Lifestyle

Wiosna La Millou 2019 pachnie peoniami!

Redakcja
Redakcja
24 kwietnia 2019
Fot. Materiały prasowe / LaMillou ambasadorka Małgorzata Rozenek-Majdan kolekcja Pady peony
Fot. Materiały prasowe / LaMillou ambasadorka Małgorzata Rozenek-Majdan kolekcja Pady peony
 

Morskie przygody, wesołe zwierzęta i przytulne tkaniny –  wszystko to czeka miłośników zakochanych, tak jak my, w marce La Millou w nadchodzącym sezonie wiosenno-letnim 2019. Niespodzianką wśród nowości jest kolekcja LADY PEONY, stworzona we współpracy z Małgorzatą Rozenek-Majdan, nową ambasadorką marki. 

Tegoroczna kolekcja sezonu wiosna-lato to aż 15 wzorów. Wyróżnia ją charakterystyczne dla La Millou połączenie motywów roślinnych i zwierzęcych, podkreślonych ekspresyjną kolorystyką. Na spędzenie wspólnych chwil z lamilutkimi odbiorcami czekają eleganckie ośmiornice i strusie w cętki, a do snu chętnie utulą ich leniwce ćwiczące jogę i pastelowe płaszczki. Kolekcje Banana Split oraz Watch me – to wzory nieco bardziej abstrakcyjne, rozwijające spostrzegawczość.

Fot. Materiały prasowe / LaMillou ambasadorka Małgorzata Rozenek-Majdan kolekcja Pady peony

Fot. Materiały prasowe / LaMillou ambasadorka Małgorzata Rozenek-Majdan kolekcja Pady peony

„Dostarczamy radość dzieciom i umilamy wyjątkowe momenty rodzicielstwa. Tworzymy z pasją i miłością, dlatego bohaterowie naszych wzorów skaczą, turlają się i zasypiają razem z pociechami. Kreujemy wyjątkowe i autorskie wzory, starając się przenosić marzenia na tkaniny. Wyróżnia nas to, że nasze produkty pachną beztroską i radością, a po latach przywodzą na myśl najpiękniejsze chwile dzieciństwa” – mówi Izabela Lewandowska, współwłaścicielka La Millou.

Flagowym wzorem tegorocznej odsłony jest kolekcja Lady Peony – powiew świeżości i delikatności nadchodzącej wiosny. Motywem przewodnim są pastelowe peonie, ulubione kwiaty Małgorzaty Rozenek-Majdan, liście i urzekająca biała papuga kakadu. Całość przełamana jest bielą.

Fot. Materiały prasowe / LaMillou ambasadorka Małgorzata Rozenek-Majdan kolekcja Pady peony

W bogatym asortymencie kolekcji wiosna-lato 2019 znajdują się m.in. kocyki, poduszki, pościele oraz akcesoria do wózka. Dodatkowo w wybranych wzorach będą dostępne pojemne torby i organizery, wielofunkcyjne plecaki oraz delikatne otulacze bambusowe.

Kolekcje z sezonu wiosna-lato 2019 dostępne są w sklepie internetowym www.lamillou.com, showroomie marki, znajdującym się w Royal Wilanów, ul. Klimczaka 1 w Warszawie oraz licznych sklepach partnerskich w całej Polsce i na świecie.

Artykuł powstał we współpracy z La Millou


Lifestyle

(Nie)zwykłe jeansy, które niosą pomoc. Przed nami oficjalna premiera kolekcji „Jeans for a better world”

Redakcja
Redakcja
24 kwietnia 2019
Fot. Materiały prasowe
 

Przez kilka miesięcy zbierali używane jeansy. Następnie zaprojektowali i uszyli  z nich zupełnie nowe ubrania i akcesoria. Produkty właśnie trafiły do sklepu internetowego, a dochód uzyskany z ich sprzedaży pozwoli ufundować stypendia naukowe dla nastolatek z Wysp Zielonego Przylądka.

Już za kilka dni, a dokładnie 24 kwietnia o godzinie 18:00 w krakowskim HEVRE, odbędzie się event Jeans for a better world”.

Uczę się w szkole średniej José Augusto Pinto. Moim marzeniem jest zostać chirurgiem. Uważam, że zdobycie wykształcenia ma fundamentalne znaczenie w przypadku kobiet, bo dzięki niemu mogą być niezależne, zdobyć odpowiednią pracę i walczyć o swoje prawa – tak mówi o sobie 14-letnia Missiara z Cabo Verde. Marzenia nastolatki i jej koleżanek mieszkających na Wyspach Zielonego Przylądka mogą się spełnić dzięki środkom pozyskanym w ramach kampanii „Jeans for a better world”.

Fot. Materiały prasowe

Historię Missiary i innych uczennic z Cabo Verde można poznać oglądając film:

„Jeansowe” stypendia naukowe

Organizatorzy  akcji „Jeans for a better world” przeprowadzili zbiórkę używanych jeansów i stworzyli z nich kolekcję modnych ubrań oraz akcesoriów: toreb, plecaków, maskotek, organizerów, okładek na książki i breloków. Wszystkie produkty są dostępne w sklepie online (https://www.kokoworld.pl/kolekcja/jeans-for-a-better-world).

100% dochodu ze sprzedaży kolekcji zostanie przeznaczone na stypendia naukowe dla uczennic dwóch placówek edukacyjnych na Wyspach Zielonego Przylądka. Dzięki nim nastolatki będą mogły ukończyć edukację i zdobyć wymarzone wykształcenie. Beneficjentkami kampanii są dziewczynki ze szkoły im. José Augusto Pinto w Mindelo na wyspie São Vicente i szkoły im. Januário Leite w Eito na wyspie Santo Antão.

Dzięki naszej akcji „Jeans for a better world” chcemy pomóc uczennicom z trudną sytuacją rodzinno-finansową. Zaprosiliśmy do współpracy rzemieślników, którzy w kilka miesięcy stworzyli barwną kolekcję odzieży i akcesoriów. Każdy produkt jest wyjątkowy. Mam nadzieję, że każdy znajdzie nowego właściciela i dzięki temu wspólnie pomożemy młodym, ambitnym mieszkankom Cabo Verde. Bez naszego wsparcia spełnienie ich marzeń może być trudne – mówi Agata Kurek – pomysłodawczyni kampanii”, właścicielka marki odzieżowej Koko World.

Fot. Materiały prasowe

Licytacja na rzecz lepszej edukacji

24 kwietnia w Krakowie odbędzie się licytacja produktów tworzących kolekcję „Jeans for a better world”. Wezmą w niej udział ambasadorzy akcji oraz goście zaproszeni przez organizatorów kampanii.

– Zapraszamy na wydarzenie tych, którzy chcą na żywo poznać twórców tej wyjątkowej kolekcji odzieży i wziąć udział w licytacji przygotowanych na ten wieczór unikalnych produktów. Tych, którzy nie mogą być tego dnia z nami, zachęcamy do zapoznania się z dostępnym asortymentem w specjalnym sklepie online. Każdy zakup jest dla nas ważny i przybliża nas do realizacji celu – dodaje Agata Kurek.

Akcję „Jeans for a better world” wspierają ambasadorzy:  (Marta Frej, Ekocentryczka, Ethnopassion, How to wear fair, Soie, Sophisticatedly, Zapiski ze świata, Proste Miasta, Manufaktura Batiku oraz organizacje: Fashion Revolution, Kupuj odpowiedzialnie i Jeans Aid.

W szkołach na Wyspach Zielonego Przylądka akcję koordynują nauczycielki z Gabinetów Społecznych – Francisca Gomes Pires oraz Maria de Fátima Monteira Duarte. W inicjatywę zaangażowany jest również lokalny aktywista społeczny Alveno Soares.


Szczegółowe informacje oraz sylwetki uczennic, które otrzymają wsparcie w ramach kampanii „Jeans for a better world” dostępne są na stronie www.zobaczjakkoko.pl


Lifestyle

Przepis na inteligencję emocjonalną. Ile z tych cech znalazłeś u siebie?

Hanna Szczygieł
Hanna Szczygieł
24 kwietnia 2019
Przepis na inteligencję emocjonalną. Ile z tych cech znalazłaś u siebie?
Fot. iStock / kaisersosa67

Jeśli szukalibyście wspólnej cechy, która łączy tzw. ludzi sukcesu, prędzej czy później dotarlibyście do cech świadczących o wysokiej inteligencji emocjonalnej. To właśnie one, bez względu na dziedzinę,  w której ktoś odnosi sukces, determinują czy życie spędzimy w kapciach „gwiazdora” i z etykietą „w czepku urodzonego”, czy też będziemy z nieco spuszczoną głową dreptać przez nie wytartych, ale bezpiecznych bamboszach. Czy istnieje przepis na inteligencję emocjonalną?

Daniel Goleman w swoich pracach udowodnił, że to własnie inteligencja emocjonalna pozwala nam odnosić sukcesy, rozwijać się i radzić sobie lepiej. To zbiór cech decydujących o tym, w jaki sposób interpretujemy otaczający nas świat i ludzi – i jak umiejętnie z tej wiedzy korzystamy.  W przeciwieństwie do wielu innych cech powiązanych ze słowem „inteligencja”, EQ (Emotional Intelligence) można w sobie pielęgnować. Jaki jest przepis na wysoką inteligencją emocjonalną i czym wyróżniają się gwiazdy EQ?

Przepis na inteligencję emocjonalną

Ludzie o wysokiej inteligenci emocjonalnej…

1. Zarażają optymizmem

Nie skupiają się na negatywnych rzeczach, na które nie mają żadnego wpływu. Skupiają swoją energię na tym, co mogą zmienić – i doskonale im się to udaje, właśnie dzięki optymizmowi.

2. Mają bardzo rozbudowane słownictwo dotyczące emocji

Bez problemu potrafią nazywać emocje – swoje oraz te dotyczące innych. Bogaty słownik emocjonalny ułatwia im też interpretować i czytać w ludziach.

3. Wybaczają, choć nie zapominają swoich krzywd

Wiedzą, że pogrążenie się w złości, frustracji czy nienawiści najbardziej skrzywdzi ich samych. Choć wybaczanie bywa bardzo trudne, wiedzą, że to najlepsze, co mogą zrobić dla siebie samych. Nie zapominają krzywd, wzbogacają o nie swoją emocjonalną bibliotekę.

4. Są ciekawi innych ludzi

Ludzie, to dla nich najcenniejsza biblioteka na świecie. Nigdzie nie wyczytasz i nie nauczyć się tak wiele.

5. Znają swoje mocne i słabe strony

Dzięki temu nie tracą czasu i energii na walkę z wiatrakami.

6. Rzadko się obrażają

Potrafią zachować zdrowy dystans, wiedzą, że obrażanie i tłumienie emocji nic im nie da. Co najwyżej może im wiele odebrać.

7. Dystansują się do swoich błędów

Nie uważają tego za powód do wstydu lub rozpaczania. Nie roztrząsają nadmiernie przeszłości, wiedzą, że żyją teraz – a nie wczoraj.

8. Są asertywni

I nie ma to nic wspólnego z egoizmem czy brakiem czułości. Zdają sobie sprawę, że Fw życiu należy umieć postawić granice tak, by nie ranić ani innych ani siebie.

9. Nie pozwalają na psucie sobie humoru (gaszenie ich optymizmu)

Ufają swojej intuicji i nie boją się popełnienia błędu. Czarnowidzenie innych nie odbierze im chęci do działania.

10. Gaszą w sobie negatywne myślenie

Wiedzą, że pogrążanie się w beznadziei donikąd nie prowadzi. Jeśli dopada ich chandra, szybko się z nią rozprawiają. Negatywne myśli tylko utrudnią im to, co chcą robić.

11. Instynktownie szukają okazji do śmiechu

Starają się żyć po jasnej stronie. Szukają i z chęcią uzupełniają swoją energię radością i pozytywnym nastawieniem innych.

12. Nie osądzają pochopnie

Zanim postawią „diagnozę” w ich głowach pojawia się wiele scenariuszy pod tytułem „a co, jeśli…”. Automatycznie rozważają, jakie okoliczności mogły wpłynąć na czyjeś zachowanie czy decyzję. Wiedzą, że życie nie jest czarno-białe. Dlatego są uczciwymi sędziami.

13. Potrafią się wyłączyć

Potrafią odłączyć się od pracy, od innych ludzi, od całego pędu świata. Nie muszą w to uciekać – czują się dobrze sami ze sobą.

14. Dobrze się wysypiają

Dobry i solidny sen jest nie do przecenienia. Inteligentni emocjonalnie wiedzą, jak ważna jest samokontrola, uwaga i dobre samopoczucie. Instynktownie dbają o to, by nic im tych wartości nie odbierało, a już na pewno nie niewyspanie.

15. Ograniczają kofeinę

Ponieważ kofeina bardzo pobudza nasze ciała. Utrzymuje nas w pewnym stanie stresu, uwalnia adrenalinę. Ta jest bardzo potrzebna, gdy uciekasz przed niedźwiedziem, ale gdy rozmawiasz z drugim człowiekiem lub odpisujesz na służbowego maila – niekoniecznie. 😉 Wiedzą, że hiperpobudzenie spowodowane nie tylko kofeiną, utrudnia oswajanie i panowanie nad emocjami.


 

źródło: huffingtonpost.com


Zobacz także

Mamo, tato to jest ładne! Czy warto inwestować w design dla dzieci?

Mamo, tato to jest ładne! Czy warto inwestować w design dla dzieci?

„Rzuciłam wyzwanie śmierci, powiedziałam: Nie oddam ci go! I, co gorsze, uwierzyłam, że jestem w stanie go uzdrowić. Wierzyłam w to do samego końca”

Powiedz mi co widzisz, a ja powiem ci coś o tobie. Psychozabawa na deszczowe popołudnie