem do depilacji

To również bezbolesna, a przy tym szybka metoda. W jej przypadku włoski z reguły odrastają po 3-5 dniach. Zawarte w takim kremie substancje skutecznie rozpuszczają włosy nawet poniżej linii warstwy rogowej naskórka. Taki preparat należy nałożyć na skórę i w zależności od efektu, ilości owłosienia, zmyć po 5-20 minutach wodą lub zeskrobać szpatułką. Dobrze jest przygotować uprzednio skórę za pomocą środków kosmetycznych, które zredukują ryzyko podrażnień.

Depilacja laserowa

Coraz większym powodzeniem wśród Polek cieszy się depilacja laserowa. Jest to o wiele bardziej kosztowny, lecz przy tym najbardziej skuteczny rodzaj depilacji. Wytwarzane w tym wypadku światło lasera jest pochłaniane przez barwnik skóry i włosów, który zamienia je w ciepło i niszczy trwale cebulkę włosa. W ten oto sposób można na zawsze pozbyć się problemów z owłosieniem. Należy jednak pamiętać, że taki zabieg musi być powtórzony 3-7 razy, dzięki czemu przyniesie pełną skuteczność. Każdy zabieg jest dokładnie konsultowany z lekarzem, który po badaniach ustali, czy będzie możliwy do wykonania, bez żadnych skutków ubocznych.

Depilacja a higiena

Bez znaczenia na to, który rodzaj depilacji wybierzemy, zawsze musimy pamiętać o odpowiedniej higienie intymnej. To właśnie dbanie o skórę przed i po depilacji jak i przez cały czas może wpływać na pojawienie się przebarwień, kostek, zacięć oraz innych problemów. Przyczyną takich problemów są zazwyczaj bakterie jak i brak pielęgnacji skóry. Więcej o tym, jak powinna wyglądać higiena intymna, do przeczytania w załączonym artykule.


Lifestyle Psychologia

Jakie nawyki niszczą twój mózg. Nie śpij więcej z głową pod kołdrą

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
9 maja 2018
Fot. iStock/SIphotography

Chcesz, by twoj mózg funkcjonował sprawnie? Dbaj o odpowiednią ilość snu, nie przesadzaj z ilością bodźców wokół ciebie, codziennie podejmuj wysiłek fizyczny i odżywiaj się zdrowo. To, jak będzie funkcjonował w dużej mierze zależy od tego, jak traktujesz swój organizm. Czy wiesz, jakie złe nawyki mają niekorzystny wpływ na twój mózg?

1. Wychodzenie z domu bez śniadania

W nocy nie jesz, więc nie dostarczasz organizmowi cukru ani innych składników odżywczych.  Ten deficyt hamuje efektywność pracy mózgu. Częste niejedzenie posiłków z rana, może nawet powodować zwyrodnienie tkanki mózgowej.

2. Niechęć do „pogaduszek”

Rozmowa stymuluje twój mózg do pracy, wycofując się z interakcji z innymi, fundujesz mi intelektualny zastój.

3. Spanie z głową pod kołdrą

Nie tylko odcinamy sobie odpowiednią ilość tlenu, ale również wydychamy dwutlenek węgla, który nie miesza się z dużą masą powietrza w pomieszczeniu, ale pozostaje pod przykryciem i jest wdychany ponownie.

4. Palenie

Nikotyna powoduje kurczenie się komórek mózgu i zwiększa ryzyko zachorowania na choroby pozwiązane z demencją i Alzheimerem.

5. Brak stymulacji intelektualnej

Jeśli nie rozwiązujesz krzyżówek, nie oglądasz „ambitniejszych”programów w telewizji, nie uczysz się żadnego języka, to nie ćwiczysz swojego mózgu, nie stawiasz przed nim wyzwań. Pamiętasz, że organ nieużywany zanika? 😉

6. Pracowanie, gdy jesteś chory/przemęczony

Nie dając organizmowi się zregenerować, odbierasz mózgowi możliwość walki z patogenami. Jeśli przeciążasz go pracą, powodujesz, że spada jego wydolność i efektywność.

7. Oddychanie zanieczyszczonym powietrzem

Zbyt mała ilość tlenu  w twoim mózgu obniża jego sprawność oraz prowadzi do zawrotów głowy i omdleń.

8. Za mała ilość snu

Sen to regeneracja, sen to zasłużóny odpoczynek – również dla mózgu. Jeśli przez dłuższy czas nie dosypiasz, nie pozwalasz swojemu mózgowi dostatecznie odpocząć, przyczyniasz się do obumierania kmórek mózgowych.


Na podstawie: Happy and Healthy Life

 


Zobacz także

„Córka ma dziewczynę, dziadek umawia się na randki w internecie, kuzyn nie chce mieć dzieci”. Współczesne zmiany w modelu polskiej rodziny

„Piękna żmijka”, czyli o tym jak lubimy (i czy umiemy) oceniać innych po wyglądzie

NieMADKA. Kto ma prawo moją macicę i biust oceniać?