Lifestyle

Wróżenie z fusów – zabawy na andrzejkową noc

Redakcja
Redakcja
29 listopada 2017
Wróżenie z fusów - zabawy na andrzejkową noc
Fot. iStock
 

Wróżby andrzejkowe są od lat popularne w Polsce i nie tylko. Św. Andrzej jest patronem miłości oraz zamążpójścia, dlatego jego imieniny to doskonała okazja do poznania swojej miłosnej przyszłości. Możliwości jest wiele – układanie butów, przelewanie wosku przez dziurkę od klucza oraz wróżenie z fusów. Dzisiaj chcemy przybliżyć tę ostatnią wróżbę. Jak odczytywać przyszłość z fusów? Eksperci Ahmad Tea London pokazują, jakie to proste.

W magiczny andrzejkowy wieczór, w swojej ulubionej filiżance zaparz napój na bazie herbaty liściastej np. Assam Ahmad Tea London. Nie wypijaj jej jednak do końca, ale zostaw na dnie taką jej ilość, by delikatnie przykryła fusy. Naczynie przełóż do góry dnem na spodek i pozwól, aby płyn który pozostał w naczyniu delikatnie spłynął. Odwróć filiżankę, w której na dnie pozostały same fusy, a następnie przyjrzyj się, w jaki wzór się ułożyły.

Jak odczytywać symbole?

Znając symbole dobra i zła z łatwością możemy odczytać, co oznaczają figury powstałe z fusów:

 • kwiaty – honor, szacunek

 • kot – zdrada

 • serce – miłość

 • drabina – stopniowy awans

 • pies – wierność

 • książę – odkrycia naukowe

 • drzewa – powodzenie, płodność

 • krzyż – ból i cierpienie

 • jaja – przyrost, powodzenie

 • pierścień – małżeństwo

Wróżenie z fusów - zabawy na andrzejkową noc

Fot Materiały prasowe

Zaskocz swoich przyjaciół, organizując klimatyczny wieczór. Zapal świecie i przygotuj kadzidełka, aby atmosfera towarzysząca spotkaniu była niezapomniana i magiczna. Kto wie, może ten wieczór i przepowiednie odwrócą Twoje życie do góry nogami? Nigdy nic nie wiadomo – w herbacianych listkach tkwi bowiem magia.

Więcej informacji na temat Ahmad Tea London, znaleźć można na stronie www.ahmadtea.pl


Lifestyle

Czy lubimy jeszcze swoje towarzystwo i czy jesteśmy gotowi na wspólne rozrywki? Rozwiązanie konkursu „Połącz swoją rodzinę na nowo”

Hanna Szczygieł
Hanna Szczygieł
29 listopada 2017
Fot. iStock / Ivanko_Brnjakovic
 

Narzekasz, że technologia po cichu rozkrada rodzinę? Wkrada się w życie i uwiązuje smyczą każdego przed swoim ekranem? My też! Ale zamiast wyrzucić już nieco zakurzony telewizor, znajdź swój sposób na zaprzyjaźnienie technologii i połączenie rodziny na nowo!

Jak żyjemy?

Zapytaliśmy was, o wasze rytuały i miejsce nowej technologii w waszych domach. O to jak spędzacie ze sobą czas i wreszcie, jak wykorzystalibyście nowe urządzenie NVIDIA SHIELD TV, żeby na nowo zjednoczyć rodzinę. Co się okazało? Przeczytajcie!

1) Uważam, że telefony komórkowe  i smartfony to:
a) pomocne w komunikacji narzędzie,
b) centrum zarządzania pracą,
c) pochłaniacze czasu i pieniędzy

nvidiaankietapytanie1

Większość respondentów nie boi się technologii. Gratulujemy wam odwagi, bo zmierzyliście się z trudnym wyzwaniem, jakim są ekrany. Jednak, gdy zadbamy w naszym życiu o równowagę i urozmaicenie, nie taki diabeł straszny…

2) Czy grasz z dzieckiem w gry? Jeśli tak, wybierz jakie (możesz wybrać kilka odpowiedzi)
a) gry planszowe
b) razem gramy w gry elektroniczne (komputer/konsola/telfon/tablet itp)
c) gry sportowe/ruchowe
d) nie gramy w gry
nvidiaankietapytaie2
Po raz kolejny zdecydowana większość uczestników naszej mini-ankiety zasługuje na medal. Bo prawie nikt nie odmówił sobie pogrania w to i owo z dzieciakami. Cieszymy się również z tego, że większość z was stawia na bardzo różnorodne formy wspólnych rozgrywek. Tak trzymać. Jedyne, czego możemy sobie wszyscy życzyć, to jeszcze więcej ruchu. Być może pierwszym krokiem do ruszenia z kanapy będzie zaproszenie do domu SHIELD TV? Kto wie, co w tym roku będzie czekało pod choinką?
A całkiem serio, to doskonały sposób, że poruszać się w swoim salonie – szczególnie teraz, w sezonie jesienno-zimowym, gdy trudno nas wyciągnąć z domu
3) Czy korzystasz z technologii podczas wspólnego spędzania czasu z rodziną? Jeśli tak, wybierz w jaki sposób (możesz wybrać kilka odpowiedzi)
a) Oglądamy wspólnie TV
b) Robimy sobie wieczory filmowe/domowe kino itp.
c) Razem ćwiczymy korzystając z filmów instruktażowych
d) Gramy w gry z wykorzystaniem sprzętu typu TV/konsola/tablet
e) Gotujemy korzystając z programów kulinarnych

nvidiaankietapytanie3

Czy się lubimy? Chyba możemy śmiało zaryzykować stwierdzenie, że mimo technologii, podkradającej nam cenne chwile, nadal lubimy spędzać ze sobą czas – i to na bardzo różne sposoby. Sport, gotowanie, relaks, nauka – praktycznie w każdej dziedzinie możemy dostępną technologię mądrze wykorzystać. Mądrze, czyli tak, by nas łączyła, nie dzieliła.

Dziękujemy wam bardzo, że zechcieliście podzielić się z nami waszymi opiniami i opowieściami. I z całego serca życzymy wam, by tych wspólnych chwil było z czasem coraz więcej. To już zależny tylko od nas samych – dobrze sobie w tym trudnym zadaniu pomagać!

Wiemy, że bardzo czekacie na wyniki 🙂 . Obrady Jury nie były łatwe, redakcja rwała sobie włosy z głowy, ale  końcu udało nam się dojść do porozumienia…

Nagroda wędruje do…

Fot. Materiały prasowe

Laureat: Karolina Woźniak

Serdecznie gratulujemy i prosimy o kontakt mailowy w celu odbioru nagród w ciągu 7 dni od daty ogłoszenia wyników. Prosimy o przesłanie danych do wysyłki nagrody (imię i nazwisko, adres e-mail, adres i nr telefonu) na adres e-mail: kontakt@ohme.pl. Otrzymanie danych potwierdzamy w odpowiedzi zwrotnej.

Prosimy o dołączenie w treści wiadomości poniższego oświadczenia:
Wyrażam zgodę na wykorzystanie i przetwarzanie przez Organizatora swoich danych osobowych uzyskanych w związku z organizacją Konkursu, wyłącznie na potrzeby organizowanego Konkursu, zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002 r., Nr 101, poz. 926 z późn. zm.).

1 x urządzenie NVIDIA SHIELD TV*

*Na podstawie art. 30 ust. 1 pkt 2 ustawy z dnia 26 lipca 1991 roku o podatku dochodowym od osób fizycznych (tekst jedn. Dz. U. z 2012 r., poz. 361 z późn. zm.) wydanie nagród, o których mowa w ust.1 powyżej, podlega opodatkowaniu zryczałtowanym podatkiem dochodowym od osób fizycznych. Obowiązek podatkowy ciąży na Laureacie, wygrywającym nagrodę. W celu dopełnienia formalności, należy skontaktować się z organizatorem. Warunkiem wydania nagrody jest uregulowanie zaliczki na podatek dochodowy.

Fot. Materiały prasowe

Podczas naszej zabawy, sami  tak bardzo wychwaliliście to urządzenie, że już chyba doskonale wiecie, że nie wszystko, co nowe – musi być niepotrzebne. Czasem okazuje się genialnym sposobem, by stare rzeczy robić „po nowemu”, by łączyć pokolenia, rozwijać się, uczyć czy po prostu ruszyć z kanapy.

A my przypominamy, co potrafi NVIDIA SHIELD TV!

Najwydajniejsze urządzenie do strumieniowania w formacie 4K HDR

Nowy SHIELD zapewnia najwyższą jakość obrazu, obsługę formatu 4K HDR oraz trzykrotnie większą wydajność niż jakiekolwiek inne urządzenie strumieniujące tego typu na rynku. Dzięki obsłudze usługi Amazon Video zawierającej materiały w formacie 4K HDR urządzenie SHIELD zapewnia użytkownikom dostęp do najobszerniejszego katalogu materiałów w niesamowitej jakości 4K, a także do serwisów Netflix, YouTube i Google Play Movies(1).

Flagowa aplikacja YouTube dla telewizorów będzie dostępna na urządzeniach SHIELD w ciągu kilku miesięcy, zapewniając dostęp do materiałów wideo nagranych w technologii 360 stopni.

Niesamowite gry

Możliwość obsługi gier oraz rozmiar biblioteki gier dostępnych na urządzeniu SHIELD TV wyróżniają je na tle innych urządzeń strumieniujących. Biblioteka tytułów, w jakie można grać na urządzeniach SHIELD liczy już tysiące pozycji. Wkrótce dołączą do nich hity ze studia Ubisoft, w tym The DivisionFarCry PrimalWatch Dogs 2, Assassin’s Creed Syndicate, For Honor i wiele innych. Nowe gry Ubisoft będą udostępnianie w dniu ich premiery na komputery PC.

Fot. Materiały prasowe

Firma NVIDIA sukcesywnie dodaje nowe gry w usłudze GeForce NOW.

Również natywnie działające gry będą regularnie dodawane do oferty SHIELD. Wśród nich pojawią się m.in. takie tytuły jak Tomb Raider i Shadowgun Legends, a The Witnessjest już dostępna od dzisiaj w sklepie Google Play.

Sztuczna inteligencja w domu

W nadchodzących miesiącach urządzenia SHIELD TV zostaną wzbogacone o nowe możliwości związane ze sztuczną inteligencją, które odmienią sposób korzystania z domowej rozrywki.

 • Po raz pierwszy na telewizorach sterowana głosem funkcja Asystent Google. Funkcja Asystent Google została zoptymalizowana pod kątem ekranów telewizorów – dzięki niej największy ekran w domu wyświetla odpowiedzi graficzne uzupełniające odpowiedź dźwiękową. Komendy głosowe zastępują pilota, umożliwiając wyszukiwanie treści, pauzowanie, a także przewijanie do przodu i do tyłu. Sztuczna inteligencja Google może także usprawnić wyszukiwanie materiałów rozrywkowych i odpowiadać na pytania.

Więcej informacji można uzyskać na stronie https://www.nvidia.pl/shield/shield-tv/.

Fot. Materiały prasowe

nvidia

Regulamin zabawy jest dostępny tutaj.


Lifestyle

Zaproście przyjaciółki! Pora na andrzejkowe wróżby

Redakcja
Redakcja
29 listopada 2017
Fot. iStock
Następny

Na to, żeby znowu poczuć się jak dziecko zawsze jest czas albo… przynajmniej dzisiaj 🙂 . Twój andrzejkowy must have, to kilka najlepszych przyjaciółek (nie będziemy się wykłócać o to, czy to panny, panny z odzysku, a nawet mężatki – każdej należy się od losu coś dobrego!), świece (mogą być te, które zostały ci po urodzinach najmłodszej pociechy – tylko jej o tym nie mów!), stary klucz i butelka dobrego wina. Reszta sama jakoś się znajdzie. A no i jeszcze wróżby, koniecznie!

Skąd się wzięły Andrzejki?

Wiele z tych wróżb praktykuje się już od zarania dziejów. Badacze obyczajów spierają się jednak o to, gdzie powstał andrzejkowy zwyczaj. Słowiańska mitologia z 1911 r. mówi o tym, że święty Andrzej swoją wielką moc odziedziczył po słowiańskim bożku weselnych godów – Godunie. Wróżby odprawiane w tym dniu miały podpowiedzieć, które panny pierwsze wyjdą za mąż. Przez cały rok młodzieńcy starali się potem o ręce tych niewiast. Podanie gęsi w czarnej polewie lub przywiązanie worka grochowin do bryczki, oznaczało dla kawalera gorzką odmowę. No, to co tam dzisiaj będzie na obiad? 🙂


Źródło: ofeminin.plpolki.pl

Zobacz także

10 sygnałów, że masz szczęśliwe życie (nawet jeśli teraz tego nie czujesz)

"Golenie" twarzy skalpelem? Dermaplaning, czyli nowa alternatywa głębokich peelingów

„Golenie” twarzy skalpelem? Dermaplaning, czyli nowa alternatywa głębokich peelingów

10 kłamstw na temat zdrowia, w które wierzymy