Lifestyle

Wredna i chytra? Nie. Po prostu piękna! Fotograf walczy ze sterotypami dotyczącymi rudych kobiet

Redakcja
Redakcja
25 kwietnia 2017
Fot. Screen Instagram/redheads
 

Co pierwsze przychodzi ci na myśl, kiedy słyszysz „ruda” bądź widzisz rudą osobę? Pewnie to, co większość ludzi – wredna. I na pewno mało atrakcyjna, bo jak można z takim kolorem włosów i z piegami wyglądać atrakcyjnie? A właśnie, że można! Pokazują to prace fotografa, który miał dość stereotypów i chciał pokazać, że rude kobiety są naprawdę piękne. Udało mu się?

Rudy kolor włosów jest najrzadszy na świecie i ma go ok. 1,5 proc. ludzi na całym świecie. Według szwedzkich naukowców taki kolor to wynik przystosowania się do panujących warunków klimatycznych. Im mniej słońca w danym miejscu i kraju, tym większe prawdopodobieństwo pojawienia się rudzielców. Niestety, naukowcy przewidują, że poprzez ocieplanie się klimatu, rudy kolor włosów może zaniknąć. Co, patrząc na te zdjęcia, byłoby wielką stratą.

 

Projekt „Redhead Beauty” to pomysł amerykańskiego fotografa, który przez 3 lata zwiedził ponad 20 krajów na całym świecie. Brian Dowling zrobił on ponad 130 portretów rudowłosych kobiet.


„Ten projekt został przeprowadzony bez pomocy specjalistów. Nie korzystałem z pomocy wizażystki, nie miałem profesjonalnego oświetlenia i nie przerabiałem zdjęć w Photoshopie. Chciałem, żeby zdjęcia były naturalne i pokazywały prawdziwe piękno fotografowanych kobiet. Moim celem jest walka ze stereotypami” – twierdzi autor.

 

Zdjęcia są naprawdę fantastyczne i zbierają dużo pozytywnych opinii, co nie powinno nikogo dziwić. Znajdują się na nich kobiety pewne siebie i akceptujące swoje naturalne piękno.

Resztę zdjęć możecie zobaczyć tutaj

Źródło: kickstarter.com, dzieci.pl


Lifestyle

10 produktów, które na długo zalegają w żołądku

Redakcja
Redakcja
25 kwietnia 2017
Następny

Jeśli zdarza ci się czuć po posiłku ciężko i bez energii, zapewne zastanawiasz się nad tym, co takiego zjadłaś, o czym twój żołądek nie może jeszcze zapomnieć. To uczucie może towarzyszyć ci na co dzień, jeśli nie przykładasz większej wagi do swojej diety.

Przez pewne produkty, możesz czuć się ociężale, cierpieć na wzdęcia, odbijanie i dyskomfort trawienny. Zamiast cieszyć się energią po zjedzonym posiłku, wręcz przeciwnie, masz ochotę położyć się i przeczekać w bezruchu ten najtrudniejszy czas. Ponadto jedzenie ciężkostrawnych produktów powoduje, że czujesz się pełna i pauzy między posiłkami stają się zbyt długie. Czas przebywania pokarmów w żołądku zależy od indywidualnych predyspozycji i sprawności całego układu trawiennego. Warto przy takich okazjach sięgać po zioła poprawiające trawienie. Zobacz, z czym twój żołądek ma najwięcej pracy.


 

źródło: kuchnia.wp.pldietety.plsurojadek.com

Lifestyle

Wybacz, ale nigdy nie zapomnij, że…

Hanna Szczygieł
Hanna Szczygieł
25 kwietnia 2017
Fot. iStock / FredFroese

W relacjach z drugim człowiekiem popełniamy wiele błędów… inni też je popełniają. Szczególnie te, które każą nam wierzyć zbyt mocno w nasze przekonania. Są rzeczy, które trzeba umieć wybaczyć, by lżej iść dalej przez życie, ale o których nie warto zapominać.

10 błędów, które musisz wybaczyć – sobie i innym –  ale nigdy nie możesz o nich zapomnieć

1. Czasami ludzie nie widzą problemu w tym, co robią

2. Niektórzy ludzie nigdy się nie zmienią

3. Traktowanie kogoś z szacunkiem nic nie kosztuje, ale niektórzy ludzie nadal nie mogą sobie na to pozwolić

4. Niektórzy ludzie będą cię ranić i zachowywać się tak, jakbyś to ty ich skrzywdziła. Nie potrafią wziąć na siebie winy

5. Niektórzy ludzie udają, że im nie zależy, ale robią to po to, by się chronić

6. Niektórzy ludzie zawsze będą szukali w tobie winy i błędów, są zbyt zaślepieni, żeby dostrzec je w sobie

7. Prawda jest zawsze lepsza niż kłamstwo, ale niektórzy nadal nie potrafią z tym żyć

8. Niektórzy ludzie nigdy nie wyrastają z dramatów i negatywnego podejścia, ale to ich sprawa, nie twoja

9. Niektórzy ludzie nie lubią cię, tylko dlatego, że się od nich różnisz

10. Musisz pamiętać, że nie każdy był wychowany tak, jak ty


Na podstawie filmu: powerofpositivy


Zobacz także

3 rodzaje strat, których doświadczamy i jaka płynie z tego nauka

Czary mary, piękne dłonie! Akcja „14 dni dla mojego ciała” – wyzwanie #2

Radość Życia dla MAM!