Go to content

Wokół wrzawa, a w sercach pokój. Jesteśmy w świetnych nastrojach

Fot. iStock / pixelfit

Przedstawiamy wam wyniki naszej ankiety za kolejny tydzień – tuż po Świętach, a jeszcze przed końcem roku. Okazuje się, że w tym świątecznym czasie jesteśmy bardzo zadowoleni z naszego życia.

Wyniki ankiety przygotowane przez Inemo

Koniec roku nie należał do najbardziej spokojnych. A jednak test zadowolenia Polaków wykazuje niezbicie – nasz nastrój nie opada. A nawet wzrasta.

W polityce awantura wokół „puczu”, na świecie katastrofa lotnicza, śmierć Georga Michaela, a w domach odwieczne zatargi wokół świątecznych stołów. Mimo to czujemy się zaskakująco dobrze.

„Czy jesteś zadowolony/a ze swojego życia? „Tak” deklaruje 61 proc. badanych (40 proc. według naszej metodologii jest tego niezbicie pewna). To prawie identycznie, jak  tydzień temu, gdy było 61 i 39 proc. Zadowolony/a z pracy? Owszem, twierdzi 60 proc. – 9 proc. więcej niż ostatnio. Ale różnica jest tylko w głowie, bo z serca w obu testach zadowolonych było i jest tylko 35 proc. Skąd ta dziwna różnica? Cóż, wracamy do biurek po krótkiej świątecznej przerwie i naprawdę chcemy, żeby było fajniej. Ale jest jak zawsze i serce to wie, choć my nie zawsze to sobie uświadamiamy.

Co ciekawe, na znacząco wyższym poziomie jest ocena naszego kraju. Zadowolonych, że tu mieszka jest 66 proc. badanych, w tym 42 proc. deklaruje to „prosto z serca”.  Tydzień temu było odpowiednio 59 proc. i 37 proc. Wygląda na to, że żadne utarczki polityczne w czasie Świąt nie są w stanie popsuć nam przyjemności bycia Polakiem. Wręcz przeciwnie: nastrój patriotyczny rośnie!

Czy to się zmieni, kiedy wrócimy na dobre do pracy? Zobaczymy – od poniedziałku znowu zaczybamy wypełnianie ankiety razem z NEUROHM Polska!

Bądźcie z nami koniecznie!