Lifestyle

Witaj Szkoło! Praktyczny poradnik od marki Activejet

Redakcja
Redakcja
8 sierpnia 2019
Mat. prasowe
 

Wraca szkoła a wraz z jej nadejściem kończy się beztroski, wakacyjny czas. Już od 1 września nasze pociechy porzucą wakacyjne lenistwo na rzecz wczesnych porannych pobudek, intensywnej pracy w czasie lekcji i równie intensywnej pracy po lekcjach – przy odrabianiu prac domowych. Aby ułatwić dziecku codzienne obowiązki i uprzyjemnić ich wykonywanie – warto pamiętać o kilku istotnych kwestiach. Jakich? Podpowiadamy!

Zacznij od oświetlenia

Oświetleniu w pokoju dziecka powinniśmy poświęcić szczególnie dużo uwagi. Przemyślany dobór lamp zadba o wzrok naszych pociech, pozwoli im skupić się na nauce i rozluźnić w czasie zabawy. Pierwszą zasadą jest stosowanie energooszczędnych źródeł światła – to ze względu na długi czas eksploatacji. Idealne będzie stosowanie lamp LED, których żywotność dochodzi do nawet 30 000 godzin. Lampy montowane w pokoju dziecka powinny być także wytrzymałe – te z oferty Activejet są objęte trzyletnią gwarancją.

Miejsce do nauki powinno wyraźnie odróżniać się od reszty pokoju. Odrębność kącika przeznaczonego do odrabiania lekcji można zaakcentować między innymi za pomocą oświetlenia. Pierwszym krokiem jest ułatwienie dostępu do światła dziennego – z tego powodu biurko powinno być zainstalowane przy oknie. Po zmroku czas oczywiście na światło sztuczne – dobierając je do miejsca pracy dziecka, powinniśmy wziąć pod uwagę wiele czynników.

Mat. prasowe

Lampkę biurkową należy umieścić na brzegu blatu – dla dzieci praworęcznych po lewej stronie, dla leworęcznych odwrotnie. W ten sposób dziecko nie będzie zasłaniało sobie dostępu do światła podczas rysowania lub pisania. Odległość między źródłem światła a biurkiem powinna wynosić około 35- 40 centymetrów – to liczby orientacyjne, które trzeba dopasować do wzrostu dziecka. Lampa natomiast musi być ruchoma, umożliwiająca regulację według potrzeb. Światło do nauki powinno mieć barwę chłodno – białą, mieszczącą się w przedziale 3500 – 4100 K (ten ostatni parametr jest uznawany za idealny do czytania).

Doskonałym wyborem będą lampki biurkowe ORION, CROCO czy RAINBOW marki Activejet, emitujące białe, zimne światło sprzyjające nauce.

Lampki są lekkie i umożliwiają skierowanie strumienia światła w dowolnym kierunku, a WEGA i ORION dodatkowo oferują funkcję zmiany koloru podstawy – coś, co z pewnością urozmaici dziecku czas po skończeniu nauki.

Nie zapomnij o drukarce i tuszach

Kolejnym istotnym elementem dobrze zorganizowanego pokoju jest swobodny dostęp do materiałów ułatwiających naukę i odrabianie lekcji. W pokoju dziecka powinna znaleźć się dobra drukarka i wysokiej jakości tusze lub tonery, dzięki którym z łatwością wydrukuje materiały potrzebne do nauki – w dobie Internetu dzieci chętnie sięgają po zasoby dostępne w sieci.

Tusze Activejet to gwarancja jakości, wydajności i dobrej ceny, a także pełnego bezpieczeństwa dla sprzętu drukującego. Charakteryzują się zwiększoną pojemnością w stosunku do tuszów oryginalnych oraz są obecnie dostępne dla kilkuset najpopularniejszych modeli. Produkty występują w dwóch wersjach: Premium (fabrycznie nowy w technologii regeneracji) oraz Supreme (fabrycznie nowy oparty na nowych komponentach). Wszystkie tusze poddawane są surowym i ścisłym testom jakościowym na każdym etapie produkcji, a stosowany w nich atrament i komponenty pochodzą w zdecydowanej większości z produktów rynku europejskiego.

Mat. prasowe

Korzystanie z alternatywnych materiałów eksploatacyjnych wiąże się z ogromną oszczędnością w skali roku, niemożliwą do osiągnięcia jakąkolwiek inną metodą pracy z drukarką. Wysokojakościowe zamienniki dorównują oryginałom jakością wydruku, a nawet w niektórych przypadkach zapewniają lepszą jakość pracy niż tusze producenta. To szczególnie ważne, gdy nasze dziecko drukuje dużo i ochoczo korzysta z drukarki.

Porządek to podstawa

W bałaganie trudno jest zebrać myśli i skupić się na pracy, a unoszący się

w powietrzu kurz nie poprawia samopoczucia. Regularne porządki nie powinny ominąć także dziecięcej przestrzeni do pracy. Czym możemy wspomóc dziecko, aby mogło efektywnie posprzątać swoje biurko i znajdujące się na nim sprzęty, nie tracąc na to całego dnia? Warto mieć pod ręką bogatą ofertę akcesoriów do czyszczenia marki Activejet – znajdziemy w niej wszystko, co potrzebne do gruntownych porządków – sprężone powietrze, patyczki do czyszczenia, piankę do ekranów czy plastików, chusteczki oraz preparaty do czyszczenia drukarek!

– Sprężone powietrze

Z jego pomocą dziecko może w szybki i prosty sposób pozbyć się kurzu z trudno dostępnych miejsc. Podobno najbrudniejszym miejscem na dziecięcym biurku jest klawiatura – wystarczy powiedzieć, że dotyka ją często zabrudzonymi dłońmi czy niechcący zasypuje okruszkami

z talerza. Dzięki sprężonemu powietrzu doprowadzimy klawiaturę do stanu używalności bez ryzyka uszkodzenia jej elementów. Jego dodatkowym atutem jest zapewnienie sprzętowi odpowiedniej konserwacji, ponieważ zalegające zanieczyszczenia blokują wentylację komputera, doprowadzając do jego przegrzewania.

– Patyczki do czyszczenia

Wygodnym i niezajmującym dużej ilości miejsca gadżetem są patyczki do czyszczenia klawiatury marki Activejet. Ich płaskimi końcówkami można wyczyścić kurz zarówno spomiędzy klawiszy, gdzie przestrzeń jest bardzo mała, jak i spod nich. Patyczki okażą się szczególnie przydatne wszystkim tym, którzy na swojej klawiaturze posiadają plamy po słodkich napojach, sprawiające, że przyciski nie chodzą już tak płynnie jak dawniej. W komplecie znajdziemy również praktyczny płyn przeznaczony do tego rodzaju sprzętu elektronicznego.

– Pianka do ekranów

Choć na co dzień możemy tego nie dostrzegać, to jednak przecierając ekran nawet zwykłą, białą chusteczką, zauważymy, że pokrywa go duża warstwa kurzu. Niestety monitory mają talent do przyciągania wszystkiego, co unosi się w powietrzu. Używając czyszczącej pianki usuniemy z jego powierzchni nawet najbardziej uporczywe plamy oraz zabezpieczymy go przed osadzającym się kurzem, spowalniając jego przyleganie.

– Chusteczki

Do codziennej i szybkiej pielęgnacji polecane są specjalne chusteczki nasączone płynem, dzięki którym za jednym pociągnięciem pozbędziemy się zanieczyszczeń zarówno z naszych ekranów, jak również z obudowy sprzętu. Nie wymagają one dodatkowego przecierania „na sucho” i są jednorazowe. W ofercie Activejet znajdziemy zarówno nawilżane, jak również suche ściereczki zapakowane w plastikowe, wygodne pudełka z zamknięciem zabezpieczającym przed wysychaniem oraz niewielkie, kompaktowe paczki idealne dla fanów laptopów.

– Preparaty do czyszczenia drukarek

Ostatnim, jednak nie najmniej istotnym produktem są środki czyszczące wewnętrzne części drukarki, takie jak głowice igłowe i pozostałe, delikatne mechanizmy. Szczególnym problemem są pozostałości po używanym papierze, który osadza się na elementach ruchomych odpowiadających za podawanie papieru. Zanieczyszczone elementy są powodem zacinania się papieru w drukarce oraz spowolnienia pracy samej drukarki. Większość drukarek posiada proste do zdjęcia pokrywy i klapki, dzięki którym możemy dostać się do ich newralgicznych części.

Szkoła tuż tuż – to już ostatnie chwile na kompletowanie wyprawki i zakup niezbędnych pomocy naukowych. Na szczęście wszystkie wspominane powyżej elementy dziecięcego pokoju szybko i sprawnie zakupicie na wyspach Activejet dostępnych na terenie całego kraju.

Mat. promocyjne


Artykuł powstał przy współpracy z Activejet


Lifestyle

Jak spać, żeby nie bolało, czyli kilka pozycji dla tych, których bolą plecy

Redakcja
Redakcja
8 sierpnia 2019
Fot. iStock/supkkato
 

Bóle pleców, niezależnie od podłoża na jakim występują, potrafią być bardzo uciążliwe. Fizyczne cierpienie wyczerpuje również psychicznie, bo sprawia, że nie możesz zasnąć, wiecznie odczuwasz zmęczenie i rozdrażnienie. Warto dowiedzieć się jak spać, żeby nie bolało.

Kilka pozycji dla tych, których bolą plecy:

1. Na boku z poduszką między nogami 

Obróć się na bok. Cała boczna linia ciała – z wyjątkiem głowy jeśli trzymasz ją na poduszce  – powinna dotykać materaca. Połóż niewielką poduszkę między kolanami. Dostosuj jej położenie jeśli jest ci niewygodnie.

Jeśli między talią a materacem pozostała jakaś przestrzeń, użyj jeszcze jednej małej poduszki, żeby podeprzeć ten fragment ciała.

Jak to pomaga: Spanie na boku z poduszką między kolanami wyrównuje linię, w której leżą biodra, miednica i kręgosłup. Ból w tych trzech części ciała, promieniuje szczególnie w dolnej części pleców. Ważne jest, aby pamiętać, aby od czasu do czasu zmieniać strony.

2. Na boku w pozycji embrionalnej

Najpierw połóż się na plecach i powoli przewróć na bok. Zegnij kolana pod klatką piersiową. Od czasu do czasu zmieniaj strony, szczególnie gdy pojawi się dyskomfort.

Jak to pomaga: Spanie na boku w „pozycji płodu” jest często preferowane przez osoby z przepukliną. Pozycja płodu zasadniczo rozszerza zwężoną przestrzeń, powodując mniejszy nacisk  na korzeń nerwowy.

3. Na brzuchu z poduszką pod brzuchem

Wejdź na łózko na czworakach i połóż wygodną poduszkę pod brzuchem. Powoli opuść się do pozycji do spania.

Jak to pomaga: Osoby ze zwyrodnieniami kręgosłupa lub przepukliną w odcinku lędźwiowym mogą przekonać się, że ta pozycja przynosi największą ulgę. Uniesienie brzucha „w spoczynku” zmniejsza napięcie w tym konkretnym odcinku kręgosłupa.

Należy jednak pamiętać, że spanie na brzuchu może powodować większy nacisk na szyję, zwiększając ryzyko innych problemów z kręgosłupem.

4. Na plecach z poduszką pod kolanami

Połóż się płasko na plecach. Utrzymując kręgosłup w miejscu, ułóż poduszkę pod kolanami. Kształt poduszki może mieć znaczenie. Jeśli czujesz się niekomfortowo, zmień ją na inną. Jeśli w dolnej części pleców odczuwasz dyskomfort, spróbuj umieścić zwinięty ręcznik pod plecami, aby uzyskać dodatkowe podparcie.

Jak to pomaga: Spanie na plecach pomaga rozłożyć ciężar ciała, a poduszka „rozszerza” przestrzeń w dolnej części pleców. Plecy są najszerszą częścią twojego ciała, a takie rozłożenie ciężaru również odciąża niektóre punkty nacisku. Poza tym, jest to najbardziej naturalna pozycja do spania.


Na podstawie: powerofpositovity


Lifestyle

Wybierz trzy gatunki zwierząt i dowiedz się jak cię widzą inni i co naprawdę sama o sobie myślisz. Prosty test psychologiczny

Redakcja
Redakcja
7 sierpnia 2019
7 rzeczy, których nauczy cię twój futrzak, ale niekoniecznie drugi człowiek
Fot. Unsplash / Milada Vigerowa / CC0 Public Domain

Ten zabawny test psychologiczny ujawnia ciekawe fakty o ludziach – o tym, jak nas widzą inni, jak sami siebie widzimy, ale także o tym, co naprawdę kryje nasza natura.

Wykonaj test w następujący sposób: weź długopis i kartkę i wypisz trzy zwierzęta w następującej kolejności:

1. To, które jest twoim ulubionym.

2. To, które chciałabyś jako zwierzę domowe.

3. Drugie ulubione zwierzę, dzikie lub uduomowione.

Teraz do każdego zwierzęcia dopisz obok jego cechy lub pojęcia, które ci się z nim kojarzą. Poniżej znajdziesz przykłady niektórych zwierząt i ich cech:

Kot – niezależny, seksowny, swobodny, „nocny ptak”, lider, wymagający.

Niedźwiedź –  opiekuńczy, marzyciel, strażnik, spokój.

Małpa – pewny siebie, wesoły, zabawny, praktyczny, wszechstronny, wykwalifikowany, oszust.

Pies – lojalny, przyjazny, odważny, obrońca, skromny, uległy, wartownik.

Mysz – pracowita, niezawodna, skromna, nieśmiała, prosta.

Królik – skromny, przebiegły, szybki, nerwowy, cichy.

Szop pracz – zwinny, odpowiedzialny, sceptyczny, inteligentny, „nocny ptak”.

Słoń – pewny siebie, spokojny, opiekuńczy, wytrwały, uparty.

Lew – silny, cierpliwy, obrońca, pewny siebie, spokojny, ceni rodzinę.

Lis – zwinny, ma dobry gust, myślący, zorganizowany, przebiegły.

Kogut – utalentowany, kreatywny, ekscentryczny, zabawny, artysta

Świnia – hojny, szczery, pewny siebie, uczciwy, utalentowany, niewinny, przyjazny.

Krowa – towarzyska, żądna przygód, ciekawa, miła, spokojna, opiekuńcza, cicha.

Zebra – lojalny, inteligentny, oddany, idealistyczny, wytrwały, wolny, bywa egoistyczny.

Tygrys – potężny, elegancki, autorytatywny, aktywny, tajemniczy, nieprzewidywalny, samotny.

Jeleń – łagodny, wrażliwy, zwinny, prosty, ceni rodzinę.

Owca – niezdecydowana, przyjazna, posłuszna, konserwatywna, pracowita, cicha.

Panda – łagodna, opiekuńcza, zabawna, samowystarczalna, marzyciel.

Pingwin – łagodny, otwarty, zagadkowy, wykształcony, prosty.

Sowa – intuicyjna, mistyczna, wolna, ostrożna, spokojna, uduchowiona.

Żyrafa – pewna siebie, elegancka, nieśmiała, urocza, chełpliwa.

Jeż – sarkastyczny, przebiegły, wrażliwy, oportunista, „działacz”.

Ryba – cicha, przyjazna, niezawodna, uczciwa, zorganizowana, poważna, dobra przyjaciółka.

Żółw – obrońca, cierpliwy, o wąskim umyśle, uparty, spokojny, monotonny.

Kaczka – głośna, wartościowa, pracowita, zabawna, ceni rodzinę.

Koń – szlachetny, lojalny, silny, potężny, o wolnym duchu, energiczny, uległy wobec tych, na których mu zależy.

Ptak – wesoły, pełen wewnętrznego piękna, pozytywny, swobodny, prosty.

ROZWIĄZANIE

Trzecie zwierzę odzwierciedla to, jak widzisz samą siebie.

Drugie zwierzę opisuje, jak widzą Cię inni ludzie.

Pierwsze zwierzę pokazuje, jaka naprawdę jesteś.


Zobacz także

„Wiem, że jestem mądra, bo za każdym razem mi to mówisz”. List do babci

Kasia Zielińska: „Codziennie przypomnijmy sobie wieczorem pięć dobrych rzeczy, sytuacji,  które nas spotkały i zasypiajmy szczęśliwi”

10 naturalnych sposobów na piękny i świeży zapach w domu