Lifestyle

Wiedźma duszona w winie… Książka idealna, bo babska!

Oh!Books
Oh!Books
13 czerwca 2018
Fot. Materiały prasowe
 

Bożena – stateczna pani menadżer jednego z banków – prowadzi uporządkowane, choć dość przewidywalne życie, w którym nie ma miejsca na szaleństwa. Nieoczekiwanie dziedziczy po wuju nieruchomość w małym miasteczku i odtąd już nic nie będzie takie samo. Tym bardziej, że nieruchomość jest dość nietypowa i ma swoje tajemnice. Zawsze elegancka Bożena stawia się na miejscu i musi zmienić pantofelki na gumiaki. I nie tylko.

Zmiany w jej życiu zajdą na znacznie głębszych płaszczyznach i będą dotyczyć serca, które (dotychczas zimne i nieporuszone) zaczyna bić mocniej. A są ku temu… dwa dorodne powody.

Bożena musi więc mądrze wybrać, choć ma coraz mniej czasu. W odziedziczonym budynku działa małe bistro, w którym może sprawdzić się jako kucharka – podejmuje więc wyzwanie. Okazuje się również, że miasteczko tylko pozornie jest oazą spokoju: dojdzie w nim do szeregu zdarzeń, które wstrząsną mieszkańcami.

Bożena ma z tym ścisły związek…

Wiedźma duszona w winie

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

MARTA OBUCH

OPRAWA MIĘKKA,
500 STRON,
FORMAT 135×205,
ISBN 978-83-8075-479-9,
PREMIERA 13.06.2018 ,
CENA DETALICZNA 39,90


Artykuł powstał we współpracy z Wydawnictwem Filia


Lifestyle

Są rzeczy, które opowiadamy, żeby przetrwać. I te, które grzebiemy milczeniem. Wszystkie kwiaty Alice Hart

Oh!Books
Oh!Books
14 czerwca 2018
Fot. iStock / Eva Katalin Kondoros
 

Zniewalająca powieść, o tym, jak nas prześladują przemilczane historie – i o historiach, które sobie opowiadamy, aby przetrwać.

W rodzinnej tragedii dziewięcioletnia Alice traci rodzinę, psa i dom. Przestaje też mówić. Trafia na położoną na odludziu farmę, gdzie jej babcia, o której istnieniu nie miała pojęcia, uprawia australijskie kwiaty, przyjmuje pod swój dach kobiety szukające nowego początku i sama zmaga się z demonami przeszłości.

Dziewczynka czyta książki i powoli dochodzi do siebie. Uczy się mowy kwiatów, języka, który pomaga jej nazwać to, czego nie umie wyrazić słowami. Dorasta, cierpliwie czekając, aż babcia opowie jej tragiczną historię rodziny.

Zdradzona, ucieka na przesiąkniętą magią pustynię środkowej Australii, by rozpocząć samodzielne życie i znaleźć ukojenie. Tam zdaje sobie sprawę, że istnieją historie, których nie wyrażą kwiaty. Niestety, zakochuje się w mężczyźnie wyjątkowo niebezpiecznym. Żeby się wyzwolić, musi zawrócić – poznać rodzinne tajemnice i odzyskać swoją przeszłość. Musi znaleźć w sobie odwagę, by zgłębić najpotężniejszą historię, jaką zna: swoją.

Wszystkie kwiaty Alice Hart

kwiaty_front_300

Autor: Holly Ringland

Tłumaczyła: Ewa Penksyk-Kluczkowska
Premiera: 16 czerwca 2018
Format: 135 x 210 mm
Oprawa: miękka ze skrzydłami
Stron: 400
Cena: 39,90 zł

O książce:

Holly Ringland jest utalentowaną, naturalną gawędziarką, a jej książka o poszukiwaniu magii w ciemnościach, o potędze wolności i sile opowieści– daje otuchę. Fascynujący, poruszający debiut.
Brooke Davis, autorka bestsellera Zgubiono znaleziono

Ta powieść mieni się odwagą, sercem i miłością. Przepełniona surowością i wrażliwością, pięknem i ciepłem rodzimych kwiatów, przywołuje wspaniałe historie o utracie, życzliwości i szukaniu swojego miejsca na ziemi.
Ashley Hay, autorka The Railwayman’s Wife
Zaskakująco dojrzały debiut! To historia o miłości, stracie, zdradzie i zbawczej mocy opowiadania osadzona w ogłuszająco upalnym, pradawnym i mitycznym krajobrazie środkowej Australii. W tej napisanej z wdziękiem i wrażliwością powieści znajdziemy i ból, i afirmację życie, gdy Alice odkrywa w sobie siłę, dzięki której wyjdzie z zaklętego kręgu przemocy.
Kate Forsyth, autorka cyklu Cygańska Korona

O autorce:

Holly Ringland wychowywała się w tropikalnym ogrodzie, jako dziecko przez dwa lata podróżowała z rodziną kamperem po parkach narodowych Ameryki Północnej, a później przez cztery lata pracowała z rdzenną ludnością w środkowej części Australii. W 2009 roku zamieszkała w Anglii, gdzie ukończyła kurs kreatywnego pisania na uniwersytecie w Manchesterze. Jej eseje i krótkie opowiadania ukazywały się wielu antologiach i czasopismach literackich. Obecnie mieszka i w Wielkiej Brytanii, i w Australii. Kiedy w dzieciństwie pytano ją, co będzie robić, gdy dorośnie, zawsze odpowiadała, że pisać.

Wszystkie kwiaty Alice Hart to debiutancka powieść Holly Ringland, którą zachwycili się wydawcy na całym świecie – książka ukaże się w 20 krajach.


Artykuł powstał we współpracy z Wydawnictwem Marginesy


Lifestyle

„Teraz albo nigdy!”. O tym, jak przyjaźń zmienia się w miłość

Oh!Books
Oh!Books
5 czerwca 2018
Fot. Materiały prasowe

Morgan Wright została prezesem Wright Construction. Ciężko na to pracowała. Teraz, kiedy ma już w życiu wszystko, czego pragnęła, zamierza sięgnąć po ostatnie, na co czekała. Po Patricka.

To najbliższy przyjaciel jej brata Austina, znają się niemal od zawsze. Morgan miała 15 lat, kiedy się w nim zakochała na zabój. Niestety Patrick, cztery lata starszy, traktuje ją jak dziecko, małą siostrzyczkę przyjaciela. Kiedy była w liceum, ta różnica wieku miała znaczenie, ale nie teraz, kiedy Morgan ma 27 lat. Ma dość czekania i postanawia zaproponować mu randkę…

K. A. Linde „Teraz albo nigdy!”, premiera IV części erotyczno-obyczajowej Mister Wright Pełna emocji opowieść o tym, jak przyjaźń zmienia się w miłość.

Byłam po prostu siostrzyczką jego przyjaciela. Ale on zawsze był dla mnie kimś więcej. Po dwunastu latach usychania z tęsknoty za jego beztroskim uśmiechem, błękitnymi oczami i zniewalającym urokiem postanawiam wziąć sprawy w swoje ręce – i kompletnie marnuję szansę. Kto mógł przypuszczać, że zniewalający Patrick Wright postanowi być dżentelmenem, kiedy pierwszy raz znajdę się naga w jego łóżku? Z pewnością nie ja. Kiedy jednak ląduję tam ponownie, żadne z nas nie zamierza się zatrzymać. Jest tylko jeden problem: nikt nie może wiedzieć. Zwłaszcza moi trzej starsi bracia. Jeśli to odkryją, rozpęta się piekło. Będę więc przestrzegać naszej tajemnicy. Bo chcę go mieć tu i teraz. – bohaterka książki Morgan Wright.

K.A. Linde to nowa gwiazda wśród autorek poruszających powieści obyczajowych. Dotychczas napisała serię Avoiding, która znalazła się na liście bestsellerów „USA Today”, oraz ponad dwadzieścia innych powieści. Wychowała się w wojskowej rodzinie. Studiowała na University of Georgia, gdzie zdobyła dyplom z nauk politycznych. Kocha filmy Disneya i Gwiezdne wojny. Zapalona podróżniczka, czytelniczka i amatorka okazyjnych zakupów. Mieszka w Lubbock w Teksasie z mężem i dwoma cudownymi psami. Można ją odwiedzić online na stronie www.kalinde.com oraz na Facebooku, Twitterze i Instagramie (@authorkalinde).

Teraz albo nigdy

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

K. A. Linde,
Data premiery: 6.06.2018,
cena: 39,90 zł,
ISBN: 978-83-8053-403-2,
kategoria: obyczajowa, erotyka, kobieca,
seria: Mister Wright – seria erotyczno-obyczajowa;
pierwsze książki z serii: Dziewczyna mojego brata, Dobry wybór, Spróbujmy jeszcze raz, tłumacz: Danuta Śmierzchalska

Książkę kupicie w Empiku.


Artykuł powstał we współpracy z Burda Publishing Polska Sp. z o.o.